Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) kazy76


kazy76
aktív tag

A windows old mappát hogy lehet kitorolni?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#13102) tomp válasza pzstm (#13093) üzenetére


tomp
félisten

Elolvastam a magyar híreket, hogy jajj átadja másoknak is.
Megnéztem a gépen. Látom, hogy be van kapcsolva igen de csak azokat osztja meg amiket én engedélyezem. Alap esetben egyik wifi hálózat jelszavát sem osztja meg. Ezzel be is zártam a hírt mert baromság. :)

(#13103) daczkó válasza Воланд (#13087) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nem, nem, USB-vel is megy de külön kiemeli az alkalmazás, hogy nincs szükség semmilyen fizikai kapcsolatra a két eszköz közt az adatátvitelhez és a kezeléshez, csak ugyan azon az Ms accounton kell lenniük, így elméletben akkor is el kellene érnem a telefonom adatait, ha akár 500km-el odébb is van a telefonom.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#13104) Thome válasza Воланд (#13098) üzenetére


Thome
addikt

Tehát innentől kezdve bármikor, ha újra van húzva a Win10, akkor nem kell kulcs csak katt az aktiválásra, és Hw ID alapján aktiválja is befele?

(#13105) Воланд válasza kazy76 (#13101) üzenetére


Воланд
titán

lemezkarbantarto --> rendszerfajlok torlese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13106) Воланд válasza Thome (#13104) üzenetére


Воланд
titán

meg nem is kell az aktivalasra kattintani, meg kellene csinalnia magatol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13107) dave0825


dave0825
őstag

Heló mindenkinek! Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert már kezdek megőrülni. :W
Direkt újraraktam a Windows 10 x64 Enterprise-t, tehát ezt kilőhetjük a megoldások közül. Az a problémám, hogy a System32-ben kellene módosítanom egy fájlt, de ehhez rendszergazdai jog kell (csak az én gépem, csak én használom, elvileg én vagyok a rendszergazda, de hát ugye windows...), amit úgy tudom, hogy úgy lehet megadni, hogy a System32 mappán jobb egérgomb --> Tulajdonságok --> Biztonság --> Speciális --> Átírom a TrustedInstaller-t az én nevemre (dave25) --> OK --> kilépek a tulajdonságokból, majd vissza --> Biztonság --> Szerkesztés --> és itt mindegyiknek bepipálom a Teljes hozzáférés-t, viszont miután Alkalmazás-t nyomok, kiírja ezt:

Természetesen a Folytatás-ra nyomva kb. az összes fájlnál kiírja.
Már próbáltam ilyen jobb gombos menüs megoldással is, rendes képes leírással is, de egyik sem jó. Még Windows 7 alatt sikerült a képessel, de aztán azt is újraraktam kb. 1 évvel később, és nem sikerült újra megcsinálni, ugyanezt a hibát kaptam. Haverom ugyanazon Enterprise Win 10-én tökéletesen ment, neki még a TrustedInstaller-t sem kellett állítólag átírni.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#13108) GazVezír válasza Воланд (#13098) üzenetére


GazVezír
tag

Köszi szépen a felvilágosítást, így már világos :R.

(#13109) csasaKKP válasza GazVezír (#13073) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ez szerintem mehet első hsz-be!

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#13110) Воланд válasza daczkó (#13103) üzenetére


Воланд
titán

ezt hol irja? mert a wp8 nem kepes erre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13111) csixy


csixy
addikt

Erre egyértelmű a válasz?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13112) pzstm válasza Livius (#13099) üzenetére


pzstm
titán

Igen, ugyanigy. Nem muszáj megvárni az értesítést;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13113) pzstm válasza kazy76 (#13101) üzenetére


pzstm
titán

Az összefoglaló elolvasásával...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13114) Assdak válasza Воланд (#13042) üzenetére


Assdak
őstag

Nem akarom bántani a Magyar supportot, de számomra már többször bizonyították, hogy világtalanok gyülekezete, ezért már egy ideje, inkább direktbe US-vagy EU-s központi supportot keresem ha gondom van.

(#13115) Воланд válasza Assdak (#13114) üzenetére


Воланд
titán

most tudtommal az eu-s support is ugyan azt mondana, amit a magyar. pontosabban egy par napja meg biztos, hogy azt mondtak volna.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13116) daczkó válasza Воланд (#13110) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nyisd meg az útitársat és olvasd el a funkcióit.

/ignore wwenigma

(#13117) Taifa Díaz válasza Воланд (#13098) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez nagyon szép. Akkor az én Insiderként eltárolt hardware ID-m tiszta telepítés után miért nem szerepel már a szervereiken? Mert nem óhajtja aktiválni automatikusan a frissen telepített 10240 build-et (ami előtte is volt, csak akkor éppen Insider frissítésként kaptam).

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#13118) Воланд válasza Taifa Díaz (#13117) üzenetére


Воланд
titán

konkretan a fel topic azzal van tele, hogy frissites utan nem aktivalt a win10, majd egy par ora mulva mar aktivalt volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13119) Воланд válasza daczkó (#13116) üzenetére


Воланд
titán

elolvastam, de a wp8 akkor sem kepes erre. a onedrive a kozos (meg az outlook), ami ott van, azt latod pc-n is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13120) #93794560 válasza Taifa Díaz (#13117) üzenetére


#93794560
törölt tag

A szerverek túlterheltsége miatt késhet.

[ Szerkesztve ]

(#13121) kisapa válasza Livius (#13094) üzenetére


kisapa
senior tag

Annak a létrehozott új mappának a tartalmát használtad? Nálam 3.88GB méretű de a LangPacks nevű mappa még üres. Ennyi az egész vagy még nem töltötte le az egészet?

(#13122) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem fagy már és elfogadta a serialt amit írtam.

(#13123) pzstm válasza Kolondrum (#13122) üzenetére


pzstm
titán

Jaja, nálunk is kisütött a nap pár órája, örömmel hallom hogy arrafeléis ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13124) kazy76 válasza Воланд (#13105) üzenetére


kazy76
aktív tag

kőszi

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#13125) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Jól emlékszem ,hogy telepítés után az első belépéskor az a felirat fogad ha végez a beállítással hogy "Kezdődjön valami új!"? :))

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#13126) Tigi


Tigi
őstag

Na, felraktam a 8.1 Core-t a lányom notijára, de azt írja, hogy "Ez a termékkulcs nem érvényes".
Akkor most már nem tudom, hogy mit csináljak.
A Bios-ban a Windows License-nél azt írja, hogy STD.
Nem tudja jól kiolvasni a kulcsot :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#13127) yodee_


yodee_
őstag

Üdv!

Sikerült a frissítés W7 Pro-ról. Jelenleg elég kusza a rendszer. Ha a media creation tool-lal csinálok telepítő dvd-t akkor az újratelepítés során milyen serial-t kell megadnom? A W7-eset vagy valami újat? Mert az nem kaptam.

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13128) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Itthon elérhető Windows 10 kiadások árai

Microsoft Windows 10 Home 32-bit HUN 1 Felhasználó OEM – 36 990 forint
Microsoft Windows 10 Home 64-bit HUN 1 Felhasználó OEM – 36 299 forint
Microsoft Windows 10 Home 32/64-bit HUN 1 Felhasználó Dobozos – 38 499 forint
Microsoft Windows 10 Pro 32-bit HUN 1 Felhasználó OEM – 52 590 forint
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit HUN 1 Felhasználó OEM – 51 799 forint
Microsoft Windows 10 Pro 32/64-bit HUN 1 Felhasználó Dobozos – 76 999 forint

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#13129) kzs


kzs
tag

Sziasztok!

Hol tudom ellenörizni, hogy Insider-eskent müködik-e meg a Win10-em? Szeretnek kilepni a programbol, csak sehol sem latom, hogy Insider lennek jelenleg.

A program kezdeten regisztraltam, es hasznaltam a rendszert, frissitessel hivatalos Win7-röl... tehat teljesen tisztan :-)
Most, az Update&Security - Activation alatt azt latom, hogy "Wndows 10 Pro"-m van, "Windows is activated"

Tehat: Hol kellene latnom, hogy Insider vagyok, illetve hogyan tudok kilepni, ha akarok?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13130) westcoastog válasza bandras0226 (#13128) üzenetére


westcoastog
veterán

Dobozos Home árát összeszedem pár hónap alatt, nem vészes.

(#13131) XZoli


XZoli
aktív tag

A start menüben az ikonok szétcsúsznak, ha kicsire állítom, van megoldás?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#13132) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
1. Megéri letörölni az AMD Catalystot (Driverestől persze), hogy felrakjam az új Win10-es meghajtót, vagy az alapból letöltődik?
2. Via VT2021-em van, Gigabyte-ék a Realtek meghajtót rakták ki az alaplap oldalára (profik), oldalukon semmi driver nincs win10-re, pedig így nem megy a VDeck (control panel, állítani tudom hogy melyik jackbe mit dugtam). Meg most hang sincs, csak fejhallgatón, illetve ha nyomogatom, hogy tesztelem az 5.1 hangszóróit, akkor jön hang, de egyébként semmi.
3. SSD-hez AMD sata driver a jobb vagy a Microsoft beépítettje? (Hallottam anno TRIM-es gondokról AMD meghajtóval, de ezt a kérdést szerintem az SSD topikban is felrakom.)

(#13133) kengyel válasza bandras0226 (#13128) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért a Pro verziótól már kezd drágulni :)

kengyel

(#13134) Zilai81


Zilai81
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni tudja e valaki, hogyan lehet a digitális aláírást KI-kapcsolni Windows 10 alatt ???
Köszönöm.

Te vagy a Hős, az Életed igaz hőse. Aki nyer vagy veszít, de nem adja fel. Mert hiszi, mert tudja, ameddig él, ameddig a szíve lüktet, van út, van esély. Bármire!

(#13135) daczkó válasza Воланд (#13119) üzenetére


daczkó
aktív tag

Akkor gondolom majd a 10-es megoldást jelent erre.

/ignore wwenigma

(#13136) libus


libus
őstag

Valaki erre?
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#13137) JamesHun


JamesHun
addikt

még windows 8 ba be volt állítva, hogy ne kérjen jelszót az MS accountos belépésemhez és automatán bejelentkezett a windows indításakor
windows 10-en is megy ez

ellenben ha a gépnevet windows8 ról windows10 re átírom közli hibás jelszó és bal alsó részen ahol a gépen lévő usereket mutatja 2x látom magam
ha megadom az ms accountos email címet és kódot belép gond nélkül
ha visszaírom windows8 ra a gépnevet belép újra :)

Valami ötlet mi lehet a baja és miért láttam 2x a useremet (1 user van csak a gépen!)

SeriesX: JamesSHun

(#13138) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Mivel nem tudom frissíteni a rendszert (Win8.1), ezért maradt a tiszta telepítés. Van valami módja, hogy visszarakja a cuccokat, mintha csak frissítés lett volna?

(#13139) worxland


worxland
addikt

.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13140) Воланд válasza libus (#12900) üzenetére


Воланд
titán

nyomj neki egy resetet a beallitasokban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13141) Воланд válasza Dinter (#13138) üzenetére


Воланд
titán

iso-val is lehet frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13142) Zilai81


Zilai81
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni tudja e valaki, hogyan lehet a digitális aláírást KI-kapcsolni Windows 10 alatt ???
Köszönöm.

Te vagy a Hős, az Életed igaz hőse. Aki nyer vagy veszít, de nem adja fel. Mert hiszi, mert tudja, ameddig él, ameddig a szíve lüktet, van út, van esély. Bármire!

(#13143) szundybence


szundybence
aktív tag

Ha valaki el tudná magyarázni a w7-8 root kezelése és a w10 root kezelése közötti lényegi különbséget, akkor azt nagyon megköszönném!

(#13144) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jó jó, meg minden, de lassult a notim a 10-től. Nem egy mai darab. Kár!

(#13145) BigManus válasza libus (#13136) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Indítsd újra a rendszert, ha nem rögtön de fogja aktiválni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#13146) w333


w333
félisten

Nálatok Win 10 alatt az Alaplap hőmérsékletét normálisan mutatja :F

Asus H81M-E

Mert nálam Speccy program valamiért de hibásan írja ki !

[link]

Valaki találkozott már hasonló bug -al ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13147) ö T i


ö T i
csendes tag

Mobilt csatlakoztatott valaki már win 10 re??? nem ismeri fel a mobilom samsung s5 még ilyen nesze neked új generáció tetves mobilt nem ismer fel...

Valaki tud valamit??

Fel raknám ezt a KIESt de az is ki ír valamit " telepíteni vagy újra telepíteni kell a Windows media feature pack programcsomagot"

(#13148) galmat válasza libus (#13136) üzenetére


galmat
aktív tag

Én W7-ról frissítettem 10-re, és nekem se akarta aktiválni egyből és automatikusan, mert kiírta, hogy nem érvényes a kulcs, meg hiba, meg ilyenek. Aztán pár óra múlva magától megoldódott és aktivált lett. Szerintem nagyon nagy terhelést kap a rendszer, és időbe telik, mire feldolgozza a kérést. Azt tudom javasolni, hogy várj 1 napot vele, addigra meg kell oldódnia szerintem.

Ha ez megvan, és aktiválttá válik, akkor csinálj egy tiszta telepítést, ahol amikor a serial-t kéri, egyszerűen hagyd ki, és úgy telepítsd. Ez esetben is automatikusan aktiválódik, mert a hardver kulcs alapján látja, hogy korábban már erre a gépre aktiváltad egyszer (ezért kell megvárni, míg a frissítéses módszer után aktiválódik legalább). Ezzel pedig remélhetőleg megoldódik a stabilitás gondod.

[ Szerkesztve ]

(#13149) pzstm válasza ö T i (#13147) üzenetére


pzstm
titán

igen, csatlakoztattam, Galaxy S4 járt nálam, azt felismerte és Lumia-ból többfajta is, meg egy iPhone5s. Egyikkel sem akadt baja.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13150) netpeti98 válasza ö T i (#13147) üzenetére


netpeti98
addikt

Véletlenül nem N-es Windows?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.