Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) havri1 válasza #58000384 (#13648) üzenetére


havri1
félisten

Ezen már túl voltam sajnos. Pár restartig jó volt, aztán ez lett.
Driverek, win update.. Majd fél év múlva, a 10.1-et :)

havri

(#13652) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Érdekesség ha még nem volt...

Van egy gépem amin frissítettem a Win8.1-et Win10-re....

Aztán most újraraktam simána Win10 lemezről és beaktiválta magát.

Hogy lehet ez?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13653) Воланд válasza szabonagyur (#13652) üzenetére


Воланд
titán

nem, tenyleg nem volt meg. :DDD

frissites utan hwid alapjan aktival.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13654) gbela válasza szabonagyur (#13652) üzenetére


gbela
senior tag

Az ilyenektől azért a hajam tépem, hogy az utóbbi 3k hozzászólás igen nagy része erről szól, le van írva az összefoglalóban is és mégis...
És most nem konkrétan csak erre a hozzászólásra mondom, hanem minden 300szor ismételt kérdésre.

(#13655) netpeti98 válasza szabonagyur (#13652) üzenetére


netpeti98
addikt

Eltárolta a hardver ID-t a szerver, és beaktiválta az alapján.

(#13656) M107


M107
addikt

:R

Olvastam valamelyik Win 10-es topicban, hogy a GTA V lassabb 10 alatt mint 8.1 alatt, megnéztem direkt semmivel nem lassabb nekem u.a hozta :

Átlag : 52-37 FPS, normal felbontás, FX 6100, 12 GB RAM, WD RED HDD, 2 GB R9270 kártya, 15.7.1 win 10 driver.
Viszont van amikor beesik 25-27 FPS-re, de hamar korrigál.

Alapból sima telepítő leszedve nem a WIN8.1 nyakába varrva tiszta telepítés. A TR alatt viszont nőt az FPS szám max 50-ről 65-re az átlag meg 45-47 a fenti config mellett.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13657) szabonagyur válasza gbela (#13654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legalább ne szólaltál volna meg, te is tettél fel kérdést amire már régen érkezett válasz ;) Mivel minden 5 percben kb 20 hozzászólás érkezik így ezen nincs mit csodálkozni.

A többieknek köszönöm a választ, ha neked nem tetszik a kérdés ugord át.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13658) embe


embe
nagyúr

Hali!
Van valami bevált módszer a Windows old mappa törlésére?
Nem akartam megtartani semmit sem, de az OLD mappa megmaradt. Azt uninstallálni kell valahogy, vagy csak egyszerűen letörlöm?
Pedig telepítésnél azt választottam, hogy semmit sem akarok megtartani. De ahogy látom más is beleszaladt ebbe a hibába.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13659) aero. válasza embe (#13658) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lemezkarbantartón belül rendszerfájlok törlése.

(#13660) Dr. Akula válasza embe (#13658) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

shift + del

(#13661) wall2


wall2
tag

Telepítettem a win10, még jó csináltam biztonsági mentést, nekem nem tetszik egyáltalán. Inkább használom a win8.1. :U

(#13662) edari válasza M107 (#13656) üzenetére


edari
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#13663) Rent


Rent
senior tag

Sziasztok!

Frissítenék win 8.1 ről (még egyetemen kaptam msdn-es), mivel még automatikusan nem kínálja fel a frissítést, ezért megpróbáltam a mediacreationtool-al.

Első változatban átállítottam a régiót Egyesült Államokra, a nyelvet angolra, majd restart után a mediacreation szépen angolul futva letöltötte úgy 5 óra alatt a win 10-et, majd persze szürke volt az a lehetőség, hogy az alkalmazások megmaradjanak, mondván más nyelvet választottam (itt már magyarul ment újraindulva amúgy a mediacreationtool, holott angolra volt állítva a win).

Ezután alkalmazás bezár (majd szépen törölte is az addig leszedett win10-et..), majd nyelv és régió visszaállítva magyarra a win8.1 alatt, restart, mediacreationtool újraindít, majd ez már egyből magyarul futott, viszont 5 óra után miután újra letöltötte, megint nem engedte az alkalmazások megtartásával frissíteni a rendszert, mondván, hogy más nyelvet választottam.

Szerintetek? Ha már esetleg többször is előfordult volna ez a kérdés, akkor elnézést.
Szerintem ez ultra gáz, hogy a végén írja ki, hogy nem lehetséges az alkalmazások megtartása, valamint bezáráskor le is törli az egészet, hogy kezdhesd elölről a letöltést. Persze és hogy miért nem figyelmeztet erre a legelején?!

Köszi a válaszokat!

Átraktam a megfelelő topikba! :)

[ Szerkesztve ]

(#13664) #41133696 válasza #41133696 (#10561) üzenetére


#41133696
törölt tag

A megszokás megtörtént. Elsőre ugye nem volt elragadtatva, de pont úgy jártam, mint anno a Windows 8-cal :) (szerencsére).

(#13665) szpal17 válasza wall2 (#13661) üzenetére


szpal17
őstag

Én is 8.1-ről cseréltem most a céges gépemen, de én nem nagyon látok különbséget. Szinte ugyanaz és mindenem megmaradt. :)

(#13666) #41133696 válasza gg72 (#13643) üzenetére


#41133696
törölt tag

TeamViewer nem jó?

(#13667) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megen fagyott induláskor asztal előtti pillanatban. Folyamatosan világított a HDD led és freez. Tiszta kéne ide... de úgy nem használható, mert nem tudom aktiválni jól sejtem:?

(#13668) tope válasza Kolondrum (#13667) üzenetére


tope
addikt

Frissítés után a tiszta telepítéssel aktiválja magát.

(#13669) Kolondrum válasza tope (#13668) üzenetére


Kolondrum
félisten

De most itt a win10, én ezt hogyan tudom tisztán feltenni, hogy aktiválja magát, hogy ki tudjam találni megveszem e vagy sem. Érted. Nekem soha nem feküdt a ráfrissítés, ismét bebeizonyosodott, hogy ez nem jó dolog.
Téves képet kapok a rendszerről, lehet, hogy gyorsabb is ha tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#13670) Lauda válasza Kolondrum (#13669) üzenetére


Lauda
félisten

Feltelepited isobol es magatol aktivalja magat.

(#13671) gbela válasza Kolondrum (#13669) üzenetére


gbela
senior tag

Ha most aktivált a win10-ed frissítés után, akkor tiszta telepítés után is automatikusan aktivált lesz.
Tiszta telepítésre amúgy nincs szükség, gépházban reset/visszaállításra nyomsz, és legyalulja tiszta telepítés állapotba.
De ha mégis akarod, akkor összefoglalóban található linkről húzhatod le a toolt amivel usb-re teheted és telepítheted.

(#13672) Nordekk


Nordekk
tag

Nem tudom hogy ez a Win 10 miatt van-e vagy a Microsoft szerverei vannak még leterhelve de nem tudom feltelepíteni a .NET Keretrendszer 3.5-ös verzióját. Kb. fél óráig töltögeti aztán mindig, hol a felénél hol a végefelé kiírja hogy a telepítés nem sikerült. Múltkor 1 perc alatt felrakta.

(#13673) havri1 válasza gbela (#13671) üzenetére


havri1
félisten

Nem indul el neki, nem tud gépházba eljutni..

havri

(#13674) gbela válasza havri1 (#13673) üzenetére


gbela
senior tag

Ah, az nem esett le ez permanens hazavágás volt.
Ilyenkor amúgy nincs jóöreg csökkentett mód vagy hasonló?

(#13675) Akelaus válasza alfa20 (#13614) üzenetére


Akelaus
senior tag

Hali! sajnos így sem ment.:/

Ami érdekes még, a saját böngészőjével nem csinálja a hibát. Kezdem azt hinni a firefox, és a chrome kavar be a dologba.

[ Szerkesztve ]

(#13676) Kolondrum válasza Lauda (#13670) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ahh megvan a kis app rá, készül az iso.

Jó ötlete ez így, warez helyett meglesem jó e és ha igen megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#13677) Bali27 válasza embe (#13658) üzenetére


Bali27
addikt

Gépházban van egy tárhely és ott megtalálod.. Törli ő magát csak ki kell adni a a prancsot :) okos

(#13678) havri1 válasza gbela (#13674) üzenetére


havri1
félisten

Biztosan van, mert gépházban láttam. Valahogy elő lehet tuti csalni.
Amúgy nekem is ezt csinálta, és pár reset után már nem fagyott, legalábbis volt annyi időm, hogy gyorsan gépház, és visszaállítás, teljes törlés.
De ez egyéni, és megtutam, user ill laptop error ugye..mert én vagyok a hülye, és a win tökéletes :DDD

havri

(#13679) Azharel


Azharel
aktív tag

Van valami mód arra hogy legalább 1 hétig használjam a win10et mielőtt megvenném, hogy letudjam tesztelni mi hogy megy ? Mi van akkor ha kulcs nélkül telepítem fel és nem is adok meg neki semmiféle kulcsot ? milyen korlátozások vannak így aktiválás nélkül ?

[ Szerkesztve ]

(#13680) Lauda válasza gbela (#13654) üzenetére


Lauda
félisten

Az osszefoglaloban amugy ez nincs bent, szoval ha valaki veletlen elolvasna, akkor sem lenne elobbre ebben a kerdesben.

(#13681) #10234880 válasza Azharel (#13679) üzenetére


#10234880
törölt tag

Nemkell megvenned,. csak ráfrissíted a jelenlegi rendszeredre, aztan csinalsz tiszta telepitést, és automatán, vagy pedig ha kell,manuálisan aktiválod, és tartósan lesz aktivált. de ez csak akkor lehetséges, ha feliratkoztál az ingyenes frissitésre., vagyis,..

ismim egyik gépén sem birtam már rá feliratkozni, és ott csak a windows media creation tool segitségével frisitettem rá, és úgy is sikerült,

[ Szerkesztve ]

(#13682) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Most telepitettem fel a win 10 home rendszert . Az lenne a kérdésem hogy az Edge internetes nézökében hol lehet beállitani azt ha valamit le akarok tölteni akkor felajánlja azt hogy hova mentsen ? Sehol nem találom ezt a beállítást !!

(#13683) Воланд válasza kliszi (#13682) üzenetére


Воланд
titán

sehol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13684) szacsee


szacsee
nagyúr

Win update erőltetésével települt valakinek? Nem akar összejönni. :(

(#13685) Lauda válasza szacsee (#13684) üzenetére


Lauda
félisten

Frissitsed inkabb innen. ;)

(#13686) boken


boken
senior tag

Hogy tudom beállítani hogy jelszó helyett Pin-t kérjen ? :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#13687) Mr Dini válasza Mr Dini (#13570) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a felvilágosítást mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13688) FollowTheORI válasza boken (#13686) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Settings -> account -> sing-in options

Vagy meg nyomod a start gombot és elkezded írni hogy "sing-in options"

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13689) Dr. Akula válasza Kolondrum (#13667) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha már egyszer frissítettél, akkor aktiválódik, és hozzáköti a win10 "serialt" az alaplapodhoz az MS adatbázisában. Innentől már annyiszor húzod újra 0-ról, ahányszor csak akarod, és ameddig az alaplapot nem cseréled.

(#13690) alfa20 válasza Lauda (#13670) üzenetére


alfa20
senior tag

ez kicsit megtévesztő információ.
de legalább is csak fél igazságot tartalmaz.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#13691) embe


embe
nagyúr

Köszi Mindenkinek a segítséget! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13692) FZoleee


FZoleee
tag

Hali, tegnapról mára meghülyült egy kicsit a rendszer, és nem megy egy alapértelmezett beépített csempés windows alkalmazás, így az áruház se... Elindítom, fehér ablak jelenik meg, ami kb. 0,5mp alatt el is tűnik...
Felkiáltójelek vannak az alkalmazások mellett, de fogalmam sincs hogyan lehetne megoldani a problémát...

Valakinek van valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#13693) rizso


rizso
addikt

Na bassza meg, eddig minden tok jo volt, de elszallt a gepemrol a net. Telo tud csatlakozni a routerhez, laptop sajat wifijet es usb vevot is probaltam, latszolag mindegyikkel csatlakoztatva van, megsincs netem :(

Tipp? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#13694) lanagii


lanagii
csendes tag

Sziasztok! Telepítés után a chrome nem hoz be abszolút semmit, még a beállításokat se. Néha kiírja, hogy az oldal nem válaszol,de üres oldalra is akár. Újratelepítés,tisztítás volt már, nem tudom mi okozhatja. Valakinek ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#13695) thomasa válasza szacsee (#13684) üzenetére


thomasa
senior tag

Eddig nem, több gépen próbáltam az updates verziót. Biztos van valami szisztéma, és nem véletlenszerűen megy.

(#13696) 3franky válasza gg72 (#13643) üzenetére


3franky
csendes tag

Van távoli asztal kapcsolat lehetőség, de a TeamViewer és a Chrome távoliasztal-szolgáltatás is tökéletesen futnak a rendszeren.

(#13697) Lauda válasza alfa20 (#13690) üzenetére


Lauda
félisten

Kifejtened, hogy miert?

(#13698) alfa20 válasza Lauda (#13697) üzenetére


alfa20
senior tag

mert csak akkor lehet automatikusan aktiváltatni ISO-ból Clean Install-al telepített Windows 10-et, ha előtte már frissített előbb legális 7-ről, 8-ról vagy 8.1-ről.

ha valaki csak leszedi az ISO-t és pl FreeDos-os gépre tesz akkor az nem fog beaktiválódni.

#13692: ezt próbáld meg:
Win+R: wsreset.exe

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#13699) Lauda válasza alfa20 (#13698) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van, ahogy irtad. O viszont mar frissitett 10-re, csak szeretne egy tiszta telepitest.

(#13700) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Windows 8.1 Retial kulccsal nem lehet aktiválni a Win 10-et, ha úgy töltöttem le és nem vártam meg a frissítést? Nem érvényes a kulcs, mert blokkolva van. Letölthető Windows 8.1 Upgrader simán elfogadja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.