Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) mekker válasza wwenigma (#14450) üzenetére


mekker
őstag

4GB memóriám van, ami nekem kell ehhez a memory leakes böngészéshez.
Tehát az nekem nagyobb memóriapazarlás, hogy ebetölt 100 mega Naptár alkalmazást, meg ilyen haszontalan dolgokat, amiket meg se nyitok soha.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14452) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
A + asztalra kiteszek egy ikont, a többin is megjelenik, ugyan ez törléskor.
Így mindig ugyan az minden asztal, klónok, mit rontok el?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14453) mekker válasza mekker (#14451) üzenetére


mekker
őstag

Látom, amikor tellik a memória, akkor ideiglenesen kiszedi a sok szemetet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14454) hackeeeee válasza rumos XIII (#14037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennek egy része "nem titok".

Annyit lehet tenni, hogy a visszajelzést Sohára lehet állítani, és alapszintűre.

Más:

Boltban megvehető lesz valamikor a 10, vagy ebben az 1 éves frissítési intervallumban még csak 8.1 lesz, és majd utána?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14455) bobalazs válasza F_Zolee (#14448) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

automatikusan aktiválódik. Sőt meg is jegyzi, ha clean installt csinálsz isoból, ugyanarra a gépre bejelentkezel microsoft fiókoddal újra aktiválja.

(#14452) Sztlaci

Itt minden asztal ugyanaz.

(#14446) iwroteapoem

A chrome bloatware. Na persze. Tök fapados az egész.

[ Szerkesztve ]

(#14456) hackeeeee válasza F_Zolee (#14448) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen. Ismerősnek most csináltuk meg. Telepítéskor nem adtunk meg kulcsot, bejelentkezés után (online fiók) aktív lett azonnal.

Véleményem szubjektív...

(#14457) Sztlaci válasza wwenigma (#14450) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

"az ures memoria pazarlas. Miert van 8G a gépedbe ha abbol csak 1et hasznalsz ki? Amugy a file cache szokta megenni, Cleanmem-mel tudod uriteni"

Na ez egy Adroidtól származó butaság és még finom volta.
Ezt a hülyeséget úgy látszik a Win10 is átvette, mindent a memóriában hagy.
Ép az előbb vettem észre, hogy be lassult a gépem, üres asztal mellett 2,6 Gb volt lefoglalva a négyből.
Újraindítás után 1,2 Gb és újra pörög a gép.
Erre az az igaz, ha van egy hátizsákom, csak azért, hogy kihasználjam a helyet, nem pakolom tele féltéglával, mert befofok. ;]
Hiába van 2 giga szabad helyem a feladatkezelő szerint, a játék röcög, nem hardver gyengeség miatt. Bővítem további 4 gigával simán fut. Ha a win sokat lát terpeszkedik, így soha semmi nem elég neki. Ezért kell 16-24 giga a játékoknak.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14458) cattus válasza hackeeeee (#14454) üzenetére


cattus
őstag

Kapható lesz egy éven belül is a 10, az, hogy a hazai boltokba mikor kerül(t) be, azt nem tudom.

Do the thing!

(#14459) schawo válasza mekker (#14453) üzenetére


schawo
titán

Androidos jellegű memóriakezelés?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14460) hackeeeee válasza cattus (#14458) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#14461) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Jelenleg még offline fiókom van. Csináljak online-t is?

(#14462) alratar válasza justaview (#14414) üzenetére


alratar
addikt

Az gáz. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14463) dave0825 válasza netpeti98 (#14069) üzenetére


dave0825
őstag

Köszönöm, jó lett a 7-tel. :C 3 napja kínlódok, életet mentettél. :DD Egyszer mondjuk kiírta ugyanazt a hibát, mint a 6-nál, de azóta többet nem.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#14464) bobalazs válasza F_Zolee (#14461) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem ártana, addig legalább míg beaktíválódik. expressz beálitások helyett minden adatvédelmi dolgot tilts le.
Majd utána helyi fiókot csinálsz ebből az online fiókból és tudod törölni az online (ms) fiókot.

(#14465) SRII


SRII
őstag

Sziasztok, már mindenki dicsekszik és teszteli de nekem még ezt írja(nem szeretném letölteni , lemezről vagy usb-ról telepíteni, szeretném ha a rendszer frissítené magát)

Jelenlegi rendszerem aktivált win 8.1 pro

meddig kell várni?
van aki még nem kapott jogosultságot?
miért van ez?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#14466) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Visszatértem. Estére kimozdultam kicsit, majd mikor hazaértem és próba képpen rákerestem az updatekra beadta a 10240-et. Eddig fogalmam sincs miért nem tette, napok óta próbálkoztam msot pedig hirtelen elsőre. Sőt másik 2db frissítést is talált. Talán túlterheltek a szerverek?! Viszont a magyar nyelv egyenlőre nem tölthető le. Elképzelhető hogy a 10162 verzióra nincs is. De ha feltelepítettem a 10240-et írok. :R

(#14467) Doky586 válasza F_Zolee (#14461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Én frissítettem a W7-et W10-re, aztán gyalultam a partíciókat és telepítőlemezről bútolva tisztán felraktam újra. Nem jelentkeztem be, nem írtam be semmilyen kódot, mindenre a "Majd később"-et választottam. Eredmény: aktiválva volt így is a W10 mire rá tudtam nézni azon ablakra..

De lehet hogy ez alaplapfüggő.. (hogy megjegyzi az uefi)

[ Szerkesztve ]

(#14468) F_Zolee válasza Doky586 (#14467) üzenetére


F_Zolee
veterán

Már megcsináltam a fiókot. Lesz ami lesz. :)

(#14469) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Windows intéző mit terhel indítás után néha több min egy óra hosszat?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#14470) bobalazs válasza Doky586 (#14467) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

dettó.
utánaolvastam.
fiókodat, hardverösszeálitásodat jegyzi meg az MS, és az alapján aktiválja akár többedszerre is, clean install után, több év múlva is akár. Alaplapcsere, vagy x mennyiségű hardverváltozás esetén lesz/van a gond.

(#14471) sagem válasza SRII (#14465) üzenetére


sagem
addikt

Innen a legtöbben nem vártak a frissítés jelzésére, hanem saját maguk kezdeményezték a frissítést. A win update sajna eléggé túlterhelt, ráadásul hullámokban osztja ki a frissítéseket az MS, nem lehet tudni, hogy mikor fogsz sorra kerülni, ha mindenáron ki szeretnéd várni, akkor sajnos nem nagyon van mit tenni (de egyébként a hivatalos letöltés a toolal ugyanaz, mintha a win update szedné le, letölteni mindenképpen le kell, csak egyik módszerrel te kezdeményezed, másik módszerrel meg a gép, kb. ennyi a különbség:) )

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#14472) Chalez


Chalez
őstag

A feladatkezelőben a teljesítmény fülön a processzor kihasználtságom 100%. Ez meg hogy?
Részletek fülnél meg az üresjárathoz 90% felett ír mindig...

(#14473) stingy2


stingy2
senior tag

engem még új op.rszer nem szivatott meg így,,,,frissítettem gond nélkül. majd bejön a kezdőképernyő, írom be a msft fiókom jelszavát, ok, beenged.
újraindítok, majd ismét jelszó, de most már 2 karaktert nem hajlandó bevenni. ilyet még nem láttam...
kizárt a gép, semmit sem tudtam csinálni.(új jelszót nem akarok, elég volt ezt megjegyezni- nem 123456:)
lemezképből visszatettem a 8.1-et.
még egy: 2 monitorom van, de csak 1-et ismert fel.
majd jövőre felteszem, nekem úgy tűnik, ez is a szokásos msft os, kell neki egy kis idő, még működőképes lesz.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#14474) Assdak válasza #78032384 (#14446) üzenetére


Assdak
őstag

Van teljes képernyős start screen, egy kattintás visszarakni.
A napi10x előrodulo, nem szines a fejléc, és nincs sötét témára meg,

(#14475) Fandango válasza cattus (#14458) üzenetére


Fandango
veterán

(#14476) wjbhbdux válasza Fandango (#14475) üzenetére


wjbhbdux
veterán

el fognak adni vagy 5 darabot év végéig :DDD

/s

(#14477) #56474624 válasza wjbhbdux (#14476) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amúgy ha megfelelő verziókat hasonlítasz össze (Home-ot Home-mal, Pro-t Pro-val), lényegesen nem drágább a 8.1-hez képest. Mondjuk jelenleg a 8.1 stabilabb, megbízhatóbb, tény, de nyilván a 10 a jövő.

(#14478) Bali27 válasza Fandango (#14475) üzenetére


Bali27
addikt

Mind OEM? Azaz bexarik az alaplapom és vehetem meg újra??? Be vannak ezek lőve?

(#14479) #68216320 válasza Bali27 (#14478) üzenetére


#68216320
törölt tag

Király. Veszek egy alaplapot 30k-er, aztán win10pro-t 50k-ert. Pár év múlva meg eladom 18-20k-ért az egészet. Alaplapkupeckodni kell. Csak használt, win10 aktivált lapot szabad majd venni. Már aki vesz.

(#14480) knuckle


knuckle
aktív tag

jól látom, és jól olvasom, hogy a W10-ben nincs benne az intel WIDI motyó? :F :Y :W

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#14481) Ivan15 válasza szunyi777 (#14221) üzenetére


Ivan15
senior tag

"Win10-ben a több asztalos megoldás viszont tettszik!"

most nem vagyok mar az evben 100%, de talan 2003-2004 volt az, nvidia driverrel Windows2000 -mar beallitottam a több asztal modot -8 asztalt lehetett elterö Parancsikon elrendezessel es hatterrel beallitani egy felhasznalonak
[lNvidia -nView-L]

[ Szerkesztve ]

(#14482) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Samsung X552LDn frissítettem w10 homera az ethernet megszakad többször,letiltom-engedélyezem megint jó...
Nagyon bosszantó,a 8.1nél sosem csinálta!
Találkoztatok hasonlóval??
Kösz a tanácsokat!

(#14483) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy céges Dell notebook Win8.1-el. Felajánlotta, hogy frissíti a rendszert, mondom halleluja. De, a Win 8.1 egy külső hdd-n van, egy USB3-as házban, mert bele a céges előírások miatt nem tehetem. ÉS ennél a pontnál meg is állt a dolog, mert ez a csoda külső, USB-s hdd-re nem tud telepíteni, s így nem is tudok frissíteni.

Kérdés az lenne, hogy mit tudnék tenni, hogy mégis lefrissüljön?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#14485) Aarpok válasza 1egaly (#14482) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam a laposban broadcom kártya van és az MS által alapból használt driverrel nekem is szakadozott.Felmentem a broadcom oldalára és kerestem drivert azzal jó.Próbáld meg a gyártói drivert.

Аарпок

(#14486) BullZeye válasza Pribi (#14483) üzenetére


BullZeye
veterán

külső HDD-t kikapod, berakod a notebookoba a telepítés idejére, majd vissza minden a helyére.

(#14487) 1egaly válasza 1egaly (#14482) üzenetére


1egaly
aktív tag

Bocs ,természetesen Asus X552LD!

(#14488) Pribi válasza BullZeye (#14486) üzenetére


Pribi
senior tag

Erre én is gondoltam, de ehhez kéne egy hdd keret, ami nincs. Mert most egy msata hdd van benne. Az meg nem a legjobb, ha csak úgy belököm a helyére, és sehogy se rögzítem.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#14489) hackeeeee válasza Fandango (#14475) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig, beírtam a keresőbe, mielőtt kérdeztem, de nem ajánlotta fel a találatot. Thx.

Viszont, a kérdés ezzel kapcsolatban.

A megvásárolt OEM alatt lehet főalkatrészt cserélni, ugyan úgy mint 8(.1) alatt?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14490) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Egyelőre az update résszel nagyon nem vagyok megelégedve. Elindítottam tegnap 20:00 óra körül az updatet mikor végre nagynehezen megtalálta a 10240 verziót. Elmentem itthonról, hazaértem kékhalál... Na mondom szép. Éjjfélkor újra elkezdtem tölteni kb hajnal 5-re elérkezett a telepítés, szarakodott vele borzalmasan sok időt, majd végig ért a telepítés, behozta a windows-t és újra 10162 verzión van.... Így indulhat újraa letöltés, csak már kicsit fáradt vagyok. :B

(#14491) cog777 válasza mekker (#14449) üzenetére


cog777
senior tag

Nekem friss telepites utan 1.2 GB-ot hasznalt a rendszer 64biten. Persze clean telepitessel mert igy megszabadultam egy csomo notimhoz adott vacaktol. A Win8.1-el ellentetben nem hasznalja annyit a lapozofajlt, csak 0,14 szazalekban. A korabbi rendszer bizony 20 %-ot is hasznalt, tehat nekem a Win 10 jobban bejon.

Nalad nincs valamilyen memoria szivargos driver vagy szolgaltatas? Nalam az ujlenyomat olvaso lenovo szoftver 1 het alatt mar 500MB-ot evett.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#14492) BullZeye válasza Pribi (#14488) üzenetére


BullZeye
veterán

Egy telepítés erejéig akár lóghat is a HDD a levegőben, lényeg hogy ne lökdöst miközben dolgozik.

(#14493) GEPESZ66 válasza SRII (#14465) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az egyik gépen málam is így van.Majd jön.

(#14494) GEPESZ66 válasza cog777 (#14491) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én HP laptopon csinálok majd friss telepítést.Minden driver települt,nem kellett a neten keresgélni?

(#14495) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is voltam insider, a laptopon már fent is van, de itt is fele más érzésem van a rendszerrel kapcsolatban.
Hibák is vannak benne.
Pl. a onenote nem működik. Pedig pont az kellene nekem.
Nem tudom hol lehet beállítani, hogy a windows 8 startmenüre bootoljon be. Kerestem egy jó pár óráig, nem találtam meg.

Pozitívum: Pörög a rendszer. Mindent felismert, egyedül a dolby rendszert kellett frissítenem, de még így sem működik, de legalább van már panelem. :DDD
Az edge nagyon jó, gyors, remélem fejlesztik még tovább, hogy kiegészítők legyenek rá.
Az appok, lásd zene és tv, meg groove music, vagy hogy hívják jó, tetszik.

A laptop: Lenovo G580. Core i3, 4 giga ram, 1 tera hdd.Hd3000 vagy 4000 grafikai gyorsító.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14496) Spancho


Spancho
őstag

Újraraktam a rendszert RUFUS-szal. UEFI módos telepítőt készítettem.
Végre most már van gyors indítás (ultra fast boot) ,de a win 8.1-nél szerintem így se lett gyorsabb.

Win AERO-ra valaki tud egy jó programot ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#14497) rumkola válasza zsolti_20 (#14490) üzenetére


rumkola
veterán

ISO-t tölts le!

[ Szerkesztve ]

(#14498) #41133696


#41133696
törölt tag

"24 óra alatt több mint tízmillió PC-re telepítettek Windows 10-et a felhasználók. "

Milliók töltötték le az ingyenes Windowst

Ebből kettő az enyém :D

(#14499) Tense


Tense
őstag

Sziasztok, valaki esetleg találkozott a problémával? Jobb klikk az asztalon és személyre szabás, de hibát dob, újra raktam az illesztőprogramokat de nem javult meg!

(#14500) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Én hülye létrehoztam egy mikrosos fiókot.

A szemétláda figyelmeztetés nélkül átnevezte a belépő nevemet és lejelszavazta a gépet, alig tudtam hozzáférni.
Hol a jó édes **** lehet visszanevezni a fiók nevét és kivenni a jelszó kérést. Természetesen fiók beállításoknál, sem gépház fiók kezekénél nincs ilyen lehetőség.
Mivel egyedüli felhasználó vagyok, ki lehet venni a belépő fiók felesleges le okézgatását, Töltsön be akadékoskodás nélkül, ha lehet.
Ekkora szemétláda erőszakos mindent felülbíráló, háttérben suttyómba intézkedő fost. :W

Egyébként lényegesen lassabb mint a 3 hetes frissen telepített WIN7.
Azoknál lehet gyorsabb akiknél több éves telepakolt belassult a régi rendszer.
A gyorsulást egy újratelepítéssel is elérnék. Rémlem a WIN7 még sokáig élni fog a felhasználók nyomására.
Az EU meg sürgősen felülvizsgálja az adatkezelési lopási kikerülhetetlen részeket.
A DELL laptop korábbi hangkezelése hiányzik a telepített szoftverből, pléh hangú lett a készülék. Van valami lehetőség hangszín szabályzó telepítésére, ami mindig fut.
Ezt még kár volt piacra dobni.
Youtubot csak az edge alatt tudok akadás mentesen lejátszani, 15-25% CPU. Firefox és Chrome alatt két háromszoros CPU terelést okoz a Win7-hez képes és akadozok. "Win7 15-28% CPU, Win10 50-99%!

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.