Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Régebbi Acrobat Pro-t használ valaki win10 alatt? (A 9-esre van licenszem, nem szívesen warezolnék újabbat)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13452) szunyi777 válasza Воланд (#13445) üzenetére


szunyi777
őstag

Gondolom, hogy akkor ezért eggyezik mindenkinél a termék kulcs?!
Nekem is lecserélte az eredeti kulcsom, a képen láthatóra.

Fő darab csere esetén RETAIL kulcsal rendelkezőknél, gondolom, hogy marad a telefonos újra aktiválás.. win8.1 esetében tökéletesen újra aktiválta nekem alaplap és cpu csere után...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#13453) Воланд válasza szunyi777 (#13452) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13454) #41133696


#41133696
törölt tag

Más: MP4-et nem tud lejátszani sem a Filmek + TV sem pedig a WMP?

(#13455) gyurkikrisz válasza vlevi (#13441) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem arra gondoltam, van egy honlap, ahonnan egyből egy ISO jön le. Vagy ez a media creation tool lenne? Ez az: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13456) t72killer válasza #41133696 (#13454) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL, még a win10-es WMP is lejátssza, nem értem :F

#13455: Már csak a download tool van, a közvetlen ISO link nem jó (-> KÉRETIK MÓDOSÍTANI AZ ÖSSZEFOGLALÓBAN)

A régi Acrobatos #13451 kérdésre valaki?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13457) pzstm válasza #41133696 (#13454) üzenetére


pzstm
titán

de, új modern app mkv-t is visz felirattal nálam

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13458) agresszor


agresszor
csendes tag

Na, az első 24 óra után 14 millió windows 10. Ez akkor is szép, ha figyelembe vesszük az 5 millió insidert. Főleg, hogy sokan még mindig nem kapták meg az értesítést a frissítésről....

(#13459) wolfman válasza t72killer (#13456) üzenetére


wolfman
veterán

Én 10-est használok, de nem pro-t, hibátlanul működik. Tudom nem ez lenne a kifejezett kérdésed, de gondoltam megosztom. ;)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13460) pusihusi válasza Воланд (#13445) üzenetére


pusihusi
addikt

Oké értem és köszönm, mellesleg a tablettomra is megjött tegnap a Win10 :K

Üdv. Feri!!

(#13461) pzstm válasza agresszor (#13458) üzenetére


pzstm
titán

Insiderek nincsenek benne... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13462) bakkir


bakkir
tag

Üdv!
Nekem tegnap óta nem müködik a kereső. Bármit beírok nem adja ki, ha meg rákattintok: "hiba történt próbálja meg később", ötletek?

(#13463) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha egy HP laptopon lévő WIN8.1-et felfrissítem WIN10-re, majd ISO-ból csinálok egy tiszta telepítést, akkor a HP-honlapján kell vadászni minden illesztőprogramra (pl.WIFI,webkamera,stb.), vagy minden feltelepül?

(#13464) t72killer válasza wolfman (#13459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Akkor megy fel a 10es.

#13463: Elvileg mindent le fog szedni magának. Külön procedúra, ha nem M$-os driverkészletből akarsz dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13465) Szinyák


Szinyák
őstag

Azt hol lehet a 10.-be beállítani ,hogy a frissítéseket keressen , de én döntöm el , hogy azokat telepítem e ?
Win 8 .-alatt megtaláltam ,de ebben hova dugták el ?

Illetve vagy 4 napja fent van , az első alkalommal frissített , de minden nap rá keresek a frissítésekre, de nem talál semmit ! Másnál mi a helyzet ?
Vagy én vagyok türelmetlen , majd jönnek azok .... :D

Válaszokat köszi

Szinyák

(#13466) Clemi válasza #41133696 (#13454) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam előfordul néhány féle kódolású videó, de eddig mindet vitte röccenés nélkül a Filmek+TV és a WMP is, többek között a telefonnal készül 2K-s felbontású mp4-et is. A hiba a filmben lesz szerintem.

(#13467) kengyel válasza Szinyák (#13465) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam sem talál frissítést. Majd jönnek azok, türelemmel kell lenni :)
Még szerencsétlen Windows, jött jött ki :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13468) Szinyák válasza kengyel (#13467) üzenetére


Szinyák
őstag

:R thx azt hittem össze fosta magát :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#13469) kengyel válasza Szinyák (#13468) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szerintem már kedden, küldenek hozzá valami frissítést. De nyugodj meg, nem fosta össze magát.
Én tegnap raktam fel, és összesen 2db Update van fent.
+1 Sikertelen NV driver :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#13470) Szinyák válasza kengyel (#13469) üzenetére


Szinyák
őstag

ahááá , nálam is sikertelen volt a legújabb Nv driver , de megoldatom sikerült leszednem ....

Szinyák

(#13471) csizi90 válasza Воланд (#13453) üzenetére


csizi90
aktív tag

Öhm... Az lehetséges, hogy nálam nem? Nekem 8HVX7 a vége.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#13472) laleeee


laleeee
őstag

Nekem 20 százalék telepítés után mindig visszaállítja w7-re és a következő hibaüzenetet írja ki:
"A telepítés a SAFE_OS fázisban meghiúsult,a hiba egy PREPARE_FIRST_BOOT művelet közben történt"
Mi lehet ez vajon ?

(#13473) kengyel válasza Szinyák (#13470) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem sem rakta fel, de az NV oldaláról felraktam. Másnál is olvastam erről a jelenségről :)

kengyel

(#13474) FLATRONW válasza Szinyák (#13465) üzenetére


FLATRONW
őstag

A frissítések telepítése már kötelező, már nincs választási lehetőség.
Legfeljebb az illesztőprogramok telepítését lehet letiltani, ami jó dolog.

(#13475) szunyi777 válasza laleeee (#13472) üzenetére


szunyi777
őstag

Valószinüleg hiányoznak fájlok a $Windows.~WS vagy BS mappából, ezért hibázik...

Próbáld frissiteni MediaCreationToolx!
Frissités után, ezzel a kis szerszámmal rögtön tudsz egy teljes ISO vagy USB telepitőt is létrehozni, és ezzel tudsz tiszta telepitést késziteni a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#13476) Воланд válasza csizi90 (#13471) üzenetére


Воланд
titán

az a home.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13477) Polír


Polír
csendes tag

Sziasztok :)

Nos már két napja van fent a win10,és eddig semmiféle problémát,nem tapasztalok.Csak frissítettem a gépen lévő oprendszert,utána kitöröltem a win.old mappát,megtartott minden beállítást,fájlokat szóval mindent az előző rendszer beállításaiból.

Olvasgatom,hogy sokan panaszkodnak a felbontásra hogy homályosak a betűk nagyobb felbontás esetén,hogy nem megy pár formátum lejátszása stb,nem aktíválódik.

Én ugy vettem észre a beírások alapján,hogy akik tiszta telepítést csináltak azoknál fordul elő probléma.A Microsoft tájékoztatójában is az volt,hogy először frissíteni ajánlott a régebbi oprendszert,úgy aktiválódni fog,mert aki frissítés nélkül rakja fel tiszta telepítéssel,nem fog aktiválódni.Mert a server nem érzékeli hogy volt már aktíválodott win 10 a gépen.

Amúgy én mint átlag felhasználó nem értem ha valakinek volt egy jól működő rendszere az frissítés után,minek telepíti ujra??Nekem is minden megmaradt és hiba nélkül teszi a dolgát két napja :-)Nem akarok senkit megbántani vagy megszólni,akik tiszta telepítést csináltak,de náluk fordul elő 90%-ban valamilyen probléma.

Én szerintem először frissítsétek,és ha pár nap után esetleg valami bibi lesz akkor kell próbálkozni a teljesen új telepítéssel :)

(#13478) edari válasza Polír (#13477) üzenetére


edari
őstag

Talán azért csinálnak tiszta telepítést, hogy ne legyen tele szeméttel a gép?

(#13479) h1mpi válasza kengyel (#13473) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szintén nv oldalról tettem fel, az update nem tudta felrakni.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#13480) csizi90 válasza Воланд (#13476) üzenetére


csizi90
aktív tag

Akkor már csak 1 kérdés, hogy lehet hogy a Bitlocker be van kapcsolva Home-ra? Gyárilag volt rajta Bitlocker ahogy megvettem, lehetséges hogy azért?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#13481) Colos1 válasza FLATRONW (#13474) üzenetére


Colos1
őstag

Bár még nem próbáltam, de ha a szolgáltatásoknál meg van ennél is a Windows Update szolgáltatás, akkor azt szerintem le lehet tiltani. Most munkába vagyok, ha hazaérek megnézem, hogy egyáltalán megvan-e még a szolgáltatás, vagy elrejtették, hogy ne tudjuk letiltani :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#13482) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

A windows ~bt és windows~ ws mappa törölhető frissités után?

(#13483) edari válasza Gyick (#13482) üzenetére


edari
őstag

Igen.

(#13484) kengyel válasza h1mpi (#13479) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nem is próbálkozott utána vele, ezért manuális úton megoldottam. Ezt amúgy is rábízom, a GeForce Experience :)

kengyel

(#13485) Polír válasza edari (#13478) üzenetére


Polír
csendes tag

Lehetséges,nem is azért mondtam,csak ugye náluk van a sok probléma:-) Az én gépem sincs tele szeméttel,sok progi van ami megtalálja és kitörli a sok szemetet.

(#13486) Aarpok válasza pzstm (#13457) üzenetére


Aarpok
őstag

Párat én is próbáltam,de elégé lehervasztó volt az eredmény.A legtöbbnél nem volt hang és volt olyan is,hogy felirat hozzáadásánál letérdelt az alkalmazás memória,hdd 98 - 100% - on volt.Sajnos a videólejátszás nálam nem volt tökéletes időnként megállt a kép (hang nem) és miután észhez tért elkezdte behozni a lemaradást.Most nem tudom a 10 - e a bűnös ebben,mert 8.1 - en nem csinált ilyent.

Аарпок

(#13487) Szinyák válasza FLATRONW (#13474) üzenetére


Szinyák
őstag

akkor most már értem.. ne is keresek kikapcsolási lehetőséget ... :)

Szinyák

(#13488) Воланд válasza csizi90 (#13480) üzenetére


Воланд
titán

latod ez egy jo kerdes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13489) csizi90 válasza Aarpok (#13486) üzenetére


csizi90
aktív tag

A Filmek+TV app-ban hogyan tudsz feliratot hozzáadni? Vagy csak az égetettet kezeli?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#13490) Colos1


Colos1
őstag

A céges laposom 4GB RAM, Core-i3 M 330 processzor + SSD. Ez a CPU elég? Tudom, min 1 Ghz, de mintha valaki írta volna, hogy a kétmagosokon nem megy jól. :F

(#13487) Szinyák: De, keress :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#13491) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Képtelen vagyok felrakni a 10-et. Leszedtem innen: [link]

Végigfut, letölti, minden. Elindul a telepítő, megkérdezi mit akarok megtartani. Utána elindul a telepítő, kiírja hogy párszor újra fog indulni stb. A végén meg kiírja, hogy valami baj történt, Windows 10 telepítése sikertelen. Járt már így valaki?

(#13492) Gyick válasza edari (#13483) üzenetére


Gyick
őstag

és a windows.old?

[ Szerkesztve ]

(#13493) kengyel válasza Colos1 (#13490) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én feltettem egy ősrégi Lenovo T400.-ra, és hibátlanul működik. Abban is 2.-magos proci van, és 4GB.-ram.

kengyel

(#13494) FLATRONW válasza Szinyák (#13487) üzenetére


FLATRONW
őstag

Vagy van egy olyan lehetőség, hogy az internetkapcsolatot beállítod forgalmi díjasra és ilyenkor nem tölt le frissítéseket, de sajnos olyan lehetőség nincs már hogy mi döntjük el, hogy mit és mikor akarunk letölteni és telepíteni.

(#13481) Colos1: Nekem nincs semmi bajom a frissítésekkel, mert úgy is telepíteném azokat, de én szeretném eldönteni, hogy mikor töltöm le és telepítem azokat. Nem szeretem, hogy böngészés közben elkezd tölteni a szörnyen lassú netemen (2 Mbps).

[ Szerkesztve ]

(#13495) laleeee válasza szunyi777 (#13475) üzenetére


laleeee
őstag

Mit próbáljak frissíteni ?

(#13496) vg válasza Colos1 (#13490) üzenetére


vg
addikt

Nekem az egyik gépem egymagos athlon xp 3800+, 2GB ram, és ős ati 4850 kártya, meg 80GB ATA-s rendszer vinyó. :D Elmegyeget rajta a 32bit-es win10 :D , csak a pendrive használatát ölte ki az új Win10. Remélem javítják, mert nem tom így használni readyboost-ként a 2GB pendriverot, ami Win 8.1-en tökéletes volt.

(#13497) edari válasza Gyick (#13492) üzenetére


edari
őstag

Ha nem kell, akkor azt is lehet.

(#13498) RazoR


RazoR
veterán

Lenne pár kérdésem a 10-el kapcsolatban: hogy lehet parancsikont csinálni az Edge-nek az asztalra, illetve hogyan lehet a könyvjelzőket importálni a firefoxból, ha a megfelelő beállításoknál nem látja a firefoxot az edge?

(#13499) #41133696 válasza pzstm (#13457) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes, mert van már ilyenem is:

(#13500) csizi90 válasza Воланд (#13488) üzenetére


csizi90
aktív tag

:F

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.