Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) _t0Mi_ válasza FollowTheORI (#13048) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm! :)

Honnan ez az info? Winbeta-n mást olvastam. Illetve ha már települt, miért nem tűnt el a Win~ˇBT mappa?

---

(#13052) jam1991 válasza w333 (#13049) üzenetére


jam1991
tag

határozottan remélem mert enélkül nem tudok teljes életet élni :(

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#13053) FollowTheORI válasza _t0Mi_ (#13051) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

System Info a windows 10-emből. :D

A mappákat elvileg a cleanupnak ki kéne szednie majd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13054) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Mentettem a Firefoxom (ESR 38.1.0) Mozbackup-al. Telepítettem a windows 10-et és most semmilyen kép nem jelenik meg a visszaállított firefoxban. Előzmények törlése után sem, sehogy sem. A comodo icedragonnal megjelennek, valószínű flash player hiba?
Tapasztalt valaki ilyet? Mi kavar be?

(#13055) XZoli válasza Goblin12 (#13027) üzenetére


XZoli
aktív tag

itt tudod beállítani :)

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#13056) w333 válasza jam1991 (#13052) üzenetére


w333
félisten

De mi baj van a témával ... 2 perc és kész, nem kell tőle félni :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13057) pzstm


pzstm
titán

Insidereknek nemsokára jönnek ismét új buildek, Edge bővítmények tesztelési lehetőségével és új Messaging appal ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13058) szabonagyur válasza II.Démonlord (#13043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez igen mennyi történtek fellelhető kiadás... Mivel gondolom a mostani sem erdeti mindegy mire warezolsz.. Ha meg eredeti akkor ugyis CSAK pro-ra tud frissulni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13059) jam1991 válasza w333 (#13056) üzenetére


jam1991
tag

jó az, már szedem lefele :))

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#13060) w333 válasza jam1991 (#13059) üzenetére


w333
félisten

Csak egy sima egyszerű téma, nem kell semmit buherálni :N

Ráadásul ahol választod a Tálca színeit, úgy változik a fejléc színe is :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13061) _t0Mi_ válasza FollowTheORI (#13053) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Ezzel azért nem nyugtattál meg.. :D
Másnak is ez a pontos build szám?

---

(#13062) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Huuuu, nagyon ut ez a rendszer. Appok villamgyorsan nyilnak meg, 8.1-nél 10+ masodperceket kellett varni, ezentul használni is fogom oket szerintem. Minden porgosebb mint 8.1-en, talan az Edge kisse lassu, de eddig meg nem volt komolyabb gond. a negy sarokba valo alkalmazas teves nagyon jo. roviden ennyi. megerte valtani. oskovulet gepen is szepen fut.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13063) SLYM válasza ludsimon (#13013) üzenetére


SLYM
veterán

nem csak téged idegesít

(#13064) #58000384 válasza randras (#13022) üzenetére


#58000384
törölt tag

A rendszer telepítési nyelvét nézi ilyenkor, nem pedig az aktuálisan használt nyelvet. Tehát ha angolul telepítetted, de magyart szeretnél ráfrissíteni, akkor angolt fog kérni, különben csak részben engedi átmenteni a dolgokat. Utólag persze olyan nyelvűre állítod, amilyenre szeretnéd, addig viszont be kell szerezned más nyelven a hivatalos programmal.

(#13013) ludsimon: Azért az a neve, mert a 8-ban komolyabb szerepet kapott a felhős dolog, így egyértelmű, hogy hálózati, felhős vagy helyi meghajtókat és mappákat nézegetsz. Szerintem amúgy a "Számítógép" és a "Sajátgép" sem volt semmivel jobb.

(#13065) ludsimon


ludsimon
veterán

csinált most a w10 egy buziságot, amire nem hatalmaztam fel!
fel akartam egy alkalmazást telepíteni, bejelentkeztem a microsoft fiókba, erre a windows belépést is megváltoztatta, közben eszem ágába se volt megváltoztatni a win belépést. :W

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13066) Tigi válasza t72killer (#13010) üzenetére


Tigi
őstag

Köszönöm :R , megpróbálom.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#13067) II.Démonlord válasza szabonagyur (#13058) üzenetére


II.Démonlord
tag

Tévedsz mert a mostani rendszerem eredeti. Egyetemistaként pedig van hozzáférésem a DreamSparkhoz és ott ezek a verziók vannak fent. :D

(#13068) szabonagyur válasza II.Démonlord (#13067) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sima vagy pro kell neked.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13069) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi van akkor ha elfelejtettem a jelszavam és nem tudok belépni? Megoldás.

(#13070) daczkó


daczkó
aktív tag

Miért nem látja a Lumia 735 és a Windows 10 egymást hálózatban? Ugyan azon a Ms accounton vagyok jelen mindkét eszközön illetve wireless isolation sincs bekapcsolva

/ignore wwenigma

(#13071) gyurkikrisz válasza ludsimon (#13065) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

beleptel az ms accountoddal, ezert. nem ertem hogy miert ellenkeztek annyira az ellen hogy ilyen legyen. mobil os-eknel is elfogadott, hogy kell az adott szoftvergyartohoz tartozo login, hat akkor asztalin miert ne kellene?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13072) Воланд válasza daczkó (#13070) üzenetére


Воланд
titán

hol nem latja egymast? wifi-n? mert ugy nem is fogja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13073) GazVezír


GazVezír
tag

Nem tudom, hogy írta-e már valaki, nálam a következő vált be, mellyel problémamentesen zajlott az aktiválás Clean Install esetében is:

1. Windows 8.1-ről frissítettem 10-re (media creation tool).
2. A frissített Windows 10-ből – ami már eleve aktiválva volt – kiolvastam a hozzárendelt kulcsot. Ez nem összetévesztendő a 8.1-et aktiváló kulcssal, erre a lépésre azért van szükség, hogy a Microsoft a meglévő licensz alapján generálhasson egy újat.
3. Az ismételt telepítéskor már ezt a kulcsot adtam meg, amit gond nélkül el is fogadott. Hogy ISO-ból vagy media creation tool-ból dolgozunk, szerintem teljesen mindegy.
4. Végül a telepítés befejezésekor ismét aktivált Windows fogadott.

Ha ezt a Microsoft is leírja, sok fejfájástól szabadíthatott volna meg, mivel úgy mentem az egésznek neki, hogy ezúttal biztos ők gondolkodnak helyettem. Nem így lett.

(#13074) ludsimon válasza ludsimon (#13065) üzenetére


ludsimon
veterán

Helyi fiók létrehozásával ismét sikerült mindent a helyére tenni. :DDD

undefined

(#13075) ludsimon válasza gyurkikrisz (#13071) üzenetére


ludsimon
veterán

Azért ellenkezek, mert semmi szükség/haszna nincs az egésznek csak egy újabb adatgyűjtés.

undefined

(#13076) csixy válasza pzstm (#13057) üzenetére


csixy
addikt

Futhat-e felváltva ugyanazon a vason a gyári vinyón a win8.1-re ráfrissített win10 ,vagy a vinyó helyére tett SSD-n az aktivált inssider build (most éppen a 10240-es)?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#13077) Воланд válasza GazVezír (#13073) üzenetére


Воланд
titán

es melyik kulcsot olvastad ki ;]

ezt

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

vagy ezt

YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13078) Bkrisz9 válasza w333 (#13031) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Köszönöm de nem ez kellene. Itt az enyémet rakja át helyi fiókra ha jól tudom.. azt nem szeretném. Az jó ha az én fiókom kapcsolódva van. Egy teljesen új felhasználói fiókot akarok létrehozni a család többi tagjának MS fiók nélkül. Nem akarok azért új mailt csinálni ,hogy létrehozhassam utána meg állítgassam át helyire.. nem hiszem el ,hogy ez annyira gyökérül van megoldva ,hogy nem lehet simán egy fiókot csinálni. :( :(

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#13079) FollowTheORI válasza _t0Mi_ (#13061) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

AIDA megnyugtat? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13080) Воланд válasza Bkrisz9 (#13078) üzenetére


Воланд
titán

felhasznaloi fiok hozzaadasanal van egy olyan, hogy csalad es mas felhasznalok ott hozza tudsz adni uj usert.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13081) w333 válasza Bkrisz9 (#13078) üzenetére


w333
félisten

Gépház / Fiókok / Családtag és más Felhasználók (nem ezt keresed ?) :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13082) _t0Mi_ válasza FollowTheORI (#13079) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Itt 16393 van, de az enyém 16392 van.. :P

---

(#13083) daczkó válasza Воланд (#13072) üzenetére


daczkó
aktív tag

pedig hivatalosan kellene, erre való az "útitárs" vagy mi a szösz.

/ignore wwenigma

(#13084) GazVezír válasza Воланд (#13077) üzenetére


GazVezír
tag

Hohohó, világosíts fel kérlek, mert úgy tűnik totál rosszul értelmeztem az egészet.

(#13085) randras válasza darthsmoke (#13029) üzenetére


randras
veterán

Köszönöm, remek...

Akkor gondoltam mégis inkább csinálok ISO-t a már létrejött $Windows.~WS mappában lévö letöltött cuccból, de ezt a Sources\Windows\setup.exe már fel sem ajánlja. Ahogy látom a 2,5 gigás installx64.esd lenne az "ISO", csak hát titkosított. Úgy látom nem úszok meg ismételt ~5 órányi letöltést. :N

(#13086) Воланд válasza GazVezír (#13084) üzenetére


Воланд
titán

marmint mit ertelmeztel rosszul?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13087) Воланд válasza daczkó (#13083) üzenetére


Воланд
titán

szerintem az csak usb-vel megy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13088) Ádám16


Ádám16
addikt

Nekem meg mindig ott van jobb alul a tálcán a kis Windows ikon, rákattint a bejön, egy ablak, hogy a gep kompatibilis a w10-zel, majd értesít, ha telepithetem, de semmi. Meg mindig terhelve lennek a szerverek?

(#13089) Bkrisz9 válasza Воланд (#13080) üzenetére


Bkrisz9
őstag

és (#13081) w333

Ez megvan. Csak itt kér mailt a belépéshez. Én ehhez nem szeretnék semmi MS fiókot csatlakoztatni. Csak egy sima felhasználót akarok létrehozni mindenféle fiók nélkül.

Na megvan eddig szürke volt a "MS fiók nélküli felhasználó hozzáadása" opció... újraindítás után jó..

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#13090) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

. rájöttem.- :DDD

Viszont: Samsung android nektek sem megy? Fel sem ismeri a telcsit.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#13091) w333


w333
félisten

Aha ... szóval itt lehet kikapcsolni a WU -n keresztüli driverek frissítését :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#13092) GazVezír válasza Воланд (#13086) üzenetére


GazVezír
tag

Mivel látnok csak nem vagy, ezért úgy gondolom, hogy az általad beillesztett kulcsok alapján valamit elbaltáztam el, nálam van a hiba és amit leírtam, úgy rossz, ahogy van.

(#13093) pzstm


pzstm
titán

[Windows 10's Wi-Fi Sense is not a security risk. Here's why]

Remélem mindenki lenyugszik.....a legjobb meg a magyar cikkek törlése lenne, hogy google találat se dobja ki.....

Ahogy nézem hiaba hajtom én és woland a magamét, még mindig vannak akik ettől felbek, persze azért mert idiotasagot olvasnak ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13094) Livius


Livius
őstag

Ha ezt a MediaCreationToolx64.exe-t használom a frissítéshez manuálisan, akkor ha frissítem a win8.1-et ezzel win10-re, akkor ugyan úgy megtörténik az aktiválás majd magától, mintha a windows updateban ment volna végbe az egész? Nekem a windows update még mindig nem ajánlotta fel a frissítést, sőt, a tálcán lévő windows ikon már el is tünt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13095) pzstm válasza Livius (#13094) üzenetére


pzstm
titán

Igen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13096) #93794560 válasza Livius (#13094) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az ikon eltűnése nem gond, nekem is eltűnt pár napra, aztán megint előjött.

[ Szerkesztve ]

(#13097) pethYeti válasza w333 (#13091) üzenetére


pethYeti
addikt

Kis naiv, örülj csak neki kár hogy nem ér semmit az a menüpont. ;]

(#13098) Воланд válasza GazVezír (#13092) üzenetére


Воланд
titán

de, tudom mindenkinek a w10 kulcsat. :K

amugy komolyra forditva a szot: ezek a kulcsok a telepito mediaban vannak benne, ahhoz kell, hogy ervenyes kulcs nelkul is fel lehessen telepiteni. de aktivalni nem ez alapjan aktival. frissiteskor a frissitett rendszer aktivaciojat nezi, majd ha azzal minden rendben, akkor elkuldi a hw id-t az ms servereinek ahol mentesre kerul, ugyan azon a gepen tiszta telepiteskor pedig szinten elkuldi a hw id-t az ms servereinek es ott ha mar szerepel az a hw id, akkor aktivalja automatikusan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13099) Livius válasza pzstm (#13095) üzenetére


Livius
őstag

Nah, most akkor igen vagy nem? Muszáj megvárni míg a windows update ajánlja vagy nem?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#13100) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Asus Xonar D2X-hez van valami működő driver?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.