Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) focvis válasza EQMontoya (#78440) üzenetére


focvis
veterán

1.8T VS. 1.8TSI
nem kokszosodik VS. kokszosodik 3. Gen. előtt
nem megy VS. megy
sokat fogyaszt VS. nem fogyaszt sokat (max. olajat)
98-as kell bele VS. jó a puruttya 95 oktán (Thx Tomcsi)

kb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78452) Qru válasza a8l (#78444) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyébként nem rég voltam megnézni egy Levorgot a helyi szalonban, a motortérben minden második alkatrészén made in germany feliratú volt (pl abs, conti szíjjak). Pedig ezek Japánban összeszerelt gépek... Szóval tudnak a németek ha összeszedik magukat. :K

mod:

Jaffa75: Kormi városban úgy bevágja a 10 litert mint a huzat. És akkor nem is nyomogattam a pedált...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78453) tomcsi23 válasza focvis (#78451) üzenetére


tomcsi23
veterán

A puruttyát kihagytad. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78454) bbubby00


bbubby00
őstag

Valaki gondolkozik II. Cars & Grill-en? Ki lehetne nyomulni csoportosan :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#78455) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#78448) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem volt benne millió km, szerintem még a 100k-t se érte el amikor megvette a cég. Azóta városban van használva. Most úgy érzem ez olyan, hogy te bizonygatod, hogy deee, ezek szarok, mind a turbóbenya, mind a turbódízel, tuti elromlik, gatyád rámegy, stb. Holott az eddigiek nem ezt tükrözik. Én a városi használatra a civicet magamnak szarnak tartom, mert pedálozni kell, a motor ehhez nem elég robbanékony, cserébe 9-10litert benyel és ráz. A Focusban lesz start-stop is, amit az automata váltó miatt szerintem nem fogok kikapcsolni. Majd meglátjuk...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78456) 8th válasza tomcsi23 (#78434) üzenetére


8th
addikt

Gyári + stage2 chip ASZ motoros Ibiza itt 155 ló lett dyno-nál 152. Minimális a különbség a két pad között.

(#78457) bajnokpityu válasza focvis (#78451) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nahh.
annyira azért tsi se kokszosodik, h baj legyen.környékbelieknek legalábbis nem volt gondunk.
olajat a régiek és az újak is soksok km után csipegették, állítólag, nekem a tsi nem fogyasztott mérhetően.
amúgy ja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78458) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#78455) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nem bizonygatom, nem szeretnék senkit meggyőzni... :N Nincs miért! :B

/Úgy fogalmaztam, hogy kíváncsi leszek, mi lesz velük 10 év múlva - de mindegy is, ha Te elégedett leszel vele, akkor mosolygás van, és én Veled együtt mosolygok! :K /

mod:

Bbubby: megyek le a család után a Balcsira ma délután, pedig szívesen kinéztem volna! :P

[ Szerkesztve ]

(#78459) EQMontoya válasza bbubby00 (#78454) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem megyek olyan eseményre, amihez facebook kell. :)

Same rules apply!

(#78460) -v- válasza EQMontoya (#78459) üzenetére


-v-
addikt

Ez az, csak keményen, mindenképp tartsd magad ilyen fontos elvekhez ;]

(#78461) Magnum_ válasza EQMontoya (#78459) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én kaptam egy "meghívót" jövő keddre egy szülinapi bulira, valami hajóra. na mondom, mifasz, csávókám kibérelte? mekkora májer.
erre látom, hogy ott minden kedden bulika van, bárki számára nyitvaálló, természetesen nem reagáltam rá semmit (amúgy se szoktam reagálni ezekre, vagy megyek, vagy nem, inkább nem, pláne hétköznap, 17.00kor kezdődik. hülye? akkor kezdem még csak a 10. órámat a melóban), na és tegnap már jött az érdeklődés, hogy megyek-e, mert korlátozottan lehet asztalt foglalni és hát 40 meghívott van, eddig 7 jelezte, hogy megy, de a 10 fős asztal jöjjön már össze. muhhhahahah

I humbly and respectfully decline™

(#78462) Speeedfire válasza Speeedfire (#78246) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez igen gyors volt. Ma meg is jött a csomag, pedig azt írták, hogy kb 1.5 hét lesz. :)
Igény esetén ha kell akkor teszek fel majd képeket róla. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#78463) Qru válasza Speeedfire (#78462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jöhet kép. :K

#nincsbennetarcsi

(#78464) EQMontoya válasza -v- (#78460) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért a hozzászólás végén a smiley talán jelezte, hogy nem kell ennyire komolyan venni... :)
De tényleg nem tetszik, hogy már lassan már az asszonyt a facebookon hirdetik meg az emberek.

Same rules apply!

(#78465) bitpork válasza EQMontoya (#78464) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Teljesen jogos szerintem ez a szociális média eltartás. Én is nagyon rühedzem tőle.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78466) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

A MABISZ-nak küldött levelem után 36 órával ők, és a biztosító is megküldte a dokumentumot. Fura érzés, hogy valami jól működik otthon. :D Köszi a tippeket!

(#78467) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Főleg Óbuda felé járók: sziget K-hídhoz közel a napokban mennyire esélytelen parkolni? Óbudai VW-nél és Audinál minden tele szokott lenni amúgy is+le is zárják a Mozaik egy részét, MOL kútnál sem szokott lenni hely. Budapest Motors előtt, vagy a mellette lévő benzinkutaknál szerintek érdemes próbálkozni a fesztivállal járó káoszban, vagy ebben a hétben ott is el van foglalva az összes placc? :R

(#78468) -v- válasza EQMontoya (#78464) üzenetére


-v-
addikt

Eseményt szervezni mondjuk pont nagyon hatékony és kényelmes meg interaktív meg mindenfaszom.
Ezzel a részével mi a baj, és milyen hatékonyabb megoldás van? :) choose the right tool for the job.

[ Szerkesztve ]

(#78469) bbubby00 válasza -v- (#78468) üzenetére


bbubby00
őstag

Szerintem is ez a legjobb módszer az emberek összegyűjtésének.
Nem szeretem a fb-ot, de az ottani csoportokat és eseményeket is nyomon követem. Honnan máshonnan értesülhetnék ezekről a dolgokról? Plakátolják ki vele a városokat?
Ha családias összejövetelt csinálunk, akkor meg zárt csoport és kész.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#78470) Arni9010 válasza molnarpeter (#78467) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Ott lakok nem messze, a Kerék utcában :)
Tegnap délután jártam arra, a MOL kút környéke teljesen fullon volt emberekkel/taxikkal, ott tuti nem lehet parkolni.
Az Agip/OMV környékén talán találsz helyet, de inkább a Szentendrei másik oldalán, a Mömax környékén keresgélnék.
Vagy ha 6 után mész, a Matróz utca környékén is érdemes körülnézni. (előtte fizetős a Bogdáni úttól délre)

(#78471) focvis válasza bajnokpityu (#78457) üzenetére


focvis
veterán

Igyekeztem pol.korrekt maradni. :)

5 k km-t mentem a 2.0 TSI-vel olajcsere óta; kb. 1 mm (~1 dl olaj) hiányzik a nívópálcáról.

(#78472) bajnokpityu válasza focvis (#78471) üzenetére


bajnokpityu
félisten

okké :)
nah, majd 10e kmnél is legyen ugyanitt a szint.
nézted a fékpadi mérését a 180 lovas 1.8TSInek? elég szép alakú grafikon.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78473) Qru válasza focvis (#78471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hiányzik az, nézd csak a meg kipuff véged, ott van az... ;]

#nincsbennetarcsi

(#78474) a8l válasza EQMontoya (#78450) üzenetére


a8l
aktív tag

Sajnos nem annyira alap mint ahogy gondolod.
A felső kategória agyonbonyolított autói sosem voltak a meghízhatóság mintapéldányai. Elég sok ilyen autóm volt és nem sokat futott öreg lomok.

(#78475) focvis válasza bajnokpityu (#78472) üzenetére


focvis
veterán

A korábbi tapasztalataim alapján nem tartom kizártnak, hogy 15 ezer km alatt elfogy 0,5 liter.
Bár az olajevéshez pörgetni kell, a mostani DSG-st ahhoz padlózni kell, és ha városban megpadlózom, egyből 80-100. :U Pályán meg óra szerint 165-167 a 3000 rpm.
A jelenlegi gép erősebbnek tűnik az elődjénél, 2 modellév van köztük, lehet a benzines szoftveren is butított a VAG, nem csak a dizlin.

Láttam délelőtt, 196 ló szép, a nyomatékgrafikonra emlékszem, jó lapos. Majd megnézem otthon hanggal is +1x.

(#78473) Qru : Yessss.:D
Kornél itt elég passzív, sajnos. :-( Időnként bekukucskálok a Suzuki topikba; ott írja, hogy az Scross 1.4T se piskóta.

[ Szerkesztve ]

(#78476) Qru válasza focvis (#78475) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A DSG lineárisabb gyorsulása miatt érzed erősebbnek szvsz. De nem kizárt, hogy mókoltak az ecu szofton is. :K

#nincsbennetarcsi

(#78477) footy válasza focvis (#78475) üzenetére


footy
addikt

(#78478) Tsebacsi válasza footy (#78477) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már egy ideje :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78479) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha létezik bácsiautó...

Aggregátor!!44!!!!! :C

#nincsbennetarcsi

(#78480) aero. válasza focvis (#78475) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mert Saint bejátszotta, hogy úgyse meri itthagyni a topikot. Nem jött be. (eddig). :D

Tsebacsi: Azért komoly küzdelem volt meggyőzni, hogy ne 1.6-ot vegyen. 4 hónapja még azt mondta nála nagyobb szívób*zi nincsen, ahhoz kicsit nagy kontraszt, hogy leáldozott neki.

(#78481) #94529552 válasza focvis (#78475) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy látszik ebben a hőségben inkább sokat tévézik, autókázás helyett. Lám, az se megy mindig problémamentesen. :P

(#78482) bajnokpityu válasza aero. (#78480) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szélsőséges...

furi dolog ez, a szivó vs turbos benya, ill. diesel. volt 1 hétig egyszerre mindháromból 1-1 példányunk, országúton bármelyikkel lehet jót autózni, kivéve a turbobenyával, ami nekem nem jött be városban.

valaki el tudna nekem küldeni egy kiás szervizkönyvet? 1.6GDI-hez tartozó szövegek érdekelnének. Jól rémlik, hogy itt is úgy van, hogy a 1000km vagy 1 hónapot lehet eltérni a hivatalos periódushoz képest?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78483) Tsebacsi válasza #94529552 (#78481) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 800-as sorozattal én is szívok kicsit, de legalább a képe szép, jobb a mozgásmegjelenítése, mint a korábbi samsungomnak. Szerintem jó tévét venni ugyan olyan nehéz, mint jó autót :))

(#78482) bajnokpityu: Nekem erre megoldás az automata váltó, az elkendőzi az alapjárati/elindulási problémákat. Az öregem mercije pl. nagyot lép induláskor, ha úgy akarom, a civic fasorban sincs ahhoz képest. A fordra kíváncsi vagyok nagyon :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78484) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#78483) üzenetére


bajnokpityu
félisten

értem én, elkendőzi, oké. de általánosságban túlzottan fosok az automata hibáktól, hogy legyen ilyenem.
néha megingok, de elég beleolvasni a szaktopicokba, és újra elmegy a kedvem tőlük :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78485) focvis


focvis
veterán

Jó, oké, Kornélnak elég határozott elképzelései vannak és szeret maga meggyőződni a tényekről. Nincs ezzel semmi baj. :)
Azzal se volt, amikor a lengéscsillapító-cserén töprengett. :K Volt fix téma 1-2 hónapig. ;]

(#78476) Qru: ha arra gondolsz, nincs csipszelve, él a gyári garija. Inkább gyárilag butíthatták vissza MY14 és MY16 között. FoBRaistling Sanyi (Luigi) ellen jobbat gurult, már majdnem pari.

[ Szerkesztve ]

(#78486) xEon1337 válasza bajnokpityu (#78484) üzenetére


xEon1337
őstag

Használtan tényleg lutri az automata, de mivel kollégának 0 kilométeres kocsija lesz, 5 év garanciával és gondolom még az olajat is cserélteti benne néhány tízezrenként, így azért annyira nem rizikós. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#78487) Qru válasza aero. (#78480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezettem 1,6i Scrosst-t. Ellenségemnek se kívánnám... Pedig én is szívóbenyó párti vok de az 1.4T kell bele és kész.

#nincsbennetarcsi

(#78488) -v- válasza Qru (#78487) üzenetére


-v-
addikt

Villany kell és kész. Ellenségeimnek se kívánok benzinmotort ;]

(#78489) barnam_ válasza Qru (#78479) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csináltak egy reklámot az erősen túlárazott autónak, ennyi.
Szép, de 1.4 milla egy 75 lovas dízelért???
Használós autónak drága, gyűjteménynek meg túlságosan átlagos.

Nézegettem korábban is ezt az oldalt, de a Mercik amiket láttam mind túl volt árazva.

(#78490) Magnum_ válasza focvis (#78485) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eleg hatarozott????? :D

I humbly and respectfully decline™

(#78491) aero. válasza barnam_ (#78489) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Befektetés mindig csak a nagymotoros verzióknál játszik szvsz, sokan ezt nem tudják/akarják felismerni, és túlárazzák, mert hát ez is 124-es.

(#78492) Skillet válasza bajnokpityu (#78482) üzenetére


Skillet
addikt

Én egész kellemesen elporoszkálok turbo benzinessel a városban :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78493) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Muszakin vagyok.
Probavizsga kesz. Bacsi kerdezi: milyen rendszamvilagitas ez??? Mondom gyari! Ez? Igen😁😁😁😁 a kocsi allapota megfelelo, akkor indul a vizsga

I humbly and respectfully decline™

(#78494) Magnum_ válasza Magnum_ (#78493) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg a lengokar gumiszilentek is hibatlanok. Gyariak.

I humbly and respectfully decline™

(#78495) sagesz93 válasza Magnum_ (#78493) üzenetére


sagesz93
addikt

Enyém ledes hátul, amit kaptam utána papírt arra rá is van írva, hogy gyáritól eltérő de ettől még átment... :DD

(#78496) Qru válasza barnam_ (#78489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah TC is egyre lejjebb csuszik (igaz sosem voltak fent). Eddig csak a vezessen meg autonavigatoron voltak ilyen cikknek alcazott hirdetesek.

#nincsbennetarcsi

(#78497) EQMontoya válasza aero. (#78491) üzenetére


EQMontoya
veterán

Határozott +1.

Kivéve persze azokat a dolgokat, amik amúgy is nagyon ritkák. De egy W124 azért nem az. :)

Same rules apply!

(#78498) Qru válasza focvis (#78485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor viszont tényleg jobban megy, mert az előzővel elkalapált. Vagy csak Luigi lett lestrapálva?! :D

mod:

Amúgy a dsg sokkal jobban vált mint az ember kézzel (automatice ad gázfröccsöt stb) ami azért nagyon sokat számít. Egy magasan képzett pilóta sem vált olyan gyorsan mint a dsg (még ha tud is a sarkával visszaváltáskor gázfröccsöt adni).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78499) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Koszonom a sok privat uzenetet, nem tudok egyesevel valaszolni, igy nezzetek el, hogy itt, egyben.
Az autom muszaki vizsgaja sikeres volt, minositessel.

Es pont bevontattak egy e46 kupet :-(

I humbly and respectfully decline™

(#78500) Tsebacsi válasza Magnum_ (#78499) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondtam előre kit kell megkenni, hogy sikerüljön, látod bejött! ;]

A BMW-t se véletlen vontatták, engedd el :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.