Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78151) tomcsi23 válasza bitpork (#78148) üzenetére


tomcsi23
veterán

Én különben szeretem húzatni magam kamionokkal.
nem fordítva :F [link]

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78152) -v- válasza bitpork (#78148) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem meg ugy kell kozlekedni, hogy dinamikusan figyeled a forgalmat, hogy tudod a legjobban segiteni/legkevesbe akadalyozni a tobbieket, leggyorsabban es legbiztonsagosabban megoldani a forgalmi helyzeteket, elorelato modon vezetsz, tenyleges resztvevoje vagy a forgalomnak, nem pedig csak statikus szabalyokat porgetsz a fejedben, hogy ez igy es igy van es pont, meg ez es ez a szabaly akkor minden rendben van mert 129cel megyek.

(#78153) brumi1024 válasza bitpork (#78150) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, épp ezaz. Ha üres a külső, neked akkor is kötelességed (ha már ennyire szabálytartóak vagyunk) kisorolni a szélsőbe, ha 380-szal mész, és nincs az országban ennél magasabb tempóra képes autó. Ez a jobbra tarts lényege, ez nem akarás kérdése vagy azé, hogy a másik úgyis szabálytalan. Az nem indok, hogy nincs kedved figyelni, az 5 perc múlva előzni fogok nem folyamatos előzés.

Az a 3 sáv a párhuzamos közlekedésért van odatéve, nincs 60 km-nyi emelkedő ott.

Nem véletlen rakták ki 60 km hosszan a nyilakkal és 180-as betűmérettel rendelkező jobbra tarts táblákat, az autópályakezelő is tudja, hogy itthon képtelen az egységsugarú autós normálisan autópályázni.

[ Szerkesztve ]

(#78154) bitpork válasza brumi1024 (#78153) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak ha nincs a sebességednél lassabb. Pont ez a lényege. Ez nem jelenti h a gyorsabbat (megengedett határon belül!) feltartsd.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78155) brumi1024 válasza bitpork (#78154) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a baj, hogy általában az 5 perc múlva lehet, hogy lesz nálam lassabb már elég indok a középen alvásra az M7-esen közlekedők 90%-ának.

"(megengedett határon belül!)"

Indok nélkül senkit nem tarthatsz fel. Más szabályszegése semmilyen szinten nem jogosít fel téged a szabályszegésre. Ez a másik probléma.

Egyébként meg minek? Miért akarja a bácsi az ezres vagyonőrrel 100-as tempóra késztetni a Panamerást? Majd ő megmutatja? Ha lesz egy leheletnyi hely, úgyis elmegy jobbról, ezzel csak a balesetveszélyes helyzetet segíti elő. Be kell venni a lesz.romtablettát és hagyni elmenni, amint ezt biztonságosan meg lehet oldani. Soha nem tudtam megérteni ezt a mindenáron megmutatom viselkedést...

(#78156) bitpork: Erre pedig vilike megoldása lenne a jó, de ezt kevesen csinálják, sajnos. A németeknél például megy.

[ Szerkesztve ]

(#78156) bitpork válasza brumi1024 (#78155) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahogy az sem biztos, hogy neked nem kell lassítani ha kimész, csak h egy szabálytalankodót elengedj. Innen meddő vita, hiszen te nem vagy kötelezhető a lassabb haladásra csak azért, hogy más szabálytalankodhasson. Aki meg betartja a limitet nincs feltartva.

MOD

Értsd már meg, hogy nem a lassú járművekről beszélek a belső sávban.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78157) brumi1024 válasza bitpork (#78156) üzenetére


brumi1024
veterán

"Értsd már meg, hogy nem a lassú járművekről beszélek a belső sávban."

Értem és nem arra reagáltam, a vagyonőr az extrém példa volt az önkéntesrendőrködésre, egy harmincas offset szerintem könnyen odaképzelhető, a végkifejleten nem változtat.

(#78158) Reaper válasza bitpork (#78142) üzenetére


Reaper
őstag

Nem azt mondtam, hogy ez szabályos, vagy hogy ennyivel kell menni, hanem hogy kb ez az a tempó amivel jó esetben a belső sáv megy.

footy: Igen a jobbra tarts nem divat itthon, már lassan fel se húzom magam rajta, ha van hely és látom, hogy nem fog kisorolni, akkor folyamatosan figyelve, de kikerülöm jobbról, és megyek tovább.
Az M1 tényleg katasztrófa, de az M5-M3 szerintem teljesen rendben van.

#78152[vilike] +1

[ Szerkesztve ]

(#78159) Qru válasza Acheron (#78130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 150-el csak óvatosan, pont az M3-on jött utánam az elfogó autó most a télen. Tempomattal mentem GPS szerint 150-el, a szupertrafi szerint meg 149-el. 20k volt a bünti...

Szóval csekk valóban nem jár még a 150-ért de attól még simán lekapcsolhatnak ha kevés a lóvé a kasszában. Mondjuk hatásos volt, mert azóta levettem az utazó tempót 140-re. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78160) EQMontoya válasza Reaper (#78158) üzenetére


EQMontoya
veterán

M3 útminősége egyre szarabb, M5-ön meg nagyon balkáni a közlekedési kultúra. Néhány önjelölt Alonso tolja 180-ig, hogy a következő 110-zel előző utánfutós autószállító mögött ideális tartományban tudja tartani a féktárcsák hőmérsékletét, kamionosok és autószállítók előzgetik egymás +2-5km/h sebességkülönbséggel, láthatóan mindenféle kresz szabályt tökéletesen leszaró vontatmányok közlekednek, stb. Szóval az M5-höz határozottan kell a leszaromtabletta.

Egyik kamion szombaton 3, azaz 3 külső sávban halandó járművet előzött meg egyhuzamban. Szerintem volt kb. 5 perc a manőver, ami közben folyamatosan gyűlt a sor.
Mondjuk utána legalább volt alkalmam kipróbálni, hogy mennyit megy a kocsi, mert akkora üres terület keletkezett azáltal, hogy 5 percig megfogta a forgalmat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#78161) -v- válasza EQMontoya (#78160) üzenetére


-v-
addikt

Na és mennyit? ;]

(#78162) EQMontoya válasza -v- (#78161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem merem leírni, mert mindjárt felelőtlen idióta leszek Deicide és Integra nyomdokaiba lépve. :)

Same rules apply!

(#78163) tomcsi23 válasza EQMontoya (#78162) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elég lesz egy kép is. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78164) bitpork válasza EQMontoya (#78162) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már bocsesz, de pályán picit más a leányzó fekvése. Amikor vki szimpla országúton megy 160+-t az azért tényleg ... hagy némi kívánnivalót maga után.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78165) focvis válasza EQMontoya (#78162) üzenetére


focvis
veterán

Na de mégis mennyit tud? :) 215 a gyárija, ha jól emlékszem.

Itt jegyzem meg, hogy még nem toltam a mostanit 200 fölé.

(#78166) EQMontoya válasza focvis (#78165) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kb. annyit, GPS-t nem néztem, óra szerint picivel 220 fölött vettem el, de az már eléggé a vége volt, ott már alig-alig akart gyorsulni.

Same rules apply!

(#78167) Reaper válasza EQMontoya (#78160) üzenetére


Reaper
őstag

Igen, ezzel a közlekedési kultúrával (?) tisztában vagyok, de szerintem még így is nyugisabb a pálya, mint a 4es. Pedig rengeteget kell nekem is Budapest-Bukarest távokat menni, fincsi, ahogy mennek a szerelvények.
Mondjuk ez a szombati ez már lehet előhozott volna belőlem pár kultúrkifejezést :)
No, mennyi volt a vége, gondolom azért 2-essel kezdődött már. :) Akkor gurul rendesen a szekér :)

[ Szerkesztve ]

(#78168) Qru válasza EQMontoya (#78160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az útállapot az M3-on nem gáz, M1 na az gáz.

M7-en balaton felé most szombaton reggel őrület volt, beállva fullon, közben a berepülő pilóták meg a leállósávon tolták kb 90-el. Rendőrök persze sehol valamelyik autós pihenőben szürcsölték a jeges kávéjukat gondolom.
Aztán haza az M3-on már mindenki tök normálisan ment. Lehet csak azért érzem ezt mert az M3 hazai pálya és otthonosan mozgok rajta de én azt szeretem az összes pálya közül a legjobban. Ok M6 is jó de csak azért mert állandóan üres. :D

#nincsbennetarcsi

(#78169) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Kassa, szakadó eső, és a GT86 ajtópanel már nem tart...

(#78170) MunezXBK válasza Mágus2 (#78169) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Leázott, szarjapán. ;]

(#78171) -v- válasza Mágus2 (#78169) üzenetére


-v-
addikt

Akkorát driftelt, hogy leszakadt az ajtó :F ;]

(#78172) BigBlackDog válasza Mágus2 (#78169) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jól látom, hogy egy Fiat Punto vezetőüléséből csináltad a képeket? Eladtad az Oktávot? ;]

(#78173) Mágus2 válasza BigBlackDog (#78172) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindenki nyugodjon le, nem az én képeim, megvan az octavia, csak lezúzták a parkolón a barbárok..

[ Szerkesztve ]

(#78174) bbubby00


bbubby00
őstag

Unokatesóm ótót szeretne magának venni, mert GTK-ra zúzták a puntóját.
Kiszemeltje egy Toyota Celica VVTI 1.8 lenne. Első körben én nézném meg neki, mert közelebb vagyok. Mit javasoltok, milyen típushibákra érdemes odafigyelni ennél a modellnél?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#78175) EQMontoya válasza Mágus2 (#78169) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ouch, szegény...

Ez mondjuk tippre nem drift volt, mert az orra és a fara is éppnek tűnik, szóval inkább néz úgy mi, mint egy meg nem adott jobbkéz.

bbubby: Ebben is az olajfogyasztós 1ZZ blokk van, szóval érdemes olyat keresni, amiben gariban cserélték a fűzött blokkot. Más baja nincs. Viszont az olajfogyasztós példányokban döglik a hátsó lambda, a katalizátor, ilyesmi. Szóval ha ezek gyanúsak, vagy kékes füstje van, akkor napszaknak megfelelő köszönés után balra el.
Egyébként inkább utazós, mint sportos, viszonylag hosszúra van áttételezve a váltó is.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#78176) Speeedfire válasza bbubby00 (#78174) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azt írja, hogy 2. autóként használva. Közben meg 230k km van benne. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#78177) Qru válasza bbubby00 (#78174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Murvás, félig üres telepről classicus boyracer autót venni nem jó ómen szvsz. Olajfolyás, rozsda, havernak a főtengelyt kellett cserélni (fossá volt már kopva) benne.

Szegény mindig belenyúl. Vett aztán helyette egy X1 20d-t, abban most cseréltek hátsó kerékcsapágyat meg vezérműláncot...
És mind ezt úgy, hogy egy probléma mentes Avensist adott el, azzal a címszóval, hogy kell vmi kevésbé unalmas. Hát megkapta. ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#78178) focvis válasza Speeedfire (#78176) üzenetére


focvis
veterán

17 éves, évi 20-szal 340 k lenne. :)

@EQM: 220+ not bad.

[ Szerkesztve ]

(#78179) Speeedfire válasza focvis (#78178) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nálam a 2. aztó az éves szinten <5k. Éves szinten ~14k km nem mondható keveset használt 2. autónak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#78180) bbubby00 válasza bbubby00 (#78174) üzenetére


bbubby00
őstag

Kösz mindenkinek!
Második autóként is bele lehet tekerni azért évente 10ezret is akár így még valós is lehet a dolog. De lehet az első tulaj ezzel járt le a boltba kenyírí' :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#78181) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor büdös és hangos lesz? :DDD ;] Ne legyen igazam, de szerintem nem sok minden fog valóra válni ebből a hétköznapi forgalomban.

(#78182) EQMontoya válasza BigBlackDog (#78181) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jó kérdés... Mondjuk valszeg maradnak a 14 körüli kompressziónál, amit a skyactiv Mazda benzinesek és dízelek is alkalmaznak, azok pedig kifejezetten halkak, cserébe szerintem nincs szép hangjuk, alapjáraton kifejezetten varrógéphangjuk van.

Same rules apply!

(#78183) Qru válasza BigBlackDog (#78181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdekes elgondolás, erről a vezérműtengely nélküli belsőégésű motor jutott eszembe.

Szvsz ez már csak a car pofozgatása, a vellanyautóké a jövő akárhogy is reszelgetik ezeket a belsőégésű motorokat kifognak halni...

#nincsbennetarcsi

(#78184) gzbotii válasza BigBlackDog (#78181) üzenetére


gzbotii
veterán

Olyan fél éve is hír volt, akkor 3L körüli fogyasztást ígértek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#78185) -v- válasza Qru (#78183) üzenetére


-v-
addikt

Villany kell.

:K

[ Szerkesztve ]

(#78186) EQMontoya válasza -v- (#78185) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért nem feltétlen hülyeség ez, ha be tudják vezetni mondjuk a teherforgalomban, és javítanak valamennyit a kamionok hatásfokán, az gazdaságilag és környezetvédelmileg is komoly eredményt hozhat.
Azok meg jódarabig nem lesznek még eletromosak...

Same rules apply!

(#78187) Qru válasza -v- (#78185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak még szoknom kell a gondolatot de hát anno a lovaskocsik idejében is idegenkedve fogadták a belsőégésű motorokat. :D

#nincsbennetarcsi

(#78188) matyi012345 válasza mustang08 (#78110) üzenetére


matyi012345
őstag

Valamit rosszul adtál meg. Nekem olcsóbb lenne ha most kötném. Jövőre valószínűleg kicsivel kevesebb lesz.

(#78189) Peter.70 válasza szabonagyur (#78124) üzenetére


Peter.70
őstag

Én a 4-esen nem mennék

(#78190) Peter.70 válasza Qru (#78168) üzenetére


Peter.70
őstag

Meg mert ott kapcsoltak le :DDD

(#78191) Qru válasza Peter.70 (#78190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az M35 volt igazából de arra ritkán járok. A törzs pályán tudom hol szoktak mérni, ott még sosem kapcsoltak le.

#nincsbennetarcsi

(#78192) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

úgy áll, hogy kell egy rakat gumit vennem, van valakinek valami okossága, kapcsolata?
nagyon felb*szott a helyi bolt azzal, hogy xy gumi? persze, holnapra itt van. majd hivnak. másnap hivom, ja majd hétfő este. imént hivom, ja majd szerda reggel.
elég, rakat pénzt ott hagytam volna, sorra cserélem le a gumikat a kocsikon, de neeem, ezzel a mentalitással csak a - t kapja minden internetes felületen.

régebben volt a jászberényi úton egy gumis, aki fa nélkül, egyébként is nagyon normális áron adott gumikat, de nem emlékszem már a nevükre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78193) Qru válasza bajnokpityu (#78192) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezekből volt nekem is elegem és rendeltem inkább a csehektől gumit. Futárral itt volt pikk-pakk. :K

#nincsbennetarcsi

(#78194) bajnokpityu válasza Qru (#78193) üzenetére


bajnokpityu
félisten

adnál linket? ha már így belógattad :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78195) Qru válasza bajnokpityu (#78194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj, lemaradt. Sry.

[link]

#nincsbennetarcsi

(#78196) bbubby00 válasza bajnokpityu (#78192) üzenetére


bbubby00
őstag

Booz.
Előre kell nála fizetni, de határidőre leszállítja a gumit, ami FRISS dotos.
Bátran ajánlom! :R

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#78197) MunezXBK válasza -v- (#78185) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1-2 emberbe. ;]

(#78198) -v- válasza MunezXBK (#78197) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#78199) Magnum_ válasza bajnokpityu (#78192) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En nem idegeskedem.
Automaxtol veszem a gumikat, evek ota.
A gumis meg felnyalja a karikara.
Nem baszatom at magam a sarki gumissal.

I humbly and respectfully decline™

(#78200) raczger


raczger
őstag

Tegnap Szlovéniában elkapott a vihar, elég durva volt, kapott az autó rendesen, kb 1-3 centis jég esett, motorháztető teli van apró horpadásokkal, de igazából mindenhol körbe. A tető nagyjából megúszta, 3 bringa volt felette.

[link]

Nem volt esély elbújni, mindenki megállt a felüljáró alatt, blokkolták egész szélességében az autópályát. Közel egy órán keresztül esett úgy az eső, hogy az előttem lévőnek a ködlámpáját is alig láttam (sebesség az kb 30-40 között lehetett).

Félelmetes, amikor ennyire és ekkora jég esik, attól fostam, nehogy beverje a szélvédőt is.

(Cascot gondolom a képemre kenhetem, mivel 10% / 100k az önrész, de azért majd holnap felhívom őket.)

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.