Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) focvis válasza a8l (#78250) üzenetére


focvis
veterán

#csipszkell :K

Nekem is.

Mit tankolsz bele?

Jut eszembe, van itt ez az 1-es Golf.

[ Szerkesztve ]

(#78252) a8l válasza focvis (#78251) üzenetére


a8l
aktív tag

Auchan 98-ast leginkább ami elvileg 100-as általában. Ha nincs akkor ahol éppen vagyok 95-öst.
Érezhetően nem megy gyengébben a 95-össel sem, de a kézikönyv szerint kis teljesítmény vesztés lehet.
Ha lesz tuning akkor néha tankolok jobbat is.
A legjobb lenne olyan ahol lehet váltani a programok között.
APR donwpipe-t szeretnék sport-kat-al, meg RS7 turbókat, meg a progit, így kb 620-650Le -re lehet számítani, meg persze a sebesség limitet feloldani, de ezt tudja az összes chiptuning.
B verzió hogy csak kap egy programot 540Le /800Nm ez a legolcsóbb.
Olyan lenne jó amit itthon fel tudok flash-elni rá, és ha gyári kell bármi miatt akkor vissza tudom tenni a gyári ecu tartalmat.

A béna váltó miatt sokat veszít ez az 1-es golf, a gt-r-el megettem volna reggelire, hiába sokkal nehezebb.
0-250 10,8s alatt volt meg 200-ra meg 7s alatt.

[ Szerkesztve ]

(#78253) focvis válasza a8l (#78252) üzenetére


focvis
veterán

Akkor a benyát jól sejtettem. :) Táltos cucc a Hondákba kell. Bár ezek szerint 98-as a gyári ajánlásod.

A flasheléshez kell valami célszerszám is.

A GT-R lehet jobban megy; viszont a Golf 1 nagyobbat büntet. :DDD Azt figyeltem meg, hogy a japán sportgépekkel senki sem veret autópályán; az Impreza STi-k/WRX-ek 100-120-szal poroszkálnak, múlt pénteken egy GT-R-t láttam hasonló tempóval az M7-en. Nem értem az okát; sokat fogyasztanak? De aki kipengeti akár egy használt GT-R árát (10-15-20 m), az pont a benzinen spórol ilyen szinten?

[ Szerkesztve ]

(#78254) a8l válasza focvis (#78253) üzenetére


a8l
aktív tag

Ja 98-as, és már nem lehet sehol kapni. Ezek a 100-asnak mondott benyák engem eddig nem győztek meg. Főleg nem minden napi tankolásra. Ha majd igényli tuningnál és tényleg mérhetően jobban megy akkor nyilván olyat fogok tankolni. A japó sport gépek mint a gtr is talán azért nem megy gyorsan pályán messzire mert, kurva sokat pörög ezért hangos, főleg ha tuning kipuf is van, ezen kívül baromi sokat zabálnak.
Nekem E85-el ment már 2010 óta amiből ugye több kell, de 36-40L volt belőle az átlagfogyasztás. 20-25L alá nem ment akármit is csináltam. 200-as állandó tempónál 27L E85-ből. Nem is mentem vele sehová messzire soha. Egyébként amig gyári közeli volt 150-nél még csak 12-13L-t evett, városban is el lehetett közlekedni 15L körül benzinből. Nemrég ültem benne kicsit, mert az új tulajnak csináltam meg hogy benzinnel is tudjon menni.
Én csak néha esténként kivittem egy körre amig megvolt közel 7 évig. Meg párszor hring. 24e km ment bele összesen.
Egyszer a gtr-el is megelőzött egy nagyon tuning kettes golf kb 250-el, ott is én engedtem el, nem tudtam elképzelni mi követ ilyen tempóval a megyeri hídon.
1-1 paldó gázas gyorsulásnál mondjuk 1,6km-en szemmel láthatóan ment le a tank mutató, 10L / perc is le tud csúszni a torkán e85-ből a gtr-nek. Hringen meg 100L-t evett legkisebb nyomáson(kb 700LE)
A8 is sokat eszik nagy tempónál 200-ig még aránylag normálisan fogyaszt(14-15L), de állandó 230 körül már 20L, gondolom 300 körül meg behorpad a tank.

Vannak olyan tuningok amihez adják hozzá a kábelt és a programot/tabletet amivel tudod flash-elni.
EDC17-es autókat már simán pár perc alatt flash-elsz obd porton keresztül.
GTR-nél is pár perc volt egy rátöltés.

[ Szerkesztve ]

(#78255) bitpork válasza a8l (#78254) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsáss meg a kérdésért, de te vagy az index audi topikjában A8Lang?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78256) a8l válasza bitpork (#78255) üzenetére


a8l
aktív tag

Szerinted?

(#78257) bitpork válasza a8l (#78256) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyanús vagy nekem :DDD Anno sokat beszélgettünk amikor a c6 allroadom volt és nézegettem az A8-kat is. N80 volt ott a nickem, csak valahogy kikoptam onnan, mert nem volt sok baja a kocsinak, így nem volt miért ott leleldzenem :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78258) a8l válasza bitpork (#78257) üzenetére


a8l
aktív tag

Emlékszem, aztán csak eladtad az allroadot.
A touareggel sok baj van?
Apám vett egyet R5 tipt.
Én meg inkább ott vagyok, itt nemrég láttam csak hogy van autós topik.

(#78259) focvis válasza a8l (#78254) üzenetére


focvis
veterán

A GT-R fogyasztása ezek szerint más dimenzió. :o

A pénteki esetnél, miután elmentem mellette, valószínűleg elgurult a srác gyógyszere az M7-71-es csomópontjánál kialakult torlódás miatt, és egyszer csak ott volt mögöttem, de ismét visszaállt a szélső sávba gurulni.

(#78260) bitpork válasza a8l (#78258) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jah mennie kellett. Jó vállalkozóbarát országunk van :W
Most lesz befecsi csere a 3.0 motoron. Amúgy ketyeg és teszi a dolgát. Öregedő csövek és tömítések vannak a légrugó körül, de ennyi.

2ALL: Tudom h nem szigorúan vett autós téma, de ide dobom, hátha.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78261) hacki87 válasza Skillet (#78125) üzenetére


hacki87
senior tag

(#78262) Qru válasza Jaffa75 (#78202) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mégsem szivárgott át a F1-ből a közútra (gondolom túl drága/bonyolult a megvalósítása). Bár vicces, hogy visszafelé is áramlanak dolgok, pl a hibrid hajtáslánc előbb volt közúton mint az F1-ben.

#nincsbennetarcsi

(#78263) Jaffa75 válasza hacki87 (#78261) üzenetére


Jaffa75
őstag

van itt más is... Csak Neked 3:55 körül..! :C :R

(#78264) a8l válasza bitpork (#78260) üzenetére


a8l
aktív tag

Apámé nagyon szép állapotban van 117e km volt vételkor. Most lesz 10 éves.
Minden jel arra utal,hogy tényleg annyi van benne. Nincs semmi baja eddig már ment vele 6ezret. Cserébe fapad se bőr se navi. Xenon meg pdc van 4 zónás klima is.
R5 motor nem egy vadászgép de apámnak elég, szépen vált a váltó is a motor is hibátlan, alja is szép, az egész autó nagyon egyben van. De nem az én világom meg nagyon kicsi autó egy ilyen touareg, meg is lepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#78265) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
nemrég vettem a kocsimhoz egy Univerzális Koptatót 3M ragasztóval ami elvileg " elég erős". viszont a mai nap felraktam a kocsira, a ragasztót elő melegítettem és mivel ezt jóféle minőségű ragasztónak mondták így csavarok nélkül raktam fel aminek az lett az ára hogy fél óra múlva már a földön is volt az egyik fele. elsőnek a kérdésem hogy honnan tudok hozzá venni megfelelő ragasztót azaz ezt milyen néven árulják ? azaz milyen csavarral érdemes felrakni ? önmetsző csavar megfelelő hozzá ?
válaszotokat előre is köszönöm :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#78266) EQMontoya válasza Cry0 (#78265) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem a ragasztóval van a baj, hanem az esztétikával. Vedd észre, hogy ezt a rondaságot eltaszítja magától az autód! :)

Same rules apply!

(#78267) mycso válasza EQMontoya (#78231) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem ma jött meg tőlük,, valóban minőséginek tűnik.
Hímzett feliratokkal, taposóval, vastag plüssből, patentokkal, 10030Ft

Vastagabb, mint a gyári volt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#78268) tboldi


tboldi
nagyúr

Erre kíváncsi leszek: [link]

(#78269) Cry0 válasza EQMontoya (#78266) üzenetére


Cry0
őstag

lehet hogy csak fiatalság, bolondság de nekem nagyon bejönnek ezek a dolgok. :K

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#78270) MunezXBK válasza Cry0 (#78265) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sikaflex. Az életben többet le nem szeded. :D

(#78271) Cry0 válasza MunezXBK (#78270) üzenetére


Cry0
őstag

Köszi kihagyom :C

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#78272) bitpork válasza a8l (#78264) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Teddyben tippre 500k km van :D De megy. Sajnos elektronyos ülés nem volt bele véve, de ezen felül minden. A szutyok állító kar vonalában fel is repedt a bőr :(((
Viszont a 2.5-lel nagyon vigyázzatok! A vízpumpa alultervezett rajta és képes nem megfelelően hűteni a blokkot. Akkor az meg meg tud csavarodni egy paraszthajszálnyit, és elkezd vizet meg olajat enni. Nemtom mennyit fogyaszt édesapád alatt, de nekem átlag 11 liter most a 3 literes motorral és a becsöpögő injektorral, javát városban gyilkolva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78273) a8l válasza Cry0 (#78271) üzenetére


a8l
aktív tag

Szerintem kár erőltetni ezt a csíkot az elejére. A szél bele kap és le fogja tépni akármit is csinálsz. Ha önmetsző csavarral rakod fel és azt kitépi esetleg akkor még defektet is okozhat.
GTR-re vettem ebay-ról egy tényleg szép karbon első splittert, ami a lökhárító alsó része. Fel is raktam szépen nézett ki 200e ft-ba volt kb,aztán az első kicsit nagyobb gázadásnál a nulláson hazafelé a szerelőtől ahol felrakták, 290-nél leszakadt az egész, szerencse hogy nem netem rá. Felpókoztam, hazajöttem lassan, aztán raktam vissza a gyárit. Nagyobb tempónál elég nagy ereje van a menteszélnek,ez a cucc kb 20csavarral volt felrögzítve a gyári pontokon, mégis szétszakadt, egy ilyen kis ragasztócsíkkal felrakott valami az első hosszabb autópálya menetnél le fog jönni. Nincs értelme szenvedni vele.

(#78272) bitpork:
9L körül eszik neki, hibátlan jelenleg, szerintem tényleg ennyi van benne, 180-200ezernél legkésőbb el lesz adva, hogy ne kelljen szenvedni vele. Olvastam ezt a vízpumpa dolgot, de 200ezer felett szokott beszarni.
Ebben még bőven nincs annyi, vezetett Mo-i szkönyv, stimmel a szervízmúlt, az ecuban lévő km is, minden egyéb lehetséges lekrédezhető km, itthoni autó volt 1 tulajjal. Azért figyeljük és ha van bármi akkor lépünk.
Azt kell mondjam hogy tényleg szép állapotú kívül belül alul felül ez a kocsi, bár drágább és fapadosabb volt mint a többi, de talán megéri a felárat ha 1-2 évig nem lesz gondja faternak vele, ő se szereti a sok km-t.
Én meg nagyon nem, nálam már max 120ezernél vége egy autónak.

[ Szerkesztve ]

(#78274) bigrob


bigrob
őstag

Hali!

Valakinek van ötlete hogy egy 2011-es 7-es passatban vezérlés csere után miért nem pörög 2200 fölé? (1.6 cr)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#78275) bitpork válasza bigrob (#78274) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Van VAG topik. De ott sem tudnak segíteni hibatároló és diagnosztika nélkül. Talán annyi ötlet lenne, hogy hozzáértőhöz kell vinni máskor.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78276) bigrob válasza bitpork (#78275) üzenetére


bigrob
őstag

Diagnosztika semmi hibát nem ír a motorban, váltóval meg nem tud kommunikálni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#78277) bitpork válasza bigrob (#78276) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amikor mennél vele, (különben automata?) akkor a megszokotthoz képest hogyan gyorsul?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78278) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Srácok, kb 1 hónapja küldtem az Allianznak email-t, hogy küldjék meg az angol nyelvű bónuszigazolómat a tavalyi évről = nincs válasz. Ezután az alkuszon keresztül kértem ki, továbbították. Eltelt 1 hét, rákérdeztem, azt mondták még folyamatban van (ez volt pénteken). Nekem ez kezd vicces lenni, nem mellesleg sürgős. Fater volt bent ma és egy telefonszámmal elhajtották. Mit lehet még tenni?

(#78279) Richard! válasza aero. (#78278) üzenetére


Richard!
addikt

2 dolgot tehetsz:

1. Vársz
2. Rájuk rúgod az ajtót és vársz

;]

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#78280) bitpork válasza aero. (#78278) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Felhívod az ügyfélszolgálatot, megjegyzed hogy tanú is hallja, és ha nem kapsz valakit azonnal akkor felügyeleti szervhez mész, és bármilyen a hiányból adódó károdat és büntetésedet jur.dr fiX. Y. fogja rajtuk bevasalni. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78281) aero. válasza bitpork (#78280) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Drága a roaming véreim. :D Fater meg nem az az ajtóberúgós típus. Na jólvan alszok erre még egyet. :N

[ Szerkesztve ]

(#78282) EQMontoya válasza aero. (#78281) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mabisznak írhatsz egy levelet, megsürgetik szerintem. :)

Same rules apply!

(#78283) bitpork válasza aero. (#78281) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Adjak privátban egy voip accot? Elég sokat beszélek külfölddel, így mindig van rajt tizenX ojró, tán belefér egy hívás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78284) aero. válasza bitpork (#78283) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Küldtem egy levelet a MABISZ-nak, köszi a tippet!

Jöhet a voip, ha más nem rápróbálok arra, a számlát természetesen rendezzük utána ...

(#78285) Magnum_ válasza EQMontoya (#78282) üzenetére


Magnum_
nagyúr

MNB felugyeleti szerve a biztositoknak.

Aero: azt kell ilyenkor leirni, amit bitmalac is irt, hogy a felugyeleti szervukhoz fordulsz. Akkor osszekapjak magukat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#78286) Magnum_


Magnum_
nagyúr

pronyó

I humbly and respectfully decline™

(#78287) pit stop


pit stop
addikt

Tegnap este a nulláson megint lángolt egy autó, messzebről 5-ösnek tűnt :(

(#78286) Saint Trafi mellett erre is rá lehetne állni, ha már annyira kell a bevétel... De ugyan ez vonatkozik kamionos előzésre/gyorshajtásra.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#78288) focvis válasza pit stop (#78287) üzenetére


focvis
veterán

A Nagy Testvér (VÉDA) ezeket is figyeli; csak szinte mindenki ismeri azok helyzetét, így ott kevesen rendetlenkednek.

(#78289) EQMontoya válasza Magnum_ (#78285) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az tiszta sor, de a mabisz elég segítőkész volt, bármikor is akartam bármit elintézni.

Same rules apply!

(#78290) Magnum_ válasza EQMontoya (#78289) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Én eddig mindig csak az MNB-vel jöttem, ha gond volt a biztosítóval

I humbly and respectfully decline™

(#78291) tboldi válasza EQMontoya (#78289) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bezzeg az én kártérítésemmel nem nagyon akarnak segítőkészek lenni. :U

[ Szerkesztve ]

(#78292) Qru válasza focvis (#78288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb ezért nincs is értelme, ott lelassít aztán ugyanúgy megy tovább mint előtte.

#nincsbennetarcsi

(#78293) Magnum_ válasza tboldi (#78291) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mert nincs akkora hatásköre, mint az MNB-nek.
Ha gondod van a biztosítóddal, akkor a felügyelet felé praktikus eszkalálni - szerintem

I humbly and respectfully decline™

(#78294) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyre jobban emlékszem, hogy miért kezdtem el új autókat venni. :P
kb 2 hónapja használom a g4-et, eddig vezérlés-vízpumpa, gyújtótrafók, gyertyák, középső és hátsó kipufogó, nyári gumi, cserélve (olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő is cserélve lett, de az normál éves dolog) eddig ~250eFt, a kia pro ceed 5 év alatt 200eFt-ba került (éves szervizek)
Érzetre, lengéscsillapítók is cserések, meg lassan a fékek :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78295) Magnum_ válasza kisza25 (#78294) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ezek mind kopó/fogyó cuccok. Hány éves a G4?

I humbly and respectfully decline™

(#78296) Qru válasza kisza25 (#78294) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Új autónál pont azt a felárat fizeted meg, hogy 3-4 évig nem kell hozzányúlni.

mod:

Amúgy ezeket egy újnál is cserélned kell (ha nem adod el időben) szóval ilyen szempontból mindegy, kopó cuccokról van szó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78297) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani klímajavítót Bp.-n ill. vonzáskörzetében? Valószínű csapágyas a kompresszor, erre kaptam egy 35 ezres ajánlatot az első helyen. Nem tudom ez sok-e vagy kevés, körbekérdeznék máshol is.

(#78298) Qru válasza motoflug (#78297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kwikfit-ben voltam most klíma ügyben, korrektek voltak. Kérj tőlük egy árajánlatot.

#nincsbennetarcsi

(#78299) tboldi válasza Magnum_ (#78293) üzenetére


tboldi
nagyúr

A másik fél, aki a balesetet okozta, az Astránál volt, szóval sok választásom nincs.

(#78300) Qru válasza tboldi (#78299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Huh, az nagy szívás. :( Kitartás!

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.