Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) brumi1024 válasza EQMontoya (#78350) üzenetére


brumi1024
veterán

S/RS Audi quattro.

[ Szerkesztve ]

(#78352) rbalint88


rbalint88
addikt

kis esti mozi:[link]

(#78353) bitpork válasza Tsebacsi (#78347) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na neeee, hova amortizál már egy cca 500k-t futott autót ? :D Már mindenki is meg mondta h csóró és/vagy hülye vagyok h ilyet vettem, de leginkább mindkettő ;]
Viccet félre. Bárkivel előferdül. És különben is , ahogy írtam egy Úr vagyok :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78354) Mágus2 válasza EQMontoya (#78350) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ebböl nincs csak elől kaparós., csak mechanikus difizáras kotró.

(#78355) K Norbi válasza Magnum_ (#78341) üzenetére


K Norbi
addikt

Na igen, itt pár ember bitporkról példát vehetne. :U

(#78356) -v- válasza Mágus2 (#78344) üzenetére


-v-
addikt

540i

(#78357) Mágus2 válasza -v- (#78356) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vezettem már párszor. Túl erős az nekem hátsó keréken. :B

(#78358) EQMontoya válasza Mágus2 (#78354) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az úgy már egész jól hangzik.

Engem a nagy dögök (7er, A8, LS, stb) mondjuk még v8-cal sem hoznak igazán lázba, jól motorizált guruló hotelszoba, de nem akarod nagyon tolni neki. Egy RS, az más. :)

Same rules apply!

(#78359) brumi1024 válasza EQMontoya (#78358) üzenetére


brumi1024
veterán

De ez egy S4 volt a linken. :U A nagy dögök V12-vel kellenek.

(#78360) EQMontoya válasza brumi1024 (#78359) üzenetére


EQMontoya
veterán

Link nemvótmeg, csak hogy vényóc lesz. :)
S4-et meghajtanám.

Same rules apply!

(#78361) Mágus2 válasza EQMontoya (#78358) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az RS más tészta, sajna mindenki nyírja és mire eladásra kerül, le van lakva benne sok dolog. Inkább a hotelszoba. ;)

(#78362) Tsebacsi válasza Mágus2 (#78357) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne mond már, szerintem tök élhető, megvan a kellő súly, nem könnyül el a segge, nem tör ki folyton. Ha lenne saját benzinkutam elviselném! De nincs... Vili szerintem azért nincs itt annyit, mert ás a kertben :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78363) Qru válasza lorcsi (#78331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, én tuti bejelenteném ilyen esetben. Rendszámot meg kell jegyezni, aztan a rendőrségi jegyzőkönyvvel beballagni a biztosítódhoz. A többit intézik ők.

#nincsbennetarcsi

(#78364) kisza25 válasza lorcsi (#78331) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2 hete jöttem Vác felől az M0-án, egy Honda jazz ment előttem és a hátsó lökös bal oldala el volt törve és liffeget/ legyezett a menetszéltől kb egy 40 cm-es darab, na én gyorsan megelőztem, mondom mielött valami baj lesz. mutogattam neki az autó hátuljára, de nem értette, hogy mit akarok.
Nagyon sok autónál látok olyat, hogy az alján valami rendellenesen lóg/ kiáll, láttam múltkor egy audit aminek az alján a motorvédő elöl le volt szakadva és alul legyezett (autópálya), na azt nem hiszem el, hogy nem hallja :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78365) rii


rii
nagyúr

sziasztok

alsó rakpart mától 4 hónapig le lesz zárva?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#78366) Qru válasza rii (#78365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Műegyetem rakpart igen. [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78367) rii válasza Qru (#78366) üzenetére


rii
nagyúr

prbáltzam cikkeket olvasgatni ... csak bezavart, h ma az egész alsó rakpart le volt zárva ... balaeset is volt ma?

akkor a Margit hídtól a Műegyetemig lehet menni majd folyamatosan, és "csak" ott kell felmenni?

illetve a lágymányosi felől jőve le lehet majd menni az alsó rakpartra a műegyetemnél vagy mivel azt újítják pont fel ezért hülyeséget beszélek?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#78368) brumi1024 válasza rii (#78367) üzenetére


brumi1024
veterán

Ma baleset volt valamikor 7-8 közt, azért volt lezárva.

"akkor a Margit hídtól a Műegyetemig lehet menni majd folyamatosan, és "csak" ott kell felmenni?"

Az én értelmezésem szerint az alsó rakparton mind a két irányba lehet haladni változatlanul, a Petőfi híd előtti és utáni (ez már a Lágymányosi híd) feljáró is használható, a Petőfi hídnál lévő lejáró viszont nem (ez van a cikkben a képen). Tehát a Petőfi hídnál lemenni nem tudsz, csak előtte a Lágymányosinál és utána jóval odébb, a Halász utcánál.

(#78369) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Műszakizott a Merci, addig körbenéztem a műhelyben.

Szerelőm hobbi autója:

Kuplungcsere:

Laza 7,4 liter. Kéziváltó, 530Nm.

[ Szerkesztve ]

(#78370) Magnum_ válasza aero. (#78369) üzenetére


Magnum_
nagyúr

7,4literes fogyival eljár? az elég jó!!!!!!

I humbly and respectfully decline™

(#78371) Qru válasza aero. (#78369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kis csini blobeye. :C

#nincsbennetarcsi

(#78372) EQMontoya válasza Qru (#78371) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a beteg, hogy ezen, ebben az állapotban rendszám van. Próbálnád ezt meg itthon. :D

A 7.3 vényóc is jöhetne, nagy duzzogva... :)

Same rules apply!

(#78373) aero. válasza Magnum_ (#78370) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

30km-en :D

Itt kint bármit lepapirozhatsz szinte ... majdhogynem egy motoros budicsészét is.
Az lemaradt, hogy az összes gumi felnire van szerelve. :DDD Vagyis 2.5 garnitúra

[ Szerkesztve ]

(#78374) Jaffa75 válasza kisza25 (#78364) üzenetére


Jaffa75
őstag

hidd el nem hallja... :N

130-nál van szélzaj, guminak/futóműnek - arról már nem is beszélve hogy kakaón szól a zene :DD

Kolléganőmnek is én szóltam most kedden, mert ugyanúgy lógott neki a Hondán (az M0-son sem hallotta meg)!

(#78375) Qru válasza EQMontoya (#78372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah bezzeg kb minden bontószökevény meg átmegy a műszakin... :((

#nincsbennetarcsi

(#78376) F_Zolee válasza aero. (#78369) üzenetére


F_Zolee
veterán

Alkatrész kedvezménynek megvan a helye úgy látszik. :D

(#78377) Jaffa75 válasza Qru (#78375) üzenetére


Jaffa75
őstag

ami meg jószívvel, normálisan /akár a gyárinál is jobb alkatrészekből/ van megépítve itthon, az esélytelen... :W

(#78378) EQMontoya válasza Qru (#78375) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha nem is megy, de tolják... :)

Same rules apply!

(#78379) Magnum_ válasza Qru (#78375) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én holnap megyek :(

I humbly and respectfully decline™

(#78380) kisza25 válasza Jaffa75 (#78374) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, de nem megy mindig 130-al, ott már nagyon durván liffegett :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78381) BigBlackDog válasza Magnum_ (#78379) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sok szerencsét! És ne takarítsd meg túlzottan, úgyis összebsszák a koszos lábukkal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78382) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#78377) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaffa Mester, hogy áll az autóprojekt??? Mivel csapatod majd a talin? :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78383) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#78382) üzenetére


Jaffa75
őstag

A szedánnal megyek... vagy ha netán 31-én lesz, esetleg szept 7-én, akkor mással! :P

A Honda topicban Qruval írogattunk, nem sürgős kiugrani a Civicből, patent állapotban van műszakilag! :C
Néztem múlt héten egy 8-as CTR-t, de elvitték előlem, csak másodiknak értem oda. Most még a 7-es Accord jöhet szóba!

Focvis: igencsak uncsi, hogy nem kell nyitogatni a motorháztetőt... :DDD Szerintem tök poros amit rejt! :C :))

[ Szerkesztve ]

(#78384) focvis válasza Jaffa75 (#78377) üzenetére


focvis
veterán

Hát ja... nehéz a hondások élete. :( ;]

(#78385) Qru válasza Magnum_ (#78379) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de a tiéd nem éppen a bontószökevény kategória. :-))

mod:

kisza25: Nem csoda azért 130-nél már eléggé szépen nehezkedik rá a menetszél...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78386) focvis


focvis
veterán

Egy Magyarország szempontjából sötétebb képet sugalló elemzés az elektromos autózásról.

(#78383) Jaffa75: van benne igazság :) meg bálnabré is.

[ Szerkesztve ]

(#78387) molnarpeter válasza focvis (#78386) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cikkíró tájékozatlan (vagy direkt nem írta bele), Gödön nemrég állították át a képcsőgyárat járműipari akkukra. Nameg ott van a Tesla gyárért folytatott verseny, remélem ad pár évtized adókedvezményt a magyar tárgyaló fél, és azt is behúzzuk :D

[ Szerkesztve ]

(#78388) xEon1337 válasza molnarpeter (#78387) üzenetére


xEon1337
őstag

Azért nem fogjuk a Teslát behúzni, mivel nincsen az országban már szakképzett munkaerő.

"Less but better" - Dieter Rams

(#78389) rii válasza brumi1024 (#78368) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

talán akkor megúszom, mert nem kavar be a menetbe
margit híd - lágymányosi híd - végig az alsó rakparton

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#78390) Mágus2 válasza Tsebacsi (#78362) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A quattro bolondbiztosabb. Tudod, lusta dízelekhez vagyok szokva, ahol nem kell félni a jobb pedált koppantani. Az a bömbi nem az én világom. Nekem csak a karikák... bár lehet ez valami genetikai defektus nálam... majd meglátjuk a fiam örökölte-e. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78391) EQMontoya válasza xEon1337 (#78388) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugi, a régióban sincs.

Én egyébként arra számítottam, hogy mondjuk az itteni viszonylag magas IT-s bérek és az ukrán-orosz háború hatására meg fog jelenni valamennyi ukrán programozó itt a piacon, de nem.

Same rules apply!

(#78392) molnarpeter válasza xEon1337 (#78388) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyfelől tiszta sor, hogy korlátozottak a lehetőségeink e téren, de másrészt a gigafactory is azért épült ott ahol, mert így a legolcsóbb nekik, pedig a két gyáregységük között 400+ km van. Munkaerő is pénz kérdése végső soron, van az a kedvezmény, amiért megéri ideig-óráig áthidalni a kérdést. Pluszban itt van egy autonóm tesztpálya - ha lesz belőle valami, illetve hasznosítható a fejlesztésben. A Samsung akkuk valószínű más gyártókhoz mennek, pedig az is korrekt lenne. Persze nincsenek lítium-kincseink, de azért így is kicsit kiszámíthatalan az ügy :D

(#78393) Qru válasza Mágus2 (#78390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezetem 330Ci-t mókás egy üres placcon pörögni de közútra nem vállalnám be én sem. Én még emlékszem mikor Bögre az IS250-el vadi új (nem noname) téli gumival meg asr/esp mellett oldalirányba többet haladt mint előre a pár centis havon. Ami tekintve, hogy éppen egy kapubeállóból próbált kijönni egyáltalán nem volt mókás...

Szóval nálam is csak FWD vagy AWD játszik.

#nincsbennetarcsi

(#78394) -v- válasza focvis (#78386) üzenetére


-v-
addikt

Magyarország szempontjából nem nagyon van, ami pozitív képet festene :(
Erről meg régóta szó van sajnos, hogy minden szempontból szar, ha a magas hozzáadott értékű szektorok meg a tudás alapú gazdaság helyett ebbe az irányba megyünk, hogy egy ócska összeszerelőüzem az ország.

[ Szerkesztve ]

(#78395) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szóval azért na. Ez a meleg teljesen meghülyítette az embereket - komolyan a maradék eszük is elment. Tegnap nekem jött egy. Ma a buszt nem engedi ki és még be is mutat neki, majd a benzinkútra behajtok ahol egy másik az egyik kút felé menve gondolt egyet és rám rántotta a kormányt jobbról anélkül h körülnézett volna. Mázlim hogy az amúgy is defenzív vezetési stílusom most átment pánikolósba és ki tudtam kerülni.

Visszafelé bementem futóműveshez. kérek szépen időpontot. Kérdi mire? Geometria. Kocsi? Touareg. Gondolkodik nagyon, jövőhét. Meg lehet tenni h előtte megnézi h minden jól áll-e rajt? Hát oda csak úgy vigyem ha már minden okés. De mondom a szerelőm szerint az, csakhogy nála az emelő 2Tig van. Erre közli h nála is a küszöbemelő csak 2 tonnát bír. Nézzük egymást, kicsúszott a számon, hogy és akkor hogy ad időpontot a beállításra ha meg sem bírja emelni. Majd alábakolja...

Komolyan manapság ilyen nehezen lehet találni 2.5 tonnás kocsit , hogy sehol semmi hozzá?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78396) a8l válasza bitpork (#78395) üzenetére


a8l
aktív tag

Asszony hummerjét meg nem bírta megemelni egy 3,6T-ás feliratú emelő. Nevetésges, pedig az autó max 2,8T, mert kivettük a hátsó ülést és a pótkereket, meg a tartóját, kb 150kg összesen.
40cm-t tudta felemelni.

(#78390) Mágus2:
Mi a kiszemelt tipus? A6,A8?

[ Szerkesztve ]

(#78397) bitpork válasza a8l (#78396) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De érted, ott a Kia , a Hyundai a Land Roverek a Toyoták... és azokat hol szervizelik garancia után?! És akkor nem beszélek arról, hogy a légrugós autókat alig ismerik - mert ugye nem lehet csak úgy random felemelni mert meghülyül az elektronika.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78398) Mágus2 válasza a8l (#78396) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A8 of course...

[ Szerkesztve ]

(#78399) a8l válasza Mágus2 (#78398) üzenetére


a8l
aktív tag

D2, D3, D4?

Te amúgy merrefelé vagy?
Szoktál javítani vag járgányokat?

[ Szerkesztve ]

(#78400) Reaper válasza aero. (#78369) üzenetére


Reaper
őstag

Hű de fincsi kettes Camaro! :C

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.