Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) kisza25 válasza EQMontoya (#78800) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pont ez az, hogy van olyan nap, hogy nem mutatok semmit, de mutatok 10 ingatlant az is lehet csak 50km 1nap, nyaralni nem járok (Balatoni vagyok)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78802) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Bitpork sikerült bejutni, azonnal volt asztal és 15 perc alatt kaja :)) Isteni volt!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78803) bitpork válasza Tsebacsi (#78802) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Váljon egészségetekre! A parkolás mondjuk egy kicsit necces a környéken :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78804) Tsebacsi válasza bitpork (#78803) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

20 perc sétára van a szállás. Schönbrunn látogatás után pont útba esett, így ezt is ki lehet pipálni a listán.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78805) Qru válasza EQMontoya (#78800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neked mennyire kavicsos a lökös? Nem olyan sokat rohangálok pályán de az enyémen már van pár kavicsnyom. :W

#nincsbennetarcsi

(#78806) EQMontoya válasza Qru (#78805) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az épp nem, mert ugye most a törés után fújták, de a géptetőn van nekem is bőven...

Same rules apply!

(#78807) Qru válasza EQMontoya (#78806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Filóztam a fólián de k. drága. Inkább lefújatom majd ha már szitává lesz lőve.

#nincsbennetarcsi

(#78808) N.Ferry válasza Gergőke88 (#78771) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Az ilyet miért nem tudja telibeba**ni egy kamion... :U :U

Walking Dead

(#78809) EQMontoya válasza Qru (#78807) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem éri meg szerintem. Nálam ugye kicsit púpos is, és van egy görbület benne (az eleje jobban lejt), tehát hiába raknék fóliát az első 20 centire, jutna akkor is, csak kevesebb.

Same rules apply!

(#78810) Qru válasza N.Ferry (#78808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Néha azért utoléri őket a végzet vagyis utolérik a végzetüket: [link]

mod:

EQMontoya: Erre jutottam én is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78811) Qru


Qru
MODERÁTOR

Sebességtúllépés miatt összesen 6 582 025 000 forint bírság került kiszabásra 2017 első félévében. - [link]

Örülök, hogy 20k-val én is hozzájárulhattam eme szép összeghez. Biztos az utakra költik... :(((

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78812) Gergőke88 válasza Qru (#78811) üzenetére


Gergőke88
addikt

Biztosan költik utakra is....
Télen mennek Balira, Macaoba kártyázni, stb. ;]

(#78813) Qru


Qru
MODERÁTOR

Srácok! Akkor aug. 24-én egy jó autós tali?

Gergőke88: :DDD

#nincsbennetarcsi

(#78814) bbubby00 válasza Qru (#78813) üzenetére


bbubby00
őstag

Akkor a most csütörtök off? :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#78815) EQMontoya válasza Qru (#78813) üzenetére


EQMontoya
veterán

Iszom aznap. :(

Same rules apply!

(#78816) barnam_ válasza Qru (#78813) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem aug.24 jó, de jó lehet a mostani csütörtök is, csak az nem 100%.

(#78817) Qru válasza bbubby00 (#78814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Több szavazat jött a 24-re ha jól számolom. De nekem a most csütörtök is jó lehet. :K

#nincsbennetarcsi

(#78818) Szada85 válasza Qru (#78810) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért a kedves videózós autóstárs viselkedése legalább annyira véleményezhetö szerintem, hogy 84-röl kemény 89-re felgyorsít - pedig valószínüsíthetöen a tükörben látszódott, hogy az érkezö autó jelentös sebességkülönbséggel jön - illetve a sávváltáskor még nem is "gyorsít", csak komótosan áthúzza a volánt...

Ez nem mentesítí az Audist sem - bár a leállósávon még így is elslisszolhatott volna - persze, de az én szememben a másiknak is járna a faszkorbács. Illetve ugye a cserbenhagyást már csak csendben tegyük mellé. :)

(#78819) EQMontoya válasza Szada85 (#78818) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként itt még azt is el tudom képzelni, hogy az Audis csak bebambult, és nem is volt igazán gyökér.

Ugyanis a csattanás előtt nincs refi (ilyen sötétben szerintem látszana), nincs duda, csak egy nagyon rövid fékcsikorgás van a csattanás előtt. Tehát valszeg megpróbálta fékezés nélkül jobbról kikerülni, ha már így elémászott a másik. De ebből nekem az következik, hogy még olyan rohadt gyorsan sem jött, szerintem a becsapodásnál kb. 130 körül mehetett. Ha a belső sávban lövi seggbe azt, aki kiment elé, akkor egyértelmű a szitu.

Same rules apply!

(#78820) -v- válasza Szada85 (#78818) üzenetére


-v-
addikt

+1
A masik az legalabb ugyanakkora gyoker... baleset meg sokszor abbol van, ha ket ilyen gyoker egymasra talal.

(#78821) Qru válasza Szada85 (#78818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudhatjuk, milyen korlátozás volt az adott szakaszon lehet 100-as tábla... De a cserbenhagyásos része totál jogos. Amúgy sokszor jártam így pro és kontra. Volt hogy behúztam 90-nél a belsőbe, hogy megelőzzek egy öreg Golfot, mikor benéztem a tükörbe senki nem volt és mire bementem már ott villogott a barma mögöttem. De voltam barom is, és tapostam én is a féket, mikor kb 215-nél kijött elém a Suzukis 90-el. Ő is belenézett a tükörbe de hiába nem láthatta, hogy ilyen gyorsan jövök.

mod:

Mondjuk azt én sem értem miért nem menekült a leállósáv felé... De valószínűleg bepánikolt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78822) Magnum_ válasza Qru (#78821) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Melyik orszagban keszult a video es abban az orszagban letezik e egyaltalan a cserbenhagyas tenyallasa es ha igen, mi maga a tenyallas?
Jogilag lehet, hogy meg az sem volt.

Persze amugy egy fasz. Joerzesu ember leall ilyenkor.

I humbly and respectfully decline™

(#78823) -v- válasza Qru (#78821) üzenetére


-v-
addikt

benéztem a tükörbe senki nem volt és mire bementem már ott villogott a barma mögöttem

Ezt mondjuk őszintén nem értem :D a belenéztél meg bementél között még elszívtál egy cigit :F sávváltáskor folyamatosan nézem a tükröt, egyszercsak odateleportál valaki mögém, vagy mi? Az más, ha látom jön valaki, aki még fél kilométerre van, kimegyek és kb. már ér is oda a seggembe, mert ezerrel jött, de az nem ugyanaz, mint hogy kimentem elé, mert neki is fél kilométerről látnia kellett már, hogy valaki ott kisorolt.

(#78824) bitpork válasza -v- (#78823) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el van ilyen. Most amikor nekem jöttek pont ez volt. Kinéztem balra, senki. Elindultam csorogva jobbra nézve, már hallottam a csattanást. Nem telt el több 2-3 másodpercnél.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78825) -v- válasza bitpork (#78824) üzenetére


-v-
addikt

Az egy teljesen más forgalmi helyzet, nem erről van most szó :N

van ilyen

Hát velem még sosem volt, mindenféle balfasz helyzetbe bele lehet kerülni alírom, önhibádon kívül, de ezt az egyet nem magyarázzátok meg nekem, hogy ha csak nem nézi be valaki, akkor nem az ő hibája, hogy valaki elé kivág :U mondom, az más, ha fél kilométerről gyorsan mögém ér, de akkor nem elévágtam, az is más, ha mögülem sorol ki akkora gázzal, hogy nincs esélyem észrevenni, motoros is tud trükkös lenni, de hogy autópályán ha valaki néz tükröt rendesen, hogy lehet veszélyesen kivágni a másik elé :U

[ Szerkesztve ]

(#78826) 8th


8th
addikt

Volt már? Volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#78827) Qru válasza -v- (#78823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tükör, holttér, közben index már kint és elkezdtem kihúzódni (M3 mogyoródi kihajtó után enyhe kanyar de nem beláthatatlan). A csávó meg már ott is termet a semmiből és tolta a távolsági az arczomba. Nem tudom mennyivel jött de nem 130-al az k.élet.

mod:

Saint: igen és nem is tudhatjuk milyen korlátozás volt az adott szakaszon. Pl egy 90-es tábla akkor...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78828) gzbotii válasza EQMontoya (#78819) üzenetére


gzbotii
veterán

+1
90 vs 130, az barátok között is egy jelentős sebességkullonbseg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#78829) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hogy a tökömbe lehet valakinek 10M pénze autóra aki még számolni sem tud 1,5-ig :W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78830) kiszi07 válasza kisza25 (#78829) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nem olyan buta ám az ember(handras), hirtelen elfelejtett számolni. ;]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#78831) bitpork válasza Tsebacsi (#78804) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Villamosoztatok?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78832) -v- válasza Elektrosokk (#78795) üzenetére


-v-
addikt

(#78833) kisza25 válasza kiszi07 (#78830) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az újain kiszámolta, hogy 2019 január még több, mint 2 év, pedig az újaival 3-at számolt és igazából csak 1,5 év:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#78834) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Azért van egy hangulata egy ilyen hajónál az éjjeli pályázásnak. :) Éjjellátó asszisztens, radaros tempomat, -szerintem- szörnyen igényes belső tér, tetőablak, nagynavi, lábtér világítás... Akár több száz kilométer alatt is elég csak a kormányhoz nyúlni.

(#78835) Szada85 válasza Qru (#78821) üzenetére


Szada85
aktív tag

Természetesen a körülményeket nem ismerjük, abból indultam ki, hogy a videó elején az elhaladó autók is elég sebesen haladnak, mert elhagyják a videózós autót. A rendszám meg amennyire a videóból kivehető talán orosz, illetve a nyelv is erősen arra a régióra hasonlít.
De persze nem is ez a lényeg, inkább az elvet szomorú látni, de láttam persze én is a YT-on kismillió videóban az ottani közlekedési "szokásokat". :DDD

(#78836) szőröscica válasza BigBlackDog (#78834) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha cserélem majd az E61-et, olyan F11-et fogok nézni, amiben van radaros tempomat és éjellátó. A jó felszereltégért (HUD, komfort belső, panoráma tető, radar+éjjellátó) a benzinmotorról is lemondanék, úgyis fos már mindegyik, egy 35d-vel meg azért odébb lehet állni.

Az E61 éjellátója még nem akkora királyság, a radaros tempomatot néztem, de nagyon drága lenne retrofittelni, azt a pénzt inkább elkirándulom.

Szerintem az ACC nagyon jó lehet, főleg az őrült magyar autópályákon, belövöd, aztán lassít-gyorsít, ahogy kell, Te meg csak tekergeted a kormányt.

De ez nem a közeljövő zenéje, még pár évet ki kell húznia a mostaninak. Egyébként a kartergázvisszavezető rendszer cseréje és olajcsere óta mentem 3 ezer km-t, teljesen maximumon van továbbra is az olajszint. Még nem vonok le konklúziót, az előző cserét követően sem csökkent eleinte a szint, aztán végül 11 ezer km alatt bő 1 liternyi 5W30-as Castrolt töltögettem bele, elsősorban az utolsó pár ezer km-en.

Most 5W40-es ENI ment bele, titkos tippként. Meglátjuk, egyelőre bizakodó vagyok. :)

Most a lengéscsillapítók cseréje után remélem, tényleg nem nagyon kell hozzányúlni idén.

[ Szerkesztve ]

(#78837) bitpork válasza szőröscica (#78836) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nofene, még egy traktoros? :U Majd mingyán jól leótanak h fujjabemegyönki...

(#78834) BigBlackDog: nem kell a nájvizsön , sok értelme nincs, csak ha az ember nem akar reflektort használni. De hidd el, pár közép és felső kategóriás autóval a hátam mögött, nagyon sok autó adja ezt e nájtrájd élményt. :K Gyere el Szegedre megtapasztalhatod ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78838) -v- válasza szőröscica (#78836) üzenetére


-v-
addikt

eDrive kell

(#78839) BigBlackDog válasza szőröscica (#78836) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig valamiért úgy gondoltam, hogy Nálad radaros a tempomat (azért elég fszányosan felszerelt a Bömid). Mondjuk az éjjellátó lényegét nem értem. Jó, jó, poénnak elmegy, de mire lenézek a képernyőre, addig 20 sün, 2 szarvas, 3 vaddisznó, és 5 ittas biciklis kimászik elém. Persze, nem ennyire szörnyű a helyzet, gondolom, de így kívülről szemlélve nem látom a hasznát.

Ma kicsit sikerült az olajcsere óta a Civicet picit jobban meghajtani. Ismételten igazolta a sejtésemet, csendesebbnek, tűnik, selymesebb a motorhangja. 4-esben 120-ról még szépen gyorsított az érdi emelkedőn (4000-4500 rpm körül volt a fordulat) és bent nem kellett hangosabban beszélni az átlagoshoz képest. Mondjuk meglepődtem, hogy milyen kevesen voltak az M7-en, gyakorlatilag egy fekete M-s bimmert engedtem csak el illedelmesen, más nem nagyon volt mögöttem a belső sávban. Sőt, még két előttem lévő Octavia is levarázsolódott a másik sávba. És GPS szerinti 135 alatt voltam.

(#78837) bitpork: Hát igen, nem rossz a Tiéd sem. Persze, van jó néhány ilyen típus, de ahogy tapasztaltam, jellemzően sajnos csak a felső kategóriában figyelnek ilyenekre is oda.

[ Szerkesztve ]

(#78840) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hyundai i30cw-ről vélemény?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#78841) bitpork válasza BigBlackDog (#78839) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vannak a v6 -(és felette)nak előnyei. :K Lehet lehülyézni, de mindig ilyesmiről beszélek amikor emlegetem h én bármi gond is van , mosolyogva használom :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78842) aero. válasza kisza25 (#78829) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Költői túlzás? Meg mire megrendeled, kiválasztod a megfelelő opciokat stb, felesleges ezen rugozni, lehet szidni az embert de o tenyleg a nullarol epitette fel a vagyonat. :)

[ Szerkesztve ]

(#78843) szőröscica válasza -v- (#78838) üzenetére


szőröscica
addikt

F10-ből még csak ActiveHybrid van, az meg említésre sem méltó, ráadásul én Touring vonalon mozgok. :)

bitpork: azért ez nem biztos, de lemondanék akár a benzinről, ha a felszereltségbeli vágyaimat egy dízel teljesítené. De tipikusan azért az ilyen magas felszereltség megvan a nagy benzinesekből is, de azok elég nyűgösek, mind az 535i mind az 550i.

BBD: nincs sajnos. Tényleg sok dolog benne van, erre egy jobb nepper a megafull-t már simán ellőné, de lehetne fokozni. :)

Az éjjellátó akkor jó, ha kiemeli az élőlényeket. Amíg csak egy szürke képet látsz, addig szerintem is haszontalan, mert vagy az utat nézed, vagy a képernyőt. De ha a perifériás látásodban a kijelzőn felbukkan pirosan egy őz, akkor már tudsz készülni. :)

[ Szerkesztve ]

(#78844) Richard! válasza bitpork (#78841) üzenetére


Richard!
addikt

Dettó, pedig az enyém "csak" 2.4. De a V6 az V6 :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#78845) MunezXBK válasza kisza25 (#78833) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akarod írni, az ujjaival. :))

Röfi: szerinted miért vettem Omegát? :DD

[ Szerkesztve ]

(#78846) bitpork válasza MunezXBK (#78845) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert hajó! És így a helyes :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78847) BigBlackDog válasza MunezXBK (#78845) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem mondom, hogy nem nézegetek Omegákat. :D

(#78848) Magnum_ válasza MunezXBK (#78845) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is szeretnek egy omegat. Remelem, jovore meglesz.

I humbly and respectfully decline™

(#78849) MunezXBK válasza bitpork (#78846) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

V6. :K

BBD: Kellemesen csalódtam benne. Alkatrész is fillérekért van hozzá.

Saint: 3 hét eső után ma végre 29 fok volt, lemosattam. Már volt eső. :D

[ Szerkesztve ]

(#78850) #94529552 válasza MunezXBK (#78845) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Akarta írni 2x is: ujjain és ujjaival.

BigBlackDog Omegát itt is nézhetsz. :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.