Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71032) Jorus válasza -v- (#71028) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem volt időm / kedvem jobban belemenni a témába, pláne, hogy nem kapcsolódik szorosan a topic témájához, ugyanakkor nem illendő egy sort kiragadni a szövegkörnyezetből, ami önmagában ugyan igaz (a CO2 nem mérgező), de ha tovább olvasod a mondatot, úgy kerül a kívánt kontextusba. ;)
Egyébként amiket írsz, linkelsz, természetesen igazak, de csak az antropogén ökoszisztémát vizsgálva - a kutatások, modellek, legyenek azok gazdasági vagy ökológiai témájúak rendszerint megállnak ezen a szinten erőforrás / hulladék és hatásvizsgálat szempontjából is. Persze ez eggyel nagyobb léptékben ugyanaz, minthogy eláshatjuk a hulladékot, ha ezzel akár száz évre is megoldhatunk egy problémát, vagy, hogy nem gond az atomerőmű, ha nem a mi országunkban van a fáradt fűtőelemek lerakata, vagy épp élvezzük a kínai exporttermékeket, elvégre nem mi fulladunk bele a szmogba Pekingben, ugye, vagy épp mindegy, hogy sötétafrikai országokban, ahol az akksikhoz szükséges ritka fémeket bányásszák, hogy alakul át a táj és a társadalom néhány évtized alatt.
A témához visszakanyarodva, természetesen, ha megújuló erőforrásokra épülő erőművek termelik meg a szükséges energiát, és az akksik terén is elérnek érdemi áttörést kapacitás, élettartam és előállíthatóság terén, az már egy új kör lesz, de szerintem nem ez hozza el majd a kánaánt (ez persze magánvélemény).
BTW követem az ágazat fejleményeivel kapcsolatban megjelenő új infókat, bár kicsit szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatban, nem mindegy, hol, miért, mikor jelenik meg, az adott médiumnak milyen a tulajdonosi háttere, politikai, társadalmi, gazdasági beágyazottsága, stb.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.