Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#233551) silver10 válasza Peter.70 (#233532) üzenetére


silver10
aktív tag

Nekem is így lett megoldva. (Corolla) A defektjavítót „30 m.-re" dobtam el. Helyette pótkerék, emelő, kerékanya kulcs és persze megmaradt a jó kis Toyota kompresszor is.

(#233552) bandus válasza radi8tor (#233550) üzenetére


bandus
veterán

fuck, az lett az uj munkabajaros utvonalam :/ ez fajni fog igy, tobb HO kell.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#233553) radi8tor válasza bandus (#233552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hajóval még mehetsz. :D

⭐ Stella

(#233554) focvis válasza Gergőke88 (#233549) üzenetére


focvis
veterán

Wirelesst a Golfba "építettem", ebbe is lehetne, de 10 perc próbálkozás után feladtam, nem akarom annyira elállítani a kütyüt, hogy utána ne menjen a Golfban.

Tboy: igen, új USB aljzat, új kábel kellett hozzá. Ma nettó 9 óra. A szoftver frissítés nettó 2 óra volt. Az utánajárás is volt néhány óra. Pénzben 40 ezret költöttem.

Ha szifont használnék, lenne priceless feeling, az pillanatokon belül csatlakozott. Ezzel az öreg S8-cal kisebb a sikerélmény. Pedig a Golfban jól szuperál mind vezetékkel, mind anélkül.

Szerviz megcsinálja kb 100-ért komplett, érdemes inkább odavinni.

Nekem a Fiat miatt bonyolultabb lenne a szervizes megoldás, ahhoz nem létezett AA CP, ha Mazdába viszem, ott elszáll a gyári navigáció. Bűvészkedni is kellett.

Szerk: legközelebb nyilván gyorsabban menne, de nem ebből szeretnék megélni.

[ Szerkesztve ]

(#233555) Qru válasza focvis (#233554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig mint EV, nagyot arathatnal. :D

#nincsbennetarcsi

(#233556) focvis válasza Qru (#233555) üzenetére


focvis
veterán

Electric vehicle? :D

A szélvédőt korábban már cserélték, ahhoz is hasonlóképpen szét kell borítani a műszerfalat. Maradt utána egykét nyom...
Én viszont nagyon kulturáltan dolgoztam, nem csesztem össze semmit. (ezért is ment el ennyi idő vele) Mindössze a cserélendő (régi) USB aljzat egyik kampóját törtem le, de előtte már fűrésszel bántottam, mert nem bírtam kiszedni - aztán rájöttem, hogy a másik irányba kéne húzni. :D Nem számít, nem kell már.
Illetve egy műanyag patent elugrott valahová az autón belül, nem találom egyelőre - egy hasonlót tettem a helyére a készletembôl, akár maradhat is, a lábtér mélyén van.

(#233557) phaet0n


phaet0n
tag

Sziasztok! Sávartó (plusz amik a Toyota Safety Sense 2.5-ben van vezetéstámogató) automatikával szerelt autón futóművet állítani jól sejtem, hogy nem javasolt akárhol (hallottam körmányszög jeladó kalibrálásról)? Eredetileg mindennel márkaszervízbe tervezek menni, csak most elég sűrűek a hetek, és nem akarok a 70km-re utazni emiatt. Főleg, hogy futással nincs is gond (kikapcsolt vezetéstámogatással sem.. :) ), csak a kormányközép nem tetszik nekem. Más autókkal Marsoba jártam eddig ezzel. (új Toyota Camry, a miskolci T szervizról elég vegyes véleményeket hallottam)

[ Szerkesztve ]

(#233558) szabonagyur válasza phaet0n (#233557) üzenetére


szabonagyur
félisten

Uj autoval menj marka szervizbe…

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#233559) molnarpeter válasza phaet0n (#233557) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem vagyok benne a dologban, de JPÉ szerint ha diaggal először megnézik a kormányszög 0°-ját, s ezt veszik alapul középállásnak, nagy baj talán nem kéne legyen :F

(#233560) gaborn1 válasza phaet0n (#233557) üzenetére


gaborn1
tag

Mi a baj a kormányközéppel? Nekem nem tűnt fel, hogy fura lenne. 3 napos Camry tulaj.

(#233561) phaet0n válasza szabonagyur (#233558) üzenetére


phaet0n
tag

Nem fillért szeretnék spórolni, hanem ennyire rossz a véleményeket hallottam a helyi szervizről. A rendszeres karbantartással úgy vagyok, hogy ennyi időnként belefér más városba menni.

gaborn1: kicsit jobbra áll a kormány egyenes keréknél. (Amikor elhoztam annyira koncentráltam az újdonságokra, hogy ez fel sem tűnt :) )

[ Szerkesztve ]

(#233562) Qru válasza focvis (#233556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

E. V. akkor igy irom. :D

Pro ahhoz kepest, hogy elsore csinaltad. :K En semmi ilyennek nem mernek neki allni az tuti. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#233563) barnam_ válasza tboldi (#233490) üzenetére


barnam_
nagyúr

Péntek este elmentem lemosni a közelben lévő mosóba - megjegyzem elég fos minőség, nem sokat ért. Porszívózni nem volt időm meg amúgy is tömeg volt. Szóval belül koszos és kívül sem a legtisztább :D
A képek még Redmi Note10-el készültek, a Pixel 6-ra még tok meg root kell. De a bootloadert nyitni és feltenni a legújabb fastboot update-t tartott kb. 5 percig, ezért szeretem a Pixel telefonokat :R
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#233564) MunezXBK válasza barnam_ (#233563) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oszt amúgy, hogy kerültél Berlinbe?

(#233565) radi8tor válasza MunezXBK (#233564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát az úgy volt... :D Hogy le kellett mosni az autót.

⭐ Stella

(#233566) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Budapest Örs környékén van ajánlott lándzsás mosó?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#233567) barnam_ válasza MunezXBK (#233564) üzenetére


barnam_
nagyúr

Barátnő kapott itt álláslehetőséget aztán jöttem vele. Egy ideig az otthoni munkát csináltam remote, aztán már itteni munkám van nekem is. Szeretek itt élni :)

(#233568) Peter.70 válasza barnam_ (#233563) üzenetére


Peter.70
őstag

De ugyen nem a teremgarázsban mostad? ;] :D

(#233569) Peter.70 válasza macilaci78 (#233566) üzenetére


Peter.70
őstag

Fogarasi tesco Red Car spa, csak mindig sokan vannak. 7végén talán 7-8 között reggel vállalható

(#233570) macilaci78 válasza Peter.70 (#233569) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor jövő szombaton munka előtt. Más ötlet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#233571) barnam_ válasza Peter.70 (#233568) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, külön benne van a szerződésben hogy nem lehet autót mosni meg szerelni ;]

(#233572) MunezXBK válasza barnam_ (#233567) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is, bár Berlintől messze vagyok és Berlin nagyon nem tetszett. :D

(#233573) tboy93 válasza barnam_ (#233563) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szép!

De a lenyeg lemaradt, a csomi mekkora? ;]

(#233574) radi8tor válasza MunezXBK (#233572) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig állítólag tök jó hely. Csak messze van. :D

⭐ Stella

(#233575) barnam_ válasza tboy93 (#233573) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt végképp nem fotóztam, mert elég koszos a költözés miatt (mindig kell valami bútort hoznom). Így hogy lehet dönteni az üléseket, azért elég sok minden belefér.
Ha csak a rolóig pakolom és az ülések nincsenek ledöntve, szerintem a W124-esem csomagtartója nagyobb és jobban pakolható (egy nagy téglatest a rendelkezésre álló hely).

#233572 MunezXBK: a keleti blokk nekem sem a szívem csücske, de a nyugat berlini szektor tetszik. Nem rosszabb mint BP-en élni, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#233576) focvis válasza barnam_ (#233563) üzenetére


focvis
veterán

Nájsz, tetszik! :R

Minek a root a Pixelre??!!! Javíthatatlan vagy. :DDD

(#233577) brumi1024 válasza barnam_ (#233563) üzenetére


brumi1024
veterán

Szép! :K :C

(#233578) Qru válasza phaet0n (#233561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem oke ha nem egyenesen all a kormany, be kell allitatni. Vidd el futomuveshez. Elso korben markaker ha meg garis a kocsi.

#nincsbennetarcsi

(#233579) bandus válasza barnam_ (#233563) üzenetére


bandus
veterán

naggyon szep verda, gratula hozza :R

fogyasztas: eddig 810 kilit mentem egy tankkal olaszorszagban (garda to es kornyeke), 90 km-t mutat a kocsi, 91 km-re van a legkozelebbi mol kut :O ;]
itt olaszoknal 2 eur mindenhol a 95-os, szloveneknel csak masfel, igy inkabb tankolok ott.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#233580) 426os válasza macilaci78 (#233570) üzenetére


426os
őstag

Nem nagyon van más a környéken ár/érték arányban jobb (ha mégis, köszi a tippet előre is!). Hétvégén tömeg van, de reggel teljesen jó. Tegnap 7:30 körül voltam, semmit nem kellett várni. Napközben, délután viszont simán várhatsz egy órát is, az már vállalhatatlan szerintem.
Van zsetonkiadó automata, szóval apróval sem kell feltétlenül előre készülni.

.

(#233581) barnam_ válasza focvis (#233576) üzenetére


barnam_
nagyúr

Leginkább adblock miatt használom. Lehetne VPN alapon is, de szerintem a host fájlos jobb megoldás. Egyedüli hátrány ami ér a root miatt, hogy Sharenow-ban nem tudok bérelni Minit és BMW-t.

(#233582) Tsebacsi válasza Qru (#233578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kormányközépállás miatt a márkaker elhajt, ők ilyet nem csinálnak (BMW legalábbis), azt mondják ők is, hogy menj futóműveshez.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#233583) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#233582) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Polónál vállalták, három márkaszervizben három különböző eredménnyel megcsinálták állítottak mindig rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#233584) Tsebacsi válasza 426os (#233580) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Maksi mosó a veres péteren, de most pl. épp valami mókolás volt, mert le voltak zárva a mosók...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#233585) mobal


mobal
MODERÁTOR

Egy hibrid autóánál hogy kell nézni a kilómétereket? Kevesebbnek kell tekinteni a meglévőt?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#233586) radi8tor válasza mobal (#233585) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ömm what? :)
De ha a kérdésed arra irányul, hogy a benzinmotorban kevesebb km van-e mint amit az óra mutat: igen.
Ha ezt olajcsere miatt kérded: amúgy is érdemes a gyártó által javasolt periódust felezni, ha városban használod.

⭐ Stella

(#233587) tboy93 válasza mobal (#233585) üzenetére


tboy93
nagyúr

Összességében szerintem nem. A benzinmotorban lehet nemileg kevesebb, de a futómű es a többi ugyan úgy kopik. Plusz az akku hasznalodik. Ergo nem tekintenem kevesebbnek, csak mas problemakra kell szamitani.

(#233588) phaet0n válasza Tsebacsi (#233582) üzenetére


phaet0n
tag

Ez csak zárójeles tapasztalat, hogy amikor Mondeom volt és a Ford szervizben voltam futómű beállításon, azután sem állt középen a kormány, és amikor ezt szóvá tettem, csak lobogtatták a mérési eredményt, hogy de ők megtették, amit lehetett (utána persze a Marso rendbetette :) - reméljük, nem úgy, ahogy egy B Corsán csinálta egy ismerősöm, hogy kivette a kormányt, és két fogazatnyit fordított rajta :D ).

De lehet, hogy az én szememmel van baj, mert eddig három autóm volt, és mindháromban jobbra állt a kormány.

Igazából amiatt gondoltam, hogy itt rákérdezek a vezetéstámogatós részre, mert ha "nem értenek hozzá" a futóművesnél, úgyis rámondják, hogy semmi köze hozzá. De akkor kirándulok egyet a szomszéd város márkaszervizébe első körben, és ha ott nem járnak sikerrel, visszatérek oda, ahol eddig jó tapasztalatom volt.

(#233589) mobal válasza tboy93 (#233587) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

& radi: Akkor nem kell figyelembe venni :R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#233590) mobal válasza radi8tor (#233586) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Fix 10k / évente viszem olajcserére. Tavaly óta mióta nálam van a ceed nem került bele csak ~8800 de voltam olajcserén. Azon ne múljon.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#233591) tboy93 válasza mobal (#233590) üzenetére


tboy93
nagyúr

ugy kell azt :K

(#233592) MunezXBK válasza tboy93 (#233591) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy ugyanúgy kell? ;]

(#233593) tboy93


tboy93
nagyúr

Kis Vredestein Quatrac 4 évszakos gumi tapasztalat. Tegnap néztük öcsémmel, az Accordon az elsők 6mm körül járnak, a hátsók 7mm körül. Ha jól emlékszem talán 8mm volt gyárilag. Kb 10.000km került bele, tehát én olyan ~35.000km-re teszem az élettartamát ha megfelelően van cserélgetve első - hatso tengely között. (3-4mm közötti ledobással)

(#233594) tboy93 válasza MunezXBK (#233592) üzenetére


tboy93
nagyúr

nem merem mar leirni ezt a szot :DDD

(#233595) stickermajom válasza barnam_ (#233563) üzenetére


stickermajom
addikt

Root? 2022-t írunk. :U :DDD

(#233596) gaborn1 válasza stickermajom (#233595) üzenetére


gaborn1
tag

Mostanában divat a retro. ;]

(#233597) barnam_ válasza stickermajom (#233595) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem igazán értem az összefüggést, de akkor úgy mondom: telepíteni a Magisk-et.

(#233598) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tankoltam ma Shell kuton. Fogyi City 9,45
Dizel itt megint nincs, pluszban ezt is kiraktak, nem hiszem, hogy szabalyos.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#233599) BigBlackDog válasza szabonagyur (#233598) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem úgy van, hogy hatósági áron üzemanyag csak magyar rendszámos autóba mehet? A kanna eddig mindegyik kúton tiltólistás volt, ahol eddig tankoltam. :B

(#233600) tboldi válasza BigBlackDog (#233599) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amúgy olvastam, hogy a nagymotorokkal is szívóznak, magyar rendszám ide vagy oda. A kutasok szerint csak autókra vonatkozik a rendelet, pedig nem. 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.