Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#212801) stickermajom válasza rbalint88 (#212787) üzenetére


stickermajom
addikt

Az az Astra kívánatos ennyiért. 1,6-ra nem volt jellemző az LSPI, és hátul van watts link a futóműben. Venném. :K Egyedül a kipufogókért kár, elég homasita pozitív módon oldotta meg az Opel.

(#212802) bandus válasza rbalint88 (#212787) üzenetére


bandus
veterán

Siman vinnem az astrat, belulrol agyonveri a leont es a meganet is, a motort nem ismerem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#212803) focvis


focvis
veterán

Skacok!

A mai Laptiminggel mi van? Nem találom.

(#212804) gooool válasza focvis (#212803) üzenetére


gooool
őstag

Valamiért nem elérhető még... :(
Nem tudni mi lehet az oka, remélem gyorsan megoldják, mert nagyon várom mit megy a Swift. :)

Üdv, Balázs

(#212805) Winne válasza rbalint88 (#212787) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez az Opel elég menő! Mit lehet ezekről tudni? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#212806) brumi1024 válasza gooool (#212804) üzenetére


brumi1024
veterán

Mi lesz ma?

(#212807) Gergőke88 válasza Winne (#212805) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekünk 2 is volt már a családban, igaz 1.4t 150le mindkettő.
Egyik automata másik kézi.
megelepoen jól mozgatja már az a motor is a kasztnit mivel ezek már nem nehezek. Belül szerintem nagyobb mint az mk4 focus és minőségre is talán egy fokkal jobb. Android autó/CarPlay megy rajta.
Az autómata hagyományos ha jól tudom.

(#212808) Gergőke88 válasza brumi1024 (#212806) üzenetére


Gergőke88
addikt

(#212809) Integrale válasza Empsepo (#212789) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor nézd meg, hogy mi van a gumi alatt. Erosebb/igenyesebb autóknál egyenlô hosszúságúak a féltengelyek (torziós erô megegyezô mértékben tekerje a két oldalt) , azoknál többnyire nincs ilyen súly.

"Bad reklám is reklám too"

(#212810) focvis


focvis
veterán

Akkumulátor témában kéne egy kis ész és rutin kölcsönbe.
Az autó start-stopos, battery managementes, főleg motorfék üzemben tölt. EFB akku való bele, nem eszeveszett drága.

Korábbi előzmény: Tavasszal egyszer, ill. most pénteken is "letiltott" a rádió az autóban. Később működik. Hibakód olvasás CAN hibát is dob. Anno Volvonál azt tanácsolták, vegyek bele új akkut, mert az okoz ilyeneket, és valóban, csere után semmi CAN hiba a Volvoban.

Friss előzmény: tegnap töltőre tettem, telenyomtam. Később jöttünk-mentünk, autóztunk 40-50 km-t, a végén hosszú motorfék üzem. Beálltam a kb. 17 C fokos garázsba.
Fogjuk rá, hogy tele az akkumulátor, géptető nyitva, riasztóberendezés nincs az autóban, kb. csak a pirosan villogó LED az egyetlen fogyasztó. Az autó mozdulatlan, nem nyitottam ki azóta (géptető nyitva).
Órákkal később, este 21 órakor az akkumulátor feszültsége multiméterrel mérve 12,81 V.
Ma 11:30-kor, azaz jó 14 órával később 12,79 V.

Van értelme új akkumulátort vennem? Vagy jól van ez így?* (6 éves gyári VW / Banner EFB)

Köszönöm!

* Jól van ez így, mert csak a BMS cumiztat városi üzemben?

[ Szerkesztve ]

(#212811) stickermajom válasza Winne (#212805) üzenetére


stickermajom
addikt

Semmi extra gond nincs velük. Korai 1,4T-k voltak problémásak, de 2018 tavaszán kaptak új szoftvert és olajat. A beltérben sok azért a kopogós műanyag, de elviselhető.
Mátrix LED probléma előfordult többeknél (nálam is), jellemzően a baloldali fényszórót cserélték. Vezetéknélküli kulcs miatt találták páran nyitva az autót reggelre, nem tudom, hogy ezt javították-e már. Illetve az elektromos csomagtérajtó tud ropogni, Insigniaban is ilyen, cserélték gariban pár embernek.

(#212812) Gergőke88 válasza stickermajom (#212811) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekünk az egyik 2016-os volt manuális. 120e km-rel adtuk el a motornak nem volt baja. Igaz gyakran volt olajcsere. Manuális esetén a kuplungra volt visszahívás, jelenség “fennakad” a pedál.

(#212814) szőröscica válasza #46372352 (#212813) üzenetére


szőröscica
addikt

Carvertical egy fos. Ugyfelkaput lehuzod, ha nincs nagy gubanc, elviszed szakszervizbe atvizsgaltatni.

(#212817) rbalint88


rbalint88
addikt

Duhongo, off. Esik az eso, gondoltuk elmegyunk Tropicariumba (1.hiba, nagyon nem csak mi gondoltuk igy, meglattuk mekkora a sor es vissza is fordultunk). Ugye ma van a csodas Spar maraton. Odafele meg egesz jol eltalaltam waze nelkul. Na hazafele se nyomtam be a wazet (2.hiba), ugyhogy masfel ora alatt sikerult hazaerni, mert: le van zarva a budai also es felso rakpart is. A pesti also rakpart fel van turva a Lanchidtol felfele. Ugye a Lanchid alapbol le van zarva, de a futobolondok miatt lezartak a Margit hidat is Budara menet, meg lezartak az Arpad hidon is ket savot a 3-bol es a teljes jobb oldali lehajtot, tehat csak a Szentendrei utra lehetett lemenni, ahol szinten le volt szukitve egy savra a furobolondok miatt. Szoval a murva torje fel a talpat annak, aki ezt igy eltervezte, engedelyezte es kivitelezte. Eleve idiotasagnak tartom a varos kellos kozepebe szervezni egy futoversenyt, aztan azt ugy megcsinalni, hogy az egesz tav le van zarva vegig, nem pedig szakaszaszolva van megoldva. Szoval dapzs, torjon ki a bokaja az osszesnek. :((( :((( :(((

(#212818) #89309696 válasza rbalint88 (#212817) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt meg a hülye Ultrabalaton volt valamelyik hétvégén amiből semmit nem vettem észre hál Istennek, mert szokásosan otthon voltam. :D Egy haverom mondta akkor, hogy most autóznak és annyian vannak, mint a rohadás, de rühelli őket. Hát, jah, nem szeret mindenki mindenkit, ezt el kell fogadni. Én se szeretem, ha más is van az úton rajtam kívül. :D

Én a boltba akartam menni, mert nincs a fogamra való kaja itthon, ma még nem ettem semmit. De ugye itt 10-kor zárnak vasárnap, mert Tökömpaszulypuruttyafalva. Persze Tapolcán estig vannak a multik.
Hááát. Inkább kikotrom a fagyasztó oldalára odafagyott maradék kaját és csinálok abból valamit, mert nekem nincs kedvem most vezetni. :((( :D
Ráadásul a kávéfőző is beszart, de majd valamit alkotok, török kávét.

(#212819) 6030D válasza rbalint88 (#212817) üzenetére


6030D
Ármester

Most indulok az ikeába, de az szerencsére a rakpartokon jóval innen van. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212820) grizlisandor válasza BigBlackDog (#212792) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem rossz a Dokker-ban a 1.6 szívó 100 valamennyi ló.
Dokker jobban megy, mint az Altea, pedig hasonlóan vannak motorizálva, csak könnyebb a Dokker, meg mint kiderült a vag lustára hangolta ezeket az 1.6 szívókat. :U

(#212821) Puma K válasza 6030D (#212819) üzenetére


Puma K
veterán

Ne is mond az IKEA-t... kéne vennem a mosógép alá új gumiszőnyeget :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#212822) focvis válasza rbalint88 (#212817) üzenetére


focvis
veterán

A 2. hiba a hiba. Tegnap - lehet túlaggódva a kérdést - Wazeval mentem be a belvárosba hallván a szombati futóversenyekről szóló híreket. A "nagy" maraton ma van.

FF: Ultrabalaton múlt hétvégén volt. Azok főleg a bicikliutat torlaszolják.

Akkumulátor kérdésben Valakinek valami meglátás? Ha kell rendelni, ma jobban ráérek.

Laptiming megvolt, szo-szo...

(#212823) Reggie0 válasza focvis (#212810) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos az nem mond sokat, hogy nincs sok fogyaszto, mert a maradekkal is lehet problema tudtodon kivul es fogyaszthat a hatterben. DC lakatfogoval, vagy az akkusaru levetelevel egy normal arammerest kene ilyenkor csinalni.

(#212824) Qru válasza #46372352 (#212815) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Totalcarosra nezz ra, az csak akkor fizetos ha talal vmit es meg akarod nezni.

Amugy a Mazda topikba nezz be a leallassokkal kapcsolatban hatha kapsz segitseget.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#212825) nandow


nandow
aktív tag

Tegnap vezettem egy új Camry-t.
Ami meglepő volt, hogy a vezetőülésben nem kellett nagyon nyújtózkodnom, mert a fejem elérte a tetőkárpitot. Pedig az ülést a legmélyebb pozícióba állítottam. Én nem értem, manapság csak a SUV-okban férhetnek el normálisan, kényelmesen a magasabb emberek?

Maga a hajtás nekem tetszett, a szokásos e-CTV-s bőgés itt szerintem nincs már számottevően jelen, legalábbis engem nem zavart. (más hibridet nem vezettem még)
Jól megindul köszönhetően a villanymotornak, és 130-nál is szépen húzott, ha lepadlóztam. Az autó kényelmes, komfortos a rugózása.

Üléspróbáztam egy Corolla kombit is, nah abban aztán végképp nem fértem el, nagyon kicsi belül. A vezetőülésben és hátul is szűk volt a fejemnek.

(#212826) Reggie0 válasza focvis (#212822) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy a 12.8V teljesen rendben van egy magara hagyott, teljesen feltoltott olmos akksinal.

[ Szerkesztve ]

(#212827) stickermajom válasza 6030D (#212819) üzenetére


stickermajom
addikt

Vasárnap? Bátor. :D

(#212828) Qru


Qru
MODERÁTOR

Bubi megtankolva. 8.08 (bc 7.33). 454.9-ert sima E10.

80% orszagut a maradek autout es autopalya vegyesen.

#nincsbennetarcsi

(#212829) tboy93 válasza nandow (#212825) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen magas vagy?

(#212830) tboldi válasza Qru (#212824) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennél azért több infót vártam volna. Vagy legalább 1-2 képet. :D

Ehhez képest nekem valami 450k körüli 462k-es összegről van számlám. :DDD

De legalább a Lanciára nem talált semmit. 👍

[ Szerkesztve ]

(#212831) nandow válasza tboy93 (#212829) üzenetére


nandow
aktív tag

198cm. Accordban nagyobb a fejtér elöl és hátul is, mondjuk lentebb is ül alapjában véve az ember.

(#212832) focvis válasza Reggie0 (#212826) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! Estefelé ismét megmérem, addig nem piszkálom ma.

Lakatfogóm nincs. 🤗
Szakműhelybe nem vinném inkább, akkor talán egyszerűbb venni egy új akkut a neten.

(#212833) 6030D válasza stickermajom (#212827) üzenetére


6030D
Ármester

Matracpróba, gyerekkel, majd ő csinál helyet. :D Ide értünk, a sugáros lehajtón áll a sor, de a hátsón meg senki, egyelőre csövezünk a panelok tövében, mert most aludt el a csajszi. :DD Fogyi 4,6

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212834) tboy93 válasza nandow (#212831) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kepbe kerult nalunk is a corolla kombi, kicsit megijesztettel hogy kicsi, de Te 17 cm-el magasabb vagy nálam :D

[ Szerkesztve ]

(#212835) fant0mi válasza tboldi (#212755) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor azt áruld el, Móváron hol kapni prémium lángost? :)

(#212836) nandow válasza tboy93 (#212834) üzenetére


nandow
aktív tag

Nézzétek meg. Nekem kívülről bejön, a 2.0 hibrid változatban már van azért erő is. De a belseje, műszerfal stb. nekem nem tetszik. Amibe beültem, fekete színű ülés kárpitos volt, és ehhez csak sötét tetőkárpit jár ha jól tudom. Nah az is elég lehangoló volt, bunker jellegű.

(#212837) Richard! válasza tboldi (#212830) üzenetére


Richard!
addikt

Amatőr ;]
Korzika:

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#212838) Qru válasza tboldi (#212830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AutoDNA nekem bevalt de csak kint autok eseten. Itthon ez meg gyerekcipoben jar.

#nincsbennetarcsi

(#212839) focvis válasza Reggie0 (#212826) üzenetére


focvis
veterán

Most újra megnéztem, 12,75 V.
Azaz 6 óra alatt további 0,04 V-ot esett, 20 óra alatt 12,81-ról 12,75-re. Kb. pont egy napja álltam be vele a garázsba.

Qru: Ez a tervem. :K

[ Szerkesztve ]

(#212840) Qru válasza focvis (#212839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reggel meg merj ra indulas elott.

#nincsbennetarcsi

(#212841) Qru válasza Qru (#212828) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz is megtankolva. 6.15 (bc 6.0). Auchan E10 453.0 Ft/liter aron.

Sok varos keves orszagut. Nem jo de nem is tragikus.

#nincsbennetarcsi

(#212842) Micsurin válasza Qru (#212841) üzenetére


Micsurin
nagyúr

E10-re nem rángat? Nekünk érezhetően remegős az alapjárat E10-el meg olyan remegős ha kis gázzal indulsz el gurulva. :D

edt.: 7 alatt még sose láttam bc-n :O

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#212843) Qru válasza Micsurin (#212842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nalunk nagyon jol bevalt az E10. Nem rangat es nem is eszik tobbet belole. Gyari ajanlas szerint is mehet bele az E10.

Ha ilyen rangatasi gond van meg magas fogyi erdemes lenne az EGR-re ranezni esetleg. Mennyi km van benne?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#212844) Micsurin válasza Qru (#212843) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Meg nem mondom fejből most. :D
De tavasszal volt Iminél EGR + trafókkal. Néztem a lelkét már géppel de nincs semmi említésre méltó.

Már agyaltam azon is mi van ha kicsi a város és túltárolják? :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#212845) Szada85 válasza focvis (#212839) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem ha "zavar" a dolog, akkor egyszerüen rendelj bele egy újat, megnyugtatóbb, mint mindig méricskélni, és egy akksi azért nem a világ.
Én nemrég írtam, miket méregettem a Leonban, de mivel most költözés után az új helyen csak szabadtéri parkolóhely jut, így nyugodtabban vágok neki a télnek. :)

(#212846) Qru válasza Micsurin (#212844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Siman lehet. Latod nekem is dobott hibakodot a vacak benzin miatt a masik kocsinal.

#nincsbennetarcsi

(#212847) focvis válasza Szada85 (#212845) üzenetére


focvis
veterán

Megtaláltam! "12,42V körülit mutatott, majd lassan feljebb mászott 12,45V-ig :R
Zavarni zavar, és valóban nem a világ. 36 ezer a belevaló Exide EFB, VCDS van itthon, + a régit el lehet adni.
A kidobott pénz is zavar, lehet hogy a gyári elmegy még 2 évet, és lehet hogy az utólagos Exide kinyiffan 2 év alatt. Pöccre indul, nincs DSG, csak a gyanú...

Reggel és holnap este mérek még.

(#212848) tboldi válasza fant0mi (#212835) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nemtom, nem vagyok nagy lángosevő. :B

(#212849) tboldi válasza Richard! (#212837) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rád küldjem az astrás faszit, aki engem tört össze? ;]

(#212850) Qru válasza focvis (#212847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Varta adott ki erre tablazatot az azt mindja 12.5V az 50%-os toltottseg es mar beavatkozast igenyel. Ha bemegy 12.5V ala rendszeresen a toltogetes ellenere en cserelnem. Vagy legyen gyorshivon vki aki be tud bikazni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.