Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213401) Bdanyy válasza Winne (#213397) üzenetére


Bdanyy
addikt

a K 1.4t-vel valami problémát annál is szoktak említeni :D

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#213402) focvis válasza kisza25 (#213395) üzenetére


focvis
veterán

"A +3 év az 3év 9hónapos korig működik?"

Nem tudom, mi a pontos kritérium. Megkérdeztem előzetesen 3 vizsgaállomást: ahol én voltam a saját autóval, ahová apám autóját vittük és még egyet ahol időpont után érdeklődtem - ők se tudták megmondani. Ma személyesen érdeklődtem, nem tudta az ügyintéző. Abban maradtunk, hogy majd az NKH-hoz kapcsolódó számítógép kidobja az eredményt.

Azt csak vélem, hogy pont a 3 év 9 hónap lesz a választóvonal, előzetesen ezt súgta a megérzésem, ezért akartam ma és nem jövő hét hétfőn vizsgára vinni.
(Nincs TPMS a téli kerekekben, így át kellene cserélni minden műszaki előtt a nyári kerekekre. Januári autó.)

Bp előnye: olcsóbb kocsmázni; több jól fizető munkahely van; általában mindenből nagyobb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#213403) bandus válasza Tsebacsi (#213390) üzenetére


bandus
veterán

Sialagut kurvajo dolog :D bar az oktavnak akkora a csomagtartoja hogy majdnem belefer alecem anelkul is :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#213404) #89309696


#89309696
törölt tag

Egy délelőtt alatt több, mint 70 komment? Akkor valami balhé volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#213405) stickermajom válasza Bdanyy (#213401) üzenetére


stickermajom
addikt

LSPI, de 2018 tavasz utáni daraboknál már nem volt jellemző.

(#213406) bandus


bandus
veterán

az normalis h szelvedot takaritok allo helyzetben es ez a sgar osszespriccelk az oldalso ablakokat is? Be lehet ezt allitani?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#213407) Qru válasza bandus (#213406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be lehet allitani. Es ha ossze-vissza pisil akkor be is kell.

#nincsbennetarcsi

(#213408) grizlisandor válasza tboy93 (#213339) üzenetére


grizlisandor
addikt

Jó, de az autómata meg is chips-es volt! ;]

(#213374) Qru:
Első műszakit a szerelő intézte, pedig nem gyakran szokta intézni az ügyfeleknek.
Másodiknál mondta, hogy vidd x helyre.

Nekem jobb volt, hogy a szerelő intézte, mert akkor nem kellett fuvart is intéznem magamnak műszakis hely, haza és vissza. :U

(#213409) Qru válasza grizlisandor (#213408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Odamegyek idore megcsinaljak 20p es mehetek is. Vagy reggel leteszem a szerelonel es delutan mehetek erte. Az nekem nem kenyelmesebb.

#nincsbennetarcsi

(#213410) Winne válasza tboldi (#213399) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez jó :DDD

Az enyém kuka, nem csak foglalózták. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213411) kisza25 válasza focvis (#213402) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt nem kocsmázunk, hanem házibulizunk, meg sütögetős partik vannak(amúgy lakosra vetítve nem vagyok benne biztos, nyáron meg biztos, hogy itt van több)
Aki dolgozik nincs ideje pénzt keresni
Internet :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213412) Winne


Winne
nagyúr

Oh ezt ide akartam tenni. Egy ilyen Opel technikailag hozza egy Octavia 1.4tsi szintjét? link

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213413) grizlisandor válasza Qru (#213409) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálam úgy nézett ki, hogy telefonon egyezkedtünk időpontot a műszaki állomással.
Reggel vigyem oda, átnézik, csinálnak egy próbaműszakit, ha jó, hagyjam ott a kocsit és dél körül lehet érte jönni.

(#213414) Tsebacsi válasza Winne (#213412) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát ezerszer inkább ez, mint a Ford, én is megbántam, hogy nem az Astrát vettem, a Fóka jobban tetszett... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213415) szabonagyur válasza Winne (#213412) üzenetére


szabonagyur
félisten

Talán fogyasztásban tudnak jobbat a TSI-k, de simán bevállalnám :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#213416) Winne válasza Tsebacsi (#213414) üzenetére


Winne
nagyúr

A Fordot elengedtem, nade az Octaviaval szemben gagyibb az Opel?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213417) focvis válasza Winne (#213412) üzenetére


focvis
veterán

Máshol tetted fel a kérdést, itt célszerűbb válaszolni. :) (Ott törlöm.)

Lehet ellenfele. Valamivel kisebb, vélhetően többet fogyaszt fél - egy literrel (ellenőrizd a Spritmonitor.de-n).
Jobb a beltéri anyagminőség, kb. Octavia és Golf közötti színvonal.
"Fullos": LED matrix - Opel ebben nagyon jó, szép bőr, tetőablak, szép felni, stb.
(Szubjektív, én szeretem az Opeleket, sok évig nekik dolgoztam.)

(#213418) bandus válasza Winne (#213412) üzenetére


bandus
veterán

Mar felvaltva jarunk sielni, turazni az octaviaval meg egy korabban ilyen most mar fl astraval, en az astrat jobban szeretem sokkal utaskent is, vezetni is, de benzinessel meg nem talalkoztam. Ha tetszik a kombija es jo a motor en inkabb ezt vennem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#213419) focvis válasza kisza25 (#213411) üzenetére


focvis
veterán

Az a legfontosabb, hogy mindenki érezze jól magát ott ahol otthon van. :K
Ha nyugger leszek, azt tervezem Zegre vagy Keszthely mellé költözöm. Az itteni cimborák elmondása alapján viszont itt hétköznap "halál" van, nyuggerként talán kevésbé zavar majd. Majd átgondolom még.

A lezárások alatt mi is házibulit szerveztünk itthon és otthon egyaránt.🍺🥂🍕 Kedvencem a 20:00 órai kijárási tilalom alatt mikor délután 2-kor kezdtünk, így időben ágyba kerültem. :DDD

(#213420) K Norbi válasza Tsebacsi (#213390) üzenetére


K Norbi
addikt

Akartál Bmw-t 20 ezred vót tessék. [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#213421) Qru válasza grizlisandor (#213413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korulmenyesek… patent a gep nem kell probamuszaki.

#nincsbennetarcsi

(#213422) focvis válasza Qru (#213421) üzenetére


focvis
veterán

+1
Szerintem az autószerelők a hibásak - akár generációk óta - démonizálják a műszaki vizsgát, hogy fizessen nekik pluszban az ember. Ha nem egy lerúgott talicska, esetleg DPF-OFF és társai, nyugodtan viheti a tulaj maga egy legszimplább, legolcsóbb műszaki vizsgára.

Hozzáteszem, én 3 éve vittem életemben először, első alkalommal picit izgultam, hogy mibe kötnek bele (egy 4 éves autón :U ), aztán láttam, hogy sima liba.
3 hete már totál lelki nyugalommal mentem miután a helyére került végre a 3. féklámpám. (Lemostam, hogy jobban mutasson a JSZP-n.)

A mai vizsga előtt apám is izgult kicsit, eddig mindig a márkaszerviz (anno az AFIT) vizsgáztatta az autóit.

Normális állapotú autót mindenki vihet saját maga, nem lesz gondja.

(#213423) K Norbi válasza tboldi (#213251) üzenetére


K Norbi
addikt

;]

(#213424) Qru válasza focvis (#213422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Probamuszaki netto lehuzas szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#213425) molnarpeter válasza Qru (#213424) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Régebbi kocsiknál már érzem némi létjogosultságát, Wartburg pl volt amikor első mérésre füstölt vagy ilyesmi, mert épp kipu kiégéshez hasonló folyamat beindult (DPF regen, 2T verzió :D). Akkor el lettünk küldve, hogy legyen meghajtva az autó, és ezt követően át is ment. Ugyanígy egy hibás lengéscsillapító kiszűrhető, és akkor nem fizetsz 20-25 ezret, meg a jszp sem fog bukót írni.

(#213426) molnarpeter válasza focvis (#213370) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Örülök, hogy sikerült 👍
3 év 9 hónap mellé egy másik elmélet: érvényesség utolsó 30 napjában van ugye, mikor nem buksz napokat a normál 2 éves meghosszabbításból. Valaki kipróbálhatná, ha 3 év 10-11 hónapos kocsira épp mondjuk vonóhorgot szereltet fel vagy ilyesmi, mennyit kap... Senki? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#213427) molnarpeter válasza grizlisandor (#213408) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk a szerelő konkrétan megmondta, hogy műszakira autót vinni nem nagyon biznisz neki (többet tud termelni műhelyben maradva), azóta csak átnézésre visszük oda - praktikusan összekötve valami szereléssel, és utána mi vizsgáztatjuk.

(#213428) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

AuchanNaft 473 Ft

[ Szerkesztve ]

(#213429) Qru válasza molnarpeter (#213425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

120L-nel is voltak anno ilyen gondok de ott csak a merocso kijebb huzasa segitett. :D

#nincsbennetarcsi

(#213430) kisza25 válasza molnarpeter (#213426) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Megnéztem, annó a skodára is 3 év 8hónap és 17 naposan 3év műszakit kaptam :K
A nagybátyám tanácsára, de ez már 2009-11-11 volt 2006-02-24 volt az autó

Azóta annál can aki megvette utánam és bele rakott még 120 e km-t a HTP-be :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213431) focvis válasza molnarpeter (#213426) üzenetére


focvis
veterán

Te adtad a tippet, köszönöm! :)
És a barkács szakkörit (öntapadós ajtóütköző szekrényhez) úgy szintén!

(#213432) Winne válasza focvis (#213417) üzenetére


Winne
nagyúr

Azóta kaptam egy ilyen linket is: [link]

Szép autó nagyon (kivéve a fa betétet), de itt már fixen magas a fogyasztás, nem?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213433) grizlisandor válasza Winne (#213432) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szép autó!

Egy bajom van ezekkel az Opel-ekkel, hogy nehéz a bódé a kortársakhoz képest.
8,81 átlagfogyikat jegyzetelnek az emberek ilyen autókkal.

Octiavia-nál, amiket nézegettél, meg 6,51 átlagfogyikat látok.

(#213434) pècsimunkás válasza focvis (#213422) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nemrég írtam erről a témáról.
A mostani autómnak eddig 2 műszaki vizsgája volt. Mindkétszer elvittem simán műszakira, és simán is ment. Hozzá tenném most járok 70 ezer kilométernél.
Az előző autómat használtan vettem, 9 évesen, ki tudja mennyi kilométerrel. Az 3x műszakiztattam, 3x is mondták, hogy nagyon rendben volt az autó. Igazából ez is a normális, ha utcáról be esel, akkor is .elvan a műszaki vizsga.
Talán, amibe nem látsz bele, az a fékek együtt fogása.
De az utolsó mondatod, az 100%- ig igaz!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#213435) barnam_ válasza Winne (#213432) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem is tetszik, de ez a generáció nagyon nehéz a kategória társaihoz képest, én a következő Insignia-t venném, ami 2017-ben jelent meg.

(#213436) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Kisza. Jól látom a hirdetést? :D

(#213437) Qru válasza Winne (#213432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tobbet eszik mint a kortarsak, es belul eleg szuk. Par eve egy ilyennel mentunk nyaralni (csak az dizel volt), kb 1-1.5 literrel evet tobbet mint a Passat B6 tdi-nk es kombi letere szukosebb mint a sedan B6 volt.

#nincsbennetarcsi

(#213438) MC Pite válasza focvis (#213422) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem tudom miket láttok műszakin... Én kenőpénz nélkül is azt látom, hogy bármi átmegy, mert a vizsgálatok kb semmit értek.
A DPF Off autókat nem veszik észre. Vagy inkább azokat sem. Nincs mi el szilárd részecskéket mérni. Vagy fényszórót. Vagy gumit. Vagy lengéscsillapítót értelmesen a viccmérés helyett. Futómű terén amit kiszűrnek, már az utcában odafele 100 méterről kopog. Klíma, tükörmozgatás, lámpamozgatás, kp zár, ablaktörlő és mosó sose lett ellenőrizve. A kipufogó se, hogy kormos vagy olajos-e, futómű geót se néznek, ill futhat akárhány nyomon. Rozsdát inkább nem is mondom :U . Felénk vannl olyan, aki 3 kerékkel is átengedne, felár nélkül...

Marad a fólia meg a rendszámvilágítás izzóba belekötés.

A magyar műszaki adó, akarom mondani vizsga, egy használhatalan, semmire se jó vicc. Mint az eredetvizsga (vagy energetikai tanúsítvány).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#213439) grizlisandor válasza pècsimunkás (#213434) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megtaníthatsz majd a lengéscsillapítók vizsgálatara! ;]

(#213438) MC Pite:
DK-i csücsökben megszűntek a bármit áttolnak műszakik, kivéve a barátok részére.
Ismerős sírt, hogy Kecsóra kellett elvinni műszakiztatni a kocsit, mondom megcsináltatni kellett volna, nem elvinni fekete műszakira egy megyével arrébb! :U

(#213440) Winne


Winne
nagyúr

Ez a szűkebb belül és magasabb fogyasztás igaz az Astrákra is, nem csak az Insigniara?

Azt hiszem el kell engedni a többit, nekem az Octavia tetszik, várni kell belőle egy jóra. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213441) BigBlackDog válasza Winne (#213440) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, tudomásom szerint az Astrák sem lettek túl jó fogyasztású autók ebben a korban. Belső méretben is jobb az Octavia szerintem.

(#213442) hellomi válasza Winne (#213440) üzenetére


hellomi
tag

Azert az Insignia nagyobb mint egy Octavia.
Menj, ulj bele mindkettobe, tapasztald meg magad, ne hallgass masokra ebben, megsem egy 3000 Ft-os aprosag. :K

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#213443) Qru válasza MC Pite (#213438) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kenyelmi extrat sosem neztek de azt nem is kell (klima, kp zar). A tobbi viszont annal nagyobb baj…

#nincsbennetarcsi

(#213444) pècsimunkás válasza grizlisandor (#213439) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sima ügy! Ha hallasz klottyanó, kattog hangot, akár garázsból kiállásnál is, akkor az az.
Öcsém kb 1 éves lengéscsillapítójáról megmondtam, hogy kuka!
Elvittem müszakira az autóját, szóltak is, de- mivel ismertek engem is , és öcsémet is, tudták jól, hogy a következő hétfőn már új lengéscsillapító lesz az autóban.
Úgy is volt ;) !
Apám autóján is megmondtam kb ugyanígy, hogy lassan lengéscsillapító csere.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#213445) grizlisandor válasza Winne (#213440) üzenetére


grizlisandor
addikt

Astra-'ban:
-A 150 le motor 7.17
A 200 le motor 7.94

Nem vagyok egy nagy Opel fan, de nagy kivetni valóm nincs a K Astra ellen, ültem párszor benne, egész jó autó. Talán a +1 literes átlagfogyi a hasonló korú TSI-khez képest negatívum.

(#213446) szőröscica válasza Winne (#213440) üzenetére


szőröscica
addikt

A K Astra mar egesz mas mint a J, az kifejezetten fasza kocsi, szerintem probalj ki egyet.

(#213447) Qru válasza grizlisandor (#213445) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem tul hetkoznapi a Octav. Inkabb az Astra de kinek mi. Valoszinuleg ha a fel eletem nem Skodaban toltom akkor kozelebb allna hozzam a Skoda is. Es a K-nak mar vallalhato a beltere is.

#nincsbennetarcsi

(#213448) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#213441) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kieg: J Astrára értettem. :B

(#213449) MC Pite válasza Qru (#213443) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, klíma ha van, működjön, kevés hasznosabb dolog van párás időben. Kpzár mondjuk nem vészes probléma, csak ajtó nyitást/zárhatóságot befolyásolja, és a rossz ajtónyitás érzékelőkből meg akadnak fura dolgok menet közben is.

Lámpa meg ablaktörlő viszont sztem tuti ellenőrizendő lenne, de 20 év alatt sose láttam sehol hogy normálisan ellenőriznék. Amihez nem kell műszer/tudás, azt sem :( .

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#213450) bandus válasza Winne (#213440) üzenetére


bandus
veterán

ulj bele azert, ahogy irtam nekem peldaul joooval jobban tetszik belulrol az octavnal, de az teny, hogy amit hasznalok 1.5 tsi motor az remek, ha az 1.4 is van ilyen jo akkor nehez dontes lesz :) de mindenkepp nezd meg mindkettot. meretben azert az octavia tagasabb, foleg hatul, ha ez szempont.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.