Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213251) tboldi válasza K Norbi (#213250) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valami kevésbé unalmas és jellegtelen színben nem volt? :U

(#213252) Tsebacsi válasza tboldi (#213251) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213253) bandus válasza tboldi (#213251) üzenetére


bandus
veterán

a piros 50 árnyalalata? ;] :D szerintem nagyon komoly ez a szürke, krvajó.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#213254) syIex válasza K Norbi (#213250) üzenetére


syIex
veterán

:Y :Y :Y :Y
Gyönyörű! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#213255) tboldi válasza bandus (#213253) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akár. 🤷‍♂️

De ez a szürke olyan, mintha csak alapozó lenne, semmi más.

(#213256) Petyyyyy válasza tboldi (#213255) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondoltak előre - ha megrogyasztod, nem kell majd fújni az új géptetőt meg sárvédő ívet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#213257) bandus válasza tboldi (#213255) üzenetére


bandus
veterán

ízlések és pofonok, valakinek a rikító tetszik, valakinek meg nem, szerintem ezen nem érdemes fennakadni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#213258) tboldi válasza bandus (#213257) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, de K Norbi majdnem minden hsz-e vitatható, szinte kívánja, hogy beszóljanak neki. Ugye Norbi? ;]

(#213259) brumi1024 válasza tboldi (#213251) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD

(#213260) Tsebacsi válasza tboldi (#213258) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyszer feltölt majd saját autót is? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213261) polonic


polonic
félisten

Ki milyen gázolajat tankol mostanság?
Én eddig omv mm-et tankoltam. De ezek az árak...
Először tankoltam sima omv-t és picit hangosabb lett a motor és hidegindításnál nem első fordulatra röffen be, hanem inkább másodikra.

(#213262) lazac_


lazac_
tag

A fizetendő (azaz kerekített összegből) 2021. I. félévi 3 555 forint gépjárműadót jelen határozat véglegessé válásától számított 15 napon belül kell megfizetni. A 2021. II. félévi 5 445 forint gépjárműadót 2021. szeptember 15-éig kell megfizetni.

BUDAPEST, 2021. október 14.

Dr. Minya Mihály
dandártábornok
igazgató (hatáskör gyakorlója)

Magyar Tünde
osztályvezető (kiadmányozó)

Január 29-i adásvétel folyományaként gratulálok mindkettejüknek, hogy ezt így sikerült kiküldeni. Mondjuk azok után, hogy P. Lilien lányom születése után kaptunk egy születési anyakönyvi kivonatot K. Flóráról, már nem lepődök meg semmin, bürokrácia ftw.

(#213263) F_Zolee válasza lazac_ (#213262) üzenetére


F_Zolee
veterán

Adott évben ha neveden volt az autó akkor be kell fizetni attól még az egészet. Ha meg veszel más fizeti be.

(#213264) fant0mi válasza lazac_ (#213262) üzenetére


fant0mi
addikt

Akinek a nevén volt az autó január 1-jén, az fizeti a teljes évet.

(#213265) lazac_ válasza F_Zolee (#213263) üzenetére


lazac_
tag

Ezzel nincs probléma, új üzembehelyezés M.o-n, nekem kell fizetni, de ha erről október 14-én hoznak határozatot, mert most értek el az SLG rendszámokig, vagy mittudomén, akkor ne írjanak már le olyat, hogy szept. 15-e a határidő.

(#213266) 6030D válasza fant0mi (#213264) üzenetére


6030D
Ármester

... és Flórának is ő az apja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#213267) Qru


Qru
MODERÁTOR

Penteki emeles elott egy gyors tankolas Bubival az Auchan-nal (459.0 Ft/liter).

7.79 (bc: 7.59) vegyesen palya es orszagut, E10.

#nincsbennetarcsi

(#213268) grizlisandor válasza Qru (#213267) üzenetére


grizlisandor
addikt

Hazafelé néztem a helyi Shell és OMV kutat, a puruttyát mind2 helyen 489.9 Ft/liter áron adták.(más kút nincs rajtuk kívül)

(#213269) kisza25 válasza MC Pite (#213238) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem is a matricázás, hanem a megnevezés vicces egy hivatalos doksiban, jszp-n is ez szerepel :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213270) tboldi válasza kisza25 (#213236) üzenetére


tboldi
nagyúr

Anyumnak is megmutattam, és aszongya, hogy ez óvári. Lehetséges? :D

(#213271) szabonagyur válasza lazac_ (#213265) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sablon üzenet, mindenkinek így van. Kaptál egy automata levelet, befizeted és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#213272) _NCT válasza szabonagyur (#213271) üzenetére


_NCT
őstag

Én is ezt szerettem volna kérdezni, hogy készítsem a kalkulátort és a pénztárcát a késedelmi kamat miatt, vagy ez valóban csak sablon? Én májusban vettem a verdát, ma kaptam határozatot.

Adószámlát lekérdezve az EBEV-en elvileg nincs késedelmi kamatom és tartozásom.

[ Szerkesztve ]

(#213273) Qru válasza grizlisandor (#213268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg akartam nezni a focvis fele puruttya OMV kutat (Aldi) de nem vt kint a neten az ar, igy biztos ami biztos Auchan lett.

#nincsbennetarcsi

(#213274) Reggie0 válasza lazac_ (#213265) üzenetére


Reggie0
félisten

Kuld vissza, hogy tartalmi hiba van a levelben, kered a masodik reszlet befizetesi hataridejenek ujboli meghatarozasat. :)

(#213275) szabonagyur válasza _NCT (#213272) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendszeresen elfelejtettem eddig befizetni a 2. kört időben (vagy volt, hogy egyáltalán) nem volt gondom belőle.

Ha meg akarnak késedelmit jelezni kell nekik, hogy mi a helyzet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#213276) MasterMark válasza szabonagyur (#213275) üzenetére


MasterMark
titán

Azért nem volt gondod belőle, mert eddig az önkormányzatnak kellett fizetni. Idén a NAV-nak kell...

Switch Tax

(#213277) szabonagyur válasza MasterMark (#213276) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meglátjuk, most fogom fizetni a 2. kört szerintem, meg kell néznem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#213278) CactuS válasza MasterMark (#213276) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk az egyik autó ki van vonva ideiglenesen a forgalomból május óta, azóta nem voltak képesek érdemben módosítani az összegen, pedig asszony már egyszer volt bent náluk. Egyéb dolgokat sem bírnak rendesen kezelni - kifizettük a vagyonszerzési adót fél évvel ezelőtt, azóta se bírták lekönyvelni, hanem havonta vonják az adószámláról az összeget, ami nem lenne gond, csak eddig 2x kerültünk ki a tartozás mentes adózó kategóriából, mert valamit elrontottak a havi levonáskor....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#213279) lazac_ válasza Reggie0 (#213274) üzenetére


lazac_
tag

Az a baj, hogy fellebbezni csak 5e forintért lehet, pedig komolyan fontolóra vettem. ;]

Hogy on is legyek:
MX-5 fogyi: 10,63 (468,9 Lukoil 95-ös ) +8dl olaj belement 4e kilométeren...
Honda City: 5,67 (480,0 volt az Auchan 98-as 09.21-én)

[ Szerkesztve ]

(#213280) molnarpeter válasza polonic (#213261) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Dallas, Auchan.

(#213281) Qru válasza molnarpeter (#213280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dallas benzint probaltad mar? Milyen?

#nincsbennetarcsi

(#213282) Reggie0 válasza lazac_ (#213279) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a tartalmi hiba kijavitasat kerni az nem fellebezes.

(#213283) molnarpeter válasza Qru (#213281) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs mérvadó motor a háznál, legmodernebb benzines egy négyütemű fűkasza :DDD

(#213284) kisgyerek85 válasza Qru (#213281) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Dallast én nem szeretem. Nálunk van Dallas kút a faluban, de csak végszükség esetén tankolok ott. Azt is csak a régi kocsiba. Pár éve télen volt, hogy a régi clio (diesel) nem indult vagy csak nagyon nehezen, (mondjuk akkor még voltak nagy hidegek) omv maxxmotion tankolása után másnap már nem volt nehéz az indítás.
Cégesbe Metros Envii kúton tankolok új korától,semmi problémám vele (116e Km)

(#213285) Qru válasza kisgyerek85 (#213284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tul meggyozo. Bar eleg igenytelen a technika amibe menne de nem rizikozom be. Thx.

#nincsbennetarcsi

(#213286) MasterMark válasza Qru (#213285) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek a legjobb tankolós sztorik, hogy egyszer régen évekkel ezelőtt egyszer tankolt valaki valahol és akkor volt valami probléma a kocsival.

Ezért soha többet nem tankol az egész kúthálózaton soha többet... :DDD

Switch Tax

(#213287) kisgyerek85 válasza Qru (#213285) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem csak én vagyok az egyetlen példa, rokonom úgy indult el egyik reggel, hogy hajszárítóval kellett melegíteni, mert le volt dermedve a gázolaj. Mondjuk ha jól tudom, télre adagolják az üzemanyagokat, pont emiatt, de ha jók az emlékeim ekkor is már bővel tél volt. Nem tudom most milyen a minőség, de én télen elvetem őket. Nyáron ha úgy van 5e.ért tankolok náluk ha muszáj :)

(#213288) kisgyerek85 válasza MasterMark (#213286) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

De mint írtam nem az autóval volt gond, mert jó üzemanyag után simán indult a -20 C ba is.

(#213289) MasterMark válasza kisgyerek85 (#213288) üzenetére


MasterMark
titán

Ja ne vedd magadra, elhiszem hogy akkor az volt, főleg ha több példa is van rá.

De legtöbbször nem ennyire tényszerű a dolog.

Switch Tax

(#213290) #89309696 válasza MasterMark (#213286) üzenetére


#89309696
törölt tag

Meg a vizezett benzin. :D
Jó tudom, lehetnek sumákolások egyes kutaknál és ténylegesen lehörgő autók tőle, de a legtöbbször csak szájhagyomány útján terjedő dolog.

(#213291) CactuS válasza MasterMark (#213286) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekünk már elég sok tankolós sztorink van a cégnél, volt, hogy pl. Foktőn az egyik nagy építkezésnél a téli hidegben gyakorlatilag belefagyott a dízel üzemanyag az autóba - illetve a víz benne (Shell). De volt olyan is, hogy kb. 10 Kia állt a Pappasnál, mert a Mol székház melletti Mol kúton tankolt mind és vizes volt az üzemanyag. Van még vagy 20 ilyen eset legalább, nem a kúthálózattól függ, inkább a kúttól és az inkább alkalmanként történik, 2x ugyanott soha.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#213292) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Mai nap életemben először volt koccanásos balesetem (olyan 400e km nél tuti járok). Bp. Fiumei út, szokásos satu, a belsőből jönnek vissza, mert ugye senki se kanyarodik le, csak meg kell előzni 1-2 kocsit, hogy előrébb legyenek. Én simán megálltam, láttam, hogy meg fog állni a sor, de a mögöttem jövő (bmw) nem láthatta (céges fiat fiorino dobozos nem látni át rajta), belém szaladt. Műanyag lökhárító 3 helye enyhén puklis lett és egy helyen egy kicsit benyomta a hátsó ajtót. Mivel túl sok tapasztalaton nincs ilyen helyzetben, én szemrevételeztem és mondtam, hogy ha gondolja akkor menjünk tovább. Aztán kis idő múlva elköszöntünk és mentünk dolgunkra.
Ilyen helyzetben mit lehet tenni? A cégesen ez a sérülés ugysem lesz javítva én azért is álltam így a dologhoz, hogy haladjuk tovább. Vagy ha olyan típusú vagyok, akkor bemondok neki valamennyi összeget hátha rábólint? Ha meg nem, akkor írunk kárbejelentőt?

(#213293) sutszi válasza kisgyerek85 (#213292) üzenetére


sutszi
veterán

Céges cuccért te tartozol anyagi felelősséggel...ha ezt érvényesíteni akarják akkor hogyan változik a véleményed?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#213294) kisgyerek85 válasza sutszi (#213293) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Kis cég vagyunk, Főnököm a rokonom, gondoltam, hogy neki is csak púp lenne a hátán egy biztosításos történet. Elmondtam neki, hogy mi történt, nem csinált belőle problémát.

(#213295) BigBlackDog válasza kisgyerek85 (#213292) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én mindenképpen kéksárgáztam volna. Egyrészt nem saját autóval történt, így bármi van, leverhetik Rajtad. Másrészt nem Te voltál a hibás, így félnivalód nincs. Ha nem ismeri el a felelőségét, akkor meg rendőrt kell hívni. ;) Az autón keletkezett némi kár, amit jelen esetben senki nem térít meg (ha jól értettem).

[ Szerkesztve ]

(#213296) sutszi válasza kisgyerek85 (#213294) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor ezt a részét megúsztad... de én kéksárgáztam volna.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#213297) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ennyi látszik.

(#213298) #89309696 válasza kisgyerek85 (#213297) üzenetére


#89309696
törölt tag

Másik autó sérült? Ha csak esztétikai a sérülés és az autók értéke sem indokolja és a tulajok sem kapnak szívükhöz, akkor el szokták engedni vagy helyben lepénzezik. Céges az más, de ha rokon a főni akkor az is megoldva.

Esetleg még az utólagos feljelentés a másik féltől ami necces, de mivel ráfutásos eset így az sem fog bekövetkezni, mert hülye lesz saját magát felnyomni. Hacsak nem azt kamuzza, hogy te tolattál rá, ezért kérdem, hogy a másik autón látni-e nyomát, de ez már nagyon CSI, elég valószínűtlen a lefutása.
De amúgy ja, kéksárga a tuti. Nagyon meg kel bízni a másikban, azt vagy meri vállalni valaki vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#213299) kisgyerek85 válasza #89309696 (#213298) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

A srác nagyon símogatta az övét, kicsit megnyomódott a lökhárítója meg a rendszámtábla, de nagy extrát nála sem láttam.
De az tetszett a legjobban, amikor kiszálltam mentem oda hozzá és felteszi a kérdést, hogy mi történt? :D Mondom megállt a forgalom. Pedig fékkel próbáltam neki jelezni, (lehet telefonba volt bújva) egyáltalán nem volt durván nagy fékezés tőlem. 2 hete derült ki számomra, hogy az autóba van fészfék aszisztens, szerencsére akkor mögöttem nem volt senki, csak előttem éppen egy szarvas futott át az úton.
Na ebből tanultam, letöltöttem telefonra az e-kárbejelentő applikációt.

"Hacsak nem azt kamuzza, hogy te tolattál rá"

Amikor elmondta Főninek, akkor pont ezt mondta Ő is, nem a sajáttal van problémája, hanem elméletileg bekamuzhat ilyet a gyerek. Helyszíni fotót kellett volna csinálnunk és úgy elválnunk. Most már ezt is tudom.

[ Szerkesztve ]

(#213300) #89309696 válasza kisgyerek85 (#213299) üzenetére


#89309696
törölt tag

Legalább valami 40 millás BMW volt vagy egy 400 ezeré' E36? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.