Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213551) stickermajom válasza Qru (#213548) üzenetére


stickermajom
addikt

Olyan szép idő volt, hogy délután felraktam én is a sómart télit. :D Szárad a nyári szett, utána mehet a gumiápoló és a téli álom.

(#213552) #89309696 válasza pècsimunkás (#213547) üzenetére


#89309696
törölt tag

Á, az új típusú magyar rendszám.

;]

(#213553) pècsimunkás válasza F_Zolee (#213550) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azt elfelejtettem most :D.

Fehér Farkas :D

Régebben kitakartam a rendszámot, de most nem foglalkozom vele. Úgyis mindig látszik. :D

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#213554) #89309696 válasza pècsimunkás (#213553) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezt a JSZP-ben úgyse lehet lekérdezni szóval mindegy. :D

(#213555) Winne válasza stickermajom (#213551) üzenetére


Winne
nagyúr

Mi a helyes gumiapolas? Én a takarításon kívül nem szoktam csinálni velük semmit. (nyilván nem helyesen)

Ma most ez lehet megváltozik. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213556) Qru válasza Winne (#213555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kavicsokat kiszedni belole, aztan gumiapoloval atkenni az oldalfalait (a futofeluletre soha nem kenunk semmit!!!!).

#nincsbennetarcsi

(#213557) Winne válasza Qru (#213556) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez a pumpás spriccelos lotyi vagy van valami hatékonyabb megoldás is?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213558) #89309696 válasza Winne (#213555) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kiszedni a kavicsokat a bordákból, ezt főleg téligumi gyűjti be, de nyári is képes rá ha olyan. Aztán lemosni, megszárogatni és az oldalait bekenni gumiápolóval. Akármivel nem lehet, mert van ami öregíti a gumit, kifejezetten gumiápoló kell. A futófelületet meg semmivel, mert amíg le nem kopik addig csúszhat, meg nem tudni, hogy a felület rugalmasságát mennyire módosítja a kence.
Én szoktam látni, hogy bekenik fullba szilikonnal az egészet, nem vagyok ebben biztos, hogy ez a legtutibb módszer...
Felfújod gyári nyomásra, beteszed olyan helyre ahol nincs pára, nem süti a nap, nem ugrál durván a hőmérséklet, veszel neki gumitartót ahol nem deformálódik az állástól. De felnin, felfújva amúgy se fog szerintem. Ha van kezdődő rozsda azt le lehet kezelgetni stb.

Vagy fogod és beb.szod a legelső sarokba. :D

Nálam ez úgy szokott kinézni, hogy felteszi a gumis az újat, majd 4-5 év múlva a következő újat. :D

(#213559) Qru válasza Winne (#213557) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szilikon mentes gumiapolo kell (szilikon oregiti a gumit). Sokfele van, autoapolos topikban lesz konkret ajanlas. Nekem Autoglym van pl.

#nincsbennetarcsi

(#213560) focvis


focvis
veterán

Csütörtökön említettem, az aznap tankolt Auchan puruttya nem az igazi. Kivételesen Törökbálinton tankoltam.
A mai szép időben kirándulósra vettem a figurát, odafigyeléssel 5.0 [kép] sikerült a szokásos szakaszon, ráadásul annyi könnyítés is volt benne, hogy ma nem mentem be Keszthelyre. Így a múltkori 4,8 fényében most inkább 4,7 illett volna. Ennyi baj legyen! Hazáig autópálya (~60, néha pici 00+), majd város, a vége 6,5 [kép] az arabok kedvéért.

Visszatettem a tyuningboxot indulás előtt, szeretem. :)
2000-nél nem padlózom, így minden OK.

Szerk: Miközben plattnereztem, felhívtam egy cimborámat, ő is pont a fogyasztásra ment rá, 3,6-nál járt a G7 1.6 TDI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#213561) kisza25 válasza #89309696 (#213558) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én megörököltem a carens téli gumiját, Fateré volt, most szedegettem ki a kavicsokat :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#213562) Winne


Winne
nagyúr

Köszi a tippeket! Veszek vmi szmötyit akkor aztán mostantól figyelek rá.

Új kérdés. Ha veszek használtan egy autót, de nem tudom megnézetni szakszervízben, csak itthon majd, akkor van valami garanciaszerűségem arra, ha találnak valamit? Használt autónál kell vállalnia a javítást az eladónak utólag, ha az egyből jelezve van és egyértelműen megvolt a hiba a vásárláskor?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#213563) 6030D


6030D
Ármester

Fehérvár - Szombathely retúr, oda 5,9, vissza 6,1, kb trafin belül, lendületesen (kivéve faluban). Valami Jetta ellen nyertem Veszprém előtt, nem tudtam, hogy verseny van, de nekem fogyott el a sáv, ő meg g*c. volt. Hazafelé fater mögöttem Ceed 1,6 crtdi ugyanez 5,0. Pedig jobban nyomta, mert gumipók effektus volt. (Nem tudom mennyit csalnak a bc-k, biztos két litert.)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#213564) Qru válasza 6030D (#213563) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csal is max 1-2 tizedet. Jo fogyi. :K

#nincsbennetarcsi

(#213565) Qru válasza Winne (#213562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az attol fugg, hogy cegtol vagy maganszemelytol veszed. Ha cegtol rajtuk a bizonyitasi teher, ha maganembertol akkor rajtad.

Itt egy cikk róla: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#213566) tboy93


tboy93
nagyúr

M0-n 9(!) auto csusszant ossze. Ezt hogy csinaltak azt nem tudom. Savlezaras, mentők, volt minden. M0 hárosi híd előtt.

(#213567) Qru válasza tboy93 (#213566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom nem tartanak kellő követési távolságot.

#nincsbennetarcsi

(#213568) Tsebacsi válasza Qru (#213567) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vonatozás egymás seggében :K Ez is kezd tipikusan magyar szokás lenni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213569) Kickass válasza Tsebacsi (#213568) üzenetére


Kickass
őstag

:K :K
Nem szeretem az önkéntes rendőrködést, de az M0-n már nagyon időszerű lenne egy hosszú több hetes és alapos razzia, sebességmérés, követési távolság, stb.
Csak hát amíg szolgálunk és félünk (a munkától)...

(#213570) tboy93 válasza Qru (#213567) üzenetére


tboy93
nagyúr

Itt a cikk is. [link]

(#213571) Tsebacsi válasza Kickass (#213569) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a gond, hogy nagyon sok a tötymörgő, rettegő, alapvetően béna, vak vagy csak simán leszarom sofőr is. Tényleg 2 oldala van a témának, de sajnos a hazai mentális viszonyok (ide sorolom magamat is) miatt az emberek x része ingerült a reggeli és délutáni vezetés miatt, mert dugó van, szinte mindig.
Időre kell beérni a melóba, mert a berögzült fasz gondolkodás miatt elvárás, hogy pontban x-kor már a monitor előtt verd a billentyűket, ülj a székeden, stb.
Meg persze be kell érni a csemetével is. És elfogy reggel a kakaós csiga a Lidl-ben, sietni kell.
És vannak a ráérős fazonok, akik 10-re mennek dolgozni, de már 8 előtt elindul, 40-el megy a 70-es táblánál, eszik-olvas-alszik az autóban menet közben.
Én meg idegbajt kapok sajnos. És még sokan. És sietni kezdünk, meg rizikós helyzetekbe belemenni, hogy időben odaérjünk, ahova kell.
Persze keljek fel előbb...
Sajnos tőlem befele már 6-tól dugó van, szart se ér az 1 órával korábban indulás, asszonyt nem tudom erőszakolni, hogy gyorsabban sminkeljen, a macska is mindig szarul időzít, hogy éhes :D
Kifogás az van, tudom. Ettől függetlenül utálok és nem szoktam vonatozni, mert élet és járműveszélyes.
hétfőreggelipuffogásismegvolt ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213572) barnam_ válasza Tsebacsi (#213571) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megoldást nem tudok, ezért inkább csak okoskodás az alábbi...
De egyre jobban látszik, hogy Budapesten az autó alig életképes közlekedési eszköz, ha nem akarsz dugóban ülni.
Jobb tömegközlekedés* kellene, és aki tud, dolgozzon otthonról.

* Mindenképpen kötött pályás, a busz ugyanúgy a dugóban áll sok esetben.

(#213573) stickermajom válasza Tsebacsi (#213571) üzenetére


stickermajom
addikt

Én ezért szoktam beesni 10-re ha épp bemegyek, 20 perc az út és minimális a torlódás, az idegek kisimulnak. :D Múlt héten tréning miatt be kellett érnem 8:30-ra, az Egér útig állt a sor az M1/M7-en..

[ Szerkesztve ]

(#213574) Tsebacsi válasza barnam_ (#213572) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A mostani covid helyzetben tragédia a kötött pálya felénk pl. Annyian szállnak le az örsön a hév-ről, hogy csak lesünk. Oké ez a covid előtt is így volt, de most se nagyon hord senki maszkot, nem is teszik kötelezővé ezek a seggek.
Plusz lassú, mire kijutok busszal a hévig, az 10 perc, a hév az örsig legalább 15 perc, utána 32-es busz, vagy metró a stadionokig, majd 1-es villamos, majd onnan séta. Ez asszony melóhelye, BKV-val reggel kb. 1 óra lenne, de lehet több. Közben tömegben, hidegben-melegben zötykölődsz. Autóval az idegeskedés mellett is fél óra kb.
Nem alternatíva... :(
#213573stickermajom: HomoFisz a megoldás :K , de Asszonyéknál ezt továbbra is ördögtől valónak gondolják, plusz a NISZ tavaly illetve tavasszal még valahogy megoldotta a VPN-t, őszre már megint nem ment. :C :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213575) Qru válasza tboy93 (#213570) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kemény, hogy becsúszott a Nissan alá a kis Clio.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#213576) stickermajom válasza Qru (#213567) üzenetére


stickermajom
addikt

Sokan nem veszik figyelembe a hűvösebb időt sem a követési távolságnál. Reggelente hideg van már az átlagos nyári gumiknak, ha nagyot kell fékezni.

(#213577) F_Zolee válasza tboy93 (#213566) üzenetére


F_Zolee
veterán

Két hét után ma jöttem reggel(fél 6) M0-n. Nem tudom mi történt ezalatt az idő alatt de végig kamion hegyek a külsőben de sokszor a belsőben is előznek +5-el. Eddig nem volt ilyen. És még elém ki is vágott, hogy aztán km-en át előzzön több kamiont és persze nem sorolt vissza első adandó alkalommal.

(#213578) stickermajom válasza Tsebacsi (#213574) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig úgy tűnik a hibrid munkavégzés lesz a divat a következő években., a NISZ féle cégeknek is jó lenne lépniük ebbe az irányba.

(#213579) Qru válasza stickermajom (#213576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4S gumi kell. Ennyi.

#nincsbennetarcsi

(#213580) Tsebacsi válasza stickermajom (#213578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A NISZ-nél ez szerintem megy, de akiket kiszolgálnak, na ott nem biztos...
Nagyon örülök, hogy anno végül nem a NISZ-hez mentem dolgozni. :K
Ez a vezetőségtől is függ, illetve attól, hogy még fentebbről (kormányszint) mint mondanak nekik.
Egyelőre az állami szféra igen kicsi része akarja a hibridezést.
De ez csak a jéghegy csúcsa, nem írhatom le a többi dolgot, de amiket asszony mesél...
Hajam tépem, komolyan :( fejétől is bűzlik a hal, de a dolgozók x része is érdemelne olyan péklapáttal történő pofánverést, hogy 2 hétig csak körözne a feje. :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213581) stickermajom válasza Qru (#213579) üzenetére


stickermajom
addikt

Jaja, a Romláé már bizonyított. Ott áll a garázsban két hónapja és még egyszer sem csúszott meg. :D

(#213582) Qru válasza stickermajom (#213581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jelenleg az az évszaknak megfelelő gumi csak mondom... :D

#nincsbennetarcsi

(#213583) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok, jó pár éve nem élek már otthon de most a sors úgy hozta, hogy hazaköltözöm. Gondolom ti jobban tisztában vagytok az otthoni piaccal mint én, van valami tuti tippetek dízel kombira 1 millió Ft környékén? Lényeg hogy komfortos legyen, nem szeretnék a 17es felnin sportfutúművel pattogni az úthibákon :DDD Van ennyiért valami értelmes autó a piacon? Lényeg hogy legalább közepes méretű legyen (Mégane/307/Stilo/V70 stb). Előre is köszönöm :)

Veremivadék Undorkutya

(#213584) stickermajom válasza Qru (#213582) üzenetére


stickermajom
addikt

Jaja, tudom. Kollégával volt múlt héten egy csörtém, le lettem hurrogva, mert a négyévszakos nem biztonságos. Neki is mondtam, hogy jelenleg pont az a legjobb, de ilyen erővel a kánikulában slicket kéne felrakni, vihar előtt gyorsan esőgumit, mínusz fokban téli gumit, de ha jön a hó, akkor pedig mehetne a Hakkapeliitta. Tulajdonképpen egyikünk sem közlekedik biztonságosan. ;]

(#213585) Qru válasza Prowler (#213583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen autót vegyek?

#nincsbennetarcsi

(#213586) Qru válasza stickermajom (#213584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért biztonságosabb a 4S, mert azzal évi 2x vagy szezonnak megfelelő a nyári/télivel meg csak egyszer-egyszer... ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#213587) Prowler válasza Qru (#213585) üzenetére


Prowler
senior tag

:R

Veremivadék Undorkutya

(#213588) barnam_ válasza Tsebacsi (#213574) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha autóval dugóval együtt fel óra alatt benn vagy, nincs ok a panaszkodásra :D

(#213589) bitpork válasza Cartman023 (#213510) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Nem tudod megúszni sajnos. Ha kiviszed jellemzően 3-6 hónapon belül ottani rendszámot kell rá tetetned ha ottani lakcímmel rendelkezel. Addig itthon fizeted amit kell. Ha EU4 a kocsid még jobban megszívod mert horror a forgalomba helyezése már ha egyáltalán lehet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#213590) CactuS válasza Tsebacsi (#213571) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezt ma reggel lőttem az M0son, mondanom sem kell, elkéstem. :DDD

A gáz az volt, hogy a szemből érkezőknél is volt vagy 3-4 km-es sor, mert mindenki nézelődött...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#213591) tboy93 válasza CactuS (#213590) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#213592) Tsebacsi válasza CactuS (#213590) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ilyet az ember akarva-akaratlanul megbámulja. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213593) Puma K válasza CactuS (#213590) üzenetére


Puma K
veterán

Ilyenkor kellene kiküldeni egy adag rendőrt és szarrá büntetni a nézelődőket.

Érdekes ilyenkor senki nem siet... :U de mikor lehetne menni mert nincs semmi akkor a belső sávban meg máshol tosszák azt aki a világra tolta őket :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#213594) F_Zolee válasza tboy93 (#213591) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom ezek utaztak egymás seggében követési távolságot leszarva és meglett az eredménye. (cikket nem tudom megnézni melóhelyen)

(#213595) CactuS válasza tboy93 (#213591) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én közelről már nem fotóztam, tűztem el mellettük, amint felértem az M0ra. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#213596) tboy93 válasza CactuS (#213595) üzenetére


tboy93
nagyúr

Cikkből van a kép, motorral voltam, nem fotóztam én sem :D

(#213597) CactuS válasza Puma K (#213593) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én mellettük már el tudtam menni a felhajtó sávban, mert az egészen a hídig megvan. Engem tényleg az csesz fel, hogy Budafoknál jöttem le és még nem láttam a sor végén a másik oldalon, holott ott nem volt baleset...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#213598) CactuS válasza F_Zolee (#213594) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valószínűleg a cliós elég jó eséllyel akkor érkezett a Suv fenekébe, amikor az még fékezett erősen, így befért alá, a többiek meg ráerősítettek. Ők voltak kb. a sor közepén.

Az a baj, hogy én és ettől félek, amikor így jön a hátsómban a bunkó 110-130 között, hogy egy fékezéskor még fel se ismeri, hogy fékezni kéne és már benne van félig az autómban. És van olyan, amelyik meg akar előzni jobbról, ha hagyok követési távolságot ilyen tempónál...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#213599) Qru válasza CactuS (#213598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán bevágnak eléd ha tartasz megfelelő köv. távot. Kb az a csoda, hogy ilyen ritkán történik ekkora baleset.

#nincsbennetarcsi

(#213600) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Üzemanyagár-változás 2021.10.20-tól: benzin +5 Ft/liter, gázolaj +7 Ft/liter :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.