Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213951) #89309696 válasza 6030D (#213943) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csak fogyasztást mért első kattanástól első kattanásig. :D

(#213952) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok, ha a nagy kereskedőházaknál (mint pl. Bárdi, Unix, Kovács) nincs az az alkatrész, amire szükségetek lenne akkor ti hova fordultok, honnan rendelitek? Egyik ilyen lehetőség a bontó, de nálam most pl. egy alsó hűtővízcsőről lenne szó, a bontott sem biztos, hogy olyan minőségű lenne mint, egy új.

(P.H.)

(#213953) molnarpeter válasza .DLL (#213952) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mérd meg a csonkok átmérőit, mert ha azonos, akkor gyanúsan helyettesíthető szilikon univerzális csővel. Egyes típusokhoz vannak specifikus szettek is. Vagy Unix pl tart átmérő, forma alapján univerzális vízcsöveket, könyököket.

[ Szerkesztve ]

(#213954) Qru válasza .DLL (#213952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kauffer? Ha ott se akkor markakerben biztos lesz.

#nincsbennetarcsi

(#213955) #89309696 válasza .DLL (#213952) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kauffer, Fékmester, ZS+U ami még nagyobb.
Ha itt sincs akkor univerzálisat kell venni. Ha típusspecifikus bonyolult kacat, akkor márkakereskedésnél lesz, előfordulhat jó drágán.

(#213956) .DLL


.DLL
veterán

Köszi a válaszokat mindenkiek :R megnéztem ezeknél is, mindenhol ugyanaz a helyzet, ha van is találat: nem rendelhető. :) (Smart ForFour 2005) Rákerestem a testvérmodell Mitsubishi Colt-ra is, ott még csak nem is listáznak vízcsövet sehol :D van radiátor, thermosztát, vízpumpa, a csövet oldd meg...
Akkor univerzális lesz, nem egy bonyolult darab, egy S kanyar a thermosztól a radiátorig rugós bilincsekkel lefogatva.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#213957) Qru válasza #89309696 (#213955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd, ablakfujo spricni, ami a gepteton van, eltort. 7.2k/db a gyari. Egy kis frinc-franc muanyag szorofej…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#213958) sutszi válasza Qru (#213957) üzenetére


sutszi
veterán

off kérdés, de most nem találtam vissza a történet elejét. Mi lett a Skordéval?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#213959) #89309696 válasza Qru (#213957) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megane szívócső ami a torlólevegőt a rezonátorházba vezeti, csak házzal együtt kapható 18 ezer. Vettem univerzális csövet rá.
Kangoo légszűrő és turbó szívóluka közötti gumicső 25 ezer (ezért járt egy hónapig direktszűrővel, állat hangja volt). Az a szonda ami gondolom légnyomást mér szívóoldalon meg addig lógott a levegőben. :D Nem vettem észre problémát.
Aztán végül is találtam utángyártottat 11 ezerért talán, az is pofátlan egy gumicsőért, de mivel megy bele egy szenzor is, így megvettük azt. Nem akartam tákolni egy sima csővel amit kilyukasztok és belerakom a szenzort ragasztással. :D Bár nagyon határán voltam. :D Jaa, meg még a kartergáz is ide van vezetve, úgyhogy sokat kellett volna tákolni.
Sajnos az eredeti cső ami még gyári volt, annyira kikeményedett, hogy hiába vágtam le a végét és húztam rá a turbóra bilinccsel, töredezett szét a cső anyaga.

(#213960) Puma K


Puma K
veterán

Kis érdekesség:

Mercedes-Benz 190E City

Kis kompakt Mercedes az A osztály előtt? Hivatalosan nem volt ilyen, de aztán mégis.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#213961) molnarpeter válasza .DLL (#213956) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mennyi hely van neki? Hátha egyenes csővel is helyettesíteni lehetne.
Nem ez? [link] Két szilikon könyök (135° és talán 45°) meg egy toldó lehetne talán megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#213962) MasterMark válasza Qru (#213957) üzenetére


MasterMark
titán

És azt hogy törted el? :DDD

Switch Tax

(#213963) #89309696 válasza MasterMark (#213962) üzenetére


#89309696
törölt tag

Beleakadt a mikroszálas törlőkendő, mosókendő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#213964) BigBlackDog válasza #89309696 (#213963) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:DDD

(#213965) simonjoe válasza .DLL (#213956) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ha Mitsu alkatrész kell, akkor Matt-ker Kft!

Joe

(#213966) .DLL válasza molnarpeter (#213961) üzenetére


.DLL
veterán

Jaja, ezaz. ;) Hely nem sok, éppenhogy hozzáér a klíma kompresszor egyik csavarjához, de megoldjuk. ^^

#213965 simonjoe: köszi neked is! :R


#213960 Puma K: wow, ez tetszik. Kicsit nagyon furán hat, olyan nem "mercis" de a BMW Compót is bejött. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#213967) Puma K válasza .DLL (#213966) üzenetére


Puma K
veterán

Fóton van egy BMW villanyász és neki a felesége használ egy arany-pezsgőarany színű Compact-ot. De ott még van más is és úgy már számomra is úgy néz ki hogy "Ejj ez dög!" úgy ahogy van :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#213968) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

"Ha a szuper nagyon ízlik, s ettől vadabb, mint a grizzlyk"
olajfestmény vászonra
2021, Kerepesi OMV

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#213969) Puma K válasza Petyyyyy (#213968) üzenetére


Puma K
veterán

A MM 100-as árát már ki sem merik írni...? ;] Vagy csak azt hazudgálják, hogy az pont nincs azon a számú kúton...? :P :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#213970) tboldi válasza Petyyyyy (#213968) üzenetére


tboldi
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#213971) Qru válasza sutszi (#213958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elet atsodort egy masik poziba (vegre). Kevesebb dugoban ucsorges es meg a sirankozasom sem kell hallgatnotok, hogy mekkora fostartaly a Skormi. :D

#nincsbennetarcsi

(#213972) Qru válasza MasterMark (#213962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem en, mar ugy vettem, hogy el vt torve. 2 ful tartja az ellenoldalrol, abbol az egyik pocok volt torott es csalen allt. Engem zavart, cserelve lett.

De az EF padlojarol ugy kellett kb felmosni mikor kozoltek, hogy mennyi az ara… :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#213973) Petyyyyy válasza Puma K (#213969) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ott pont nincs. :D

tboldi - good_good.gif

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#213974) #89309696 válasza Puma K (#213969) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem fér ki az ára, mert 999.9 fölött van már. ;]
Amúgy ja, akkor ott ingyenes az MM, ott kell tankolni, Hiszen nulla Ft, ez a fogyasztó megtévesztése. :D

[ Szerkesztve ]

(#213975) Redneck


Redneck
veterán

Egy ismerős rommátörte a kocsiját előzés közben, mert az előzött autó belekanyarodott. A sokkhatás miatt mindent magára vállalt, de biztos benne hogy a másik fél nem indexelt, ezért előzött.

Ha jól emlékszem, a Totalcaros Dr. Herpy beszélt valami olyasmiről, hogy utólag megváltoztatható az álláspont, a sokkhatásra hivatkozva. Valaki tud erről valamit?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#213976) forceberg válasza Redneck (#213975) üzenetére


forceberg
veterán

Ezért kell rendőrt hívni, mert sajnos utólag, ha nincs bizonyíték, mindkét fél azt mond, amit akar.
:(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#213977) Redneck válasza forceberg (#213976) üzenetére


Redneck
veterán

Volt rendőr is, de a lány annyira megzavarodott (elég nagy crash volt), hogy mindent magára vállalt. Másnap mikor jobban feldolgozta a történteket, jött a felismerés.
Úgy emlékszem, Dr. Herpy, egy hasonló esetnél mondta, hogy ilyen esetben is módosítható a vallomás utólag.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#213978) sutszi válasza Qru (#213971) üzenetére


sutszi
veterán

Grat! :DDD Minden részéhez.

És akkor most saját verda? vagy lesz másik?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#213979) iceQ! válasza Petyyyyy (#213968) üzenetére


iceQ!
addikt

Tegnap voltam tankolni a gyáli MOL-nál.Ennyiért én még nem tankoktam idén...

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#213980) F_Zolee válasza iceQ! (#213979) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az amúgyis drágább kút.

(#213981) aero. válasza iceQ! (#213979) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nálunk 611 a 95, 677 a 100-as. Ennyinek örülnék :D

(#213982) HoaryFox válasza Petyyyyy (#213968) üzenetére


HoaryFox
őstag

Múlt hét szombaton OMV Dunaújváros, 519,99-ért tankoltam a MM95-öt. Majdnem lementem hídba, csak nem volt, aki felavasson.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#213983) grabber


grabber
addikt

Adblue-val mi van? Elfogyott a készlet? 4 benzinkúton voltam de már nincs kanna sem. Céges autókba kellene,mert így nem fogunk tudni vidékre járni dolgozni ha kifogy :W Vagy megyünk majd szar régi dízellel meg benzines kocsikkal :U

(#213984) barnam_ válasza grabber (#213983) üzenetére


barnam_
nagyúr

Volt róla hír a héten, hogy a földgáz ára miatt leállították a gyártását.
Desztillált vízzel lehet helyettesíteni. (Gyakorlati tapasztalatom nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#213985) barnam_


barnam_
nagyúr

Ez volt már?
Mutatjuk, hogyan törnek darabokra az autók az M1-esen

Hasonló, mint a múltkori eset az M0-n.
Ezzel kapcsolatban felmerült bennem a kérdés: hátulról beléd jövő román furgonos érzékelő van-e már a mai modern autókban, és ha igen, mi a technológia neve?

(#213986) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hol a jó égben lehet AdBlue-t kapni még? Anyámék K Astra-jába kellene nemsoká, de sehol nem találok neten. Ha ott nincs, akkor ahhoz sem fűzök sok reményt, hogy pl. benzinkúton lesz bárhol.

(#213987) focvis válasza Gabesz87 (#213986) üzenetére


focvis
veterán

Momentan arany árában pl. itt: [link].

@barnam: Sűrű volt a hetem, nem követtem az eseményeket. Ez most egy újabb hisztéria lesz? Mint a briteknél a benzinhiány?

[ Szerkesztve ]

(#213988) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Azért komolyan a világnak, gyártóknak is a durva édes ****** hogy a hétköznapi egyszerű autós mennyit szív most az adblue-val...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#213989) Gabesz87 válasza Tsebacsi (#213988) üzenetére


Gabesz87
addikt

Áldom az eget a Passat GTE-vel, hogy nem ilyen modern AdBlue-s dízelt vettem áprilisban :)

#focvis: köszi, épp rábukkantam én is erre. Hát ez tényleg nem óccsó, úgy hogy 8-10 liter közt megy bele.

[ Szerkesztve ]

(#213990) Qru válasza sutszi (#213978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott a sajat, nem maradtam jargany nelkul. :K

#nincsbennetarcsi

(#213991) barnam_ válasza focvis (#213987) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kb. hasonló, igen. Itt ezt írják:
"A készlethiányt tehát nem a gyártás leállása, hanem a hirtelen jelentkező „pánikvásárlás” okozta itthon és Európa más országaiban is. A jelenség a néhány héttel ezelőtti Nagy-Britanniában tapasztalt üzemanyafelvásárlási lázhoz, vagy a koronavírus járvány kezdetén történt vécépapír felvásárláshoz hasonlítható."

Piacilag szerintem semmi nem indokolja a gyártás leállítását, ha a megnövekedett földgáz árat továbblehet vinni a végtermék árába.
szerk.: kivéve persze ha földgáz hiányról beszélünk, akkor értelemszerűen a fűtés prioritást élvez.

[ Szerkesztve ]

(#213992) Qru válasza grabber (#213983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hianycikk lett sajnos. Szlovakiaba ami ellata a regiot csokkentettek a termelest a magas gazar miatt es mar az export tilaltam fontolgatjak a Szlovakok. :(

#nincsbennetarcsi

(#213993) focvis válasza barnam_ (#213991) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! Szóval végül is csak hisztéria.

(Megjegyzem, a tavalyi sajnálatos események óta mindig van itthon "stratégiai készlet" gyanánt egy bontatlan 16 tekercses Aquatube, mert az a kedvenc. :D )

(#213994) #89309696 válasza Gabesz87 (#213989) üzenetére


#89309696
törölt tag

Annak sincs semmi baja aki olyat vett, mert desztvízzel kisumákolható, aki nagyon félti a verdát vesz a gyógyszertárban kétszer desztillált laborminőségűt. Persze tudom, itt az autós topikban nem szívesen fogják ezt eljátszani.
A fagyállóságát nem tudom az adbluenak, de mintha rémlene, hogy fűtik a tartályt, tehát a gyári lötty is fagy szerintem oszt beindítás után kimelegszik jégkocka állagából 5 perc után.
Nagy cucc nem történik, hogy euro 6 vagy euro 5 szintet tud-e a kocsi erre az időszakra, abból a kevésből ami rohangál belőlük, nem fognak a bébifókák sem problémázni ezen.

Remélem olyanok is feltankoltak belőle pánikszerűen százezer Km-re valót, akik évi ötezret vezetnek, meg ovijáratos az autó... Ez szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

(#213995) BigBlackDog válasza #89309696 (#213994) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"abból a kevésből ami rohangál belőlük"

Fuvarozásban, áruszállító kamionok, teherautók esetén mikortól van adblue-s kiegészítés? Én attól félek, hogy esetleg azok miatt jobban érezhető lesz a hiány mindenki számára (nem pont bébifókákra gondolok).

(#213996) molnarpeter válasza barnam_ (#213984) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

AdBlue vs csapvíz [yt link]
Eszerint hígítva talán jó lehet, teljesen karbamid nélkül viszont nem. :F

(#213997) Qru válasza #89309696 (#213994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az AB is megfagy.

#nincsbennetarcsi

(#213998) molnarpeter válasza barnam_ (#213985) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Múltkori esetnél felmerült az Audi presense, vagy pl ott a Volvo RCW (30 km/h alatt)... 🤔

(#213999) Qru válasza barnam_ (#213985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd a full onvezetes, addig meg marad az eber hatra is figyeles.

#nincsbennetarcsi

(#214000) Puma K válasza iceQ! (#213979) üzenetére


Puma K
veterán

Az eddigi maximum amennyiért tankoltam az ~526Ft/liter volt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.