Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#212301) molnarpeter válasza rasotamas (#212282) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg kerék elé lecsavarozni valami vasat?

(#212302) molnarpeter válasza Jaded (#212299) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet a legnagyobb méreteit nézve annyi? Gondolok itt a tető kinyúlására.

(#212303) Winne válasza bandus (#212113) üzenetére


Winne
nagyúr

Egyet kinéztem, ami patika, az kb 800-al lenne többen, mint amennyiért vannak Golfok. Beültem, körbenéztem, frankón elférek, tetszik is, az üléspozíció is jó, itt kivételesen a könyöktámasz is kényelmes nekem, tetszik nagyon. Ez sztem eldőlt, az Octavia lesz, csak találnom kell egy olyat, amit nem szabad kihagyni. :)

A külföldi vonalat is végigjártam, hozatnék is be, ha jobban megérné, de egyelőre nem úgy néz ki a helyzet. Kint drágábbak az ilyen autók most, aztán ugyanúgy majdnem 3 hónapot kell rá várnom és nem is tudom személyesen megnézni, hogy milyen. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#212304) grizlisandor válasza simonjoe (#212270) üzenetére


grizlisandor
addikt

Alteában is hallani az üzemanyagpumpát(benzin), hogy harcra kész. :B

(#212292) bandus:
Pedig itt a topikban is volt téma, hogy ideje befizetni a második részletet.

(#212305) kisza25 válasza Jaded (#212298) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szeptember 15

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#212306) rasotamas válasza tboy93 (#212290) üzenetére


rasotamas
veterán

240-től 500ig vannak 3x5-ösek, mindenképp szinezettet ne sima horganyzottat és felfele nyíló ajtóval, mondjuk 350.
Beton nekem 52m2 kellett, neked 5,1x3,1 lenne a minimum:
5x2 térháló 9500, 1 kevés, 2 kell
6 mázsa cement 30000
2,4 köbméter sóder 24000 (ha lehet ennyit, lehet hogy 2,5 vagy 3-mat lehet csak venni)
Alá kéne valami kulé kavics hogy ne szívja a vizet a talajból, 1m3 12000
Az összesen 85 plusz munkadíj
Aki nekünk csinálta 2000-ret kér betonozás négyzetméteréért, így hogy ki kellett venni a földet, járdát feltörni, kiskerítést kiszedni stb így kért 3000-ret, de ez olcsónak számít. Egy kőműves minimum 25-öt kér zsebbe egy napra, de 30 vagy több is lehet itt Pest megyében. Minimum 30 de inkább 45 környékére saccolnám. Ha normális garázst akarsz minőségi betonnal inkább 450 szerintem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#212307) bandus válasza Winne (#212303) üzenetére


bandus
veterán

ha octaviat keresnek akkor biztos a carnext-nel igyekeznek megvenni, nezd meg az ottani kinalatot. vagy akar a das welt autonal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#212308) CactuS válasza rasotamas (#212289) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az nem rossz ár, nekünk a cégnél épített beálló van, felül és 3 oldalt fedett trapézlemezzel, 7x10x3,5 méteres, az jelenleg olyan 3,2 mFt körül van, igaz, világítással és 2 db töltővel (11/22-es), betonozás nélkül. Rendesen drágul a vas is, 1 évvel ezelőtt kis túlzással a feléből kijött volna a dolog.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#212309) Qru válasza Jaded (#212298) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs haladék, szeptember 15. után napi kamat van rá. Tehát naponta nő a befizetendő összeg.

#nincsbennetarcsi

(#212310) rasotamas válasza CactuS (#212308) üzenetére


rasotamas
veterán

Mondjuk minek a 3,5 méter magasság. Ez elől 210, hátul 190.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#212311) rasotamas válasza molnarpeter (#212301) üzenetére


rasotamas
veterán

Az lenne a jó. Majd meglátom mit tehetek. Az a baj a 3 autó nem egyforma, kéne találni egy olyan pozíciót ami mind3-nak jó és egy 9 méteres 20x20-as zártszelvényt oda letenni keresztbeés lecsavarozni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#212312) CactuS válasza rasotamas (#212310) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vannak áruszállítóink és ponyvásaink is, amivel be kell oda állni és nem ért, ha felette nem 10 centire vannak a lámpák, mert akkor nem látsz semmit az autóból (átadás/átvételkor). Ez elől 3,5m, hátul 3,2m, így befér minden kényelmesen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#212313) Qru válasza Winne (#212303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Car-Era-nál is érdemes körbenézned esetleg.

#nincsbennetarcsi

(#212314) tboy93


tboy93
nagyúr

A Kia, Hyundai féle mild hibridek start stop rendszere hogyan mukodik? Ezekben is van klasszikus ertelemben vett önindító? Ha dugoban all az ember, akkor 5 meterenkent leallitja / ujrainditja a motort?

(#212315) rbalint88 válasza tboy93 (#212314) üzenetére


rbalint88
addikt

Eleg bika onindito van benne, azert kell a 48V rendszer. Igen, leallitgatja. Mondjuk a 48V miatt eleg gyorsan indit ujra, igy nem zavaro, en nem szoktam altalaban kikapcsolni. Eddig talan 1x kapcsoltam ki, amikor tenyleg 1-2m-eket lehetett haladni 10 percig. Kormany mellett balra van a muszerfalon a kapcsolo az i30-ban, szoval nem kell sokat kotorni, ha zavarna. Fixre nem lehet kikapcsolni es mindig ecoban indul, de eddig kb 3x raktam at normalba vagy sportba.

(#212316) CactuS válasza tboy93 (#212314) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Röviden szarul, legalábbis a dízelek. Az eredeti állításukkal szemben az összes dízel hybrid időzített bomba és kb 0-15.000 km között bármikor tönkremehet a feszítőgörgő benne. Ha nem állítják le időben, akkor pillanatok alatt jön a motorcsere.

A héten megint volt egy bérlő, aki vette telefonnal azt, hogy az autó küzd az életéért, a dugattyúk meg próbálnak alacsony földkörüli pályára állni. A pilóta meg vészvillógóval gurult a leálló sávban, padlóig taposva a gázt, közben felháborodva kommentálva, hogy mi ez a hang? Ez mi? Nem reagál a gázra! És az autó meg kelepelt, meg csattogott, majd elhallgatott...

Egyébként marketing szerint így: [link] .

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#212317) tboldi válasza CactuS (#212316) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legközelebb ez az illető vezessen inkább áramot. És nem a villanyautóra gondolok. ;]

(#212318) tboy93 válasza rbalint88 (#212315) üzenetére


tboy93
nagyúr

Számomra az a kérdés, hogy mennyire fogja bírni ezt az önindító.

Illetve nem hűl vissza a motor az üzemmeleg hőmérsékeltről?

(#212319) tboy93 válasza CactuS (#212316) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez nem hangzik túl jól :D mondjuk engem a benzines érdekel

(#212320) CactuS válasza tboldi (#212317) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, mi is fogtuk a fejünket, hogy ekkora b*rom a földön nincs, ráadásul férfi, akinek annyi műszaki érzéke sincs, hogy nem hallja, hogy éppen haldoklik az autó.... Másrészt a KIA ajánlása, hogy csattogó hang esetén azonnal állítsuk meg az autót és hívjunk trailert kicsit vicces, főleg annak tudatában, hogy megelőző jelleggel sem hajlandóak cserélni a hibás alkatrészt. Inkább a motort....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#212321) bandus válasza tboy93 (#212318) üzenetére


bandus
veterán

a mérnökök akik tervezték biztosan pont ezeket a kérdéseket nem tették fel ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#212322) BigBlackDog válasza rbalint88 (#212315) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jut eszembe a "48V"-ról... ;]

Ma, indulás után néhány perccel bedobott a Golf egy "48 Voltos rendszer hiba" és egy "12 Voltos rendszer hiba, nincs töltés" üzenetet. Piros felkiáltójel, meg idegesítő sípolás is volt. Félreállás után, hiába indítottam újra, visszajött. Gyorsan hazagurultam, motort leállítottam, multimétert előszedtem a fiókból. Következő indításkor természetesen már nem volt hiba.

Kedvenc szervizvezetőmet hívom, aki már !név szerint! üdvözölt. Közölte, hogy ha visszajön a hiba, akkor vigyem be a szervizbe, egyébként ha nincs, akkor használjam nyugodtan. :D

(#212323) Qru válasza tboy93 (#212318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hűl vissza mert nem állsz így sokáig normál esetben. Inkább csak feleslegesen nem termel hőt a motor ami jó mert a többi kapcsolódó alkatrész is kisebb hőterhelést kap. Egyedül hidegindításkor melegszik be a lassabban a motor ha van S/S. Legalábbis a Skodánál így volt.

#nincsbennetarcsi

(#212324) stickermajom válasza BigBlackDog (#212322) üzenetére


stickermajom
addikt

Jól sikerült ez a G8. :D

(#212325) Qru válasza stickermajom (#212324) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A júzerek a béta teszterek is egyben. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#212326) tboy93 válasza Qru (#212323) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gondolom arra azért figyel, hogy hidegindítás után ne lője le azonnal a motort, nem? :F

(#212327) focvis válasza rasotamas (#212311) üzenetére


focvis
veterán

Ha rászánsz egy kis pénzt, egész megfizethető áron elérhető a gumi ütközésvédő [link], munkahelyen ilyeneket szereltünk a kényes helyekre.

(#212328) Tsebacsi válasza CactuS (#212316) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Óbammeg :DDD :W :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#212329) Petyyyyy válasza BigBlackDog (#212322) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy szép az élet ha zajlik. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#212330) szabonagyur válasza rasotamas (#212311) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez addig jó míg nem állsz be máshogy, pl háttal stb :D
20X20-as meg lehet magas lenne kicsit.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#212331) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#212322) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam olyankor szokta az akku hibát írni (nagyfesz akku), ha szinte csutkára lemerül. Utána magának rátölt kicsit menet közben (látszik a fogyimérőn), és nem bánt vele utána.
Kérdés nem-e nálad is valami akku hiba, vagy tényleges rendszerhiba ami szívja az akkut?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#212332) szőröscica válasza Tsebacsi (#212331) üzenetére


szőröscica
addikt

Elég bizonytalannak érződik így a hozzászólásaid alapján ennek az 530e-nek az elektromos rendszere, a mindenféle töltési hibákkal meg akku hibaüzenetekkel. :(

(#212333) Qru válasza tboy93 (#212326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda a külső hőmérséklethez igazította. Télen nem állította le egyből de tavasszal/nyáron ha nem ment a kílma akkor simán 800 méter után az első lámpánál már leállította. Az olajhőfok meg sehol nem volt még (50 foktól mér de alatta vt mert nem írt hőfokot még).

#nincsbennetarcsi

(#212334) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, mostantól hivatalosan is tagja az Ypsilon a családi járműparknak, anyum nevére került. :)

Már csak a biztosítást kellene kifizetni, az Aegon lett a legolcsóbb, A00-ban 44k Ft egész évre.

[ Szerkesztve ]

(#212335) sagesz93 válasza tboldi (#212334) üzenetére


sagesz93
addikt

ráértek vele, van rá 60 nap :)) , még én is húzom augusztus óta, nekem a puntora B4-ben 25k / év ;)

(#212336) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#212331) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt akarom majd meglesni. Most betettem a multimétert a kocsiba (ennyi "szerszámot" még a Volvóban sem tartottam a kocsiban :DDD ) . Ha még egyszer feldobja, akkor félreállás után rá is tudok mérni.

Egyébként hazaérkezés után 11.8-11.9 V között volt a kicsi akkumulátor. Reggeli motorindításkor nem volt nehézség. Viszont kicsit alacsonynak tűnik ez, főleg egy 10 perces karika után.

Motort beindítva 14 V körüli értékre felment, majd pár perc járatás után leállítva 12.5 Voltra esett vissza (ebből gondolom, hogy valószínűleg volt töltés). Három-négy hónapja már ellenőrizték a kisakkumulátort, akkor rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#212337) Qru válasza tboldi (#212334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubira is kb annyi egész évre (igaz nem A00). Ezek szerint drága a bizti ha van tarcsi. :D

#nincsbennetarcsi

(#212338) tboldi válasza sagesz93 (#212335) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, mondta is anyum, hogy majd a következő fizujából fogja. :D
Amúgy a kötvény, meg mindenféle igazolás megjött levélben alig egy hét alatt, marha gyorsak.

Nekem 43k a boyracer Hondára B04-ben. :O

Qru: Ááhh… Lásd az én esetem. :D

[ Szerkesztve ]

(#212339) brumi1024 válasza Tsebacsi (#212331) üzenetére


brumi1024
veterán

Vicces, hogy lassan azzal jelzik a mukodest, hogy idonkent tranziens hibauzenetet dobnak. :DDD

(#212340) focvis válasza BigBlackDog (#212336) üzenetére


focvis
veterán

Azt olvastam, hogy az akku mérésével (12 V-os) a töltést - azaz leállítást - követően 30 percet várni kell.

Az enyémben 12,4 - 12,5 V szokott lenni. Hiába töltöm rendszeresen 1-2 hetente, mindig 4-5 órába telik, mire teljesen feltölti a lidis cucc, utána 12,8 V. Kezdem azt gondolni, hogy tök felesleges töltögetnem, ez úgyis lemegy a szokásos 12,4 -12,5 Voltra.
Lehet, hogy ezt szereti. :U :F

(#212341) BigBlackDog válasza focvis (#212340) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Legközelebbi leállítást követő 30. percben mérem. Azt figyeltem, hogy leállítás után szépen lassan csökkent 12.4 Voltig, majd ahogy kapcsoltak le a fogyasztók (pl. lámpák), úgy visszatért 12.5 Voltig.

(#212342) molnarpeter válasza focvis (#212340) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"Okos" az autó töltőrendszere, igyekszik csak lassítás közben tölteni például, egyébként meg fogyasztás függvényében a minimumon tartja csak az akkut. Eladó autók között is volt párszor, hogy relatív rövid idő után már nem indított vagy egyenesen cserélni is kellett, gyanúsan volt hozzá köze a smart charging miatti alacsony töltöttségi szintnek :F

(#212343) Integrale válasza tboldi (#212334) üzenetére


Integrale
veterán

Mikori és milyen modell?

"Bad reklám is reklám too"

(#212344) tboldi válasza Integrale (#212343) üzenetére


tboldi
nagyúr

2007-es Platino 1.3 Multijettel, 5-ös manuális váltóval, barna bőr-alcantara belsővel, és a külseje is barna metál. Jobb lett volna szopóbenzinnel a felhasználás jellegét tekintve, de mondhatni alkalmi vétel volt. :)

Kisebb hibái vannak csak, pl. nem megy a távirányítós zár, a vezetőoldali magassugárzó sem szól, illetve hátul mindkét oldalon megereszkedett a kárpit az üvegek alatt, igazából semmi komoly. Kasztni ép, rozsda nincs, motor-váltó jó, klíma hibátlan, összes dokumentuma, számlája megvan, és még 2 szett gyári (!) alufelnit is kaptunk. 900-ért mi kell még? :)

[kép1], [kép2], [kép3]

Bocsi a sok-sok szerkesztésért, folyamatosan jutnak eszembe a dolgok. :D

[ Szerkesztve ]

(#212345) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ez a fajta gumitárolás nem deformálja az alul lévő abroncsokat?

(#212346) Integrale válasza tboldi (#212344) üzenetére


Integrale
veterán

Szép!

Lybra felnik helyett kell rá egy szett szép Platino 16-os. Belsô remek, és tényleg Platino, sokat csak annak hirdetnek.

Masik oldali csipogo szol? Csak mert ha Bose-os, akkor a kilincsnel nincs hangszoro.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#212347) Tsebacsi válasza szőröscica (#212332) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nem hibaüzenet, inkább figyelmeztetés.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#212348) tboldi válasza Integrale (#212346) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Ilyen fajta a másik szett, szintén 15”, azon vannak a téligumik.

Másik oldal szól, nem Bose.

[ Szerkesztve ]

(#212349) Integrale válasza tboldi (#212348) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, ez Ypsilon felni, bár nem a Platinoe, szerintem azt kulon jopenzert eladták.

"Bad reklám is reklám too"

(#212350) tboldi válasza Integrale (#212349) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, még valamikor évekkel ezelőtt, anyum már a sokadik tulaj. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.