Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174651) AMD Power válasza KTU (#174612) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ezt már én is néztem. Bár még nem próbáltam pedig olyat szeretnék venni majd.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#174652) CactuS válasza CactuS (#174617) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Na kicsit pontosabban: az autó semmilyen visszajelzést nem adott, hogy baja van, csak egy nagy durranás volt és utána rövid ideig még csörömpölés. Elsőre azt hitték durrdefektet kaptak és a felni csörömpöl így.

Még tegnap bevizsgálták az autót, a szerelő rosszul tette fel az olajszűrőt, a tömítőgyűrű meggyűrődött. A 7 liter olajból 0,5 liter volt csak a motorban (kb. 5 perc alatt kinyomta magából azt a 6,5 litert), nincs benne egy ép elem sem, minden szétvert mindent, komplett motorcsere jön, több hetes átfutással. Minden költséget vállal természetesen a Jaguár (nem tudom hány millió egy ilyen biturbós motor, de biztos nem dicsérik meg a szerelőt).

Ami viszont korrekt, hogy azonnal adtak egy másik XF-et, hogy használjuk a javítás idejére.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174653) tboy93 válasza CactuS (#174652) üzenetére


tboy93
nagyúr

Markaszerviz :(

(#174654) Tsebacsi válasza CactuS (#174652) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerelő Úr gondolom most nem kap buksisimit :DDD :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174655) CactuS válasza tboy93 (#174653) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Aki dolgozik az hibázhat is, bár nem értem, hogy hogy a francba nem vették észre, hogy tolja ki az olajat magából, azért 6,5 liter olaj az nem kevés. Alapvetően a Jag megint pozitív csalódás volt olyan téren, hogy azonnal megnézték az autót beérkezés után, nem maszatoltak vele napokat, heteket és amint megvolt a hiba oka, egyből adták is a csereautót helyette (nem 3 napra, mint az assistance, hanem amíg a javítás tart)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174656) CactuS válasza Tsebacsi (#174654) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, valószínűleg bukta az éves bónuszt. :D Nem tudom mennyi az ára egy ilyen motornak egyben, de ha azt nézem, hogy anno az infinitynél a magasnyomású + porlasztó + még pár dolog cseréje volt több millió Ft, akkor ez szerintem 10 alatt nem áll meg.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174657) Gergőke88 válasza tboy93 (#174653) üzenetére


Gergőke88
addikt

Máshol nem fordulhat elő?
Mennyi olajcserére jut egy hiba..
ne legyünk már ennyire...

(#174658) Magnum_ válasza Tsebacsi (#174654) üzenetére


Magnum_
nagyúr

4 havi tavolleti dijat raverheti a munkaltato, mint karterites + kirughatjak

I humbly and respectfully decline™

(#174659) tboy93 válasza CactuS (#174655) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haverom apjának a céges Skoda Superbjével csont ugyanezt játszották el. Rosszul rakták fel az olajszűrőt. Ott mondjuk szólt az autó, hogy kevés az olaj, mire visszaért vele kb. 3 liter hiányzott.

(#174660) tboy93 válasza Gergőke88 (#174657) üzenetére


tboy93
nagyúr

Előfordulhat persze. Viszont egy ideális világban azért viszed egy drága márkaspecifikus szervizbe az autódat, mert ott elméletben jobban értenek hozzá mint a sarki Feri bácsi. Ha egy olajcserét elbasznak, hogy bízol rájuk valami komolyabbat? Mi van ha legközelebb a féket rakják össze szarul? :U Már ne haragudj, de kit érdekel hogy hány autón csinálták meg jól, ha pont a tiedet tosszák el?

[ Szerkesztve ]

(#174661) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#174657) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak ez a hiba milliós kárt okoz több embernek is, plusz a tulajnak is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174662) Ádám16 válasza Tsebacsi (#174661) üzenetére


Ádám16
addikt

+ Presztízsvesztés. Én következőnek nagyon meggondolnám, hogy vigyem-e abba a szervizbe újra vagy vegyek-e újra ilyen márkájú autót akár.
Adtak másik autót, oké, de akkor is felesleges huzavona lett belőle (vidd vissza, várjál heteket az autódra, ...). Azért egy JAG-nál egy ilyen amatőr hiba ne férjen már bele, elfosott 6L olajat úgy, hogy senki nem vette észre. :D Plusz az autó miért nem jelzett, hogy majdnem nincs olaj?

A JAG XF [link] anno ebben a TC tesztben engem nagyon meggyőzött, külsőre-belsőre is nagyon bejön. Viszont talán itt olvastam, hogy vannak vele gondok. Milyen hibákra lehet számítani egy ilyennél? Szarok lennének a motorok, vagy inkább elektronika?

[ Szerkesztve ]

(#174663) parandroid válasza tboy93 (#174660) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, azért viszem márkaszervizbe az autót, hogy ha gond van, akkor garanciális ügyintézés legyen, ne a sarki Feri bácsival kelljen pereskedni. Ahogy ebben a konkrét esetben is történt. Sarki Feri bácsi egy ilyen baki után nem fog neked grátisz motort cserélni, meg addig egy ugyanilyen csereautót adni.

Bárki hibázhat, az a nem mindegy, hogyan lehet azt a hibát kezelni, kijavítani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174664) focvis válasza CactuS (#174652) üzenetére


focvis
veterán

Szomorú szamuráj.
Az olajnyomás-visszajelző se ordított pirosan? (Persze ha szép folyamatosan engedte az olajat ki, akkor nem szívott levegőt az olajpumpa, megvolt végig a nyomás.)

(#174665) Magnum_ válasza parandroid (#174663) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Saeki Feri bacsinak valszeg felelossegbiztositasa sincs, tegyuk fel, hogy a karosult igazolja, hogy o vegezte el a balul sikerult olajcseret es kotelezve lesz a kar megteritesere. Sarki Feri bacsi vallalkozasa nem biztos, hogy helyt tud allni.

I humbly and respectfully decline™

(#174666) 6030D válasza CactuS (#174652) üzenetére


6030D
Ármester

Ez olyan gyorsan történt indulás után, hogy nem melegedett be a motor? Mert azért 6 liter olajnak a forró motoron szaga is van. Vagy annyira alul van a szűrő, hogy a földre csöpög róla?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#174667) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#174661) üzenetére


Gergőke88
addikt

A tulajnak miért is?
kap egy új motort, a csere idejére pedig egy másik autót.
tboy93: valószínűleg a sarki Feri bácsi nagyot nézne, hogy akkor hogyan is és milyet olajat tegyen bele a jagba.
Mi van ha Feri bácsi rakja össze szarul a féket?
Aki dolgozik hibázik, de ahogy többen is írták, legalább egy nagyobb szerviz esetén legalább a problémádat kezelik.

(#174668) rbalint88 válasza Ádám16 (#174662) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalunk van foninek 2016-os XF, a csodas ingenium dizellel (2.0d, 190lo). Adblueval folyamatos baszakodas van, remeg a kipufogo, ha allsz a lampanal alapjaraton, keves benne a hely, zorog a belter. Nekem oriasi csalodas.

(#174669) Qru válasza Gergőke88 (#174667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen olajat? 5W40 ásványi jó lesz bele, a melós Fastra is azt kapott tegnap amit szerelt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#174670) Magnum_ válasza rbalint88 (#174668) üzenetére


Magnum_
nagyúr

E46-ot mindenkinek! ☝️

I humbly and respectfully decline™

(#174671) Ádám16 válasza tboy93 (#174660) üzenetére


Ádám16
addikt

A tipikus sarki Feri bácsit el kell felejteni, a minimum, hogy adjon számlát a szerelő a termékekről, amiket használt, cserélt, esetleg rajta a km állást.
Nekem ennyi a nyugalomhoz, hogy ha elcsesz valamit, akkor egy pert könnyen nyerek, ha hasonló hiba fordul elő, és typeC módon viselkedik.

Egyébként igazad van. Látatlanban én is sokkal többet látok egy márkaszerviz szaktudásába/precizitásába, de sok helyen olvasom, hogy semmi ilyenről nincs szó, ugyanúgy tudnak gányolni.

rbalint88: A dízelmotort még "elfogadnám", hogy szarakodás van vele, mert én biztosan benzinnel venném azt az autót, a többi viszont meh... Ennyi pénzért ha egy zörgést meghallanék, továbbadnám.

Magnum_: Igazad van, pontosítok: nagyobb az esélyem a nyerésre, de a hercehurca ugyanaz, ha már van egy "pontos" számlám a szervizről.

[ Szerkesztve ]

(#174672) Magnum_ válasza Ádám16 (#174671) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pert sosem lehet konnyen nyerni Mo.-n, egyszeru megitelesueknel is kuzdok es hosszadalmasak.

I humbly and respectfully decline™

(#174673) CactuS válasza 6030D (#174666) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem volt olajszaga sem bent, azért elég jó szigetelése van hang terén is (motort is csak akkor hallod, ha fordulaton van) plusz gondolom a levegőt is rendesen szűri, ami kintről jön. Tünetmentes volt. Hideg motorral indultak, megállás után volt egy pici füst a motorháztető alól.

Ádám16: Én nem érzem annak. Jagnél nem az első eset, hogy a szolgáltatások terén nagyon ott vannak, valóban prémium a hozzáállásuk (most nem az olajcserére gondolok :DDD) , ellentétben mondjuk egy BMWvel. És itt ugye minden költséget vállalnak. Infinitynél ki kellett fizetnünk a motortisztítást valami 300k-ért, pedig nem mi hibáztunk (mondjuk besz*pták, mert utána megint meghalt az egész és saját költségen cserélték újra a porlasztókat).

Egyébként nincs gond a márkával, a tolatóradarral volt nyűglődés szoftveres, de semmi egyéb, csak a kötelezők. Van 2. autója is a bérlőnek az egy F pace (300 paci, 700 Nm, pöpec gép), ha lesz további, akkor szerintem az is valószínűleg Jag lesz.

Tsebacsi: Hát ez inkább 10 milliós lesz a végére szerintem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174674) CactuS válasza rbalint88 (#174668) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez is 2016-os, csak ez a 240 lovas változat. Nálunk nincsenek hasonló tünetek, panaszmentes az autó. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174675) Mágus2 válasza parandroid (#174663) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bárki hibázhat. Nekem van erre biztosítás. Okozott kárt 40 000 euróig térítik. Ha meghúzom a műhelyben az ügyfél autóját, megkarcolom, valamit el..izélek. Sarki Feribácsi is köthet biztosítást. ;)

(#174676) zoo8800 válasza CactuS (#174673) üzenetére


zoo8800
veterán

Ne már :D Volt egy porlasztó-hiba, gondolom csupa gázolaj lett a motor, a szerelés ingyen volt, de a hiba miatti takarítás már nem?

Infiniti :U

rip and tear, until it is done

(#174677) CactuS válasza zoo8800 (#174676) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, sose fogom tudni i-vel írni, hülye japánok. :D Az egész rendszert átmosták, hogy ne maradjon szennyeződés benne sehol. Gondolom fogni akartak valamit a dolgon, csak fordítva sült el a 2. kör miatt. Miután 2. körben is eljátszottuk ezt, utána megtalálták a hibát, az üzemanyag pumpa/szűrőnél. Ott már nem volt pofájuk takarítási díjat kérni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174678) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#174667) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Eladásnál szerinted én mit fogok szopni, ha megnézik és kiderül hogy motorcsere volt? Miért volt? Ki csinálta? Miért? Hogyan? Ez baj, nem is kell az autó... EZÉRT!!! :U
Én se szívesen vennék motorcserés autót :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174679) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#174678) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Be kell számítattni egy új M3 kombiba touringba és akkor már nem a Te gondod. Mire letelik a lízing, addig talán ide is ér.

[ Szerkesztve ]

(#174680) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#174678) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én boldogan vennék motorcsere autó, mx5 NC esetén külön jó pont ha cserélték a facelift előtti kiadásban.
papírt kaptál róla, elmondod mi baja volt, értelmes ember ilyenen nem akad fenn. És neked se Feri bácsi cserélte a sufniban hanem hivatalos Ford szak szerviz.

(#174681) Magnum_ válasza Gergőke88 (#174680) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig a legtobb ember ugy gondolkodik, amit Tse leirt.

I humbly and respectfully decline™

(#174682) brumi1024 válasza Tsebacsi (#174678) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk eladáskor a “Mennyi idős” kérdésre érdemes nem úgy válaszolni, hogy “Mi, az autó vagy a motor?”. ;]

(#174683) CactuS válasza Tsebacsi (#174678) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az függ az októl is. Nyilván egy Golf II-t, 1.9TDIvel, AF-es kóddal nem vennék, de itt ugye még csak nem is konstrukciós hibáról van szó és nem is részleges cseréről. Nem hiszem, hogy értékcsökkentő lesz ebben az esetben, hogy 4 évvel fiatalabb motor van benne.

Ehhez kapcsolódóan, az olajat nézted? :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174684) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#174680) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kevesen vagytok ezzel a hozzáállással, ahogy Magnum is írta...
Íme az ékes bizonyíték, hogy a márkaszerviz nem biztos, hogy maradéktalanul jó munkát végzett. Plusz az ember szeret általánosítani. Mondjuk én is, de azt tudom, hogy ez az 1.5 Ecoboost motor egy fos :P

Cactus: Nem sík terepen áll ez a fos, majd otthon :D

Brumi: Óbasszus késő :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174685) rbalint88 válasza CactuS (#174674) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat itt a felsovezetoi autok jag xf-ek, van 6 beloluk, valami baj biztos van valamelyikkel mindig... :(

(#174686) CactuS válasza rbalint88 (#174685) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mennyit futnak? Nálunk nagyon keveset gurulnak és tényleg kímélik, nem tipikus "cégautó"-ként kezelik a szó rosszabbik értelmében. Nem durvulnak vele, ha szarabb útra mennek, akkor inkább egy másik cégest visznek, stb. Ebben az XFben 4,5 év alatt kicsivel több, mint 50k ment bele.

brumi1024: Ez jó. :DDD

Magnum_: Aki műszakilag nem ért hozzá vagy inkább nem is akar érteni hozzá, azt tuti, hogy el fogja tántorítani a dolog, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174687) Tsebacsi válasza CactuS (#174686) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Maradjunk annyiban, a legtöbb ember műszakilag nem ér hozzá, illetve nem is érdekli. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174688) rbalint88 válasza CactuS (#174686) üzenetére


rbalint88
addikt

100+k km mindegyik, 100k korul kezdodtek a bajok mindegyiknel. Ahogy egyre ujabbak, egyre szarabbak kb, egyre hamarabb kezdenek el nyuglodni. Itt is esszel hasznaljak oket, nem pilota alkatok.

(#174689) máyköl válasza rbalint88 (#174668) üzenetére


máyköl
veterán

A 2.2D 190 lo. 2.0D -bol 179 lovas volt.
Mondjuk mindketto vajmi keves ebbe a kasztniba.

(#174690) molnarpeter válasza Magnum_ (#174681) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valahol meg is tudom érteni. Egyik motorcseréhez sincs Oda írva, hogy Pistike hidegen padlózta mindig és ezért ment tönkre a motor, vagy a gyárban nem sikerült meghúzni egy csavar nyomatékra és azért lazult le a hajtókar, vagy valami. Egyszeri user meg egyből a rosszabbra gondol, vagy nem is jut eszébe a gyári hiba, aztán el is lehet vinni durvább irányba, h így pl ha a motor szét volt hajtva, akkor a kocsi többi része is jobban elhanyagolt állapotban kell legyen, stb. Ami még jó lehet értő kezekben, az egy értékesítés előtt cserélt motor, és akkor a használtautó vevő végre megkapja az elvárt új autót félig-meddig ;]

(#174691) BigBlackDog válasza molnarpeter (#174690) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...megkapja az elvárt új autót..."

Meg az életérzést is és aztán lehet tojással a pedál alatt közlekedni a több ezer kilométeres bejáratás ideje alatt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#174692) rbalint88 válasza máyköl (#174689) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor 180. Az biztos, hogy gyenge. De legalabb szar is a hangja, ugyhogy nem akarsz vele sietni :)

mondjuk amikor neztem kint hasznalt autot, kifejezetten kerestem a motorcsereseket. 200-300+k km-nel szerintem elony az Austauschmotor.

[ Szerkesztve ]

(#174693) molnarpeter válasza 6030D (#174666) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer benézett egy tégla a karterbe. 2-es alapjáraton gurultam, nem volt sok idő, 4 liter olaj eltűnt néhány tíz méter távon, és virított az olajnyomás lámpa. Itt az olajpumpa szállítása még gyorsabban ki tudta szippantani szerintem, mint ha csak magától kifolyna :F

[ Szerkesztve ]

(#174694) molnarpeter válasza rbalint88 (#174692) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem kéne utána eladni (-> bontóig), néztem egyszer extaxi Passatot (2.0 TDI DSG). ATM, ATG, valószínű kárpit is új volt benne. Magán célra az egy félig új autó, és nyilván nagyon nyomott áron volt a km miatt. Rendesen megtetszett :D

(#174695) focvis válasza molnarpeter (#174694) üzenetére


focvis
veterán

Megoldás: honosítás előtt kell visszatekerni az órát. 🤗🤭

(#174696) Qru válasza brumi1024 (#174682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#174697) Tsebacsi válasza molnarpeter (#174694) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak itthon magánemberként 2 autóból egyet csinálni emlékeim szerint a bürokrácia miatt horror meló és papírmunka meg utánajárás, nem?! :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174698) Qru


Qru
MODERÁTOR

Látom megint eltértünk a témától. Reggeli tankolás (mezei B7): 8,4

#nincsbennetarcsi

(#174699) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon tetszik ez a bizbasz , tök jó lehetne a garázsbejáratra, és akkor nem ott forgolódna a fél világ :U Jól sejtem, hogy a kresz tiltja hogy kitegyem oda?! :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174700) hacki87 válasza Qru (#174698) üzenetére


hacki87
senior tag

700km átlaga 7.2l 300km átlaga meg 6.8l

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.