Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174301) szimi57 válasza kisza25 (#174299) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem ár-érték-szépség aránya nem olyan rossz. :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#174302) hacki87 válasza #89309696 (#174300) üzenetére


hacki87
senior tag

már a bpi autósok közösségén fent vannak! :D

(#174303) rbalint88


rbalint88
addikt

küldeném mindenkinek szeretettel, aki autót mosott: [link] ;]

fogyi rég volt:
Prius: 6-6,1
Audi legutóbbi tank: 8,6*,
Elantra: leszrm, céges ;] (8-9 között valami, 1.6 szívó)

*ebben benne van nagyon pici Bp, egy Bp-Esztergom-Dobogókő-Bp út, Bp-Balatonfüred-Tihany->komp->Szántód-Balatonakarattya-Bp végig országúton és egy Bp-Visegrádi panoráma kör-Bp út.
Tegnap a friss nyállal (Mol 100) mentünk egy Bp-Veszprém-77-es út-Gyenesdiás-71-es út-Szfvár-Martonvásár országúton, onnan meg pályán haza. 430km, még fél felett van a mutató. Ezt szereti :)

[ Szerkesztve ]

(#174304) kisza25 válasza szimi57 (#174301) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egyelőre ennyiért még mindig inkább tipo-t vennék:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174305) dj79 válasza rbalint88 (#174303) üzenetére


dj79
senior tag

Prius 6-6,1?
Az soknak tűnik, meg kellene nézetni géppel az akkupakk állapotát.

(#174306) Dluinet válasza rbalint88 (#174303) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Prius-t nem kímélted.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#174307) tboldi válasza kisza25 (#174297) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem néz ki rosszul valóban, de ha ez is így pittyeg (handrás alert!), akkor kell a francnak. :D

Mondjuk amúgy sem vagyok oda a fhanszia autókért, nem fenyeget a veszély, hogy birtokoljak egyet. Csak a különlegesebb, régi darabok izgatnak (pl. DS, 205 T16, 5 Turbo).

[ Szerkesztve ]

(#174308) rbalint88 válasza Dluinet (#174306) üzenetére


rbalint88
addikt

hát, ha már ő a beater a családban :DDD amúgy semmi extra, csak szeretek haladni, minden autóval ugyanazokat a tempókat tartom. oké, a priusnál benne van az is, hogy a road presence nem az erőssége, így sokszor jobban kell nyomni, mint átlag autónak.

dj79: majd megmutatjuk Bélának, ha nagyon unatkozunk. én nem vagyok elégedetlen a fogyasztásával. majd ha már asszony hozzáfér a kormányhoz, akkor valószínű normalizálódni fog, de nem szédülünk a bc 5,4-től... (= valós 6-6,1)
+ inkább a benzint egye, mint az olajat meg a vizet! ;]

(#174309) Jorus válasza focvis (#174295) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mostanra törölték a modik, de a srác a neve alapján megtalálható FB-n, aztán név alapján megvan apuka, akinek a nevét, városát Optenbe bepötyögve ott vannak a cégek adatai.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#174310) -v- válasza dj79 (#174305) üzenetére


-v-
addikt

Ja az rengeteg egy priusnak :K

(#174311) ivana válasza tboldi (#174307) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgy is síkon minek kéne kézifék... Még manuális kocsiba sem szoktam síkon behúzni. Szerk.: ez ráadásul elektromos :Y

[ Szerkesztve ]

(#174312) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Egy 2012/01 S80 D3 tulajdonosa vagyok pár hónapja és klímával küszködök amióta ilyen meleg van. Szo szerint mindent át néztek rajta ami a klímával kapcsolat és amit kellett ki is cseréltek, de nem volt jó a nagy melegben továbbra sem.
Elvileg megvolt végre csinálva a tegnapi naopon, de azt mondta a klíma szerelő, hogy van az a bizonyos “DrivE” gomb a műszerfalon ami nekem mindig be volt kapcsolva, de elvileg az leállítja a klímát hamar mivel ugye ECO módot lehet ki és be kapcsolni vele. Ebben lehet valami és valóban én voltam ennyire buta, hogy nem próbáltam ki kapcsolni valamint pontosan az a gomb mire való?

Tegnap óta mentem pár száz km és szinte semmi változás nem észlelhető a gomb be vagy kikapcsolt állapota között... :W
Szerintetek Volvo szervízbe vigyem be vagy esetleg valaki tud egy tuti klímást? :F

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#174313) Zoli-bácsi válasza syIex (#174312) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szerintem oda vidd vissza, ahol kicseréltek mindent de még most se működik.

(#174314) BigBlackDog válasza syIex (#174312) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy telefont megeresztenék az Udvari Automobil (Budapest) és a Volverk (Diósd) felé is. Egyik sem márkaszerviz (emberibb áron dolgoznak), de mindkét hely Volvora szakosodott szerviz.

(#174315) #89309696 válasza rbalint88 (#174308) üzenetére


#89309696
törölt tag

A fogyasztás lényegtelen. A gázpedálállás legyen meg felelő. Nálad pedig megfelelő volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#174316) Szada85 válasza #89309696 (#174300) üzenetére


Szada85
aktív tag

Amíg a csatorna tulajával hasonszőrű "gyerekek", mint a petroo_mm néven tevékenykedő apukedvence, aki saját bevallása szerint ezen a területen szeretne "influenszer" lenni egy McLaren 600LT videóban annak örül, hogy "gyárilag köpi a lángot", és a diffúzorra azt tudja mondani, hogy " fésűs hátulja" van, addig azt gondolom, hogy az autós közösség, szcéna jövöje igencsak sötétül fest... :)

(#174317) dj79 válasza rbalint88 (#174308) üzenetére


dj79
senior tag

4,6 volt az előző tankolás átlaga, vegyes felhasználás, volt benne pálya is, de inkább országút és város
Most nyaralás alatt több pályát kapott, 5,3 lett a vegyes, óra szerint 140kmh tempomat, felcuccolva, szóval ezért sokallom az általad használt pedálerőt :D

(#174318) Qru válasza Szabi® (#174272) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Élőadatot kéne nézni (log) abból talán okosabbak leszünk...

#nincsbennetarcsi

(#174319) Szabi® válasza Qru (#174318) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos megvan a hiba oka,még jó hogy időben ,Cam Follower.
Már rajta vagyok a cserélésén :R

(#174320) Mágus2 válasza Szabi® (#174319) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem biztos, hogy az a baja, csak szerintem ennek az ellenőrzésével kellene kezdeni, na meg a hibakód olvasással. Ha ez a baja, panaszkodni fog az elégtelen üzemanyag nyomásra. ;)

(#174321) whitezo88 válasza Jorus (#174309) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a witch hunting mondjuk nem jó dolog. A hatóság tegye a dolgát az ilyen modder durrogó hülyegyerekek miatt. Amúgy én is megnéztem pár vidijét, ahogy kivettem osztrákiában is laktak most Mo-n a srác, gondolom akkor faternek valami cége van aztán lé is van. Pl előbb vették meg a Focus ST-t a srácnak minthogy jogsija lett volna ergo azonnal kapott a segge alá egy 220 lovas gépet. Illetve hogy rendszeresen leállították a yardok ott is, esetenként több száz euró büntivel. Mesélte hogy volt hogy konkrétan meglépett egy autó elől akik mellett elment a durrogó szarjával. Nem csoda hogy a KPM szeret kitelepülni sok helyre. Az ilyenek (ST, STi golf stb) városban jók mert lehet gyorsulgatni a kis súly miatt (meg ott lehet szórakoztatni az embereket a durrogással)

(#174322) syIex válasza Zoli-bácsi (#174313) üzenetére


syIex
veterán

Nem mindent cseréltek ki, csak megnéztek mindent és két tömítést cseréltek ki! :U
De jobb ötletük már nem volt ezért is nem akarom oda vissza vinni! :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#174323) syIex válasza BigBlackDog (#174314) üzenetére


syIex
veterán

Rendben köszi, akkor ezt kiírom aztán rájuk csörgök hátha tudnak valami okosat.. :B

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#174324) CactuS válasza whitezo88 (#174321) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kérdés mennyire durrog. Nemrég belefutottam Pesten 2 RD focusba, abból az egyiknek olyan hangja volt, hogy a saját autóm hangját nem hallottam amikor mentem mögötte.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174325) Qru válasza rbalint88 (#174303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Pont befejeztem a szárazolást amikor elkezdett esni. Gyorsan leálltam a garázsba és kezdtem előrről... :D

Fogyi: Nyaralás odafelé: 8,42, hazafelé dugó nélkül 7,74. Igaz nyugger tempóban nyomtam sima E10-el klímával.

Magnum_-nak külön köszönet az tippért, hogy Eisenstadtban nézzük meg az Eszterházy-kastélyt, tényleg nagyon szép. :R

#nincsbennetarcsi

(#174326) Szabi® válasza Mágus2 (#174320) üzenetére


Szabi®
addikt

Kiszedtem,helyes volt a diagnozis,annyi hogy még vissza raktam,amíg nincs meg az új egység.Febi Bilsteint sikerült szereznem. :R

(#174327) parandroid válasza Szada85 (#174316) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az megvan, ugye, hogy ha nem nézitek a szarjait, akkor nincs aki nézettséget generáljon neki? Bírom ezt a kanyewest-effektet, attól híres, hogy mindenki bámulja ezerrel, hogy milyen hülye. Tedd meg, amit megtehetsz az emberiségért, és ignoráld. Ha meg nézed, akkor ne sírjon a szád, hogy szar.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174328) whitezo88 válasza CactuS (#174324) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ennek a videónak az elején [link] ; illetve az ST mikor ment vele [link] nem tudom ez miért jó, kb hülyét kapnék ha így pattogna folyamatosan az autóm... (meg eleve cikinek érezném)

peterkeT Igaz, de ilyenek YT előtt is voltak, ez csak egy plusz visszacsatolás meg circlejerk egymás közt. Hasonlóan mint a kondizásnál [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#174329) Qru válasza LZs?! (#174285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azaz 1.6i?! Az strapabíró motor, sok gond nem lesz vele. :K Orrára meg figyelni kell, mert könnyen leér valóban. Céges mélygarázsban láttam egyet, ott is óvatosan közelítette meg a rámpát a csávó.

#nincsbennetarcsi

(#174330) Integrale válasza tboldi (#174307) üzenetére


Integrale
veterán

Állítható a hang.

dj79, Dluinet: szoktam vezetni haverom Priusat (ami alol ket hete kiloptak a katalizatort, januarban a rendszamokat, ket eve pedig gyari uj kipufogorendszert kapott katalizatorral egyutt), neki is 6-7 kozott van a fogyasztasa az elmult nagyjabol 70e km-re, ebben nagyjabol egyenlo aranyban van varos, orszagut es autopalya.

"Bad reklám is reklám too"

(#174331) tboldi válasza Integrale (#174330) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#174332) Szada85 válasza parandroid (#174327) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az volt az utolsó videója, amit megnéztem, feliratkozva pedig sosem voltam az ilyen csatornákra, szóval tölem aztán semmilyen "támogatást" nem kapnak ezek.

Ha valami "új" jön szembe, szoktam adni neki egy esélyt, hátha jön valami vérfrissítés az autós vonalra, de mind csalódás.. Különösen annak fényében, hogy lehetösége van "ilyen körökben mozogni", ergo még érdekes is lehetne a tartalom, de az igény megáll ott, ahol sajnos..

(#174333) Tsebacsi válasza Szada85 (#174332) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Andris?? (az a fiatal srác aki legutóbb egy merci lakóautót tesztelt) kivételével nem nagyon láttam értékelhető New age fiatalt ilyen témában. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174334) Dluinet válasza Integrale (#174330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

12 éves, közel 300k-t futott Prius-szal, a Szlovák autópályán a Tátra felé (több száz méter szintemelkedéssel), GPS 135-tel, végigelőzve mindenkit (ott 136-nál bünti van), lékondival, családdal megpakolva tudtam kicsivel 6 fölé vinni a fogyasztást.

Az egész útra a fogyasztás, Pécsről a Tátrába, tankolással mérve 5,3-ra jött ki.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#174335) CactuS válasza CactuS (#174324) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

RS*

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174336) Integrale válasza Dluinet (#174334) üzenetére


Integrale
veterán

Ebben mar inkabb 500 van, ket olajcsere kozott megeszik 3 liter olajat. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#174337) HdRew válasza Tsebacsi (#174333) üzenetére


HdRew
őstag

Draskovics Andris szerintem is nagyon jó, és a videók minősége is valami fenomenális. :)

(#174338) CactuS válasza whitezo88 (#174328) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ennek így nem sok, ráadásul ez már szerintem a motornak sem tesz jót. Pár éve lett menő ez a pop and bangs, én soha nem éltem. Előtte is nyilván voltak olyan rendszerek, amik durrogtak, de ez már a ló másik oldala. Mondjuk nekem furcsa, mert ha tényleg straight pipe, akkor ennél sokkal jobban kéne ordítania (bár csak átpörgettem a videót).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174339) whitezo88 válasza CactuS (#174338) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pár videón látszik hogy valahol az autó közepe alatt van láng, nem a kipuffból. Nem értek hozzá, de szerintem nem egészséges. Bár úgyis cserélgetik mielőtt komoly problémájuk lenne vele. Bár csodálom azt is hogy nem veszik le a rendszámukat ezeknek és kis túlzással ejnye bejnye van csak. Most az a 2-300 euró amiket mondott Ausztriában, kb szotyi, pedig ott pláne nem szeretik ezeket.

(#174340) MunezXBK válasza whitezo88 (#174339) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Úgy, hogy ez állítható. Írt program miatt csinálja, vagy tempomatra, vagy klímára írják.

(#174341) Qru válasza HdRew (#174337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fiatalok között messze ő a legjobb az tény, de azért van még hova fejlődnie. Ügyes srác, simán menni fog neki.

#nincsbennetarcsi

(#174342) Zoli-bácsi válasza HdRew (#174337) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ez azért erős túlzás és a beszédstílusa engem kifejezetten irritál. :D

(#174343) whitezo88


whitezo88
nagyúr

viszont más téma, múltkor láttam egy autót, aminél az első pár kerék balra volt tolódva, és nagyon furcsa volt. Ez mitől lehet? [link] a kép becsapós mert mintha balra húzódna de nem, végig ilyen volt, egyenesen ment és teljesen mögötte voltam nem oldalra, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#174344) Tsebacsi válasza Zoli-bácsi (#174342) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tartom erős túlzásnak, főleg a mercis videó után. A beszéd stílusa pedig miért/miben zavar? "régebben" Sokat néztem Handrast de már 1 rész se megy végig hányinger nélkül :( Drazsénál nincs ilyen.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174345) tboldi válasza whitezo88 (#174343) üzenetére


tboldi
nagyúr

4 nyomon haladó. :D

(#174346) Zoli-bácsi válasza Tsebacsi (#174344) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Az artikulációja és a hangja. :D Nem túlzás hogy fenomenális? Akkor annak a jelentéséról is más fogalmunk van.

Na az a másik amit nem tudok megnézni, az még annál is jobban irritál. :DDD

(#174347) F_Zolee válasza whitezo88 (#174343) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elég sok ilyen autót látok mostanság.

(#174348) fant0mi válasza whitezo88 (#174343) üzenetére


fant0mi
addikt

Regen az IFA-k voltak ilyenek. 4 nyomon haladt.

[ Szerkesztve ]

(#174349) MasterMark válasza whitezo88 (#174343) üzenetére


MasterMark
titán

Thrust Angle, magyarul nem tudom hogy van. Attól van hogy nem párhuzamos a két tengely. Futómű beállíás kéne, a rossz kerékösszetartás beállítás tud ilyet okozni.

Ez van nálam a manualban:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#174350) aero. válasza Tsebacsi (#174344) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A vitaras video az nem gyengen jo lett.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.