Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174451) Qru válasza focvis (#174441) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skoda is ugy mossa mintha ingyen lenne a lotyi bele. Ha koszos a szelvedo akkor lampa le es ugy mosok. Ha nem vilagit a fenyszoro nem mossa le.

#nincsbennetarcsi

(#174452) aero. válasza footy (#174450) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hat, a domino effekt. :)

(#174453) pető bá' válasza footy (#174450) üzenetére


pető bá'
őstag

[link] - YT alert, olyan 1,5p környékén van szó az autópályás problémáról..

"... and I hope you have a great day!"

(#174454) Peter.70 válasza Qru (#174451) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez koromsötétben az országúton jó lehet :D

(#174455) Qru válasza Peter.70 (#174454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább addig se vakítom a szembejövőket... ;]

#nincsbennetarcsi

(#174456) Richard! válasza Tsebacsi (#174449) üzenetére


Richard!
addikt

Biztosan egy csapat hűtős kamijon feltartotta a sort. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#174457) stickermajom válasza Qru (#174451) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezért jó, hogy a LED-hez nem kötelező, így az Astrában nincs is. E46-ban lekötöttem a pumpát, mert sok értelme nem volt a használatának.

(#174458) focvis válasza Qru (#174451) üzenetére


focvis
veterán

A Volvo lekapcsolt fényszóró mellett is mossa minden 3. szélvédőmosáskor.

(#174459) Qru válasza stickermajom (#174457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodában van de minek?! Csak arra jó, hogy össze koszolja a kocsi elejét kb.

Focvis: Az se rossz megoldás csak okosan kell beosztani a napi 2x-i szélvédő mosási lehetőséget. :D

#nincsbennetarcsi

(#174460) sutszi válasza Qru (#174459) üzenetére


sutszi
veterán

Úgy érzem, nagyon nem éled Skormit... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#174461) Qru válasza sutszi (#174460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem vagyok hasra esve tőle az tény (bár az előző Superbet még ettől is jobban utáltam, szerencsére azzal csak 2 évig büntetett a jó sors). A kollégámé azt csinálja, hogy menet közben random feloldja majd visszazárja a központi zárat. :D

#nincsbennetarcsi

(#174462) CactuS válasza Qru (#174459) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk az aurisnál külön gomb van rajta. Viszont olyan erővel fröcsköl és habosít, hogy kb. a B oszlopig beteríti az autót. Nem használjuk. :DDD

Más:
A Driftkirály megvolt? Nem is értem, hogy pontosan mit csinált, nem kormányoz, nem fékez rendesen. Lehe csukott szemmel szorította a kormányt, amíg meg nem állt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174463) LZs?! válasza Qru (#174451) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Az Alfa is ilyen volt, és ugyanúgy hídaltam át, mint Te...

Emlékeim szerint a régebbi Mercikben, ahol volt mellé még 'lámpatörlő' is, meg tudták hagyni önálló funkciónak.

Nevermind...

(#174464) stickermajom válasza CactuS (#174462) üzenetére


stickermajom
addikt

Beleállt a fékbe mikor megijedt, onnan meg kb. vége volt, mert gondolom a kuplungra nem rúgott rá közben.

De a bpiautós közösség ma boldog lesz: bimmer is, csúszik is, volt ott záróvonal átlépés is és még nem is indexelt!

(#174465) CactuS válasza stickermajom (#174464) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából a típus itt mindegy szerintem, az nagyobb baj, hogy rutin nélkül vagánykodik valaki közúton. Ha pár méterrel előbb megy a járdára, akkor elütött volna pár embert...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174466) focvis válasza CactuS (#174462) üzenetére


focvis
veterán

(Régebben egyszer utánajártam, 4 bar a fényszóró-mosó nyomása.)

(#174467) pető bá' válasza CactuS (#174465) üzenetére


pető bá'
őstag

nekem nem egyértelmű a videóból, hogy vagánykodott. Pont a vízen gyorsított, elúszott, próbált korrigálni, mikor már mindegy volt beleállt a fékbe.. 99/100 ember pont ugyanennyit tudna tenni.

"... and I hope you have a great day!"

(#174468) HKorn


HKorn
addikt

Mi van olyankor, ha akksicsere után a központi zár nem nyit/zár a távirányítóval? Kulccsal zár, autó indul, de távirányító nem műkszik.

Run&Ride

(#174469) MasterMark válasza HKorn (#174468) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet újra kell pároztatni.

Switch Tax

(#174470) aero. válasza HKorn (#174468) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Milyen talicska ez? :)

(#174471) HKorn válasza aero. (#174470) üzenetére


HKorn
addikt

Seat Exeo 2011 2.0 CRTDI. Ha újra kell párosítani, azt hogy kell?

Run&Ride

(#174472) Jorus válasza sutszi (#174406) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a tippet, Subira nekem is kelleni fog bal oldalra egy búrapolír (persze akkor már jobb oldalra is, de nekem is csak az egyik oldal opálos, ami a napos oldal felé áll).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#174473) kisza25 válasza Qru (#174461) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bárcsak engem is büntetne a sors, egy suberb céges autóval :O

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174474) kisza25 válasza CactuS (#174462) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor a hátsókerekes prémiumra használt linglongot veszel...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174475) Qru válasza kisza25 (#174473) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig inkább jönnék reggelente a klímás buszon olvasgatva, mint ebben a kotlában ülni a dugóban de hát kinek mi jut... :D

#nincsbennetarcsi

(#174476) MasterMark válasza HKorn (#174471) üzenetére


MasterMark
titán

Minden autónál máshogy, service manualban benne szokott lenni.

Switch Tax

(#174477) Zoli-bácsi válasza kisza25 (#174474) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Azért az a 20éves autó nagyon messze van a prémiumtól. :D

(#174478) MasterMark válasza Zoli-bácsi (#174477) üzenetére


MasterMark
titán

Mi köze ahhoz milyen öreg egy autó, hogy prémium-e?

Switch Tax

(#174479) Zoli-bácsi válasza MasterMark (#174478) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Egy 20éves lepukkant hármas BMW miért prémium? Azért mert BMW?

(#174480) AMD Power


AMD Power
titán

Miért megy egy autó 3év alatt 3x műszakira ?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#174481) stickermajom válasza pető bá' (#174467) üzenetére


stickermajom
addikt

E46-ban elég jó már a DSC, autópályán vízátfolyáson egyszer megmentette a seggem, szerintem egy ilyen ártatlan szituációt gond nélkül kezelt volna. Valószínűleg kikapcsolta a sofőr, hogy jampiskodjon.

(#174482) Qru válasza stickermajom (#174481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a gumi nem tapad lehet akármilyen jó az ESP/DSC, kenheted a hajadra... Nem fog tudni megfogni.

#nincsbennetarcsi

(#174483) Qru válasza AMD Power (#174480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha pl taxi volt, azoknak évente van műszaki.

#nincsbennetarcsi

(#174484) AMD Power válasza Qru (#174483) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor így már mindent értek. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#174485) Integrale válasza Zoli-bácsi (#174479) üzenetére


Integrale
veterán

A korral nem veszti el az ilyen titulusát egy autó. A minősége, műszaki megoldásai, extrái stb, nem kopnak el, maradnak igényesek, adott kor (de akér még mai is) általános szinvonalán felüli autók.

"Bad reklám is reklám too"

(#174486) Zoli-bácsi válasza Integrale (#174485) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Igen, tudom hogy a BMW mint márka a prémium szegmens, de számomra egy 20éves BMW (főleg a hármas) nagyon nem prémium.

(#174487) AMD Power válasza Zoli-bácsi (#174486) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem sem az ne aggódj. Ahogy egy 20 éves A4 vagy A3 Audi sem. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#174488) HKorn válasza HKorn (#174468) üzenetére


HKorn
addikt

Itthagyom az infót, hátha jól jön majd másnak is.

Szóval nyitott autót először távirányítóval lezár, aztán 1 percen belül kulccsal manuálisan lezár, így már működik is is újra.

Run&Ride

(#174489) CactuS válasza AMD Power (#174487) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha lehet fokozni, akkor nekem a modern BMWk sem. :DDD Flotta szinten az egyik legnagyobb f*szerdőt tartogató márka, a márkaszervizben meg max a számlán látod a prémium érzést. Bár szerencsére mára már csak egy pár GT maradt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174490) AMD Power válasza CactuS (#174489) üzenetére


AMD Power
titán

Hiszek neked! :) Amúgy csúnyán hangzik de én valahogy semmikor semmilyen BMW nem vennék. Ha már a "prémium" kategória az nálam a Lexus és társait jelentik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#174491) kisza25 válasza Zoli-bácsi (#174477) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

prémiumként jött ki a gyárból, tehát 20 évesen is az, miért változna a titulusa :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174492) CactuS válasza AMD Power (#174490) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem életem csalódása volt, amikor beleültem a 0 km-es F30-asba, amikor megjelent. A kopogós műanyag, vajszínű műszerfal fehér feliratokkal gagyi volt, a váltója a legelejétől kezdve rázkódott terhelésen. Ez nekem így nagyon nem jött be anno:

Az első hibája néhány hónaposan volt, kapott egy szoftverfrissítést és az automata ablaktörlő megállt, ha ráütöttél bajuszkapcsolóra, akkor kb. 5 fokot mozdult az ablaktörlő. Nem akarok hülyeséget mondani, de kb. 3-3,5 hónapig így maradt az autó, mert nem lehetett a régi szoftvert visszaírni, az újat meg a központ ennyi idő alatt készítette el. A végén ugye cserélni kellett a modult is, és már akkor elég lekezelőek voltak a munkafelvevők (Rack), közölték az egyik hívásnál, hogy lehet, hogy megjött az alkatrész, de még nem volt ideje megnézni a héten. Kollégámnak egy picit feljebb van ismeretségi köre, így odapirított, még aznap hívtak, hogy itt az alkatrész és bármikor vihetjük beszerelni, soron kívül megteszik. A garancia szintén érdekes és eleve vicc, amit vállalnak, főleg a kiterjesztett garancia. Az egyik F30-asban azt hiszem 80 vagy 90k körül volt, amikor lejárt az alapgarancia és a kormánymű bedöglött mindenestől. Méltányosságról szó sem lehetett (évben csúszott ki az autó, nem futásban), pedig nem kis összegről van szó, mert a bontott is akkor majdnem 7 számjegyű volt. Szintén a márkához kötődik az egyetlen alkalom, amikor sikerült látványosan beb*szni a kulcsot, forgalmit a munkafelvevő asztalára néhány méterről és otthagyni az autót, mer 30+ perc alatt sem sikerült átvenni az autót szervizhez úgy, hogy időpontra mentünk. Alkatrész ellátás semmivel sem jobb, mint egy másik márkánál, F10 küszöbre azt hiszem 5 hónapot várunk.

Egy pozitívumot tudok, utasvédelme példás, ez egy F10-es volt egykor:

A másik, amit már írtam, hogy 20 évesen örültem volna, ha ennyire struccolnak a fiatal anyukák, amikor megállok az autóval egy játszótér mellett. Így szép lassan 40 felé már annyira nem hat meg, inkább zavaró.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174493) AMD Power válasza CactuS (#174492) üzenetére


AMD Power
titán

Elég szégyen ,hogy ilyesmi előfordulhat egy ilyen drága autónál. De ahogy olvasgatom más nagy márkáknál is elég komoly problémák vannak ilyen és ehhez hasonló területeken! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#174494) Zoli-bácsi válasza kisza25 (#174491) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Látom nem ment át a mondanivalóm lényege. :F

(#174495) Qru


Qru
MODERÁTOR

VW Golf VIII 2020. - TC

#nincsbennetarcsi

(#174496) Integrale válasza Zoli-bácsi (#174494) üzenetére


Integrale
veterán

Neked sem az, amit mi irtunk.
Tedd egy Vectra Bora melle az E46-ot, aztan meglatod. Azert mert 20 eves, meg ez nem valtozik. Mai szemmel is igenyes muszaki megoldasai vannak, jo anyagok a belterben, nagy motorkinalat, szeles skalan varialhato belsoter stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#174497) barnam_ válasza Qru (#174495) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pont most olvastam én is.
Nem rossz, örülök hogy mertek egy kicsit drasztikusabban változtatni a formaterven, modern, de egyértelműen Golf kinézete van.

(#174498) Magnum_ válasza CactuS (#174492) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most deja vu erzesem van. Ez masolt hsz, vagy megalmodtam?

I humbly and respectfully decline™

(#174499) tboldi válasza #89309696 (#174423) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-ünk is simán szintre töltős alapból, de el van nyalódva a kulcsnyílása a feltöltőfurat csavarjának, ott ez bonyolítja meg egy kicsit a dolgot. :D
Most a sebességjeladót kivéve kell beönteni a nedűt, közben figyelni a pontos mennyiségre (2,2 liter).

[ Szerkesztve ]

(#174500) #89309696


#89309696
törölt tag

Munkatársam hívott, hogy elvert egy őzet, a kocsinak nem nagyon van baja, vissza tud menni, de az őznek mindenhogy állnak a hátsó lábai, a bordái kilátszanak és még él, véres habosat zihál fel. Mondom maradj ott. Hentesbárd, deszka, vödör homok repült be a kocsiba, parketta végig hamar ott voltam, kihúztam az aszfaltra, deszka nyaka alá, csatt.
Majdnem elbőgte magát. Elvittem a bokros mögé, hogy a rókák, disznók ne az út mellett kóvályogjanak éjjel, leszórtam homokkal az utat aztán visszamentünk.
Nehezen tudta feldolgozni szerencsétlen, mert átült a kocsijába és el is tiport haza egyből.
Nekem se egyszerű sajnálom, de valakinek falkavezérnek kell lennie és meg kell csinálnia.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.