Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174151) Integrale válasza oliwire (#174146) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, egy adott márka legkisebb modellje nem feltétlenül A szegmens, ahogy a legnagyobb sem F.
Fiesta az B, a Focus C, Mondeo D.

"Bad reklám is reklám too"

(#174152) -v- válasza Qru (#174129) üzenetére


-v-
addikt

90-nél kevesebbet eszik nem?

(#174153) kisza25 válasza oliwire (#174140) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A1-A3-A6
Yaris corola avensis, az auris egy ideig a corola helyett volt
A volvónak nincs B szegmens mérete V30 az a C, s40 a D, aztán s60 az E ezt akkor passzolom
A mazdából meg mazda 2 az B, 3 az C, és 6 a D

Akkor most a Ford - Fiesta (A) - Focus (B-C?) Mondeo (D)?
A ford Ka az A és a fiesta a B és a focis a C, mondeo az D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174154) Integrale válasza kisza25 (#174153) üzenetére


Integrale
veterán

Volvonál az S60 az D, S80/90 az E.

Az S40 az egy kakukktojás, de igazából C szegmens. (a második generáció legalábbis)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#174155) Biqci válasza zoo8800 (#174123) üzenetére


Biqci
aktív tag

Persze, ez egyértelmű, hogy ha piros van, akkor nincs. Pontatlanul fogalmaztam. Tehát, ha nincs lámpa és zebra van, akkor a gyalogosnak mindig elsőbbsége van. Persze, más kérdés, hogy megkapja-e...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#174156) focvis válasza aero. (#174136) üzenetére


focvis
veterán

Fasza a Merga!

A géppark meg állat. :D

[ Szerkesztve ]

(#174157) freeknight válasza #89309696 (#174112) üzenetére


freeknight
őstag

Bár ez a fajta ember ritkán jelent fel
Nehogy azt hidd! Kis személyes történet, még tizenéves koromban történt: egy vidéki diszkóban ketten voltunk haverral, belénk kötött egy kisebb galeri, 4 fő. Mondván, hogy rámozdultunk a csajaikra. Természetesen ilyen nem történt, kellettek a hóhérnek azok a szakadék nők :DDD . Gondolom csak szerették volna hogy meglegyen a napi csicskítós, bunyós adagjuk.
Lényeg, hogy azt hitték, elverhetnek. Csúnyán tévedtek. Volt köztük büntetett előéletű is, ennek ellenére az első saller után rohantak is vamzerkedni a rendőrségre.
Szerencsére ügy nem lett belőle, mert volt 3 tanú is a szórakozóhely előtt, akik igazolták, hogy mi csak védekeztünk, ők kötöttek belénk, illetve ahogy mondtam, volt köztük akinek volt már ügye a törvénnyel.
De ez jól jellemzi, hogyan gondolkoznak ezek az aljadékok.
Ugyanez a típus megvan autósok között is. Ezeknek már az ütközés előtti pillanatban is azon jár az agyuk, hogyan úszhatnák meg, hogyan márthatnának be. Mire kijön a jard, nekik már kész kis történetük van, míg te mint jóhiszemű állampolgár még szinte sokkban vagy. Vigyázni kell velük nagyon. Illetve dashcam manapság már must-have. Mondták már itt is, mekkora balkáni mentalitás beszereltetni, dehát sajnos a balkánon élünk, balkáni közlekedési kultúrában.

(#174158) EQMontoya válasza -v- (#174152) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jo látni, hogy van, akinek még mindig nem megy at a trollkodas :DDD

Same rules apply!

(#174159) brumi1024 válasza kisza25 (#174153) üzenetére


brumi1024
veterán

A1-A3-A4, mert az A6 mar E kategoria, az A4 a D. BMW-nel, x-1-3, csak a hosszmotor belterben kicsit bezavar. Europaban mar foleg a premiumok csinalnak E kategoriat.

[ Szerkesztve ]

(#174160) oliwire válasza Integrale (#174154) üzenetére


oliwire
őstag

Kezd kitisztulni :DD köszönöm! :R

(#174161) F_Zolee válasza EQMontoya (#174158) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mindent is komolyan kell venni. ;]

(#174162) whitezo88


whitezo88
nagyúr

viszont tegnap láttam egy RSQ8-at, brutál gép, bár nem annyira szuper feltűnő mert full fekete, a feliratok is. Hahun közel 50ért neked is lehet :DDD

(#174163) #89309696 válasza tboldi (#174138) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mert ez egy Swift. Egyéb kérdés?

;]

(#174164) MunezXBK válasza Szoszo94 (#174062) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azé Cool Blue, me nem olyan fehér.

(#174165) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Pontosan ilyen hangja volt az én kocsimnak is mikor felrobbant a kuplung, csak ahhoz nitro sem kellett. :DD Ahol erő van ott pusztítás is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#174166) hacki87 válasza #89309696 (#174165) üzenetére


hacki87
senior tag

[link] ehhez se kellett nitro és még erő is volt! :)

(#174167) Qru válasza BigBlackDog (#174131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legkisebb távolságra volt állítva ami városban ok, azon kívül neccesnek érzem, ezért visszább vettem egy fokozattal. Én is inkább az elején fékezek nagyobbat és aztán hagyom kigurulni de az automatika pont fordítva fékez, nekem már éreztre veszélyesen későn fékez, persze eddig sosem vt gond de azért felülbírálom mindig. Inkább nem is használom csak városon kívül, ott nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#174168) Qru válasza aero. (#174136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Nagyon szép eredmény! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#174169) Pttypang


Pttypang
veterán

Totalcaron levettek az "ehenhalunk, mert adblock" szoveget?

Everybody lies.

(#174170) Qru válasza -v- (#174152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy bkv/távolsági buszhoz képest sokkal. :P

Annyit ítéltem meg biztonságosnak és bármikor megelőzhetett volna.

#nincsbennetarcsi

(#174171) EQMontoya válasza Pttypang (#174169) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak a belsoseg blogon levo bejegyzeseken van kint.

Same rules apply!

(#174172) Richard!


Richard!
addikt

Mindennapi karavánunkat add meg nekünk ma...

Aug. 5: [link]
Aug. 6: [link]
Aug. 7: ???

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#174173) EQMontoya válasza Richard! (#174172) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a második hogy lett 50k? Nem nagyon van olyan szabály, amit nem szegett meg.

Same rules apply!

(#174174) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Bicskakulcsom gombsora kikopott a mikrokapcsólós résznél kiesett a gumirész. Szeretnék venni új gombsort! Van a fővárosban vagy környékén olyan autós szaküzlet ahol vásárolhatok vagy csak webshopokból lehet rendelni?

(#174175) Richard! válasza EQMontoya (#174173) üzenetére


Richard!
addikt

Biztosan akciós volt tegnap a szabálysértés... ;] Passz amúgy. Én is keveslem.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#174176) Qru válasza EQMontoya (#174173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nevetséges büntetési tétel, nem csoda, hogy se szeri se száma ezeknek a horror karavánoknak. :(

#nincsbennetarcsi

(#174177) #89309696 válasza EQMontoya (#174173) üzenetére


#89309696
törölt tag

Úgy, hogy nem volt 6 kocsi egymásután kötve és legalább lekötözték 16 helyen feszesen. Közel sem olyan életveszélyes, mint az általában látottak. A szerb vadbarom még arra se volt képes, hogy a spanifer kampóját odadrótozza legalább az utánfutóhoz, hogy ne akadjon ki minden lassításnál. Ott még az ész is hiányzik, a másodiknál legalább a jelei megvannak, hogy a lehetőségekből próbálták a maxot kihozni. Nem is feltétlen visszatartó erő ilyenkor, ha 5x többet kell fizetni, inkább a jogsi bevonás lenne célravezetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#174178) CactuS válasza Qru (#174176) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az. Baromi jó lenne, ha valami látványosabb tételt kapnának és nem feltétlenül csak pénzbeli bírságra gondolok.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174179) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!
Kicsit nyugtalan vagyok, de remelem csak tulvizionalom a dolgot. Ma adtam el 330ezerert egy szep allapotu, de oreg Opelt. Olajat nem ette, de a viz kicsit fogyogatott par ezer kilometerenkent. Ezt jeleztem telefonon, autohirdetesben, szemelyesen is. Azonban ez az adasvetelibe nem tortent beirasra, mondvan, ok helyrerakjak a kocsit, aztan tovabb is adjak. Ezt mar a telefonban is jelezte a srac.
Adasvetelit kitoltottem elore (a reszemet), de mikor asztalhoz ultunk, elovettek az o peldanyukat. Rendes adasveteli, tulajdonjog atruhazasos, atneztem. Csak azert volt sajat peldanyuk, mert mint autokereskedok vennek meg. A srac aki itt volt, o lett a tanu, edesapam a masik, jogi szemelynel meg belyegzo, illetve egy nev, akit utolag leelenorztunk, hogy o a ceg tulaj.
Amit furcsaltam, hogy adasvetelibe miert nem alartak, hogy beleirjam megjegyzesbe azt a par hibat? (azt mondtak, hogy igy nem tudjak majd tovabb adni, mert amugy is helyrehozzak ezeket) Tulajdonjog atadas eseten ez csak koztem meg a ceg kozott jon letre gondolom. Tovabbadhatja ugy, hogy nem irjak a nevukre? Ezutan lesz nekem barmi gondom belole?
Neten mar bejelentettem online a tulajdonjog valtozast, illetve idopontot is foglaltam kedd reggelre, igy az en reszem megteszem.
A ceg amugy 2020ban lett bejegyezve 3 es 5 millio jegyzett tokevel.
Szerintetek bajos lehet ez, vagy csak tulaggodom? Elnezest, ha zavaros az irasom, csak kavarognam a fejemben a gondolatok.
Megjegyzem, amit meg furcsaltam, bar eletemben egyszer adtam el autot, igy nincs gyakorlatom benne, de kerte a srac irjam a megjegyzeshez, hogy vallalom a felelsosseget, hogy nem lesz gond az eredetvizsgan.... ez is kicsit fura volt nekem. Apam szerint tulreagalom.

(#174180) Qru válasza CactuS (#174178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zárolni a járgányt pár hétre akár vizsgálat címszóval. Aztán mehet haza gyalog, másodjára nem húzná meg a túlrakodást.

Azt nem értem, hogy a Német/Osztrák rendőrök ezt hagyják vagy csak itt pakolják fel a mindent is a futóra?

#nincsbennetarcsi

(#174181) CactuS válasza Qru (#174180) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pont erre gondoltam én is, ha gyalog hazamenne, utána már nem szórakozna ezzel. Én úgy hallottam, hogy kint nem merik megcsinálni, a határ után pakolják össze a karavánt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174182) Qru válasza CactuS (#174181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah szigor van arrafelé. Ma mentünk át a határon, két olasz autó ment előttünk azokat gyorsan le is kapcsolták a határátkelőnél.

#nincsbennetarcsi

(#174183) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kósza ötletként elgondolkoztam, hogy vajon egy lízingcég mennyire járulna hozzá, hogy a lízingelt autóval, saját költségre elmenjen a használója vezetési tréningre? :F

(#174184) szabonagyur válasza BigBlackDog (#174183) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálunk lehet bár a cégeseket saját használatra is lehet használni + EUs benzinkártya limit nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#174185) Qru válasza BigBlackDog (#174183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdezd meg de mivel casco van, nincs rizikó. Ha meg le akarnád rúgni a kocsit azt tréning nélkül is megtehetnéd...

#nincsbennetarcsi

(#174186) CactuS válasza BigBlackDog (#174183) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vezetési tréning alapvetően biztonságos az autóra nézve, a legtöbb ilyenen nincs nagy sebességű feladat és van bőven bukótér. Nem látom okát, hogy megtagadjanak egy ilyen kérést. Már ha kérni kell.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174187) Qru válasza CactuS (#174186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver anno lekaszált egy bólyát a megforgó autójával az a lököst leverte egy helyen de amúgy tényleg elég veszélytelen. Én voltam Bubival anno, nagyon hasznos. Simán kötelezővé tenném a jogsihoz a 8 órás alap kurzust.

#nincsbennetarcsi

(#174188) kisza25 válasza bexinho23 (#174179) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor lehetne gondod, ha veszed a cégtől és mondjuk felszámolás alatt van, mivel az adásvételi a cég nevére szól, elvileg nem lehet gond, a hirdetést azért mentsd le (képernyőfotó), kormányablakban jelented és részedről letudva

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174189) bexinho23 válasza kisza25 (#174188) üzenetére


bexinho23
őstag

Ertem, koszi. Online mar lejelejtettem ugyfelkapun, keddre megyek be reggel idopontra, biztositos alkuszom pedig hetfon intezi a biztositoval. A hirdetest lementettem, rajta van a HA hirdetesazonositoja is, illetve minden mas.

(#174190) CactuS válasza Qru (#174187) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért is mondom, hogy nagy gond nem lehet. Amikor a Kia rendezte a sajátját a flottakezelőknek, akkor a tököli reptéren volt a pálya és nagyobb sebességű tesztekhez saját autókat adott (Stingereket). :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174191) 6030D válasza Qru (#174180) üzenetére


6030D
Ármester

Ezek általában megélhetési emberek, 3000 körül már van szállás, az 21 napra 63e ft. A karaván értékén pont annyit dob, mint a bünti. De ha valaki feljön érte 2 tank "sdi-ért", abba se halnak bele. Rakományelkobzás, nagy értékű bírság, ami működne.
Apróbetűsként jegyzem meg, hogy az EKÁER sem oldott meg semmit feketepiacot, csak elpattog a normál vállalkozók hibáin.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#174192) bexinho23 válasza kisza25 (#174188) üzenetére


bexinho23
őstag

Meg lenne egy kerdesem. Ha minden megfeleloen mi van toltve, alairva, de a vevo jogi szemelynel a kepviselo neve rossz mezobe van irva, "kepviselo neve" helyett a "neve" reszhez. Atirasnal ez gond lehet? Kepet linkelem, csak elhomalyositottam az adatot.
link

Termeszetesen a belyegzon szerepel a kft neve, szekhely cime, cegjegyzekszama, adoszama. Amiket megneztem, es hitelesek, valosak.

[ Szerkesztve ]

(#174193) kisza25 válasza 6030D (#174191) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért volt már nagy bünti is (2M Ft)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#174194) Magnum_ válasza bexinho23 (#174192) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem lesz ebbol gond.

I humbly and respectfully decline™

(#174195) bexinho23 válasza Magnum_ (#174194) üzenetére


bexinho23
őstag

Ami meg kerdeseket vet fel bennem:

Ugye mint emlitettem, az autom egy ceg (autokereskedo) vette meg, hogy majd tovabbadja (lehet h atiras elott), viszont en bejelentem hivatalban es biztositonal 8 napon belul, hogy eladtam, de valamiert nem megy at az auto eredetvizsgan (akar a vevo modosit a motorkodon, vagy valami), akkor mint eladot, engem terhel barmi? Csak azert erdekel, mert furcsaltam, hogy ragaszkodtak, hogy adasvetelire irjam ra, hogy eredvizsgaert felelosseget vallalok... en vallalom is, de azt nem tudom garantalni, hogy a vevo nem buheral barmivel is, mielott meg eladna.. Szerintetek?

(#174196) Magnum_ válasza bexinho23 (#174195) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez igy mar jogi kerdes. Hogyan kerult ez pontosan megfogalmazasra a szerzofesben?

Mert a jovore nezve kizarnam, a te szerzodesed idopontjaig vallalnam csak, hogy addig az idopontig biztosan rendben van, azt koveto idoponttol nincs ralatasod.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#174197) bexinho23 válasza Magnum_ (#174196) üzenetére


bexinho23
őstag

Pontosan "eredetvizsgaert felelosseget vallalok". De ha johiszemuen irtam, mondvan ez a kocsi rendben van, akkor a vevonek kell bizonyitania, hogy nem nala lett modositva. Raadasul ugye nem maganszemelykent vette. Kicsit aggodok, bar lehet tullihegem. De a neten olvastam par remtortenetet. Igaz ritkabban az elado oldalarol.

(#174198) Qru válasza CactuS (#174190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott volt a fórumos tréning is, az egesz korrekt pálya. :K

#nincsbennetarcsi

(#174199) richies


richies
senior tag

Sziasztok
Adott egy Hyundai i30 2014 es 1.6mpi
Sajna kátyúknál meg nagyobb széllökésnél elkezd általában balra húzni kicsit, s korrigálni kell picit.
Úgy érződik a jobb segge kezd el vándorolni, nem veszesen, de 1-2cm t kell a kormanyon huzni siman.

Hosszú távon már fárasztó.
Voltam több szerelőnél is, egyik azt mondta egyik szilent kicsit ereszt, a többi nem talált semmit.

Razopadon is volt, csatolom a képet, itt is azt mondták ok minden, bőven tűrésen belül van.

Gumik újak, mint 2.3 baron volt.

Én mint laikus, simán látható, hogy mindkét jobb oldali futómű kicsit rosszabb állapotban van, gondolom ezek összeadódnak.
Stabilizátor rudak esetleg lehetnek? Néha hallok kotyogast mostanában de elölről.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Rozsomak of Power

(#174200) freeknight


freeknight
őstag

Összefújta a szemetet a szél: youtube és cringe alert
Golf 7 R teszt, kicsit "másképp".
Ilyen az, amikor apuci alátesz egy igazi fittipaldi segge alá egy 310 lóerős kocsit, akinek biztosan sok rutinja van 30 óra forgalom és pár óra GTA V után.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, én most kihagytam a reggeli kávét, elég volt helyette ez a videó :D
Aki nem bírna a srácok "stílusát", ami teljesen érthető, 8:30 után kezdődik a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.