Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174101) #89309696 válasza , (#174075) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkora távot mint a videón a sárga kastély előtti zebra senki nem fog megtenni, feleakkorát se nagyon, főleg ha autó sincs az úton. Ez is ilyen Kresz gumiszabály. A legtöbb ember néhány 10 méternél többet nem kerül. Persze zebrát se lehet sűrűbben rakni egyrészt akkor a kocsik mindenhol hússzal mennének, másrészt még több baleset lenne. Zebra nélkül kicsit óvatosabbak a gyalogosok.
Pár napja is letáncikált elém egy csaj háttal, mert annyira pofázott a mögötte lévőnek, tisztára úgy viselkedett mint aki egyenesen akar tovább menni. De már megtanultam ezeket, mondjuk át nem engedtem az anyja valagát neki hanem szembesávba kikerültem. A zebra nem a járda megszakítatlan folytatása ezt beléjük kéne verni, de hiába lapítanak ki néhányat évente nem tanulják meg.

[ Szerkesztve ]

(#174102) -v- válasza Qru (#174097) üzenetére


-v-
addikt

Akkor megéri szerintetek ilyen gumit vásárolni?
Mennyi javulásra lehet számítani?

(#174103) stickermajom válasza -v- (#174102) üzenetére


stickermajom
addikt

Mindenképpen. Extraként jár az Eco gumikhoz fogyasztás posztolás jog is a PH-n. ;] Nem csillag kerül a neved mellé, hanem benzinkanna.

Ja, 7,56 az agglo járat most klimázva.

(#174104) kisza25 válasza Qru (#174097) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az a vicc, hogy a jelenlegi négyévszakos is jobban viselkedik, mint a nexen n'blue, vagy a Michelin energy eco gumik, igaz a fogyija elvileg sz@r, de amíg 7,2- vel eljárok nem igazán érdekel :D
Az eco gumikkal kis eső és állva tudod pörgetni 90-100 lóerős autóban úgy, hogy nem is akarod. A nexenel 2x-3x jártam úgy, hogy gyorsan akartam elindulni és csak helyben tekert a tipo alatt, húznom kellett egy kettest. :N

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#174105) BigBlackDog válasza -v- (#174102) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ja, abszolút. :B Kicsit hangosabbak is, nem kopnak olyan gyorsan (több ideig élvezheted) és még fszán nyikorog is telitalpas indulásnál, erősebb fékezésnél (plusz pont, mindenki felfigyel). Legalábbis a Polón ilyen a Falken Ecorun. Fogyiban viszont nálam nem volt különbség a TS860-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#174106) parandroid válasza #89309696 (#174101) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“A zebra nem a járda megszakítatlan folytatása ezt beléjük kéne verni...”

Az megvan, hogy nyugati irányban átléped az országhatárt, és a zebra azonnal kvázi járdaként működik, ahol az autósnak csak akkor van elsőbbsége, ha a jelzőlámpa azt mondja?

Nekem még mindig fura, hogy errefelé ha megállok elengedni egy gyalogost, akkor van egy idióta, aki a dudán tenyerelve padlógázzal kivág mellém, és megelőz, miközben még ordítani, és mutogatni is van kapacitása. Lenyűgöző. Kicsit olyan Mo-n vezetni, mint egy szafari valami ősemberekkel teli rezervátumban. Ijesztő, és borzongató, érzed a veszélyt, és az adrenalint, miközben valamennyire mégis civilizált külsőbe van oltva.

A héten szűk kisvárosi utca egyik oldalán parkoló autókat kerültem ki. 3-4-en álltak olyan kb 50-100 m-en elszórva, utána még olyan 100m az utca végéig. Látom, hogy fehér furgon kanyarodik be az utcába, az utolsó előtti autónál voltam, talán volt egy autónyi hely a kettő között, de ebben sem vagyok biztos. Kényelmesen befejezhető lett volna a manőver, fel sem tartottam volna, ha nem nyomja tövig a pedált, és padlógázzal rám nem startol, aztán satufékkel meg nem áll félig előttem, félig mellettem (addigra már kikerültem az autót, épp soroltam volna vissza a saját oldalamra), és torkaszakadtából elkezd üvölteni a lehúzott ablakon keresztül. Leengedtem én is az ablakot, hogy elbeszélgessünk, de nemigen jutottam szóhoz. Mögöttem egy traktor jött egy szénabálás utánfutóval, utána abba is belekötött, mert nyilván utánam sem tudott tőle továbbmenni. Pedig megpróbálta, nyilván padlógázzal, hátha ráijeszt az akkor már mögöttem álló traktorra is. Vannak bajok...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174107) Jorus válasza #89309696 (#174077) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az a 2nd gen OBK (ami a 3rd gen Legara épül). A 3rd gen OBK meg a 4th gen Legara.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#174108) Qru válasza -v- (#174102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem éri meg persze. De mások a gyártói érdekek mert a fogyi értéket megnézik a katalógusban a jávorszavas teszt eredményt meg nem... és ezen csak ront a CO2 kovóta...

Mennyi a javulás? Fél deci? 1? Az eu-s betűs besorolás legjobbja és legrosszabbja között kb 8 dl a különbség (labor körülmények között).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#174109) #89309696 válasza parandroid (#174106) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csakhogy itt nincs jelzőlámpa...

(#174110) Qru válasza parandroid (#174106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos jó a jellemzésed az itteni közlekedési morálról. :(

Ugyanilyen szitubam voltam minap csak eppen se előre se hátra. Neki kb 2 métert kellett volna visszagurulni amit nem kellett volna megtennie ha nem nyom direkt padlót hogy ne tudjam befejezni a manővert. Vagy 1.5 percig néztünk farkasszemet mire kapcsolt, hogy nem fogok visszatolatni...

#nincsbennetarcsi

(#174111) Tsebacsi válasza parandroid (#174106) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon jó hasonlat! :K

Szinte rettegve várom mikor sodor el egy idióta száguldozó fasz vagy mikor jön nekem egy analfabéta szerencsétlen aki azt se tudja épp hol van... De sok olyan is van, aki szépen tötymörög, és amikor megelőznéd akkor a szokásos gyorsítok hogy csakazértse kerülj elém manőver jön. Vasárnaptól 1 hét pihi balatonon, alig várom!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174112) #89309696 válasza Qru (#174110) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt a földutakon játszódik el rendszeresen, az erősebb kutya bszik elv megy. Hiába vagyok én az út felénél egyedül és ő jön be a legvégénél frissen, üdén, akkor is odatolakszik és nem várná meg kimenjek, hanem letol. Inkább vissza szoktam gurulni, mert az ilyen barom úgyse enged el, másrészt én meg ismerem magam, hogy birka türelmű vagyok, de ha elönti az agyamat a szar akkor előfordulhat, hogy kiugrok a kocsiból és kitépem a szarjából. Aztán nincs kedvem ilyen idióták miatt bíróságra járni. Bár ez a fajta ember ritkán jelent fel, de sokkal buddhistább és nyugodtabb ha elengedem a barmot aztán reménykedem benne, hogy a karma rendszer működik.

[ Szerkesztve ]

(#174113) Biqci válasza #89309696 (#174109) üzenetére


Biqci
aktív tag

Tök mindegy van-e lámpa, vagy nincs. A zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van. Ha nem adod meg, sőt inkább ki is kerülöd, lehet, hogy a következő rendőrvideóban te is benne leszel...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#174114) kisza25 válasza parandroid (#174106) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elég jól leírtad az itthoni közlekedési morált :(
Egyre jobban hajlok az felé, hogy megtartom az ibiza-t, egyszerűen nincs értelme jobb, szebb, újabb autót venni ennyi barom közé :(

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#174115) Integrale válasza parandroid (#174106) üzenetére


Integrale
veterán

Valamelyik nap mentem Monorra esküvőre, van egy szakasz, ahol útfelújítás van, egyik sáv lámpával lezárva.
Alapból lassú volt a forgalom, én meg már piroshoz értem oda, na a mögöttem álló Mondeós úgy gondolta, hogy nem vár megelőzött és átment a piroson, szembe meg már indultak. :W

"Bad reklám is reklám too"

(#174116) EQMontoya válasza Tsebacsi (#174111) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az előzés közben gyorsítók nekem is nagy kedvenceim. Nyilvan az átlag itthoni autó az IS-sel szemben esélytelen, de őszintén érdekelne, hogy ilyenkor mi a cél?

Same rules apply!

(#174117) Tsebacsi válasza EQMontoya (#174116) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsinyes bosszú és pillanatnyi "nagy a farkam" érzés ha már otthon az asszony nem bújik vele ágyba (vagy pont ezek miatt igen, de akkor még nagyobb a baj :D )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174118) kisza25 válasza EQMontoya (#174116) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt hiszi racse van :D

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#174119) Qru válasza kisza25 (#174114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én még Bubit is sajnálom (pedig az sem mai darab), többek között ezért sem megyek be vele a városba ha nem muszáj.

#nincsbennetarcsi

(#174120) tomcsi23 válasza Qru (#174108) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rosszul látod. Minden egyes féldeci megéri. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#174121) #89309696 válasza Biqci (#174113) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem lehet hanem valószínű. Senki sem szent ebben a topikban se vagy civil rendőr vagy dashcamhuszár videón rajta lesz csak idő kérdése. Lehet már most is rajta vagyok valamin csak nem tudok róla és ez bárkivel lehet.

(#174122) Qru válasza tomcsi23 (#174120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legjobb befektetés. Elvégre hol máshol kapsz vissza 40%-ot... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#174123) zoo8800 válasza Biqci (#174113) üzenetére


zoo8800
veterán

Tök mindegy van-e lámpa, vagy nincs. A zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van.

Ezt azért gondold át...
Nemrég volt egy gyalogosgázolás a Hungária körúton, elcsaptak egy piroson átsétáló gyalogost. Nem az autóst hozták ki felelősnek, vajon miért?

rip and tear, until it is done

(#174124) Doki16 válasza EQMontoya (#174116) üzenetére


Doki16
addikt

Én nem szoktam előzni, az nálam ismeretlen fogalom. A rágyorsítás meg pláne, akkor nőne a fogyi, akárcsak az előzésnél ;] Mindent kerülök amivel akárcsak 1 wattal is többet használok :D
Amúgy viccen kívül ezt én sem értem soha, hogy mire jó. Fix tempóval szoktam menni, engem rendszeresen letolnak 90-nél. Egyedül pályán eresztem el a gépet, ott azért páran bepróbálkoznak, gondolom a zöld rendszám végett, hogy ezt biztosan könnyű lesz lenyomni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#174125) Qru válasza Doki16 (#174124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elengedem az ilyeneket, amúgy is utálom ha vki a nyakamon liheg. Tnap egy fehér 5er loholt a nyakamon de nem akart megelőzni. Aztán mikor 2x2 sáv lett azonnal jobbról elment mellettem, majd visszalassult. Ennek mi az értelme...?!

#nincsbennetarcsi

(#174126) MasterMark válasza Qru (#174125) üzenetére


MasterMark
titán

Ez általában azért van, mert nem ugyanabban a ritmusban mentek, és az baromi zavaró tud ám lenni hátulról.

Switch Tax

(#174127) 6030D válasza -v- (#174102) üzenetére


6030D
Ármester

Bérlet mellé felesleges.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#174128) molnarpeter válasza CactuS (#174100) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fiorino: S/S nélküliben 45 Ah akku volt, rövid állás után lemerült, cserébe viszont kézi gyorscsatis a test kábel :D lehet csak a feszültség volt alacsony.

(#174129) Qru válasza MasterMark (#174126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

100 helyett 90-el mentem valóban de simán meg tudott volna előzni akkor is amikor még csak 1x1 sávon mentünk. Aztán lett 2x2 sáv én felgyorsítottam 100-ra ő meg maradt 90-nél.

De lehet csak közelre állította a radaros tempomatot?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#174130) CactuS válasza molnarpeter (#174128) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kikormoltam tegnap hazafelé, de semmi. A vicc, hogy menetlevelet - tudom, b*zi aki ír, de jobb a békesség - se tudok írni, mert egyből felülírja a kijelzőt a check engine szöveggel, nem tudom mennyi van benne (most kb. 120 km). Azért az is vicc, hogy ebben a változatban nincs oldalsó ajtó sem, mert kellett a súlycsökkentés, nincs kormánymagasság állítás, ami azt jelenti, hogy 10-170 között nem látom a mutatót a kormánytól. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174131) BigBlackDog válasza Qru (#174129) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért megnézném, hogy a radaros tempomat hogyan képes vészfékezni ilyen kicsi távolságokról. :DDD Polónál is szkeptikus vagyok, általában mindig belefékezek lábbal, ha erősebb lassulás van. Valószínűleg nem lenne gond, ha ráhagynám, csak nem úgy lassít, ahogy én akarom. Én inkább szeretek az elején intenzívebben fékezni és a végén beleoldani, a kocsi meg kicsit késlekedik, majd kiegyenlített fékerővel lassít, ahogy észrevettem.

(#174132) #89309696 válasza BigBlackDog (#174131) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ahogy a Megane 2 a múltkori videón a szivacstorlasznak, akkora esélye lenne a tempomatnak is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#174133) brumi1024 válasza EQMontoya (#174116) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem szabad eselyt hagyni. 50km/h sebessegkulonbseget mar nem probal meg ledolgozni. ;]

(#174134) CactuS válasza BigBlackDog (#174131) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A végén ha gond van, azért beletapos kegyetlenül. Vitara S vészfék asszisztens rendszeresen megsz*patott a vészfékezéseivel, illetve legutóbb a céges parkolóba egy Grand Cmax. Belógott egy bokor ága mélyen a parkolóhelyre, a szenzor meg képet kapott és satuzott.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#174135) BigBlackDog válasza CactuS (#174134) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az oké, hogy beletapos, de ha szr a gumi (márpedig a gyári eco az szerintem), akkor már úgyis mindegy. :DDD Múltkor is volt egy vészfékezés pályán, hát, meglepett, hogy mennyire tud nyikorogni és mennyire nem lassul az autó. Azóta eresztettem is a nyomásból (a normál és az eco értéket között volt), de ezeknek a gumiknak a tapadására sok mindent nem bíznék. Mondjuk normál használatnál nincs gond velük.

(#174136) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kezdem utolérni magam, sikerült pár dolgot elintézni az autóval. Megvolt a váltóolaj, motorolaj, szűrő, fékfolyadék csere, sikerült még mellé 3 órát aludni, ennyi fért bele.

Aztán végre eltudtam vinni az autót, mert már rég kíváncsi voltam.

Sajnos az első generációs 7G Tronic miatt nem tudtunk pontosat mérni a nyomatékra, mert nem lehet fixre zárni, így kb. 2,2k-nál tudta teljesen lepadlózni visszaváltás nélkül (nyomatékcsúcs 1800rpm), szvsz meglehet a 600, nem vagyok csalódott.
Keréken 221, főtengelyen 278 lóerő, ami pozitív meglepetésként ért eléggé.
Göbi mit szólna a görbéhez? :))

A cég parkolójában álló autók:

+ még 4 Supra, abból az egyik ~900 ló, DCT váltós az M4-ből, a másik ZF 8HP.
Céges autó, zsír új Supra, hibrid turbó, ültetés, felni :DDD
A faszi mondta, hogy gari addig volt az autóra, míg lerakta a tréler náluk.

ps.: rákérdeztem direkt az automata-manual konverzióra, említettem a 6 milliót, amit a TC videóban említettek, azt mondta picivel több, mint a feléből megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#174137) tboy93 válasza aero. (#174136) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eleg combos a merga :K

(#174138) tboldi


tboldi
nagyúr

Ez a Swift nemrég kapott műszakit ott, ahol nálam mindenbe is belekötöttek. Ezzel a szép mikrobiommal... :W

(#174136) aero.: :C

[ Szerkesztve ]

(#174139) F_Zolee válasza tboldi (#174138) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor kezdek megnyugodni, hogy mire én megyek nem vetetik le a hátsó dobot ami eddig jó volt. :DDD

(#174140) oliwire


oliwire
őstag

Fordnál van ez a sorrend: Fiesta - Focus - Mondeo
VW - Polo - Golf - Passat
Opel - Corsa - Astra - Insignia

hogy vannak ezek más típusoknál?
Audi - A? - A3 - A4? :F
Toyota - Auris - Corolla - Avensis?
Mazda - 1 - 3 - 6?
Volvo - V? - V40 - V60?

(#174141) whitezo88 válasza aero. (#174136) üzenetére


whitezo88
nagyúr

parkolóról jut eszembe, üzleti tárgyalás miatt voltam egy idei építésű, budai társasházban. Közös mélygarázs van, 6 autóból ami állt volt M430i, új Merci meg Porsche is. Igaz, a nm ár is 7 számjegyű ott a lakásoknak. 2 emelet, de nagyobb lift van mint itt a 10 emeletesben, megújuló erőforrások, padló meg mennyezetfűtés meg minden (napelem nem volt, építtető szerint nem érte volna meg, talán később)

(#174142) Integrale válasza aero. (#174136) üzenetére


Integrale
veterán

Ez az első generációs CLS a mai napig nagyszerű forma, mindig hosszasan bámulom. Kívül belül remek. :R

oliwire: A1-A3-A4-A6-A8 (ha csak a klasszikusnak tekinthető formát és méretet nézzük, A,B,C,D,E,F szegmens)
Toyota: Autis és a Corolla egykutya, C szegmens mind a kettő, Yaris, Corolla, Avensis, Camry (B,C,D,E)
Volvo: C30, S40, S60, S80/90 (Ez C,D,E kategória)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#174143) Integrale válasza tboldi (#174138) üzenetére


Integrale
veterán

"Bad reklám is reklám too"

(#174144) tboldi válasza F_Zolee (#174139) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amúgy a vezetőülése is leszakadt egyszer, az alja teljesen elporladt már, de valahogy megfoltozták. És nekem meg beszólnak, hogy a másik gyári kerékméretet használom? :D

(#174143) Integrale: Nem egészen, a Swift tulaja és a vizsgabiztos egy faluban élnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#174145) aero. válasza Integrale (#174142) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hasonlóan gondolkodunk akkor, elég jól sikerült.

whitezo88 ez van, ha bejön az élet, na de azok ezekhez képest kispályások, amit ezekre a vasakra ellehet költeni ...

Elfelejtettem, hogy ezzel a teljesítménnyel még ez is belefér. 1815kg önsúly +50kg csomag és 270kg-nyi ember (20km város 30-50-nel, 90km 90-nel, a többi óra 130)

(#174146) oliwire válasza Integrale (#174142) üzenetére


oliwire
őstag

Akkor most a Ford - Fiesta (A) - Focus (B-C?) Mondeo (D)?

(#174147) zoo8800 válasza oliwire (#174146) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, Fiesta B, Focus C, Mondeo D
A Ka volt az A szegmensben Fordéknál.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#174148) BigBlackDog válasza oliwire (#174146) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Érdekesség, ha még nem volt.

(#174149) oliwire válasza zoo8800 (#174147) üzenetére


oliwire
őstag

Köszi! :R

(#174150) -v- válasza 6030D (#174127) üzenetére


-v-
addikt

Akkor lemondom a rendelést :(((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.