Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169901) bulikavagyok válasza sutszi (#169900) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A képet az én autómból készítettem, és amúgy a szélvédő "kulás", nem a motorháztető. :D Nagyon poros már az autó, holnap mosom valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#169902) Qru válasza simonjoe (#169893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kikapják a tűzoltók simán az se jó ha betörik és összevagdosnak a szilánkok. Csak fóliással ne pottyanj vízbe, mert abból nehezebb kijutni. Bár már sok modern autóban van vízérzékelő a motortérben, amit ha rövidre zár a víz akkor leengedi a két első ablakot teljesen.

#nincsbennetarcsi

(#169903) simonjoe válasza tboldi (#169894) üzenetére


simonjoe
senior tag

...oh, Te szegény!! Mi történt???
(#169902) Qru : Nem konkrétan a tűzoltókra gondoltam, hisz nem Ők érnek oda először. Egy "mezei" segítségnyújtónak gyűlne meg a baja vele. Én továbbra is tartom, h lehetnek helyzetek amikor nagyon nem jó a fólia.

Joe

(#169904) Qru válasza simonjoe (#169903) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vízbe eséskor sem de ezt írtam is. Nekem sincs elöl de nem is tetetnék.

#nincsbennetarcsi

(#169905) tboldi válasza simonjoe (#169903) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem figyeltem és hirtelen ott termett egy villanyoszlop.

(#169906) grizlisandor válasza atee_13 (#169896) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bástya, ez két különböző videó, van a TC-s Tibi műhelyes, ahol az alany egy Skoda Octávia autó 190k km-el, amit elvisznek a HHO-hoz és a TerraCleannel-hez.

Meg van, amit én linkeltem, az a TerraClean saját videója, ahol az alany egy Seat Ateca, nem tudjuk mennyi km-el.

Abban igazad van, hogy ki lett próbálva egy többet futott autón, lásd fent az Octáviá-n, de mint írtam, arra azt mondták, hogy nem hivatalos helyre vitték az autót, azért volt hasztalan a kezelés. :DDD

(#169907) Integrale válasza grizlisandor (#169906) üzenetére


Integrale
veterán

A terraclean fb hozzaszolasai szanalmasak.

"Bad reklám is reklám too"

(#169908) focvis válasza pit stop (#169898) üzenetére


focvis
veterán

Várt egy pótkerékre? Még csak helye sincs a csomagtartóban.

(#169909) atee_13 válasza grizlisandor (#169906) üzenetére


atee_13
őstag

Ok, de te az (#169879) grizlisandor -ben a 190 ezerre kérdeztél mikor hivatkozva volt megjelölve a 190 ezer + még betettél egy videót is azt hittem arra a videóra gondoltál. A vezess.hu sat én is láttam tegnap reggel

// de már tudom hol csúszott el a diskurzus :))

[ Szerkesztve ]

(#169910) Qru válasza Integrale (#169907) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maga a technológia is az. :K

#nincsbennetarcsi

(#169911) #89309696 válasza gergo5991 (#169811) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itthon semmi értelme ilyennek, mert leszívják a féktartályból azt a 3 decit, felöntik újjal és megvan a jó forráspont, viszontlátásra. Közben meg a kétféle kevert szar ahogy idővel kúszik lefele a csövön és oldja a koszt még rosszabb, mintha a 10+ éves gyárit hagyná benne érintetlenül.
Itthon már az nagy segítség volna, ha a meglévő szabályokat betartanák normálisan [link] , a szigorítások bőven ráérnek még mire felnőnek az emberek hozzá.

(#169912) #89309696


#89309696
törölt tag

Nem tudom volt-e szó róla, de hónap végéig van csak ingyenes parkolás. :K

És eltörölték a hülyeségeket is, kivéve a kötelező maszkot és blabla. [link]

Tegnap bementem a boltba céges autóval így nem volt nálam maszk a pólómat húztam az orrom fölé ez is megengedett már és a boltos is beengedett. Egy 50 körüli nő meg elkezdett nekem pampogni, hogy maszk nélkül menjek ki onnan, mondtam neki nem fogok, erre elrohant mellettem majdnem fellökött és azt mondta, hogy akkor tűnjek az útjából sipirc, őneki azonnal ki kell mennie innen.
Jóvan, menjél akkor. :D

(#169913) K Norbi válasza bulikavagyok (#169899) üzenetére


K Norbi
addikt

hüüüü az az Audi.. :U

(#169914) Tsebacsi válasza #89309696 (#169912) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én sem szeretem ha valaki maszk nélkül szaladgál ha egyszer szabály de legalább megtetted amit lehet, mások meg szarnak rá (jó szerencsére marha ritka). A nő meg szimplán túlreagálta, nem is kicsit. Kesztyű volt rajta? Ha nem, szart se ér a maszkja se :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169915) #89309696 válasza Tsebacsi (#169914) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az nem és két tejföl volt a kezében, aki ennyire tart a járványtól az miért nem nagybevásárlást csinál két hetente ahogy az elején én is tettem, meg miért a legforgalmasabb időpontban megy bevásárolni, ja mert akkor lemarad a napi trécselésről a boltban, mert egymás között ugye nem tudják terjeszteni.... Butácska az a helyzet, aztán túl sok M1-et néz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#169917) 6030D válasza Tsebacsi (#169914) üzenetére


6030D
Ármester

Miért, maszkban, kesztyűben ha szemen tüsszentem, akkor jól jár? :U Nem nagyon fogták fel az emberek, hogy a maszk nem őket védi, hanem ha ő fertőzött, akkor nem adja tovább. Csak ha ezt így kommunikálják, akkor "senki" sem hordaná, mert pont lesz@rja mi lesz a másikkal. Lásd, a boltban a nő maszkban, de átpakolt 3 kenyeret puszta kézzel, mert neki a belső kell. Nem egyszer láttam olyat, hogy lyukat csináltak a maszkra a ciginek. :DDD Arra is kíváncsi leszek, hogy ha lefut ez az egész, akkor visszaállnak-e az emberek megint arra, hogy a férfi wc-ből 5-ből 3 ember kézmosás nélkül távozik....

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169918) Integrale válasza Qru (#169910) üzenetére


Integrale
veterán

Az hagyjan, de a Gidofalvi nagyon beleellt az osszes hozzaszolasba, amiben ekeztek a technologiat.
Irtak, hogy csokkent 20 Nm-t a nyomatek es 2000 fordulattal feljebb koltozott. Erre csak azt hajtogatja, hogy de a kompresszio. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#169919) grizlisandor válasza Integrale (#169907) üzenetére


grizlisandor
addikt

Van a melóhelyen egy okosság, ami szállóige lett: " Jó az, csak nem arra vonatkozik!' ;]

(#169909) atee_13: :K

(#169910) Qru:

Ott van a videón, hogy az új géppel fecskendezés működik. ;]
Az előző gép nem volt elég hatékony. :DDD

(#169914) Tsebacsi:
Nálunk a faluba(városba) nagypiaci nap van, ugye a piacon nem kell, boltokba kellene maszk, kb a boltban a 75% nem volt maszk, majd én éreztem magam hülyén. :U

Más:
Most műszkizik Pios, szög gyári. Kivéve a ledesített tolató lámpa, mert olyan a hátsó lökhárító aljába kell tenni. Természetesen a vizsgabiztos közölte velem, hogy olyan nem lehet és hozott bele egy normál izzót.
Remélem, ha végzett visszateszi bele a ledest. ;]

(#169920) molnarpeter válasza grizlisandor (#169919) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer én is kipróbáltam a tolatóhoz (aztán műszakira menet már a másik oldalon hagyományos volt). Ki is szedték, én meg inkább beraktam MTZ-be fülke világításnak a LED-et :D

(#169921) fant0mi válasza grizlisandor (#169919) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha csak a rendszamtabla megvilagitas ledes, azert ugatnak?

(#169922) grizlisandor válasza molnarpeter (#169920) üzenetére


grizlisandor
addikt

2 éve ugyanitt műszakizott az autó, csak akkor itthagytuk előző este és másnap jöhettünk érte, akkor is benne volt már. :U

(#169921) fant0mi:

Nem tudom.

(#169923) K Norbi válasza 6030D (#169917) üzenetére


K Norbi
addikt

Az emberek megint arra, hogy a férfi wc-ből 5-ből 3 ember kézmosás nélkül távozik...
Előtte kell [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#169924) aero. válasza 6030D (#169916) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Amugy probaltatok mar maszkban tusszenteni? Instant kuka az egesz ... Veletlen sikerult kiprobalnom, nalunk 2 honapja kotelezo, igy heti 50-60 orat rajtam az a szar.

(#169925) pit stop válasza focvis (#169908) üzenetére


pit stop
addikt

Negyed részben a középső sávba lógott be, háromnegyed részben meg a buszsávban állt. Ha nincs benne pótkerék (kombiba nem fért?), akkor megérteném de akkor se 1,5 sávot elfoglalva kellett volna pillázni (vagy más történt).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#169926) syIex válasza pit stop (#169925) üzenetére


syIex
veterán

Sajna az "újabb" Volvokba nem tesznek alapból...
Az én S80-omhoz sem járt, pedig bőven van neki hely.. :Y

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#169927) sutszi válasza aero. (#169924) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem mondod...allergiás vagyok. Full random, hogy jön rám egy 3-5 tüsszentéses sorozat... Szerencsére nekem nem kell melóhoz, de mikor vásárlás van eléggé figyelni kell.
Arról nem is beszélve, hogy a sok gyökér ilyenkor úgy néz mint a véres késre... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#169928) 6030D válasza aero. (#169924) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnap sikerült a Lidlben, de még a könyökhajlatomat is odatettem. :) Igen, érdekes érzés utána belülről.... Nekem mosható van, hetente 2-3x kell csak használnom bevásárlásnál, home officban nem, szóval nekem nem nyűg. Csak az, hogy ne felejtsem el, hogy mindig nálam legyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169929) kisza25 válasza 6030D (#169928) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem az a gond, hogy hova tegyem le az autóban, sokat megyek rövid távokat és olyankor nem klímázok, hanem letekerem mind a 4 ablakot, az a sz@r meg nekiáll röpködni. Mondjuk ibizában elég kevés a pakolóhely sajnos

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169930) MunezXBK válasza kisza25 (#169929) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kesztűtartó esetleg?

(#169931) Tsebacsi válasza MunezXBK (#169930) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ott az autó papírjai vannak ;] :D Meg a kesztyű :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169932) 6030D válasza kisza25 (#169929) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem van kis táskám :B a millió kulcs, irat is miegymás miatt, de ha gyalog megyek el vásárolni egy pénztárcával, akkor csak zsebre vágom. Annyi, hogy egy uzsonnás zacsiba van begyűrve, hogy kevésbé legyen koszos a fehér maszk (kulcsok, farmer miatt).

Legyen azért valami on is:
Így néz ki egy felrobbant Skyline motor belülről |youtube|

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169933) CactuS válasza K Norbi (#169913) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én inkább a másik pirosra gerjednék, inkább nézem a transit bajuszkapcsolót, csak legyen pöpec hangja. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169935) MasterMark válasza Zoli-bácsi (#169934) üzenetére


MasterMark
titán

"Verseny".

Amúgy mi lenne ha nagy-teljesítményű autót csak pszichológiai teszttel lehetne venni? Ez emberi szabadságjog megsértése lenne?

Switch Tax

(#169936) Zoli-bácsi válasza MasterMark (#169935) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem tudom, de remélem amputálni kell a lábát a kedves úrnak. ;]

(#169937) -v- válasza Zoli-bácsi (#169936) üzenetére


-v-
addikt

Ilyet sosem kívánnék senkinek, még neki se, de mondjuk azt, hogy soha többet ne legyen pénze autóra, azt igen.

(#169938) Zoli-bácsi válasza -v- (#169937) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Lehet kicsit túlzónak tűnik. De ha onnan közelítem meg, hogy mi van ha épp arra jár a feleségem/lányom/szüleim/hörcsögöm, akárkim, akkor már nem is az. Mert itt semmi nem rajta múlott, ha épp ott sétál egy ovis csoport, akkor most van még plusz 10 halott gyerek.

(#169939) MasterMark válasza MasterMark (#169935) üzenetére


MasterMark
titán

Kicsit továbbgondolva nem a megvételéhez kéne, hanem a vezetéséhez. Így talán nem sért senkit. Viszont pl. 5 évente újra kéne csinálni. (Meg amúgy a kresz vizsgát se ártana újracsináltatni.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#169940) dj79 válasza MasterMark (#169939) üzenetére


dj79
senior tag

Van benne valami, de tulajdonképpen honnan számít erősnek egy autó? Mi lehetne a kiindulópont? Súly/lóerő arány? Az a baj, hogy az idióta minden autóban idióta.

(#169941) molnarpeter válasza pit stop (#169925) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

V60 D6 esetén a csomagtartó alját az akku tölti ki, nincs pótkerék hely és gyárilag kapni sem lehetett hozzá szerintem :/ hogy az elejéről hiányzott, az furcsán hangzik, de talán csak másik autóval vitték gumishoz a kereket :F hátsó hajtásnál van egy csavar, ami ki tud lazulni, de az csak a féltengelyt rögzíti, kerék nem esik ki olyankor :D

(#169942) Zoli-bácsi válasza MasterMark (#169939) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Jó, de az a baj, hogy egy 75 lovas suzukival is lehet "versenyezni". (szoktak is) :D

(#169943) Integrale válasza -v- (#169937) üzenetére


Integrale
veterán

Sem jogosítványa.

"Bad reklám is reklám too"

(#169944) MasterMark válasza dj79 (#169940) üzenetére


MasterMark
titán

Súly/lóerő arányt néznék mondjuk, valamit biztos ki lehetne találni. Akár sávosra megcsinálni.

(#169942) Zoli-bácsi: De azt jóval nehezebb csakúgy eldobni a soroksárin.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#169945) kisza25 válasza MunezXBK (#169930) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nagyon pici, az autó papírjaival alig lehet becsukni
6030D: nekem is van táskám, de pénztárca meg kulcsok vannak benne, az mellé nem szívesen rakom be, hogy utána a pofázmányomra rakjam, mert akkor tényleg sz.rnak a pofon:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169946) stickermajom válasza Zoli-bácsi (#169942) üzenetére


stickermajom
addikt

Ennyi. 120-szal el lehet dobni a vasat azzal is.

(#169947) Zoli-bácsi válasza MasterMark (#169944) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Azzal a sebességgel amivel pl. ez az ökör ment (100-120?) még könnyebb eldobni, max 2 sarokkal később lenne a baleset mert akkora gyorsul fel. :D

(#169948) MasterMark válasza stickermajom (#169946) üzenetére


MasterMark
titán

De két lámpa között nem fog tudni olyan gyorsan forgalomban felgyorsulni arra a szintre. Szerintem.

Switch Tax

(#169949) focvis válasza pit stop (#169925) üzenetére


focvis
veterán

Negyed részben a középső sávba lógott be, háromnegyed részben meg a buszsávban állt.

Talán akkor kiütötte a futóművet...

Ha nincs benne pótkerék (kombiba nem fért?)

Ha V60 PHEV, úgy az akksi lakik a csomagtartó aljában. Normál V60-ban vélhetően lehet mankókerék. (A PHEV-ben csak defektjavító szett található.)

(#169950) Magnum_ válasza MasterMark (#169939) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pont ezt akartam irni, hogy igy el tudnam kepzelni.

Most epp a Mecca elott varok az ebedre, kijott uj X6M-mel (rosenheimi rendszam persze) a vallalkozo, nyilvan ugy kellett mennie, hogy padlo, de elotte balra kanyarodott egy auto, majdnem belement :D

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.