Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169601) Qtya123 válasza EQMontoya (#169600) üzenetére


Qtya123
őstag

Én igazából attól félek a tendencia szerint, hogy egyre több szedánt nem fognak elhozni ide a tengerentúli gyártók, mert nincs rá kereslet. Függetlenül a motor károsanyag kibocsátástól.

(#169602) EQMontoya válasza Qtya123 (#169601) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos ez is teljesen jogos. :(

Same rules apply!

(#169603) zoo8800 válasza EQMontoya (#169600) üzenetére


zoo8800
veterán

Tavaly eladtak 3.200 IS-t az EU-ban. C Merciból 143.200 fogyott. Ebben az adatban ugye benne van a kupé és a kombi is, de azért érezhető, hogy mennyire nem érdekli ez a modell az európai piacot.

rip and tear, until it is done

(#169604) EQMontoya válasza zoo8800 (#169603) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat igen. Meg mindig keves hibridet vesznek, dizel nincs, kombi nincs, a dizajn megoszto, a motorvalasztek kicsi... Igy nehez.

Ja, es a modell is regi, szoval meg plugin sincs pl, amit valoszinuleg venne a nep.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#169605) zoo8800 válasza EQMontoya (#169604) üzenetére


zoo8800
veterán

a dizajn megoszto
Az utolsó szép Lexus kb. az, ami neked van :D

rip and tear, until it is done

(#169606) CactuS válasza EQMontoya (#169579) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nincs is most nagyon senkinek, Nankangot ajánlott mindenki az van, hankook nem elérhető per pill, de lehet falken se lesz. :Y

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169607) Qtya123 válasza EQMontoya (#169604) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha jól emlékszem az új Accord, Camry és Avensis is hasonlóan kimaradt az eu piacról.

(#169608) CactuS válasza Qtya123 (#169607) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Camry van, viszont csak a 2.5 HSD hajtáslánccal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169609) CactuS válasza kisza25 (#169595) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálam ilyen:

Felni már nem szűz, előttem kapott párszor, de hát ez egy 10 éves autó.

Ez pedig a szálszakadás (T felett van egy pici dudor + anyaghiba):

És baszki, sehol nincs készleten ilyen gumi. A legjobb amit találtam az az, hogy külföldről kb. 1,5 hetes szállítással...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169610) molnarpeter válasza CactuS (#169609) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jófogáson nézd meg, van fent újszerű garnitúra is, csak nyári Hankook pont nincs :/ rossz méretet néztem :DDD mondjuk ebből a méretből is hirdetnek ketten, tüzet oltani az is jó lehet. Addig meg hátra dobnám, ha kell vele menni, bár gondolom neked nem probléma másik kocsit leakasztani helyette :D
[link]
Akad Hankook is, csak kicsit régi :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#169611) molnarpeter válasza molnarpeter (#169610) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na találtam olyat, ami neked van, hátha van közte használható és akkor nem kell a párját kukázni [link]

[ Szerkesztve ]

(#169612) CactuS válasza molnarpeter (#169611) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt láttam köszi, nem is értem, hogy mit csinált azzal a gumival, hogy így néz ki 3 évesen. :Y
Akkor már inkább az új Nankang. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169613) Zoli-bácsi válasza CactuS (#169612) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Azért van pofája feltenni a szálszakadt szart, ráadásul 15ezerért...

[ Szerkesztve ]

(#169614) nandow válasza Qtya123 (#169607) üzenetére


nandow
aktív tag

Accordból a 8. generáció volt az utolsó Európában, jelenleg a 10. gen fut, ahol forgalmazzák.
Én nagyon bánom, hogy egyre kevesebb ilyen típusú autó lesz elérhető, nagy szedán fan vagyok.

(#169615) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mikor szünteti mar meg az ingyenes parkolást a csuti geci? Az egesz belváros közlekedhetetlen.

Same rules apply!

(#169616) barnam_ válasza EQMontoya (#169615) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem az nem a fővároson múlik, legalábbis az egész országra kiterjesztették az ingyenes parkolást.

(#169583) bucihost: ez lesz a 190-es Merci helyett?

Magnum_: ok, a lényeg, hogy KariGeri nélkül is meghozták a döntést :D

[ Szerkesztve ]

(#169617) Magnum_ válasza barnam_ (#169616) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azt EQM is tudja :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#169618) CactuS válasza EQMontoya (#169615) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De jönnek a mentőötletek karitól is: [link]

A főpolgármester jelezte, a visszajelzések alapján készek további "finomhangolásokra", így például az Üllői úton nemrég elvégzett kerékpárosbarát átalakításokkal kapcsolatban is várják a környéken közlekedők véleményét.

Annyira kíváncsi lennék a postájára, hogy milyen finomhangolási javaslatokat kap a helyi autósoktól. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169619) bulikavagyok válasza Qtya123 (#169597) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Eléggé elszomorító, h Európában lassan kihal a klasszikus szedán piac.

Én nagy rajongója vagyok a Lexusnak, de ez most nem talált be annyira. A hátulja siralmas szerintem, már a Supránál sem tetszettek ezek a lefelé hajló hátsó lámpák.

(#169620) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fejezzétek be a ducatos eszmecserét, pls, akármilyen site-ra megyek a neten, mindenhol ducatos hirdetéseket kapok, pedig tökre nem akarok ducatot venni. Én le sem írtam, hogy ducato. Most meg mindenhol ducato van. Ducato. Na, asszem bebiztosítottam magam a google adsnál pár hónapra előre. Ph meg bekaphatja, hogy ilyen szinten árulja az adatainkat.

:U ;] :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169621) Zoli-bácsi válasza parandroid (#169620) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Beszélgessenek inkább guminőkről? :DDD

Biztos sok elférne a Ducatoban! :D

[ Szerkesztve ]

(#169622) CactuS válasza Zoli-bácsi (#169621) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehetne rosszabb is, én anno hosszú hetekig menyasszonyi ruha reklámokat kaptam asszonykám jóvoltából. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#169623) bandus válasza Qru (#169582) üzenetére


bandus
veterán

igen, valószínűleg ez lesz vele. azt mondták a szervizes srácok, akik meghajtották, hogy ez még nagyon halk, több 10k km-t még elmehet így. nyaralás címszó alatt egy osztrák-szlovén-horvát roadtripet tervezünk, azt remélem még kibírja :) aztán van egy kis reménysugár egy céges verdára, így egyelőre elengedte az auris témát. ha nem jön össze a dolog akkor viszont év végén mennie kell, és jöhet helyette a toyota :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#169624) parandroid válasza CactuS (#169622) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne, má’ megint egy:


:O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169625) BigBlackDog válasza parandroid (#169624) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Lehet, hogy jobban jársz most már, ha veszel is egyet! ;]

[ Szerkesztve ]

(#169626) MunezXBK válasza parandroid (#169624) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Blokada app. ;)

(#169627) fant0mi válasza BigBlackDog (#169625) üzenetére


fant0mi
addikt

Majd johetnek a fiat szerviz reklamok. ;]

Opera mobil bongeszoben van beepitett adblocker, nem dobal ilyen reklamokat. Es a TC-t is lehet vele olvasni. :K

[ Szerkesztve ]

(#169628) Qru válasza EQMontoya (#169615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom költői kérdés vt de júli 1-el. :D

Am a Krisztina Plázánál villamos kontra CLA Merdzsó: a villamos kiütéssel győzött. :D
Mentő meg a BKK-sok voltak kint

#nincsbennetarcsi

(#169629) bucihost válasza barnam_ (#169616) üzenetére


bucihost
senior tag

Igen. Ő az utód. Kritériumoknak ő felelt meg a legjobban. Meg tetszik is a formája (annak ellenére, hogy mindenki szerint gusztustalan :DDD). Az öreglány sorsa még kérdéses. Vagy ponyva alatt végzi, vagy darabjaira bomlik, vagy családon belül megy project autónak és kap egy OM605/606-ot :DDD

(#169630) Qtya123 válasza bulikavagyok (#169619) üzenetére


Qtya123
őstag

Én is így vagyok vele. Egy szedán mindig kell, hogy legyen nekem. :)
Most még oké, de ha előre pörgetem az időt mondjuk 10-15 évvel? Nehéz lesz találni. :(

Ebben nagyon tetszik amerika. Még a nagy SUV mánia mellett is tele az út 3 kedvenccel: szedán, pickup és csőrös kamion. :K

[ Szerkesztve ]

(#169631) cappa72 válasza bulikavagyok (#169619) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez is elég szomorú.
Pedig annyira tetszetős a sedan forma nekem. Nyilván nem érdekel senkit, de akkor is...
Ugye ezek a leghalkabb kialakítású autók, ahogy eddig tapasztaltam (ugyanazon autók külöbnöző kiadásait alapul véve).
Sedan: Olyan szimplán elegáns --> kivonják/megszűnik/elhal
Egyterű: praktikus családos --> kivonják/megszűnik/elhal
Hurrá divatmajmok! :O

szerk.: Persze természetesen izlésről nem érdemes vitatkozni. De azért na...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#169632) 6030D válasza bandus (#169623) üzenetére


6030D
Ármester

Szüleimnek már tavaly is fütyült a kombiban, a horvát nyaralásra azzal mentünk, mindenhol kerestem a mentőt. :U Azóta apám is volt vele szervizben, azt mondták, jó az úgy egyelőre. 2008-as Ceed 1,6 crdi , valahol 200e km alatti futással.

cappa72: szép kombi: Olyan szimplán elegáns ... praktikus családos :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169633) bulikavagyok válasza Qtya123 (#169630) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

USA autópark nekem is bejövős - úgy, ahogy mondod! Bár tudom, h nem egy klasszikus pickup, de az örök kedvenc a Chevy El Camino! Nagyon szeretnék egyszer egy olyannal Kaliforniában (vagy bárhol) furikázni.

cappa72: +1. A mai trendek nekem sem jönnek be annyira. Bár még bízok benne, h ez rövidesen változni fog.

[ Szerkesztve ]

(#169634) kisza25 válasza CactuS (#169609) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az enyém is 2010-es, nem is értem, hogy hogyan hibátlanok a felnik :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169635) EQMontoya válasza bulikavagyok (#169633) üzenetére


EQMontoya
veterán

Illetve azaltal, hogy sok a nagy motoros auto, amik finoman jarnak, es normal forgalomban nem kell oket porgetni, erezhetoen kisebb az utcazaj.

Miota a 3 literessel jarok, tobbszor jartam ugy, hogy elem leptek, vagy csak szimplan nem mentek el az utrol, mert nem hallottak, hogy jovok.

Itthon meg bezzeg az osszes majom 50-es rotopemmel jar, aminek a forgalom ritmusanak tartasahoz is 7400-as fordulat es a hozza tartozo 107dB kell.

Same rules apply!

(#169636) cappa72 válasza bulikavagyok (#169633) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amúgy meg tudom érteni az autógyártókat. Elég drága dolog fenntartani gyártást olyanra, aminek nincs igazán kelettje, vagy szimpán más vonal többet hoz. Lö büzinessz isz büzinessz.
A maradiak (mint én is) meg elmehetnek a sunyi ló pék f.szára.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#169637) Qru válasza cappa72 (#169631) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is benne van szvsz, hogy a sedan nem olyan praktikus mint egy SUV vagy egy hatchback.

#nincsbennetarcsi

(#169638) Tsebacsi válasza Qru (#169637) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Apám szedán E osztályának a csomagtartója nagyobb, mint a Focus kombimé (Kombiné, kombiné, a csipkés... na mind1) :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169639) Qru válasza Tsebacsi (#169638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáltál már pl mosógépet szállítani benne? Hány darabban sikerült? ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#169640) Tsebacsi válasza Qru (#169639) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyszer mindennek eljön az ideje, de valóban, arra az enyém kell. De komolyan, olyan mély az övé, hogy legalább 4 vagy 5 hullás, a Focus kb. csak 3 ;]

És bocs a dupláért :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#169641) kisza25 válasza Qru (#169639) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A mosógépünk nem fért be a golfba, meg a seatba sem, pedig egyik sem sedan :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169642) bulikavagyok válasza EQMontoya (#169635) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mondjuk ebben van vmi! Eleinte én is rácsodálkoztam az Audira, h a legtöbb helyen ezer és ezeregyszáz közötti fordulaton jár a motor, és nem vált vissza a váltó (ECO módban).

cappa72: Ez OK, de ők (is) tehetnek arról, h ebbe az irányba ment el a piac! :B A trendeket ők alakítják.

[ Szerkesztve ]

(#169643) cappa72 válasza Qru (#169637) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze mosógépszállításra/mosogatógépszállításra oké, ez igaz. Ekkor nekem is Cosa-t kellett hívni :D (sóginak akkor épp az volt, oda valahogy betuszkoltuk...)
Ha lesz valami az F Astra helyett, akkor remélem sedan lesz. De ez már nem az én döntésem lesz. (ha mégis Impreza lehetne, akkor sedan lesz ;) ... ez esetben les.harom a mossógépeket)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#169644) stickermajom válasza Qru (#169639) üzenetére


stickermajom
addikt

#wagonlife :DDD

(#169645) bulikavagyok válasza stickermajom (#169644) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Be is csukódott!? ;]

(#169646) Qru válasza kisza25 (#169641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az vmi ipari mosógép volt akkor, nekünk a Puntóba anno simán befért a mosógép.

#nincsbennetarcsi

(#169647) zoo8800 válasza kisza25 (#169641) üzenetére


zoo8800
veterán

A mosogatógép ülésdöntés nélkül befért a kombi Golfba.

rip and tear, until it is done

(#169648) stickermajom válasza bulikavagyok (#169645) üzenetére


stickermajom
addikt

Az is a feladat része volt? :D 10 centin múlott kb.

(#169649) EQMontoya válasza zoo8800 (#169647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Na ez nalam a ket hatso torony miatt teljesen eselytelen. :)

Same rules apply!

(#169650) kisza25 válasza zoo8800 (#169647) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Így befért volna, de már használatban van, nem fogom megdönteni, mert folyik ki belőle víz, mert hiába engeded le, akkor is marad benne

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.