Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163801) kisza25 válasza rbalint88 (#163799) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a sógornőm az egyik ilyen agyas, pedig már megtört, vagy 10 autót, csak mindegyiket csak picit :D
Amúgy 1 volt amikor szerintem kirepültem volna, meg pörögtünk, repültünk, meg kiflibe hajlott.
De volt már pár vészfékezés, amikor öv nélkül lett volna gond

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#163802) molnarpeter válasza Qru (#163796) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi a linket! Nemrég pont néztem, jófogáson van olcsón 1000 literes IBC tartály ;]

[ Szerkesztve ]

(#163803) Magnum_ válasza tboy93 (#163800) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2007 ota nem, akkor modosult a kresz erre vonatkozoan, azaz mar az utas felelossege. Ettol fuggetlenul en sem engedem.

...továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#163804) fant0mi válasza tboy93 (#163798) üzenetére


fant0mi
addikt

Detto. Volt mar erdekes szituacio, mert gurulni elkezdtem, varva hogy becsatolja magat, addig gazt nem adtam. Aztan csak feszkalodott, kereste a seggenek a poziciot. En ketdoen nezek, hogy nem az ovet kerested? Nem, csak elhelyezkedett. Index, lehuzodtam. Mondom erre a 20 masodpercre kar volt igy nekikeszulni, mert vagy becsatolod magad, vagy kiszallsz. Volt szem kerekedes, meg ment utana a nyekerges, hogy az o dolga, meg milyen kenyelmetlen. Mondom szerintem a tolokocsi kenyelmetlenebb. Becsatolta magat vegul, tobbszor elo sem jott a tema, mert tudta a dolgat. :)

[ Szerkesztve ]

(#163805) stickermajom válasza Magnum_ (#163803) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a baj, ha pörgünk az én fogamat is kirúgja. Én sem indulok el, ha nincs mindenki bekötve.

(#163806) Qru válasza stickermajom (#163805) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

#nincsbennetarcsi

(#163807) fant0mi válasza Magnum_ (#163803) üzenetére


fant0mi
addikt

Amikor vizsgaztam B-re, mondta az oktatom, hogy mondjam a vizsgabiztosnak, hogy legyen szives kosse be magat. Nem fogja bekotni, de egy jo pont lesz a szemeben, hogy erre is figyelek, meg hogy nem vagyok beszarva, meg merek szolalni vizsgan. Es akkor meg a sofor felelossege volt.
(De kurvareg volt... Oregszem.) :)

(#163808) Zoli-bácsi válasza fant0mi (#163807) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És a második vizsgán átmentél? :D

(#163809) #89309696 válasza Revesz (#163782) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ebbe még nincs sok futás, vehetsz mellé egy újat. Esetleg ha a pótkereked ezer éves akkor vehetsz két újat és akkor a 3-ból az egyik meg felmegy pótkeréknek.

(#163810) kisza25 válasza stickermajom (#163805) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na meg bekötve vs nem bekötve:yt!
A koponya a koponyán is elég gáz,előre, oldalra, hátra, tök nindegy.

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#163811) fant0mi válasza Zoli-bácsi (#163808) üzenetére


fant0mi
addikt

:DD
(Egyebkent elsore, es hibapont nelkul.)
Szerenyseg. De nem tomjenezem magam. Ha szeretek valamit magamban, az a szerenyseg.

[ Szerkesztve ]

(#163812) Jorus válasza stickermajom (#163805) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mellettem legkésőbb az első kanyar után mindenki beköti magát. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#163813) CactuS válasza Jorus (#163812) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Who-hoo? :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#163814) kisza25 válasza Jorus (#163812) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD
VW újra tábla

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#163815) Tsebacsi válasza CactuS (#163813) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Legjoooobb :C :R :DD :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#163816) Pttypang


Pttypang
veterán

Ma voltam tankolni, 620 km utan tankoltam 28,85 liter 100-asat 9806 baratsagos forintert az omv-n, azaz 4.65l/100km a twingo nyammogasa. Nem hiszem, hogy ennel lentebb fogom tornaszni.

Katalizator meglete/hianya milyen iranyban valtoztatja a fogyasztast?

Everybody lies.

(#163817) CactuS válasza Pttypang (#163816) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én is új rekordot döntöttem a Twingoval, 8,77 liter az átlag az utolsó tankra. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#163818) Qru válasza Pttypang (#163816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagyon jó fogyit. A Jazz-em tud annyit E5-el országúton.

Maga a katlizátor eltávolítás nem befolyásolja a fogyasztást érdemben, fojtást ad a kipufogórendszernek, így teljsítményvesztést okoz de a fogyasztásra igen-igen minimális hatása van csak. Az is csupán olyan mértékben, hogy azonos tempó eléréséhez egy erősebb autóban kevésbé nyomod a gáz (részterhelésen nem eszik többet). Innen jön a chiptuningosok "lódítása", hogy erősebb és kevesebbet eszik az autó. Ez igaz csak a kettőt nem tudja egyszerre... Az EGR és az oxigénszezor(ok), amik befolyásolják inkább.

#nincsbennetarcsi

(#163819) sutszi


sutszi
veterán

a ZS+U alkatrészboltot ismeritek? Megbízható bolt?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#163820) Tsebacsi válasza sutszi (#163819) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

ZSig+Uli? Sose hallottam róla...

;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#163821) rbalint88 válasza sutszi (#163819) üzenetére


rbalint88
addikt

Alapvetoen megbizhatoak, de emlekszem volt itt akinek mast kuldtek es a csere hosszu volt. Kauffer nem jatszik? Veluk talan senkinek nincs negativ tapasztalata

(#163822) szimi57 válasza sutszi (#163819) üzenetére


szimi57
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#163823) sutszi


sutszi
veterán

BREMBO 09.9464.21 féktárcsát akarok venni. Láng 26/db. Unix 27/db. Bárdi 28/db. Zsu 15/db... Cikkszám egyezik. De nem nagyon értem mi adja ezt a különbséget.
Lánghoz mondjuk van kedvezmény. A 2 tárcsa + a fékbetét szett 48-ból megvan... :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#163824) Mr X válasza sutszi (#163823) üzenetére


Mr X
veterán

Unix és Bárdi árai az autószerelők 40-50%-os kedvezményeihez vannak belőve.

(#163825) Zoli-bácsi válasza sutszi (#163823) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Az, hogy a Bárdi, Unix stb. listaára nem releváns, azokat az árakat 4x%-os kedvezménnyel kell nézni. :D 18ezer a betét szett a ZS+U-nál? Kicsit sok az, nem?

(#163826) tboy93 válasza sutszi (#163823) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én lebeszélnélek róla. Nagyon sok probléma van a BREMBO tárcsákkal, rengeteg hullámos lesz belőle.

(#163827) Magnum_ válasza sutszi (#163823) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Zsu-val szerintem nincs baj, de kauffer nekem is egyszerubb, par szaz Ft max az elteres.
Brembot en se vennek utcai hasznalatra.

Kauffertol vegyel Zimmermannt, kerlek :-)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#163828) MunezXBK válasza sutszi (#163823) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem akarsz.

(#163829) sutszi


sutszi
veterán

Köszi. Mit vegyek ami jó is és nem drága?
Bosch sz.r. Az biztos. Textar és társai szintén... Két elvárásom van. Működjön és ne nyikorogjon meg vonyítson...
Zimmermann tárcsa tuti jó? Fékbetétre tipp?

Lánghoz van 40% tesómnak. Ezért gondolkodtunk onnan. Többi helyről is lehetnek csak jóval kisebb kedvezményt tudunk érvényesíteni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#163830) MunezXBK válasza sutszi (#163829) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Komplett Zimmermann szettet. Vagy ATE, TRW.

Én Zimmermannt vettem, legolcsóbb volt a fenti hármasból.

(#163831) Zoli-bácsi válasza sutszi (#163829) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Bárdi saját márkásat. :D (és ez nem vicc)

(#163832) molnarpeter válasza sutszi (#163829) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olcsón a Remsa is használható, polgári közlekedésben akár csak a hátsó tengelyre téve tudsz fogni pár forintot :)

(#163833) Dluinet válasza sutszi (#163829) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha nagyon nem tudsz választani, akkor ATE

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#163834) tboy93 válasza sutszi (#163829) üzenetére


tboy93
nagyúr

Zimmermann szett vagy gyári. Én az utóbbi mellett tettem le a voksom az Accord esetén.

(#163835) Richard! válasza sutszi (#163829) üzenetére


Richard!
addikt

ATE PowerDisc és a hozzá tartozó kerámia fékbetét biztosan nem fog vonyítani.
Én azt ajánlom, csak hogy nehezebben tudj dönteni. ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#163836) tboldi válasza tboy93 (#163834) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem a gyári Honda nagyon nem vált be, rendkívül hajlamos fadingelni még városi használat közben is. A Zimmermann vagy Ate sokkal jobb. Az EBC-ről meg nem is beszélve. :P

(#163837) tboy93 válasza tboldi (#163836) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Civic alatt én sem szerettem a gyárit, az Accordnál nincs bajom vele. Viszont a Civicnél is embertelen sokat bírt a gyári szett.

[ Szerkesztve ]

(#163838) Magnum_ válasza sutszi (#163829) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Zimmermann tarcsa es betet. Ez kell neked.
Jo kis bevonatolt, nem fog rozsdasodni es sipitani se.

I humbly and respectfully decline™

(#163839) Nite válasza Nite (#163756) üzenetére


Nite
őstag

szoval akkor ajanlott/nem ajanlott a lukoil 100 es ha nem, akkor mi az ajanlott? :)

Paid my dues!

(#163840) Qru válasza Nite (#163839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs vele tapasztaltom de sztem nem lehet rossz. Én Auchan 98-at tankolok az bevált nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#163841) stickermajom válasza Nite (#163839) üzenetére


stickermajom
addikt

Kb. Android vs. iOS hitvita. Ha nem diszkont kút, akkor szerintem igazából tök mindegy, rosszat egyikkel sem teszel. Én például általában MOL100-at, vagy Auchan 98-at tankolok, mert ezek relatíve olcsóbbak a többinél.
Gyanúsan a Lukoil is a MOL-tól veszi a 100-ast, csak máshogy adalékolja.

Milyen autó? Ismeri egyáltalán a 95 fölötti oktánszámot?

(#163842) Zizmand válasza sutszi (#163829) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Zimmermann tényleg jó választás, korábban nekem is az volt, most TRW van fent.

(#163843) grizlisandor válasza sutszi (#163829) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerelő, akihez Pirosat hordom nekem anno ezt mondta:
Ha nincs sok pénz rá TRV, ha szánsz is rá, akkor csak az ATE.

(#163844) Nite válasza stickermajom (#163841) üzenetére


Nite
őstag

Fiat Tipo, a masodik kerdesre a valaszt sajnos nem tudom, igazabol a hosszabb tavu tankban valo eltarthatosag, a jobb adalekolas es az E5 miatt szeretnem a premium benzint, nem a teljesitmeny miatt!

Paid my dues!

(#163845) kisza25 válasza Nite (#163844) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt fiat tipo 1,4 szívó, felváltva tankoltam bele prémiumot érzetre picit jobban ment, aztán lehet placebo volt.

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#163846) Jorus


Jorus
nagyúr

Most volt időm elgurulni Petrányiékhoz a tágulási tartályban a minimum szint környékén levő hűtővíz miatt. Megnézték, átvizsgálták a tartályt, a vezetékeket, a csatlakozókat, nyomáspróbázták a hűtőrendszert, minden rendben van, rátöltöttek ~1 deci vizet. Aszongyák, hogy ez a 7 hónap és 6k km alatti kicsivel több, mint 1 deci vízfogyás az EcoBoostoknál jellemző. Annyit mondtak még, hogy havonta egyszer nézzek rá, és ha hirtelen fogyni kezd, akkor menjek vissza. Mondjuk szeptemberben úgyis megy éves szervizre. Mivel garis, ezért ingyen volt az átvizsgálás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#163847) BigBlackDog válasza Jorus (#163846) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...vízfogyás az EcoBoostoknál jellemző"

Mondjuk megértem, hogy csak ennyit mondanak (tudnak?), de azért kíváncsi lennék, hogy hol fogy el az a víz, ha a vízrendszer nyomáspróba alatt rendben van. De talán legalább az olajat nem csipegeti az EcoBoost, ha jól tudom. Semmi sem lehet tökéletes. :DDD

(#163848) Tsebacsi válasza Jorus (#163846) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, fogyasztják a vizet és az olajat, szerintem felhasználásfüggő és kicsit szerencse is, hogy éppen milyen motort fogsz ki. Nekem is van 1-1 flakon hűtőfolyadék és motorolaj itthon.

BBD: Biztos hogy nem 100%-osan zárt a hűtőkör, a Civic is megette szép lassan a vizet, csak ő 7 év alatt, nem 1-2 év alatt :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#163849) Qru válasza BigBlackDog (#163847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl sok varia nincs, ha a nyomáspróba oké akkor csak a motor eheti. ;]

Tsebacsi: Bubié sem teljesen zárt, mondta is a szerelőm, hogy azért időnként nézzek rá. Meg hogy az olajszintet tankoláskor nézzem. Háát, én hidegen szoktam indulás előtt ránézni...

#nincsbennetarcsi

(#163850) Jorus válasza BigBlackDog (#163847) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, olaj az okés, nulla fogyás volt a 6k km alatt, pedig nem egyszer forgott tiltásig és nem egyszer ment 240 felett (Németben). Persze mindig nagyon gondosan melegítve van, olajhő mutató alapján megy csak a cipőzés.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.