Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156300) Coyot válasza Dluinet (#156297) üzenetére


Coyot
őstag

De hogy tisztázzuk nem vagyok sem Hanula mondókája ellen és meggyőzhető vagyok ellene. Ezeket viszont tisztáznám:
- sosem mondta hogy a hibrid nem jó, azt mondta hogy a tiszta nagy akkus villanyos nem jó irány.
- adatokat hozott viszont még anno a topicban én linkeltem, mindjárt megkeresem (valamint az előadás alatt is azt mondta hogy grammra tudják a teljes életciklis CO lábnyomát)
- a linkelt diagramon előzékenyen a sima autó kipufogós kibocsájtása pedig ~160g/km-nek van írva, nem tudom pontosabban leolvasni, ellenben ma már ugye ~100 alatt próbálják meg tartani, de az itt nem mutatna ugye túl jól..
- valamint a fuel cycle és maga a fém legyártása és ugye kb fele volt a Hanulás számoknál, vagy talán még kevesebb
- mennyi km megtétele esetén jöttek ki ezek az értékek a diagramon?

Forrást tőled is szeretnék azért kérni, mert ezzel te sem hoztál semmi alátámasztott infót. Mondhatám én is készítettem tegnap nyomdaipari anyag felhasználásról diagramot bedobálhatnám azt is ide :)

Hanula Barna számai:
Egy kompakt személyautó tipikus értékei 200.000 km futásteljesítmény esetén: helyben a benzinből kb. 104 g, a kőolaj-kitermelés, szállítás finomítás stb. 24 g, (GaBi adatbázis), a jármű gyártása és megsemmisítése 25 g, azaz összesen 153 g. Ugyanez dízelmotorral szerelve 140 g. (102+11+27)

Ennek fényében majd vegyük bele az akksi megsemmisítését/újrahasznosítását is. A diagram CO lábnyomába, csak hogy teljes legyen a kép - ahogy az autóknál pedig a rendszeres karbantartásra vonatkozó részét ami viszont nem volt benn a fenti adatokban.

Félreértés ne essék nem gondolom hogy nem ferdít mind a két oldal a maga irányába, de valahonnan csak látnék már egy validabb számítást - csak mert érdekel.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.