Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156601) focvis válasza BigBlackDog (#156591) üzenetére


focvis
veterán

Első problémára: szvsz indítás után egyből ki kell nyomni a start-stopot.
Feltételezem, nem Te fizeted a benzint, illetve gyanús, hogy ami benzint megspórol, azt a szervizben majd megfizeti valaki.

2.-ra: Kérhettél volna Golfot / Leont, egyebet... :K a Polo alapból egy olcsó kisautó, annak megfelelő megoldásokkal. Majd legközelebb kérsz eggyel komolyabbat.

[ Szerkesztve ]

(#156602) Peter.70 válasza Qru (#156599) üzenetére


Peter.70
őstag

Valld be olyankor azért örülsz, mikor megkapod a piros csodát :D

(#156603) Qru válasza focvis (#156601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyébként én is kikapcsolom mindig (bár néha még elfelejtem, na olyankor az első leállításkor kikapcsolom).

mod:

Peter.70: Eleve olyan gokartos feeling, közvetlen a kormányázsa és sokkal fordulékonyabb, sokkal jobb a váltója és sokkal-sokkal könnyebb vele parkolni. A maga nemében egész dinamikus is városban és messze kevesebbet eszik mint akár a dízel kb bármilyen körülmények között. Persze mindenki le akar tolni vele az útról de hát mindent nem tudhat... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156604) molnarpeter válasza focvis (#156601) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valahol ott sejtem értelmét a S/S-nak, hogy a lokális koncentráció lesz általa alacsonyabb (károsanyagot tekintve) - menet közben eloszlik, de egy helyben pöfögve nagy lenne az aránya.

(#156605) #89309696 válasza kisza25 (#156600) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha dorombolna valami 2 literes, németes, alacsony fordulaton nyomatékcsúcsot rúgó dízel a kocsimban akkor én is ellennék egy kéziváltóval. :K

(#156606) Qru válasza #89309696 (#156605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor Kormi beteg volt csereautónak egy kéziváltósat kaptunk. Én jobban éltem a manuálist, ott nincs azzal gond, hogy a dsg nem mindig találja el, hogy mit is akarna az ember csinálni. Bár az újban egy sokkal élhetőbb szoftvert van már mint a régiben volt.

#nincsbennetarcsi

(#156607) BigBlackDog válasza focvis (#156601) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Első javaslatot megfontolom, valószínűleg egy tanknyira/hétig kipróbálom mindenképpen, hogy milyen úgy élni. :R

Igen, egy Golf/Leon feljebb van, de a visszaadott, 2017-es Leonhoz képest jobbnak érzem összességében ezt a Polot. Mondjuk valószínűleg a most kijövő Leon/Golf azért ugrás lenne felfelé, de azok nem voltak még rendelés idején.

Viszont a váltó nem ugyanaz a száraz 7-es DSG ezekben (Polo-Golf esetén is, 250 Nm alatt)? Vagy programozásban különböző lehet csak a kasztni miatt is (ha a motor és teljesítmény ugyanaz)?

[ Szerkesztve ]

(#156608) #89309696 válasza Qru (#156606) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jobb volt a DSG-nél az lehet. De ha tiptronic lett volna.... :D

(#156609) Qru válasza #89309696 (#156608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt passzolom. Tpitronicos autót egyszer vezettem még és akkor is csak országúton pár km-t. Ott pont nem jön ki olyan nagy különbség. :D

#nincsbennetarcsi

(#156610) focvis válasza BigBlackDog (#156607) üzenetére


focvis
veterán

Nekem a (nem kiemelkedő) műszaki érzékem tiltakozik a start-stop ellen; letaposod a gázt az akár még nem üzemmeleg motoron, nulla kenés, de egyből kapja a terhelést. 😕

Gondolom, ugyanazt a DSG-t szerelik a Poloba és a Golfba. Nálam nem gurult vissza, pedig az auto-holdot ritkán használtam - nem szerettem, hogy érzésre rántva engedte el az autót, a legutolsó, egyben legfrissebb Golfban mondjuk aránylag finoman engedte el, rántás nélkül.
Talán más programot kap.

(#156611) #89309696 válasza focvis (#156610) üzenetére


#89309696
törölt tag

Annyira hidegen még nem állítja le, mivel előtte ment már így olaj is van mindenhol, a mai vékony olajokkal meg főleg nem lehet probléma. Arra az időre amire ma terveznek egy kocsit pláne nem.

(#156612) molnarpeter válasza #89309696 (#156611) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudják a gyárak is, hogy több az indítózás, és ha ez a feladat, fejlesztenek hát csapágyat, ami bírja :)

(#156613) Qru válasza focvis (#156610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hidegen nem állítja le, ki is írja, hogy a S/S nem akítv. A fűtésnél van egy gomb külön ha azt benyomom akkor csak hulladékhővel fűt pl. Szóval aki odafigyel azért tud tenni az autóért.

Ettől függetlenül én rühellem a S/S-ot, nekem az első autóm is Skoda volt és berögzül, hogy ha leáll a motor magától ott nagy gond van. Szóval miden egyes leálláskor gyomoridegem lesz... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156614) focvis


focvis
veterán

Nekem az első közlekedési lámpánál le szokta (= szerette volna) állítani, kb. 300 méter után. De mivel zsigerből kikapcsolom induláskor, így a probléma / nem-probléma nem érint.
Szerk: a DMF is "örül" a gyakori S/S-nek. :N

(A Volvo más, ott induláskor a megfelelő üzemmódot érdemes kiválasztani: városban Pure, hosszú út elején AWD, ebben nem állítja le, majd mikor már melegszik a motor, onnantól a Save-t preferálom.)

[ Szerkesztve ]

(#156615) Doki16 válasza BigBlackDog (#156591) üzenetére


Doki16
addikt

Passat GTE. Tizensokmillios autó. Töviről hegyig LED benne minden a diszvilagitastol kezdve az utolsó lábtérvilágitásig. Kinyitom a csomagteret és hallod egy nyomorult sárga 5 wattos izzó pislákol benne :D
Nyisd ki meg a kesztyűtartót. Az is sima izzó a golfban. Nálam a golfban van izzó több, de passatban csak az az egy. Nem értem miért. Mivel panoráma tetős dupla hátsó világítás van bal és jobb oldalt ami tök jó erős. De a csomagtartóban semmit nem látni. Jah és a legjobb. Egyik GTE-ben sincs elől ködlámpa :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156616) #89309696 válasza Doki16 (#156615) üzenetére


#89309696
törölt tag

Khmmm német khmmm.

;]

(#156617) máyköl válasza Qru (#156613) üzenetére


máyköl
veterán

Biztos a turbo is halas lesz, ha visszahutes nelkul folyton leall az auto minden piros lampanal... :((

[ Szerkesztve ]

(#156618) máyköl


máyköl
veterán

Valakinek van tapasztalata a Lidl fele akkus kezi porszivoval? Milyen szivoerovel rendelkezhet?

(#156619) kisza25 válasza máyköl (#156618) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem van csak az egyel régebbi, morzsát, cipőből kieső sarat szoktam vele porszívózni, meg autóban is szoktam használni, ha csak morzsat porszívózok a gyerek után

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#156620) BigBlackDog válasza Doki16 (#156615) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Nyisd ki meg a kesztyűtartót. Az is sima izzó a golfban."

A Polonál gondoltak erre is a tervezők, nincs kesztyűtartó világítás. ;] Ez számomra pozitivum mondjuk, legalább az utas nem tud megvakítani sötétben, ha benyúl pl. egy zsebkendőért.

[ Szerkesztve ]

(#156621) stickermajom válasza BigBlackDog (#156620) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor most már értem miért nincs az Astrában sem. :D Biztonsági funkció!

(#156622) Doki16 válasza máyköl (#156617) üzenetére


Doki16
addikt

Általában elektromos vízpumpával oldották meg a mérnökök ezt a gondot. Most, hogy ezt alkalmazták-e vagy sem az jó kérdés.
Remélem valahogy megoldották, mert nálam gond nélkül azonnal leállítja a motort még menet közben is. Amikor mentem a német pályán 200-al akkor már pár száz méter gurulás után le is állította a motort. Ha haladok 90-el stabilan és ha jön egy kis lejtőn akkor már megint lekapcsolja a belső égésűt.

(#156620)BigBlackDog: Akkor ez valami Safety Plus extra lesz :D Amúgy látszik a fokozatosság. A Passatban erősebb és jobban terít a belső világítás. A Golfban már gyengébb és inkább pontszerű.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156623) Tsebacsi válasza Doki16 (#156622) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan, a Focusban ilyen van a turbó hűtésére mikor az S/S aktív.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#156624) brumi1024 válasza Doki16 (#156615) üzenetére


brumi1024
veterán

Mini ugyanez, a kesztyűtartó és a csomagtér világítás halogén. De az A3-ban is így volt. Egyedül az X5-ben LED minden.

(#156625) MasterMark


MasterMark
titán

Nekem meg pont csak a kesztyűtartó és az index a tükörben a led.

A kesztyűtartóban viszont mindig megy a világítás, ha van kivilágítás kapcsolva az autóra. (Szerintem ezért led.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#156626) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] Ez egy tank!! Brutalis a hangja jesus

(#156627) Pttypang


Pttypang
veterán

Nem talaltam topicot hozza :
Van ajanlott autos tarto telefonhoz, muszerfalra?
Szellozore nem hiszem, hogy felraknam.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#156628) Qru válasza Doki16 (#156615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az mondjuk speciel nem hiányzik, Kormin 6 év alatt kb 2x ha használtam...

#nincsbennetarcsi

(#156629) Tsebacsi válasza Pttypang (#156627) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Irtó sok van, de pl. a samsung v200 bevállt töb autónál is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#156630) Doki16 válasza Qru (#156628) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem sem. Soha nem használtam. A valódi kanyarfény sokkal hasznosabb extra. Meg így legalább rendes nagy nappalifényt tudott kapni ami még oldalról is látszik.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156631) Qru válasza Doki16 (#156630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormiban is volt kanyarfény meg a bixenon is kanyarkövetős volt, na az viszont tényleg hiányzik Bubiból. Többnyire éjjel utazom a telekre (olyankor kevesebb gyökér van az utakon) és bizony a szerpentinen nagyon jól jönne...
A másik ami hiányzik az az automatán sötétedő külső és belső tükör a sok égbevilágítós hülye miatt. Belsőt még tudnék is venni bele gyárit (kb 120 dodó) de annyit azért nem ér nekem. :D

Skormiban a LED meg magától variál. Pl ha egyenesen megyek de lassítok akkor széthúzza a fénykévét ha gyorsítok akkor szűkíti. Az elején picit fura volt de már megszoktam. Az automata távfény is baró és egész pontosan működik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156632) kisza25 válasza Qru (#156631) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem le van sötétítve B oszloptól hátra, nem vakít senki hátulról

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#156633) polonic válasza kisza25 (#156632) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is.
De a külső visszapillantótól még megvakulok.

(#156634) Qru válasza kisza25 (#156632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy erősen gondolkozom rajta én is... :K

polonic: Be kell hajtani, nem vakítanak el és a légellenállást is csökkenti. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156635) brumi1024 válasza kisza25 (#156632) üzenetére


brumi1024
veterán

A külső visszapillantó sötétedése úgy is hasznos, én főleg akkor örülök neki, amikor beáll mögém a városban a dobozos.

(#156636) Qru válasza brumi1024 (#156635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra lehet fóliát rakatni legálisan? Gondolom nem...

#nincsbennetarcsi

(#156637) kisza25 válasza polonic (#156633) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a külső visszap pillantó eléggé lefele van állítva, azért lefele, mert tolatáshoz használom és lássam mi van a kocsi mellett (badka, tereptárgy) és közvetlen mögöttem, így a mögöttem jövő nem igazán szokott azon keresztül világítani, csak, ha nagyon a seggembe jön

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#156638) Qru


Qru
MODERÁTOR

16 éves, jogsi nélkül rommá tört egy MOL Limót - TC

Kemény, ha egy ilyen beléd jön... :(

#nincsbennetarcsi

(#156639) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nagyon helyes volt, hogy visszament az apa a gyerekkel, ha rendorsegi eljaras lesz, ez enyhito korulmeny.

I humbly and respectfully decline™

(#156640) szebe válasza Qru (#156638) üzenetére


szebe
őstag

"...és itt belerohant a szabálytalanul leparkolt Opel Corsa hátuljába. "

Ez esetben mondhatja azt a biztosító, hogy mivel szabálytalanul parkolt, ezért nem fizet?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#156641) Tsebacsi válasza Qru (#156638) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olvastam a cikket, és durva, mármint az, hogy a srác először-másodszor is lelépett, de az meg példás, hogy Apu eljött és vállalta a dolgokat. Mi is csináltunk hülyeségeket gyerekként, de ez azért jaj.

(#156640) szebe Szerintem nem, mert kisebb jellegű szabálysértés? mint a jogsi nélküliség. De majd a jogban járatosabbak elmondják.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#156642) Qru válasza szebe (#156640) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, sajnos. Parkoló autó nem lehet hibás, akkor sem ha keresztben parkol az út közepén. Persze a kiérkező yard megbünteti a szabálytalan parkolásért de az nem befolyásolja a káresetet.

Tse: Új idők, új problémák. A gyerektől is védeni kell a személyes adatokat. Haverom kisfia pl berendelt a netről mindenfélét úgy, hogy kivette a bankkártyáját a táskájából... Gyorsan lebukott mert jött sms értesítés a kártyahasználatról de érted...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156643) Qru válasza Qru (#156512) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan "csak" véleménycikk de azért az, hogy az Audi E-tron olajcserét kér az eléggé jól lefesti, hogy hol tart most a VAG konszern. :U

"A Tesla meg fogja duplázni a piaci kapitalizációját, a VW és a BMW eljelentéktelenednek"

#nincsbennetarcsi

(#156644) tboy93 válasza Tsebacsi (#156641) üzenetére


tboy93
nagyúr

16 évesen sok hülyeséget csinál az ember. Kapott az élettől egy pofont, szerencsére nem lett baja senkinek, kemény tanulópénz.

(#156645) kisza25 válasza Qru (#156642) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szerintem rosszul tudod, az iroda előtt szabálytalanul lehet csak megállni, rendszerint van baleset és a szabálytalanul parkolókat bünteti meg a rendőr és Ő lesz a vétkes, az elsőben biztos vagyok, a másodikban nem

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#156646) máyköl válasza Qru (#156638) üzenetére


máyköl
veterán

Apuka nagyon korrekt

(#156647) d.tiborz válasza BigBlackDog (#156594) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nemrég voltam Amarton-nál, jópár sw mókolást megcsináltattam, de a S/S lelövése kimaradt. Ledesítettem a ködlámpát, megveszem nemsokára a hátsókba is a ledet.
S/S sztem nem figyeli az ACC-t, az csak gázt ad, ha lelépsz a fékről.
Nekem még fékezés/gurulás közben is (kb 3-5Km/h) képes leállítani a motort.

(#156648) Qru válasza kisza25 (#156645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt írtam én is, hogy megbüntetik a szabálytalanságért. Bizonyos esetben számolhat a biztosító közrehatást (a példánál maradva ha keresztben leparkol az úttesten) de ha nincs közvetlen kapcsolat a baleset és a szabálytalan parkolás között akkor nem vétkes a parkoló autó (tehát ha nem akadályozza a forgalmat). Egyszerűbben: ha kettő ok-okozati összefüggésben van.

"A tilosban parkoló autóban keletkezett kár megtérítésénél mind a biztosító, mind Ön hivatkozhat a sértettnek a balesettel kapcsolatos közrehatására, amennyiben a tilosban való parkolás okozati összefüggésben volt a balesettel. Okozati összefüggés hiányában a tilosban való parkolás csak szabálysértésként értékelhető, ez azonban semmilyen összefüggésben nincs a balesettel. Ebben az esetben teljes kártérítési kötelezettsége van." - [link]

máyköl: Menti a menthetőt de nem lennék a gyerek helyében az tuti. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156649) tboldi válasza Qru (#156648) üzenetére


tboldi
nagyúr

#napifogyi

7,4-gyel nulláztam a BC-t 709 km után, de pontosan nem tudom kiszámolni, mert volt egy rátankolás. Szomorú vagyok. :O ;]
A kúttól hazáig 4,9 km-t tettem meg, erre 6,9-et ír. :D

Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#156650) CactuS válasza Qru (#156648) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mire kifizeti a zsebpénzéből a károkat, addigra biztosan megtanulja. Ugye a MOL lenyilatkozta, hogy tovább fogja hárítani a kárt, nem casco-ból rendezik (gondolom előzetes casco, aztán majd a számlát küldik anyukának).

Ez majdnem olyan jó, mint amikor a sofőrszolgálatos csaj kiverte a futóművet az RS octavia alól. :(

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.