Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156801) dj79 válasza Doki16 (#156799) üzenetére


dj79
senior tag

Állítólag nagyon jó a placebó hatása :DDD
Maxxmotiont meg friss olajat bele, pár száz km autó pályázás magas fordulaton aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#156802) máyköl válasza Doki16 (#156799) üzenetére


máyköl
veterán

Néhány facebook csoportban volt vele pozitív tapasztalat, igaz inkább dízel esetében.

(#156803) molnarpeter válasza seller007 (#156793) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hibátlan. Pár km-t kibír, így is, nem akkora az átmérő különbség. Vagy ha az ország másik felére indulsz, akkor hátulról előre kell tenni egy rendes méretű kereket, és a mankót hátra :)

(#156804) molnarpeter válasza Doki16 (#156799) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Majd ha mutat valaki megbontásos előtte-utána képeket, akkor jobban hiszek az ilyen megoldásokban. Addig is szétszedéses tisztítás párti maradok :) Nameg a másik, mit kell megoldani vele? Sokan csak úgy, jutalomfalatként dobják oda az autónak, csak ez gép, nem kutya :D Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani. Amúgy ja, ha valamikor van hosszabb út, vidd el azt, hadd tisztuljon.

(#156805) focvis válasza seller007 (#156798) üzenetére


focvis
veterán

Igen, mindkettő VAG konszern, mindkettőnek 57,1 mm a középfurata.
Nagyon-nagyon valószínű (99%), hogy jó lesz az A1-re. Ha 100%-ra akarsz menni, próbáld fel a hátsó tengelyre.

(#156806) seller007 válasza focvis (#156805) üzenetére


seller007
tag

Köszönöm szépen :R

(#156807) Peter.70 válasza Doki16 (#156799) üzenetére


Peter.70
őstag

Ki vele autópályára és meghajtani

(#156808) rbalint88 válasza Doki16 (#156799) üzenetére


rbalint88
addikt

Palya, 150-nel 200km es megtaltosodik. Ha nincs benne sok cucc (km nem lehet sok benne gondolom), akkor ez megoldja. A splash is ilyen hasznalatban volt, ket hetig jartam vele, erezhetoen jobban ment a vegere :DDD

(#156809) Doki16


Doki16
addikt

Köszi a választ mindenkinek. Én sem hittem ebben az egészben már az elejétől kezdve. Gyanús is volt, ha ez ennyire jól működik, mint a leírás alapján akkor miért nem használja mindenki ezt.

Nem jár az a kocsi sehova hosszú távra, de most már akkor tényleg muszáj lesz. Ha én is megyek valahova vagy Apukám akkor a fene akar egy kis Swiftbe ülni ha ott a GTE :D

(#156808)rbalint88: 35k km van benne 2015 óta. Még 2016-ban vettük 10k km-el :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156810) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok! Autóápolós topikban már feltettem a kérdést, de senki sem válaszolt. Gondom az, hogy az első fényszórókat be akartam fújni lakkal, de nem maszkoltam le az egész autót - ahhoz a sprayhez le kellett volna még a szomszédét is -, mert csak fröcsögött minden irányba a lakk. Ráment elég csúnyán a rendszámtáblámra is, amit másnap vettem észre. Most a fehér részén sok lakkpötty van. Mivel tudnám leszedni róla a lakkot, hogy a rendszám festése ne oldódjon?

(#156811) kisza25 válasza rbalint88 (#156808) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 édesanyám használta a Honda civicet és utána én használtam, kelet 300 km hogy normálisan menjen

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#156812) focvis válasza #31600896 (#156810) üzenetére


focvis
veterán

Ha csak a rendszámtábla fehér részét szeretnéd letakarítani, akkor a nitrohígító elég jó és olcsó megoldás. FIGYELEM: De a betűk, számok fekete festékét is azonnal leoldja. Saját tapasztalat.

(#156813) MasterMark válasza focvis (#156812) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem az leoldja a fehér részen a fényvisszaverő réteget, aminek az lesz az eredménye, hogy parkolókban a rendszámfelismerő, nem fogja tudni leolvasni a rendszámot.

Switch Tax

(#156814) focvis válasza MasterMark (#156813) üzenetére


focvis
veterán

Nem oldja le a fényvisszaverő réteget, legalábbis nem oldja le gyorsan (nyilván nem áztattam nitróban napokig).

Mint írtam saját tapasztalat; a vizsgamatrica nyomát akartam eltüntetni, egyből levitte a betűket és számokat elválasztó kötőjelet és az M és 5 szélét. Ezeket fekete lakkfilccel renováltam - a kötőjel alja nem lett 100%-os, kicsit recés.

Beltéri fotó:

Kültéri fotó:

[ Szerkesztve ]

(#156815) aero. válasza Doki16 (#156799) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A megoldás az, hogy be kell melegíteni, majd adni a szájának. ;]

(#156816) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok

Berepedezett szélvédőre adnak útvonalengedélyt? Az üvegeshez szeretnék elgurulni cserére.

(#156817) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jön a konnektoros hibrid Mégane

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#156818) Qru


Qru
MODERÁTOR

Skoda Superb 2.0 TDI DSG teszt

Ez pont olyan mint Skormi. Nálam nem lassú a DSG (sőt, jobb mint a Passat B6-ban volt). Az úthibákkal sincs gondja de lehet csak nem járok elég sz@r utakon. :D

Viszont Bubiban lassan majd érik az első két gátló csere.

#nincsbennetarcsi

(#156819) Tom1939 válasza kisza25 (#156817) üzenetére


Tom1939
őstag

Örülnék ha lenne sima hibrid is. Próbáltam múltkor én is feldobni ezt, de nem sok embert érdekelt (inkább csak megértették problémám :) ). Kíváncsi vagyok hogy bírja majd a szinkronizáció más problémát én laikus szintemen nem látok.

Qru: úgy örülnék ha vw konszern áttérne hagyományos automatákra (crafterben pl az van), van néhány szimpatikus autójuk különben, öregkora való álmokról nem is beszélve (valami jó kis westfalia kis busz)

[ Szerkesztve ]

(#156820) molnarpeter válasza Tom1939 (#156819) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nyilván a fordulat szinkron a kritikus tényező. Ha az nem lenne, ilyesmi történne [link] :D

Hidraulikus hajtás is érdekes amúgy, HSD-hez hasonlóan CVT, Fendt Vario ilyen pl - érdekes lenne autóban egy ilyen, de valószínű drága volna gyártani... Egy erőgépben viszont amúgy is ott a hidraulika. [link]

(#156821) Qru válasza Tom1939 (#156819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fognak a polgári szekcióban, DSG-be beleöltek egy csomó lóvét már.

#nincsbennetarcsi

(#156822) Tsebacsi válasza kisza25 (#156817) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kivárok még pár évet és tele lesz a világ fasza hibridekkel. Mondjuk lassan elmegyek kipróbálni egy Toyota hibridet, aztán egy ilyen Renault félét. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#156823) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szervusztok!

Zajlik az élet.
Ma egész nap brutál pörögtem, elintéztem mindent is, este még Felsőpoakonyban jártam, ahonnan kifele egy T kereszteződést majdnem átszeltem be a mezőbe... Vészfék nem kellett, fékek harapnak, el is vettem a fékerőt, gumik betapadtak, ez tök jó.

Közben keresünk tesómnak nagy kombi dízelt Németo.-ban ezerrel (ne kérdezzétek, miért dízel és kombi, nem az én dolgom), 6k EUR-ig. Talált egy szép Octi Scoutot, de privatnabieter. Mondom, nem lesz jó, händlert nézzen, deeee írjak rá. Ráírtam múlt héten. Hirdetés eltűnt. Ma kaptam választ, szépen angolul (németül íram, de mindegy), második levélben sem kaptam telszámot (pedig jövő kedden Frankfurt repjegy 4.790Ft lenne...), DE most küldött fotót a személyi igazolványáról :D + az autó ára lement nála közben 3700-ra, meg utalni kéne előre, mert rosszak a tapasztalatai. Jah, 66 éves néni, aki átköltözött Bernbe, de a Scout Frankfurtban maradt, bla bla.... blacklist.

BMW-t lemostam, megálltam soroksári auchannál tankolni, olyan mosó van ott. Nagyon jó.

I humbly and respectfully decline™

(#156824) molnarpeter válasza Magnum_ (#156823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kombi: kinti használatra, vagy Mo-ra hozni?

Néztem nemrég egy Passat B7 extaxit 7k ojróért, motorcserélt 2.0 TDI és szintén cserélt DSG. Bontóig hajtva még nem is egy rossz vétel talán, de a Fiat jobb*.
*...üzlet :DDD Sajna csak olyat mernék venni, ami eladható is, 350 ezer km magassága meg nem az.

(#156825) Magnum_ válasza molnarpeter (#156824) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tesóm megunta az autóját és szeretne újat, de ugye használt autót itthon nem veszünk :D
és kérte, hogy segítsek németországi beszerzésben, mert hogy már láttam ilyet.

I humbly and respectfully decline™

(#156826) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok,
Mi a módja annak, hogy a lehető leghamarabb túladjunk egy autón?
Úton van az új, valószínűleg ~10 nap múlva átvehető.

Egy 2001-es Renault Thalia, ami szombaton szalagnak csúszott lakott területen -így a jobb eleje megtört, jobb hátsó defekttel- de eleve nem egy szuper darab.
A klíma rossz, a kilométer nem pörög rendesen kb 5 éve (az elején még kb felét mérte, már inkább a valós negyedét), a kipufogódob cserélve lett, de ha beleülök valami más része köhög nagyon.

Az igaz hogy még megy a saját lábán, de nem egy életbiztosítás, én le is tettem, kölcsönautóval járok azóta.
Jól sejtem hogy bontó az egyetlen reális megoldás? Mit lehet egy ilyenre kialkudni, vagy örüljek ha átveszi ingyen és megússzuk a forgalomból kivonás díját?

(#156827) Magnum_ válasza Nirvatti (#156826) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Talan egy 50est ad erte a bontos. Talan

I humbly and respectfully decline™

(#156828) F_Zolee válasza Magnum_ (#156823) üzenetére


F_Zolee
veterán

Rég mondtam már, hogy nem rosszak azok a mosók.

(#156829) sutszi válasza Magnum_ (#156823) üzenetére


sutszi
veterán

Az a mosó ami olyan kialakításra mint egy istálló és sorban jó sok hely van benne?
Ha igen, akkor régen voltunk ott. Nem volt rossz. Nagy volt a sor, de közben az egyik mosós srác jött egy permetezős puttonnyal és mikor éppen következtünk lefújt bogároldóval... :DDD Meglepő volt de tetszett.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#156830) Magnum_ válasza sutszi (#156829) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Inkabb szukos volt a hely, ez negativum volt.

I humbly and respectfully decline™

(#156831) Nirvatti válasza Magnum_ (#156827) üzenetére


Nirvatti
tag

Köszi a választ! :R

A bontóssal is adás-vételit írunk?
Pár nap elég arra hogy a régiről át tudjon első naptól suhanni a feleségem (régi üzembentartója, az új tulajdonosa) bónusza az újra?

[ Szerkesztve ]

(#156832) Magnum_ válasza Nirvatti (#156831) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem igazolast ad, h leadtad nala, amivel ki tudod vonatni a forgalombol veglegesen, hivatalosan, a rendszamot le tudod adni.
Zsebbe adhat kis gumicukrot.

Eleg, igen

I humbly and respectfully decline™

(#156833) Gaben92


Gaben92
őstag

Mai paripám. CT szervizben, cserélnek benne mindent ami folyékony, szűrő vagy légzsák. (Kidobjuk végre a robbanós Takatát) Nem rossz de valahogy nem kéne.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#156834) thefreeman válasza Magnum_ (#156830) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én Dunakeszin voltam az Auchan mosóban, annyira nem jött be. Pár zsetonom még mindig van mert az automata nem fogadta el, és már nem volt kedvem szenvedni vele. A porszívó sem volt jó. Viszont a 2-es úton szintén Dunakeszin van egy önkiszolgáló mosó még ahol van alvázmosó program is, én kicsit szarul áltam rá mert fogalmam nem volt, hogy fog ez működni, de lehet, hogy nem teljesen használhatatlan. 200ft 30 másodperc.

(#156835) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] de komoly dog.
XC60 T8 polestar.

I humbly and respectfully decline™

(#156836) Doki16 válasza Gaben92 (#156833) üzenetére


Doki16
addikt

De szép Auris van a háttérben ;]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156837) Peter.70 válasza Doki16 (#156836) üzenetére


Peter.70
őstag

Vissza húz a szíved? ;] :P :D

(#156838) Doki16 válasza Peter.70 (#156837) üzenetére


Doki16
addikt

Egyelőre nem. Tetszik most még a Golf. Főleg így télen hasznos nekem most az elektromos fűtés miatt.

Ha lenne PHEV Toyota visszaváltanék, de nincs és ha lesz is baromi drága lesz. Rav4-et nem nevezném egyelőre semminek, mert Európában nincs belőle. Most a Renault megoldását figyelem.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156839) Qtya123


Qtya123
őstag

EQMontoya kolléga:
Elkészült a gép Gusztávéknál? Mit kellett rajta javítani? Mik a tapasztalatok a munkájával?

(#156840) Qru válasza Magnum_ (#156823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan mint a Redcarspa?

Gaben92: Jó hogy mondod, nekem is időpontot kéne kérnem a Takata cserére.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#156841) Gaben92 válasza Doki16 (#156836) üzenetére


Gaben92
őstag

Latnad mi van odabent. :DDD Lexus reszlegen (kep jobb szelen ablak) bent allt minden jelenleg kaphato modell minden felszereltsegi szinttel. Az RC-F fele odasanditottam parszor. :U Bar ha odakerulnek, hogy az RC vasarlas fenyegetne akkor 300h lenne.

Egesz jol megy az UX amugy es par dolog rögtön megfogott benne. A kormanya peldaul nagyon kellemes (es futött ami a kep alapjan gondolhatjatok mennyire jol esett), ulesei is jol tartanak, visszapillantok elhelyezese/merete is jo (erzesre kisebbek de közelebb vannak).

A haptic feedback-es touchpad viszont nekem nemgyerebe... Azt nem is ertem hogy gondoltak. Biztos meg lehet szokni de elsö hasznalatra nekem nem adta. Az eco/normal/sport kapcsolo elhelyezese a kormany mögött azon a szarvon kenyelmetlen meg hulyen is nez ki. A masik szarv most hirtelen nem tudom mire van. A digitalis muszerfalat meg mindig nem csipazom. A "mutatos digitalis" jöhet, de ez a "rohadt nagy szammal eled tolom mennyivel mesz" dolog sose volt a szivem csucske. A ~180LE viszont jolesik. Szepen meg tud indulni ha az ember hozzaszokik a gazpedalhoz. Nekem baromi fura volt elsöre hogy billenös de ez tenyleg csak megszokas.

Amin meglepödtem, hogy komolyan mondom leszamitva az elötted levö teret ami nagynak tunik a kormany mögött levö focipalya miatt, szukebbnek tunik mint a CT. o.O Ismet csak megerösitettem magamban, hogy ezek a crossover/SUV cuccok csak semmirekellö joszagok.... :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#156842) EQMontoya válasza Gaben92 (#156841) üzenetére


EQMontoya
veterán

Es ha belegondolsz, hogy UX kozel annyiba kerul, mint az IS300H, akkor eleg egyertelmu, hogy mit vennel.

Qtya123: Igen, majd irok rola hosszabban.

Same rules apply!

(#156843) Qru válasza Gaben92 (#156841) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétvégén vidéken voltunk haverral hazafelé egy IS300h jött velünk és ugyan a kanyarokban elmaradt de egyenesben nagyon jött a nyakamra (valószínűleg egy kevésbé kanyargós úton el is ment volna mellettem).

#nincsbennetarcsi

(#156844) CactuS válasza Doki16 (#156838) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Priusból van Plug-in, csak hát azt nem európai szemnek tervezték. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#156845) polonic válasza kisza25 (#156817) üzenetére


polonic
félisten

Ezt én venném.
Ha már elérhető lenne és a pénzmag is meglenne rá.

(#156846) Gaben92 válasza EQMontoya (#156842) üzenetére


Gaben92
őstag

RC 300h-t. :DDD UX-et sose vennek, az IS megfordult a fejemben parszor de van egy ilyen hulye hobbim, hogy szeretek csomagtarto nelkuli autokkal szenvedni. :B Baratnö van csak, gyerek nem lesz, macska elfer kis helyen szoval eleg a ket ules. Csak hat az RC is eleg combos arban megy...

Qru: A kanyarban elmaradas nem mindig az auto hibaja. ;]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#156847) EQMontoya válasza Gaben92 (#156846) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az RC nekem is tetszik, viszont szamomra pont nem illik hozza a H.

Ha mar veszek egy hatsokerekes coupet, akkor b@552on oda. Amugy meg inkabb MX5 + valami kenyelmesen utazos. Utobbi esetben viszont nincs sok haszna kifizetni az RC felarat egy IS-hez kepest.

Egyebkent teljesen egyertertek, nagy csomi nekem sem kell, viszont a CT sok szempontbol praktikusabb, mint az IS (5 ajto).

Same rules apply!

(#156848) Qru válasza Gaben92 (#156846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kopaszodó őszes hajú csóka volt, lehet csak a bátorsága volt kevés. :D Most nézem, hogy 8.4s a 0-100-a az korrekt, alig rosszabb mint az én időm.

#nincsbennetarcsi

(#156849) Magnum_ válasza Qru (#156840) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az egy szar. Tehat annal sokkal jobb :D

I humbly and respectfully decline™

(#156850) Gaben92 válasza EQMontoya (#156847) üzenetére


Gaben92
őstag

A 300h olyan hulyeknek valo mint en akik nem azert akarnak RC-t mert hatsokerekes coupe, hanem azert mert nem nagy, de jol extrazott, kenyelmes autot akarnak ertelmes fenntartasi kötsegekkel (benya + szerviz). Az utolso kitetel billent a 300h fele az RC-F-el szemben. Nalunk meg amugy se nagyon tudsz mit csinalni a sok loerovel. Egyenes utak vannak minden bokorban kameraval, az orszag legalacsonyabb es legmagasabb pontja között meg annyi a szintkulönbseg, hogy egy magasugro megugrana. :DDD

CT-ben ami jo, hogy le lehet hajtani a hatso uleseket es akkor van mar ertelmesnek mondhato hely. De alapbol ugy az auto fara csapott, az ulestamla hatrafele döl, szoval a csomagter aljan meg van is hely, de a redöny magassagaban mar alig-alig. Ettöl fuggetlenul en nagyon szeretem a CT-t, tudtam mire viszem, miben jo, miben kompromisszumos, es hozza amit vartam.

Qru: Na igen, tud lepni az IS hogyha akar, csak ugye nem lerugott 320d, hogy mindig racse kell, hogy legyen. ;]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.