Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131251) MunezXBK válasza szabonagyur (#131248) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha utána nem váltasz sávot balra, nem is büntethet érte.

(#131252) sutszi válasza Reggie0 (#131250) üzenetére


sutszi
veterán

Ha nem még vissza elé akkor az nem előzés. Az csak elhaladás. Különben minden egyes alkalommal mikor elmész valaki mellett az előzés?! Ez teljesen abszurd így.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#131253) Reggie0 válasza sutszi (#131252) üzenetére


Reggie0
félisten

De elozes, olvasd el a kreszt: "Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek."
Nincs szo semmilyen visszateresrol.

Amugy igen, ha elmesz barki mellett ugy, hogy nincs parhuzamos kozlekedes kialakulva, akkor az elozes. Ha pedig kialakult, akkor csak elhaladas elozes nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#131254) Qru válasza szabonagyur (#131248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak elhaladsz mellette akkor nincs bunti. A lenyeg h ne menj vissza a belsobe miutan elhaladtal mellette.

Van ra miniszteriumi allasfoglalas is:[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#131255) sutszi válasza Reggie0 (#131253) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem itt mind erről beszéltünk:

"Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek."

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#131256) Reggie0 válasza sutszi (#131255) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de ha csak egy auto korical a belso savban, elotte es mogotte kilometerekre nincs auto, csak te, az nehezen nevezheto parhuzamos kozlekedesnek. Ahhoz, hogy parhuzamos kozlekedesrol legyen szo, folyamatos kocsisornak kell lennie, ez esetben beszelunk csak elhaladasrol. Egy-egy auto talalkozasa parhuzamos kozlekedesre alkalmas uttesten nem tartozik ide, ott elozesrol beszelunk. Viszont ha mar surubb a forgalom akkor el lehet vitazgatni azon, hogy melyik ponttol parhuzamos kozlekedes. Sajnos ez egy elegge gumiszabaly, a szelsoseges allapotokat leszamitva kb. mindenki azt mond amit akar. A parhuzamos kozlekedes elvileg akkor alakul ki, amikor folyamatos kocsisor van, de azt mar nem tudjuk, hogy hany autobol kell allnia minimum. Innentol kezdve pedig akar a rendor, akar a birosag maga donti el, hogy pl. 5 egymas utan levo autot mar annak tekint-e vagy csak esetleg 10-et 20-at.

Ezert is mondom, hogy a rendor, ha akar buntet, ha akar nem. Hiaba van barmifele allasfoglalas, annak nincsen kozvetlen joghatasa a buntetougyekre, megbuntet a rendor aztan jard ki a hivatalos utat es a szabalysertesi birosagi eljaras soran ismet kell kerni egy allasfoglalast az adott ugy kapcsan. Ahhoz, hogy valamit erjen a Kurianak kene elvi birosagi hatarozatot hoznia es akkor nem kell ugyenkent ujra allasfoglalast kerni.

[ Szerkesztve ]

(#131257) molnarpeter válasza Reggie0 (#131256) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz ott lehet belekötni, hogy amíg nem válasz sávot, az elhaladás, de ha utána két jármű közti "ablakon" bújsz ki, akkor előztél jobbról és balról is kb :D

(#131258) Reggie0 válasza molnarpeter (#131257) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ha kocsisor van es parhuzamos kozlekedes. Aztan meg az a kerdes, hogy mennyit kell egy utolert auto mogott menned savvaltas elott, hogy ne legyen elozes a korabbi elhaladasokbol. Mert valoszinuleg elobb-utobb beljebb kell menni, ha haladni szeretnel. Itt minden korulmeny gumiszabalyokkal van lefedve, aztan mindenki ugy ertelmezi, ahogy eppen jol esik.

[ Szerkesztve ]

(#131259) Doki16


Doki16
addikt

Nem vagyok sem autószerelő sem gumis, de mégis sikerült gyártáselőkészítő irodista létemre két kereket felcserélni úgy, hogy nem zúztam le egy küszöböt sem vagy sárvédőt :D [kép]
Ez a Lidl-s szerszám meg így évek után is nagyon nagy kedvenc. A több mint két éve fent lévő felnit röhögve lekapta róla. A munka végeztével meg a szintén Lidl-s nyomatékkulcs dolgozott a végső meghúzásra. [kép]
Már csak egy gumicserélő gép kell meg egy centrírozó kell a Lidl-ből és többet gumis közelébe se megyek :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#131260) Qru válasza Doki16 (#131259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bak es az autó közé mit teszel? Van oda gumipogácsád?

#nincsbennetarcsi

(#131261) K Norbi válasza Doki16 (#131259) üzenetére


K Norbi
addikt

Én a krokodil emelőt száműztem.
Összebassza csak az alvázat.

Gyáriját használom, na az oda való. :K

(#131262) Doki16 válasza Qru (#131260) üzenetére


Doki16
addikt

Németből szoktak a kamionosok hozni ilyen brutal erős csúszásgátló gumi alátétet. Ha a 6 tonnás cuccok alá jó akkor a kis 1 tonnás Suzukit is elviselni :D
Most emeltem először ezt a kis swiftet és nagyon jó masszív u alakú emelési pontjai vannak. Tökéletes felfekudt rajta a bak és krokodil emelő.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#131263) #89309696 válasza rbalint88 (#131244) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem úgy van, hogy a 100%-os sebességtúllépés 300 ezer pénz? 30-as tábla mellett 90-nel elmenni az bőven kimeríti ezt, hogy maradt 60 ezer akkor?

(#131264) MunezXBK válasza #89309696 (#131263) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Érdekesen fogalmaz a cikk. Akit mért, az ment 60 körül.

(#131265) #89309696 válasza MunezXBK (#131264) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem inkább 60-as volt a korlátozás (30 helyett) és ott mérték be 90-nel? Mert az már valóban 60 ezer Ft bírság. Az úgy stimmel is.

(#131266) MunezXBK válasza #89309696 (#131265) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Na már én is belekeveredtem. :D

De, ahogy írod.

(#131267) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Jöttem kicsit dicsekedni :D - talán nem unjátok mèg :
Fullos faszázás + Fusso .
A szövet szőnyeget mától használom ha szabin vagyok , nem őrizgetem tovább :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131268) Qru válasza Doki16 (#131262) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan kene nekem is. Van 1 de az eleg vekony, nem mernem raengedni az autot.

#nincsbennetarcsi

(#131269) tboldi válasza Doki16 (#131259) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én és apum is ma cseréltünk kereket a WagonR-en.

Úgy csináltuk, hogy először egy picit meglazítottuk az első tengelyen a kerekeket, az elülső pontnál, középen megemeltük az autót és a küszöbökhöz raktunk egy-egy bakot, majd miután megtörtént a csere, leengedtük az autót és meghúztuk a csavarokat nyomatékkulccsal. Ezután ugyanezt megcsináltuk hátul is.

Amúgy jól szuperált az új emelő, ajánlom mindenkinek. :K

[ Szerkesztve ]

(#131270) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#131267) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lenne egy kèrdèsem : kb 1 órája vègeztem a waxolással . Lehet vele autózni ? A bogarak meg a por miatt kèrdezem . Vagy várjak vele holnapig ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131271) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#131270) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Áhhh megyek vele . Jó idő van , szèpen megszáradt a Fusso. Meg kb 6 órát melóztam vele , most szèpen autókázok egyet :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131272) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bp->Siófok 3óra alatt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#131273) Doki16 válasza Qru (#131268) üzenetére


Doki16
addikt

Ilyen fajtát hagynak ott néha, valamikor csak 3mm-est. Ha meghajtóm akkor jó vastag lesz és nagyon masszív.

(#131269) tboldi: Én csak annyit csináltam, hogy elsőket hátra, a hátsókat meg előre tettem azonos oldalon. Ez egy Michelin CC nem kell cserélgetni :)
Néztem én is, de nem találtam oldalon középső emelési pontot. Elől meg hátul van, de azzal sokkra nem megyek mert nekem mindkét kereket le kellett vennem egyszerre oldalról, hogy feltudjam őket cserélni :)
Az az elektromos ütve csavarozó nagyon állat amit linkeltem. Nem kell külön lazítgatni még a földön a csavarokat. 210 NM-et tud max a nyomatékkulcs, de még azt is simán letekeri :) Megemeltem a kocsit, kibakoltam és gyors kitekertem mind a 4-4 csavart.

(#131267) sky11: Természetesen mindig jöhetnek a jó kis képek egy szép Aurisról :D Én bármikor nézegetem :)
Vettem gyári gumiszőnyeget. A szövetszőnyeget száműztem. Napi sok ki és beszállás nagyon megviseli, meg a cipőmről a kosz.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#131274) Jorus válasza kisza25 (#131272) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hétköznapra kell szervezni a Porki-féle sütögetést idén... :U :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#131275) tboldi válasza Doki16 (#131273) üzenetére


tboldi
nagyúr

Értettem elsőre is, meg láttam is, hogy CC, csak ehhez kapcsolódóan írtam. :D

Oldalt nem szokott lenni középen, viszont lehet kapni ilyet erre a célra.

És nekem is van egy ilyesmi gépem, de az szart sem ér. Inkább a teleszkópos kulcsnál maradtunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131276) Gergőke88 válasza Jorus (#131274) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lassan vége ott a terelésnek.

(#131277) Doki16 válasza tboldi (#131275) üzenetére


Doki16
addikt

Na erre végképp nem bíznám a kocsimat :D Elől megemel annyira, hogy hátulra is beférjen a bak és szépen lassan visszaengedem rá a kocsit. Így ha esetleg megadná magát az emelő akkor se zuhan vissza a kocsi a földre.

Mármint milyen gép? Van ilyen torz emelőd? :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#131278) Qru válasza Doki16 (#131273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jo!

CC-t nekem is at kene cserelnem mar, az elsok lathatoan kopottabbak mint a hatsok.

#nincsbennetarcsi

(#131279) tboldi válasza Doki16 (#131277) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem emelő, ütvecsavarozó. Valami Extol. :D

(#131280) Doki16 válasza Qru (#131278) üzenetére


Doki16
addikt

2 évig voltak fent. Ennyi idő alatt nagyjából 10k km ha belement. Egymás mellé raktam direkt az első és a hátsót, de semmi különbséget nem véltem felfedezni.

Az Aurison nekem CC+ van, azok ősszel lesznek egy éve fent majd akkor felcserélem őket. Többet megyek vele mint a Swifttel és nehezebb is jócskán :) Meg az a jó, hogy ezeket otthon simán megoldom :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#131281) Qru válasza Doki16 (#131280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem belement mar legalabb 30k km es meg nem volt atcserelve soha.
Kezelesi azt irja celszeru 12 ezrenkent megcserelni a futasteljesitmeny maximalizalas erdekeben.
Meg talan 2 evet kibir aztan johet a CC+ (bar a Conti AllSeason is benne van a kalapban).

#nincsbennetarcsi

(#131282) Qru


Qru
MODERÁTOR

Audi Coupe Quattro TC erőmérő: [link]

#nincsbennetarcsi

(#131283) grizlisandor válasza Qru (#131282) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gyárilag 136 lóerős, elírták megint a gyári és a mért érték közti különbséget.

Spoiler:
Szakértették, hogy miért nincs meg a gyári érték, hiába a szép görbe; arra a következtetésre jutottak, hogy sokat városoztak az autóval.
Szerintem meg a 95 benzin teszi, táltossal biztos előkerülne az a 20 lóerő. ;]

(#131284) tboldi válasza Qru (#131282) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akad pár elírás a videóban, a képen is mínusz 20 ló lenne a helyes.

De nekem a Balász a kedvencem. :D

(#131285) Qru válasza tboldi (#131284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be volt rugva a feliratozo. :D

Am taltos kell bele, ahogy Grizli mondja. Nekem is jobban harapnak a mokusok Bubiban amiota azt nyomom bele. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#131286) tboldi válasza Qru (#131285) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem véletlenül nyomom én is a 100-ast a Jazz-be, ott minden aprócska plusz számít. :DDD

(#131287) Magnum_ válasza kisza25 (#131272) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Priviket mennyire nezed?

I humbly and respectfully decline™

(#131288) focvis válasza Qru (#131285) üzenetére


focvis
veterán

Múltkor nem az volt, hogy köhög a 100-astól?

Én - becsszó - semmi pozitívat nem éreztem, mikor telenyomtam táltossal.

(#131289) pècsimunkás válasza Doki16 (#131273) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Csak most kezdem hasznâlni - 2 èv - után a szövetet . A többi helyen marad alul a szövet , fent a gumi . Ha megyek vissza , akkor rakom vissza èn is a gumit magamnak is .
Èn fèl liter pálinkáèrt kaptam a gyári gumiszőnyeg garnitúrát :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131290) Magnum_ válasza focvis (#131288) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De. De ilyenek elofordulnak :D

I humbly and respectfully decline™

(#131291) Csabroncka válasza Qru (#131285) üzenetére


Csabroncka
addikt

Megeszem a nem létező a kalapom ha érzed, meg a korábban említett fogyasztáscsökkenést is... Te is azért tankolod amiért elég sokan, hogy ritkábban járnak a géppel és 1 tank benzin akár több hónapig is lötyög a tartályban - na arra kifejezetten jó a tartóssága miatt. Pont tegnap tankoltam MOL-nál, azért a 44x-es/l-s szám kicsit bosszant...

"in medias res"

(#131292) K Norbi válasza kisza25 (#131272) üzenetére


K Norbi
addikt

;]

(#131293) tboldi válasza Csabroncka (#131291) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én igenis azt tapasztalom, hogy jobban szedi a lábát prémium 100-as benzinnel, mint a sima 95-össel. Nem érzem erősebbnek, de lelkesebben pörög fel, az biztos. Mellesleg sokkal halkabban is működik a motor (sőt, a MOL 100-asával még halkabb, mint a Shell 100-asával).

Állítólag a Bosch ECU-s i-DSI Jazzek - amilyen az enyém is - hozzá tudják állítani az előgyújtást a magasabb oktánszámhoz, de erre még nem találtam bizonyítékot.

[ Szerkesztve ]

(#131294) Qru válasza focvis (#131288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kimosott vmi dzsuvat meg az elejen aztan megkuldtem palyan azota jo.

Alul erezhetoen jobb, pedig extra szkeptikus voltam a taltost illetoen. Egyelore maradok ennel. :K

#nincsbennetarcsi

(#131295) Qru válasza Csabroncka (#131291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nezd eddig 50-nel 4-esben rangatott a motor most nem. Ha neked ez nem eleg objektiv akkor maradjunk annal, hogy biztos a kevesebb viz miatt. :DDD
Igaz 1 honapja tankoltam utoljara...

A fogyirol meg csak annyit irtam, h tobb nem lett latvanyosan de ezt egy tankolas utan amugy sem lehet megitelni.
Btw 405Ft/liter aron tankoltam nekem ennyi belefer.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#131296) pècsimunkás válasza focvis (#131288) üzenetére


pècsimunkás
addikt

3x-4x tankoltam táltos benzint , ès mindig üres tankba . Nem vettem èszre semmi különöset.

Előző autóm - Mègane 1 ph2 , 1.4 16v - mintha jobban ment volna a V Power 95 benzinnel .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131297) Reggie0 válasza Qru (#131295) üzenetére


Reggie0
félisten

Najo, de melegebb van, mar a csapagyak surlodasa is kisebb :)

(#131298) golfvariant válasza Qru (#131295) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hát ha 4esben rángatott a motor vissza kell vinni Saintnak!!!4444
Biztos széthajtotta IS!!!

;]

(#131299) szabonagyur válasza MunezXBK (#131251) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szimplán elhaladtam mellettük mivel bent elvoltak 100-110-el. Volt egy 10-15 fős autós társaság aki szimplán elvolt bent...

Majd amikor elmentem mellettük kb 10 km-el arrébb mentem be a belsőbe mivel a külsőben utolértem egy lassú járművet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#131300) sutszi


sutszi
veterán

Napon átmelegedett bódét, ti mennyire gyorsan tudjátok lehűteni? Most, hogy beköszöntött a meleg idő egy katlan lesz rövid idő alatt a beltér. Lehúzom az ablakokat úgy egész gyorsan átszellőzik. De feltűnt, hogy mintha a klíma kicsit gyenge lenne, vagy lassan hűtené le a belteret. 15 fok a minimum. Be is állítom, és jön a hideg levegő érzésre. Lehet nincs semmi, de kicsit lomhának érzem a klímát. Hogyan tudok biztosra menni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.