Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131501) buci30


buci30
addikt

Egy 2000-es Seat Ibizam van, amivel ma hosszabb távon voltunk

A kérdésem az lenne, hogy ülést nem szeretnék cserélni de mivel tudom kényelmesebbé tenni?
Valami biztos van ami régi ülésekre szoktak tenni 😊

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#131502) buci30 válasza buci30 (#131501) üzenetére


buci30
addikt

Ezek a mágneses vagy hasonló üléshuzatok érnek valamit?
Ha van tapasztalt akkor légyszíves dobjatok linket melyik.

Pl. Ilyenekre gondolok:

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#131503) Gombinyó válasza buci30 (#131502) üzenetére


Gombinyó
őstag

Páncélzatban ne ülj be, mert nem fogsz tudni kiszállni. :D
Deréktámasz esetleg?

(#131504) buci30 válasza Gombinyó (#131503) üzenetére


buci30
addikt

Nem tudom melyik vagy mi lenne jó azért is kérdezem. 😊

Meg ha mindent megveszek és úgy próbálgatom az drága játék lesz 😬

Amúgy derék és fenék rész lenne a lényeg igen.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#131505) #89309696 válasza gzbotii (#131497) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is sajnálom nekem is újak, de arra a kevesebb, mint ezer Km-re amit megyek ezzel a kocsival nyáron, azt a pici távot amit megfut a két város között 90-nel, én nem cserélem le. Négyévszakosból meg még mindig csak a drágák amik igazán jók, majd pár év múlva ha már 15 ezerért kapni lehet tényleg jó négyévszakost akkor majd azt veszek, addig marad a téli egész évben. Nyárit egész évben meg nem fogok használni.
Figyelni kell rá kicsit, de amúgy sima ügy. Vidéken el lehet így kóborolni kis távokat, ha messzebb megyünk nem az én autómmal úgy se.

Budapest sportos közlekedésére valóban alkalmatlan a téligumi, ledarálódik egy nyár alatt aztán a következő télre már sokkal rosszabbul tapad. Elsőkerekeken nagyon amortizálódik, a lámpáknál a nagy kigyorsításokat, meg a "nagy" sebességű éles kanyarbevételeket kettesben, azt nem igazán szereti, hallani ahogy darál a lamella hiába van az előírt nyomásnál 0.2 barral több fújva akár, de vidéken nyugodtan elfut ahol nincs az ember valagában hazasiető 300 autós és nem úgy kell kipadlózni minden lámpától, kereszteződésből.

Azt sajnálom a legjobban Magyarországban, hogy nincs normális hegyvidéki területe ahol sokáig hó van és nincs település se ilyen helyeken, pláne nem nagyobb. Nekem az tetszik, szeretek hóban menni, de ez jutott.

(#131506) molnarpeter válasza buci30 (#131504) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbálnék egy fullos Polo bontást keresni, valami mindenfelé állítható, mindenhol támaszos üléssel :D aztán a mostani szett eladásra.

(#131507) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a köv. ügyben: Van egy autó, aminek én vagyok a tulajdonosa, de édesapám volt az üzembentartója, viszont ő elhunyt. Azon túl, hogy a biztosítónak jelentem a dolgot (term. a halotti anyakönyvi másolatával) és új szerződést kötök van még valami más kötelezettségem is?
Új forgalmit is kell igényelnem?
Magát a tulajdonjogot nem érinti a változás, hagyatéki eljárásra nem kell várnom, tkp. üzembentartó-változásról van szó.

(#131508) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ez mi?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#131509) Richard! válasza bajnokpityu (#131508) üzenetére


Richard!
addikt

Szerintem egy Hö Astra.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#131510) Magnum_ válasza bajnokpityu (#131508) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Budapest egyik johiru utcaja.

I humbly and respectfully decline™

(#131511) Sn00k


Sn00k
veterán

Asszonynak a kis yarisa ma nem indult el. Ha gyujtast adunk felvillanak a muszerfalon a jelzofenyek , es ennyi. Hang semmi.
Ebben az esetben gondolom nem lehet aksira gondolni?! Esetleg onindito vagy valami mas lenne :F
Mit gondoltok? Koszi

3njoy the Lif3

(#131512) #89309696 válasza Sn00k (#131511) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mikor indítózás lenne akkor elhalványulnak kicsit a jelzőfények vagy semmi nem történik és ugyanaolyan erővel világítanak pislogás nélkül?

(#131513) Lobeu válasza K Norbi (#131493) üzenetére


Lobeu
csendes tag

255/35R19 az övé. A6 quattronak ez a mérete. :K

rbalint88: Felni S5-ről való, 5mm-t eltér az ET-je, az bőven elég sajnos. :(

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem jobbak, de az én felhasználásomra tökéletesnek bizonyultak ezek is. Esőben nem veretem 200-al, versenypályára nem viszem, Mátrába nem kacskaringózok vele, 60% BP, 40% autópálya. A 360-as fék meg azért a friss, még puha gumi megfog. Inkább egy ilyen új, friss gumi, mint egy 2 éves már megkeményedett Hankook teszem azt. Nem mondom egy Pilot Sport 4, vagy egy Dunlop Sport Maxx biztos jobb, de egy átlag pl Barum Bravuris vagy Hankook valami nem jobb annyival, hogy 3-4x ennyit kiadjak érte. 17500 volt darabja, baráti kedvességgel, következő szint Uniroyal lett volna 32-ért. Köszi, akkor inkább ez. :)

Nem kell megenni érte, nem leszarom a kocsit tipus vagyok, csak Motul 8100 X-Clean+ megy bele, Mann szűrők, mindig mindenből a legjobbat kapja, amit csak kér, nagyon szeretem és kimélem, de egyszerűen ez a gumi is jó. Nézzetek teszteket, ha nem hisztek nekem. :)

Pl: [link]
C besorolás üzemanyagtakarékosságban, B besorolás vizes úton való tapadásban. Y sebességindex, tehát 300-ig hitelesitve van. :)

[ Szerkesztve ]

(#131514) Csabroncka válasza Sn00k (#131511) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kártyás indításgátló amiben lemerülhetett az elem gondolom nincsen ;]

"in medias res"

(#131515) focvis válasza bajnokpityu (#131508) üzenetére


focvis
veterán

Sokkal profibbnak tűnnek a tűzoltók a múltkori francia vandáloknál.

(#131516) #89309696 válasza Lobeu (#131513) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem eszünk meg csak furcsa elsőre, de ha így utánajártál akkor valószínű jó döntés volt.

(#131517) tboldi válasza Sn00k (#131511) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig de, lehet aksi is. Sőt, elsősorban arra gondolnék.

(#131518) Lobeu válasza #89309696 (#131516) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Én is úgy álltam hozzá, hogy kinai gumit soha az életbe. Ameddig meg nem tapasztaltam, hogy milyen. Ez kb annyiban olcsóbb, hogy nincs egy dög nagy név, amit meg kell fizetni, nincs mögötte sok százezer részvényes aki minden alkalommal nagyobb és nagyobb osztalékot szeretne felvenni, ennyi. :)

A kínai, és ezért sok helyen előítéletekkel fogadott márkát az alacsony ár és az ehhez képest jó minőség tette sikeressé a világpiacon. A márka rendelkezik a szükséges minőségtanúsítványokkal is, de a megbízhatóság legfontosabb bizonyítéka a piaci siker Nyugat-Európában és Észak-Amerikában. Saját meghatározásuk szerint a gyártók célja kiváló autógumikat készíteni versenyképes áron, ezért odafigyelnek a kutatásra és a fejlesztésre is. Rotalla márkájú nyári és téli gumik gyakorlatilag bármilyen autóhoz kaphatók, a kis városi autóktól a luxus gépkocsikon és a terepjárókon át a teherautókig bezárólag.

(#131519) rbalint88 válasza Lobeu (#131513) üzenetére


rbalint88
addikt

normális gumi két év alatt nem keményedik meg, ahhoz azért kell 4-5 év. az olcsófosok igen, laufennél pl már érezni, hogy második szezonban nem olyan jó és rohadt nehéz is.
de ha boldog vagy vele és leradírozod úgyis max két szezon alatt, akkor miért ne, csak fura, hogy a többiben meg nem spórolsz, akkor miért pont a gumin :)

(#131520) Sn00k válasza #89309696 (#131512) üzenetére


Sn00k
veterán

Ugyan olyan erovel vilagitanak.

tboldi: bar aksi lenne, de tavaly kapott egy gyari aksit.

3njoy the Lif3

(#131521) tboldi válasza Sn00k (#131520) üzenetére


tboldi
nagyúr

Attól még megmakkanhat.

szerk.: Biztosítékok rendben?

[ Szerkesztve ]

(#131522) #89309696 válasza focvis (#131515) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akartam én is írni, de nem mertem inkább vártam. :DDD Ha nem indokolja semmi akkor meg lehet oldani azt nyugodtan, emberi módon is. Az autó ugyanúgy kuka természetesen, de emberileg kulturáltabb, épp elég tragédia a tulajnak ez is. Persze ha olyan helyen van ahol azonnali kritikus beavatkozás kell ott mindenki megérti azt, hogy szét kell barmolni.
Sajnos a sok elektromos kütyü velejárója ez, meg a rengeteg átforrósodott kipufogótisztító szarok bezsúfolása mindenhova, mert azoknak meg meleg kell, aztán csak az idő vasfoga meg az hogy a szigetelés rálógjon. Örülök neki, hogy az enyém az utcán alszik, ott nem veszélyeztet senkit. Lassan a garázsokhoz kell alaptartozéknak az automata tűzoltórendszer.

(#131523) proof88 válasza bajnokpityu (#131508) üzenetére


proof88
addikt

Práter-Szigony facebook csoportban készült távoli kép alapján ugyanolyan kombi H Astra mint ez volt

szerk.: kép elvileg publikus, úgy tűnik motortérnél keletkezett a tűz.

[ Szerkesztve ]

(#131524) bitpork válasza bigrob (#131498) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Lehet h most neked nem tetszőt fogok írni, de szerintem ne vedd meg a bolygó másik oldaláról. Az Euból lehet h drágább de van védelmed mint fogyasztó és valószínű hogy hozzá valót kapsz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131525) molnarpeter válasza bitpork (#131524) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer pont aliról rendeltem egy nemgyári intercoolert, minden gond nélkül megérkezett, illetve sok Amperásnak is onnan van a töltőkábele. A legdrágább problémás esetem onnan csak egy otlatókamera szett volt, de a supportkicsit nehézkesebb, mint ebay/paypal esetében. Ha nincs egy tutira bevált eladó, akit mindenki ajánl, nyugodtabban rendelnék olyan helyről, ahol lehet paypalen fizetni a 180 napos vásárlói védelem miatt, legyen ez az ebay, vagy más oldal. :R

(#131526) bigrob válasza bitpork (#131524) üzenetére


bigrob
őstag

Ha találtunk volna nem márkaszervízből már megvettük volna. Ebayen egy bontott van a Lengyelektől és semmi más. Másik bontottat nem fogunk venni, akkor inkább kísérletezgetünk az utángyártottakkal..
Amúgy meg van mindenhol védelem, ebayről is visszakaptam mindig a pénzt, aliról is ha nem volt megfelelő a kapott áru és még garit is vállalnak rá. (elvileg)

(#131525) molnarpeter
Nekem pedig az Aliexpress Dispute rendszere szimpatikusabb (200+ rendelés, ebayen max 15 és abból 8-10x mindig valami problémám volt az eladókkal...). eddig még nem volt problémám velük. Ha pedig minden kötél szakad, mivel EU lakos vagy van 180 napod chargeback eljárást indítani ha valami probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#131527) molnarpeter válasza bigrob (#131526) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer-egyszer alin meg kellett küzdenem a pénzért, és rövidebb a határidő is. A PP kicsit közelebb áll abból a szempontból, hogy sokszor az eladó kárára is a vevőt védik, nameg simán fel tudom őket hívni adott esetben. Ettől függetlenül pár éve olcsóbb az ali, szóval onnan rendelek, csak a support nem olyan idiotensicher :D (nem követem a refundokat minden nap)

(#131528) stickermajom válasza #89309696 (#131468) üzenetére


stickermajom
addikt

A bogarakat lecsapattam, illetve megtankoltam táltossal. BP-Pécs-BP, helyi furikázásokkal 7,3l/100km.

Október óta nem mostam az autót szivaccsal, most már nagyon ráférne..

(#131529) golfvariant válasza stickermajom (#131528) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Miért jó szivaccsal mosni, mikor a lándzsással is tökéletesen le lehet csapatni.
Igaz csak 99%os az eredmény, ellenben nem is karcolja a fenyezest :)

Ha utana polirozni, waxolni akarsz az megint más :)

(#131530) stickermajom válasza golfvariant (#131529) üzenetére


stickermajom
addikt

Waxolni is szeretnék, mert az is a legutóbbi mosáskor volt csak.

(#131531) barnam_


barnam_
nagyúr

Itt, hogy ha a Mészáros utca bal oldali sávjából jössz, és jobbra kanyarodsz (mint a képen a fehér Astra kombi), akkor az a helyes haladási irány, mint amit a szürke Scenic is követ, ugye?
Csak mert ma reggel két autó is nekem akart jönni, a jobb oldali sávból a belsőbe sorolva.
Ugyanakkor ha innen nézem a felfestéseket, akkor a Mészáros utca bal oldali sávja a Hegyalja útról balra kanyarodó sávba visz.

(#131532) Jorus válasza barnam_ (#131531) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ezzel tegnap szembesültem, én is a bal oldali sávból mentem volna a belsőbe, de a jobb sávból kanyarodó már ott volt, szal a későbbi kanyarodóból tudtam visszasorolni. A helyes megoldás engem is érdekelne, az a felfestés elég elcseszett, mert pl. mi van, ha télen nem látszik, ugye.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#131533) Magnum_ válasza barnam_ (#131531) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem elbaszott a felfestés és a belsőből kanyarodva a cicadella felé eső kanyarodó sávba érsz és onnan kell vissza indexelned az egyenesen haladó belsőbe.

I humbly and respectfully decline™

(#131534) bitpork válasza molnarpeter (#131525) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

& (#131526) bigrob: És addig áll a kocsi és fő a fejetek. De ti látjátok :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131535) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Hoztam be saját részre külföldről egy autót. A regisztrációs adóval kapcsolatban lenne kérdésem.. Ez már a harmadik autót amit saját részre hoztam az elmúlt 6 évben. Az első kettőnél a regadót egy vámügynökségnél intéztem, ott fizettem kb. 6-7e Ft-ot az ügyintézésért. Reggel bevittem a papírokat, délutánra megvolt. Most úgy gondolom, hogy megspórolnám ezt a pénzt, és magam intézném a NAV-nál. Erre van lehetőségem? Ott hogyan megy ez a dolog? Ennyire gyors ott is? köszönöm! :R

(#131536) rbalint88 válasza Magnum_ (#131533) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez a megfejtes. Azert van igy, hogy a sok tulekedo kcsg ne tudjon annyira tulekedni.

(#131537) bitpork válasza Geri89 (#131535) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha tudod a vpid számodat akkor ki kell tölteni egy ott kapott papírhalmazt, beadni a helyi vámudvar ügyeletére ahol kiszabják a regadót amit helyben kártyával a vámpénztárnál fizetheCC.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131538) MunezXBK válasza golfvariant (#131529) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tökéletestől azért messze van, tűzoltásnak megfelel.

Geri89: nem, sokkal lassabb lesz. Kereskedők előnyt élveznek, pénzmag fejében.

[ Szerkesztve ]

(#131539) Magnum_ válasza MunezXBK (#131538) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azonos kormányablaknál volt az utóbbi 1.5 évben 3 átírásom. Mindháromszor 16.00 után érkeztem, 17.00-kor zár. A nepperek pér perccel zárás előtt érkeztek a korábbi két alkalommal, még poénkodtam is, hogy második műszak? Valamiből meg kell élni válasz érkezett az ügyintézőtől egyik alkalommal. Kisfeleség autójának átírásánál fogtam ugye a kezét, 16.00 körül értünk oda eggyen voltak előttünk, jött egy nepper, akit fogadott előttem az ügyintéző sorszám nélkül, amikor az előttünk lévő végzett. Ezt egyébként nem vettem jó néven és jeleztem az ügyintézőnek, hogy a sorszám nélküli neppereket eddig mindig zárás után fogadták, mi volt most ennyire sürgős? Csak vöröslő fej volt a válasz (remélem, a szégyen miatt)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#131540) Geri89 válasza MunezXBK (#131538) üzenetére


Geri89
aktív tag

bitpork: VPID szám megvan, most akkor mehetek a NAV-hoz ezzel és a papírokkal, és ott is megoldják gyorsan?

MunezXBK: tehát ha ugyan úgy vámügynökségen keresztül csinálom, és megfizetem a plusz pénzt, akkor gyors, ha magam mennék NAV-hoz, akkor meg sokkal lassabb az ügyintézés?

(#131541) bitpork válasza Geri89 (#131540) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még egyszer - nem ők oldják meg! Neked kell kitöltened egy vámkezelési kérelmet. Ezt a vámparancsnokság befogadja (ha nincs ismerősöd és van melójuk akkor rossz esetben napokig is eltarthat az elbírálás!) majd hoz egy határozatot a befizetendő összegről amit helyben tudsz kártyával a vámpénztárban egyenlíteni (jobb helyeken saját vámos kártyát használnak és lehet kp is fizetni).

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131542) MunezXBK válasza Geri89 (#131540) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Így van.

(#131543) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Friss MűhelyPRN megvan?

Fehérvári kereskedésből vett V60, gyakorlatilag hibátlan állapotban. :U

(#131544) proof88 válasza MunezXBK (#131543) üzenetére


proof88
addikt

Igen elég jónak tűnik, de én igazából azt hiányolom az ilyen átvizsgálásokkor, hogy megnézzék FIZIKAILAG ott van-e pl a kormányban a légzsák? Mi van ha eldurrant annál a kisebb balesetnél és csak úgy tűnik hogy minden ok? Van valami kis bizbasz amit be lehet rakni a légzsák helyére és az autó nem jelez problémát. Le lehet venni könnyen a kormány elejét, hogy megnézze az ember megvan-e a légzsák?

szerk.: más: hallottam olyat hogy amikor nyílik a légzsák és eldurran a biztonsági öv feszítő patronja, a tűzoltók (?) el szokták vágni a biztonsági öv légzsákos címkéjét, ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#131545) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Kb 5 éve volt alváz és üregvédőzés. Szeretném megismételni az üregvédelmet, illetve átnézetni, hogy az alvázvédelem rendben van-e.

Tudtok Budapesten vagy környékén jól dolgozó mestert? A Rusztika Bt. sajnos már nem vállal munkát súlyos betegség miatt (eddig is éves várólista volt).

Néztem ezt, illetve ezt is. A másodiknál a galériában láttam azért, hogy vannak maszkolás nélkül, nagyon telibe fújt képek.

Illetve mondtak még nekem egy Szoboszlai Károly nevezetű embert, akinek a nevét beírva az Autó Szoboszlai Kft-t dobja fel a google, de nem sokat találtam róla.

Olyan helyet szeretnék, ahol figyelnek arra, hogy ne fújjanak telibe az alján mindent is. Azaz a szilentek és egyéb alkatrészek, amelyekre nem való az alvázvédő, azt maszkolják le.

[ Szerkesztve ]

(#131546) aero. válasza proof88 (#131544) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lelehet persze, altalaban hatul tartja 2-3 csavar, vagy pl az en volvomnal 1-1 oldalt egy laposfejuvel lehet kipockolni, netto fel perc. Itt ennek a volvonak valami parkolasi serulese lehetett szvsz.

(#131547) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Nemrég volt téma az autós kesztyű . Pécsett néztem több helyen is , de egyelőre elmaradt a vétel . Elég jó áron találtam a Blázek outletben , de sajnos a méretemben nem volt . A pestieknek érdemes megnézni , akit esetleg érdekelne ezeken a helyeken : [link]
Konkrétan 5000 forint volt az ára az olyan kesztyűnek a Blázeknél , ami a kesztyű boltban 12000 - 20000 forint volt ! Először egész kesztyűt akartam venni , de nem jó a telefonhoz . Még a dupla koppra sem ébredt a telefon , aztán gondoltam veszek olyan kesztyűt amiben szabadok az ujjaim , abból viszont sajnos nem volt a méretemben . Alszok még rá kettőt , aztán eldöntöm ,hogy veszek -e most drágábban feles kesztyűt , vagy várok pár hónapot , hátha lesz megint a Blázeknél vagy máshol olcsóbban .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#131548) Qru válasza #89309696 (#131468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most értem utol magam. F@százás megvolt, fogyit nem néztem mert nem tankoltam de olyan 8 liter körülire várom.

Jah és végre felkerült a nyári papucs is a tartalékosra. :D

#nincsbennetarcsi

(#131549) rbalint88 válasza Qru (#131548) üzenetére


rbalint88
addikt

Ma inkabb f@sza azas van :( annyira azert nem hogy a madarszart levigye, csak az utrol fogja feldobni a feazott port.

(#131550) tboldi válasza rbalint88 (#131549) üzenetére


tboldi
nagyúr

+ homok is van. :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.