Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122451) Elektrosokk válasza Integrale (#122446) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Majd legközelebb Veled tartok, akkor nem fog nyomás alá helyezni senki. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#122452) Integrale válasza Elektrosokk (#122451) üzenetére


Integrale
veterán

Megbeszéltük.
De általában a Husztin mosok, heti 2x van dolgom arra, útba esik, most csak annyit akartam, hogy maradjon tiszta legalább fél napig, és száradjon meg tisztán.

Megvan már a V6? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#122453) hatnor válasza Serpiko (#122450) üzenetére


hatnor
tag

Értem, akkor jobban járok ha befizetem, úgyis 57km/h volt a sebesség, még arra is foghatják utána, h 50es táblánál is gyorshajtásnak minősül.
Hát h ezek ellenőrzik-e vagy sem kitudja, aki nincs tisztában ezekkel a jogszabályokkal, mint én sem, azokat könnyű átverni, csakhát a fellebbezés is pénz, aztán ha nem jön össze még rosszabbul járunk...ki van ez találva

(#122454) Serpiko válasza hatnor (#122453) üzenetére


Serpiko
addikt

50 km/h talblanal 69 km/h készül kép rólad. Átverni nem fognak szerintem annyit nem ér nekik azt a fene tudja. Ja apropó hol mertek be? Mert elvileg Budapesten nem mérnek 30 km/ órás táblára. Ja amit küldték iratot azon a mérés iránya is rajta van merről merre mentél? A terület ellenőrzés tényét be kell írni az okmányokban a zsarunak amúgy mindig.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#122455) szőröscica válasza hatnor (#122453) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, meg azert valahol jogos is, ha jol latom ez valami iskolanal/ovodanal keszult, ott nem art ovatosabbnak lenni. :)

Tanulopenznek jo lesz, nekem is volt hasonlo csekkem, bevezeto uton zebra elott, 70-50-70-es szakasz, 69-el. 30k volt, megtanultam, jogos volt.

(#122456) Evil Snowman válasza SlayerSub (#122439) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Gondolom az új vevőt azért majd korrektül tájékoztatod erről a hibáról. ;)

(#122457) stickermajom válasza Integrale (#122446) üzenetére


stickermajom
addikt

Múltkor rám is vártak, de engem nem szokott zavarni. :D Nem volt körülötte lefagyva a talaj? Legutóbb jégpáncél borította, eltolt az autótól a nyomás.

(#122458) Integrale válasza stickermajom (#122457) üzenetére


Integrale
veterán

Dehogynem. :D [link]

"Bad reklám is reklám too"

(#122459) Tsebacsi válasza Integrale (#122458) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt most benthagyom a háttérbe zenének, végtelenítve van, egész jó :DDD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122460) barnam_ válasza hatnor (#122449) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én ezt értem, de ezen a képen nem látszik a rendszámod, és a 30-as tábla előtt vagy.
Ha a 30-as tábla után van rólad kép, és a rendszámod is látszik, az más.

(#122462) Elektrosokk válasza Integrale (#122452) üzenetére


Elektrosokk
addikt

még itt a másik alfa is, de a napokban végre elviszik, utána tudok nézelődni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#122463) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

BMW topicban láttam :DD :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#122464) bbubby00 válasza tboy93 (#122424) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem muter az üzembentartó, így kellett egy anyakönyvi kivonat, üzembentartói szerződés arra a napra dátumozva, mikor az adásvételi volt. Így asszem a vagyonszerzási illeték 70-75%át kellett csak kifizetnem.
Üzembentartó nevére kell a biztosítás is, igen. Elég, ha a tulaj, vagy meghatalmazottja van ott, üzembentartó nem kell személyesen.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#122465) kisza25 válasza Elektrosokk (#122463) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

találó, de audinál dettó :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122466) Integrale válasza Elektrosokk (#122463) üzenetére


Integrale
veterán

Szomorú. E38-ig, (de részemről még az LCI E65 is szép) remek forma mindegyik, jó kiállású, nem basáskodó limuzinok.

"Bad reklám is reklám too"

(#122467) tboy93 válasza bbubby00 (#122464) üzenetére


tboy93
nagyúr

Francba hogy nem olvastam hamarabb, megsporoltam volna egy kört...

(#122468) bitpork válasza gzbotii (#122445) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha már infantilisen játszunk akkor legyünk pontosak, kérem: København

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#122469) bbubby00 válasza tboy93 (#122467) üzenetére


bbubby00
őstag

Én olvastam későn a kérdést, csak most tudtam rá így reagálni. Én eddig 5 autónál így csináltam az elmúlt 5 évben, tehát megy, mint a karikára csapás :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#122470) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ügyfélre várva:P ja ez a nappali fény, ami alapból hátul is világít.:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122471) BigBlackDog válasza kisza25 (#122470) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...ami alapból hátul is világít."

Ez nagyon helyes, "értelmes" autónak tartom akkor a Tipot. :D Szvsz mindegyiknél így kéne legyen.

(#122472) Degeczi válasza BigBlackDog (#122471) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem értem ezt a nézetet...

A nappali fény, ahogy a nevében is benne van, arra való, h nappal minél messzebbről lehessen észlelni (jobban, messzebbről, mint az út megvilágítására szolgáló tompítottat) - ebből adódóan nemhogy este, de már szürkületben is tompítottra kell kapcsolni, különben zavaróan erős a szembejövők számára. Addig viszont, azaz jó fényben semmi szükség a hátsó lámpákra...

(#122473) Integrale válasza Degeczi (#122472) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, ez addig jo is, amig a tisztelt sofor, sotetedeskor felkapcsolja a lampat, hogy vilagitson hatul. De sokan ezt elfelejtik, es tok sotetben nincs hatul vilagitas.

"Bad reklám is reklám too"

(#122474) szőröscica válasza Integrale (#122473) üzenetére


szőröscica
addikt

Vagy kodben, esoben, millio szurke szamar boklaszik drl-el. :(

(#122475) Degeczi válasza Integrale (#122473) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De a DRL akkor is külön funkció! Erre akkor sem lenne megoldás, ha a hátsók is világítanának, mivel a szembejövőket továbbra is vakítaná.

A mai fejlettséggel már semmi problémát nem jelentene (a biciklimen is van...) alapáron automatikus szürkületkapcsoló.

(#122476) szőröscica válasza Degeczi (#122475) üzenetére


szőröscica
addikt

Kulon funkcio, de szemmel lathatoan veszelyes ebben a formaban, es ennel jobb lenne, ha fenyerzekelo hianyaban legalabb hatul is vilagitanank az autok.

(#122477) BigBlackDog válasza Degeczi (#122475) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A többiek által említett helyzeten kívül még olyan is lehet, hogy nappal, erős napsütésben, esetleg árnyékosabb, fás szakaszra betérve sem annyira egyszerű észrevenni hátulról, ha a mögötted lévő még jóval odébb, kint a napos szakaszon van.

De igen, a fő probléma az szvsz, hogy a legtöbb sorfőrnek fogalma sincs, hogy hátul nem világít semmi. Aztán amíg ő lát sacc/kb, addig jó lesz az úgy is. :(

[ Szerkesztve ]

(#122478) Degeczi válasza BigBlackDog (#122477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát aki nappal nem vesz észre vkit hátulról, az inkább ne vezessen autót, mert csak idő kérdése, mikor csap el biciklist vagy gyalogost... (és az 5W-os hátsó lámpák ezen akkor sem segítenek, ha égnek nappal)

(#122479) BigBlackDog válasza Degeczi (#122478) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem írtam olyat, hogy nem veszi észre a mögötte lévő. :F Csak összehasonlítottam a két opció esetén az észrevehetőség mértékét. Lényeg, hogy segítene a könyebb észlelhetőségen szvsz a korábban említett esetben. :B

(#122480) stickermajom válasza Degeczi (#122478) üzenetére


stickermajom
addikt

+1, én is ezt a nézetet vallom. Alap esetben nem kéne akkora sebességkülönbségnek lennie, hogy problémát nappal problémát jelentsen az, hogy nem világít. Ha fékez ott a féklámpa, baj esetén pedig a vészvillogó figyelemfelkeltésnek.
A DRL mellé simán kötelezővé kéne tenni a kikapcsolhatatlan automata fényszórót és nem lennének ilyen problémák.
Az Astrában nem tudom kikapcsolni, az alap az "Auto".

[ Szerkesztve ]

(#122481) proof88


proof88
addikt

(#122482) MunezXBK válasza proof88 (#122481) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szép lett! :K

Szebbet hányok. :(((

(#122483) Integrale válasza Degeczi (#122478) üzenetére


Integrale
veterán

En nem nappalrol irtam, hanem esterol. Amikor mondjuk varosban halad az auto, elol eg a DRL van annyi fenye, hogy lat valamennyit, foleg ha az utcan van kozvilagitas, na azt hatulrol nehezebb eszrevenni.
Ugyan ez a bajom azokkal a modellekkel, ahol gyujtast raadva vilagit a muszerfal.

"Bad reklám is reklám too"

(#122484) vans? válasza aero. (#122438) üzenetére


vans?
őstag

Mire vonatkozik pontosan ez a 6 honapos szabaly?

hábm bábm

(#122485) stickermajom


stickermajom
addikt

Asszony cégénél is tudnak parkolni.. Jobbról térdig érő hó, balról Saab. Még a faszinak állt feljebb, mikor kihívatta a portásokkal..

(#122486) gzbotii válasza stickermajom (#122485) üzenetére


gzbotii
veterán

És mi vont az ultimate érve a csávónak?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#122487) Evil Snowman válasza Degeczi (#122478) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Gyorsan vissza is adom a jogsimat, mer 1 éve majdnem telibevertem egy ilyen madarat az M0-án, mert tejködben a hofehér autóján csak a csiribiri DLR ment.

Technikailag nappal volt, mert a köd fölött sütött a nap és 8 óra elmúlt.

(#122488) kisza25 válasza Degeczi (#122478) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amióta van drl én nekem párszor sikerült világítás nélkül mennem sötétben, ilyenkor nem árt, ha hátul is világít+ lakott területen kívül
Integrale: i20, i30, tipo, stonik, röviden kia, hyundai mind világít a műszerfal alapból
Amit újabb autót láttam mindben

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122489) stickermajom válasza gzbotii (#122486) üzenetére


stickermajom
addikt

"Mások is így állnak."

(#122490) MunezXBK válasza Integrale (#122483) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már a 99-es A4-en is világított non-stop.

Ugyanez. ;)

(#122491) #89309696 válasza Tsebacsi (#122459) üzenetére


#89309696
törölt tag

(#122492) nemcso válasza kisza25 (#122488) üzenetére


nemcso
senior tag

Az asszony Hyundai i10-vel már ő is, én is közlekedtem sajnos városban tök sötétben ledes menetfénnyel, mely jóval erősebben világít, mint a tompított.
A céges S-Cross -nál pedig néha rám villognak, hogy nappal miért megyek ködlámpával, mert a Suzuki halogén menetfénye a ködlámpa helyén van.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#122493) jozsi252


jozsi252
veterán

Ismerős kocsijáról lekértük az adatokat ügyfélkapun keresztül de egy kicsit meglepődtünk. Az autó egy 13 éves Ignis, és élete első 10 évébe 7 tulajdonosa volt neki, ami hát szerintünk elég sok, mivel ő 55 000km-el vette ami viszont valós adat.
Volt aki ugyanúgy kért le adatokat és az eddigi tulajok száma esetleg nem volt pontosan kiírva?

iPhone 13 Pro Max

(#122494) molnarpeter válasza jozsi252 (#122493) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bele van számolva az összes esetlegesen finanszírozó pénzintézet is. Valósan 4. tulaj lehet, öröklés, családon belül ajándékozás és hasonlókról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#122495) Integrale válasza MunezXBK (#122490) üzenetére


Integrale
veterán

Mindig elrontom, mindig szolsz. Mar ideje megtanulnom. :B

Nem pozitivumkent irtam, hogy vilagit gyujtason is. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#122496) kisza25 válasza nemcso (#122492) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nekem nem ledes a nappali fény,
aminek örülök, mert már minden roncson az virít.
És igen, i30 az ledes volt azzal este is simán elindultam, hogy nem tünt fel, a tompított hiánya.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122497) Tsebacsi válasza stickermajom (#122489) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Simán paraszt azt kész...

Fehér Farkas : hálám üldöz :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122498) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tegnap találkoztam egy barátommal, autós oktató volt, egy f asrával, amit újonnan vett, még meg van neki, 1,4 -es 730 ekm van benne komolyabb hiba nélkül.
Egy hónapja vett egy autót, amit nem nagyon akar használni, most van benne 3ekm, mondom megint oktatsz? Azt mondja nem, belföldön elmegy havi 5ekm-t.
Mondom baszki hova mész annyit, én évi 15ekm-t megyek.
Azt mondja arra minek autó, annyit gyalog el lehet menni.
Látod ezért sz@rok a használt autók, mert nem használjátok őket, 30-40 méter, aztán megálltok, az autót használni kell.:)
Mondom köszi:P (amúgy igaza van)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122499) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Probléma megoldva. :P

(#122500) hatnor válasza Serpiko (#122454) üzenetére


hatnor
tag

Faluban mértek be. Rajta van a felvétel készítés helye(pontos cím), meg hogy "közeledő".

joamilestoné: hát én megértem, tényleg iskola-óvoda van, de azért itt falun délelőtt fél10kor egy árva lélek sem jár..még szembe sem jött senki hogy jelezze. Egyébkén 25-26 évig jó volt 30as tábla nélkül is, csak pár éve kirakták, gondoltam hogy egyszer ideszoknak a dolgozni nem akaró, autóban alvó egyének.
Ez is undorító, hogy 70-50-70 és ott állnak mert tudják h senki nem fog lassítani...az a szerencse h a hungárián még nem mértek be...ott mennyi ilyen van...
Legutóbb M5-n volt egy útépítésnél(csak a hidat javították ~30méter) reggel 5kor 80as tábla 120... egy munkás nem volt, pályán is alig haladt autó de a kamera ott volt...minek lassítsak, ha látom h egy árva léleknek nincs a közelben...bezzeg azért nem kapok pénzt h napi 3 órát állok az M0-s hídon a dugóban...

Aggregátor: persze van kép a kocsiról(elölről mértek be, a képen nem az én autóm van), csak a police.hu-n, ahol a képek vannak, ott ezzel kezdődik. Mérés előtt lefotózzák, hogy mennyi a megengedett sebesség az adott szakaszon.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.