Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122751) Peter.70 válasza Qru (#122747) üzenetére


Peter.70
őstag

Ilyenkor úgyis koszos a lökös. Kell csomiba tenni egy kanna ablakmosót ;] :P :D

(#122752) Qru válasza Peter.70 (#122751) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a mostról van szó... amúgy van de nagyon eszi a lámpamosó a folyadékot és ez nem lajtos kocsit. :))

#nincsbennetarcsi

(#122753) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Tervezett mostamsag valaki automosast?

I humbly and respectfully decline™

(#122754) Tsebacsi válasza jozsi252 (#122749) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor is Mótvá :o ;]

Peter: Ma Te is degecrű jötté?! :o :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122755) MunezXBK válasza Magnum_ (#122753) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én. De tegnap reggel óta ömlik az eső, úgyhogy storno. :D

(#122756) focvis válasza Magnum_ (#122753) üzenetére


focvis
veterán

Én is, majd este Budaörsön letolom a só maradványát.

#122749) jozsi252: A YT valóban jobb, a kommentek miatt is, ill. a tegnapi TV2 linken végig ott pulzált egy pötty a képernyő közepén.

[ Szerkesztve ]

(#122757) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Úgy tűnik megadta magát az akksim (legalábbis remélem csak az a baj) az autó pedig enélkül nem hajlandó elindulni (a piszok!), úgyhogy vennék egy új autót akksit, ehhez kérnék némi segítséget, mert a motorban már cseréltem de úgy tűnik az autóban kicsit komplikáltabb.
Ez lenne a gyári akku, tehát 12V/60Ah/510A; az autóba így van beszerelve, a méretei: 24 x 19 x 17 cm (szé x ma x mé). A motornál bevált a gondozásmentes Banner, ezúttal is maradnék ennél.
És akkor a kérdések:
1. Jól sakkoztam-e ki, hogy jobb+-os kell?
2. Gyors keresés után ezt találtam, itt azt írják "Kivitel: Európai", máshol (pl. itt) meg azt, hogy ázsiai. Kinek higgyek és ez egyáltalán mi a szöszt jelent?
3. Van itt egy másik is, erről itt azt írják: "Talprögzítő adapter B13", az mit jelent és máshol miért nem tüntetik ezt fel? Vagy ez ugyanaz mint az európai/ázsiai?
4. A linkelt két akksi között (a fizikai méreteken kívül) mi a különbség?
5. És melyiket vegyem? Vagy esetleg érdemes erősebbet választani?

Bocs a sok láma kérdésért, de a motornál tényleg jóval egyszerűbb volt (ott nem volt "kivitel", meg "talprögzítő adapter", régi ki, új be és go), kicsit meg is lepődtem hogy autónál ilyesmik vannak. :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122758) kisza25 válasza Degeczi (#122748) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem már tegnap szóltak Janiék, hogy felrakták, oszthatom;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122759) Gergőke88 válasza kisza25 (#122758) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tavasszal m850i is lesz :K

(#122760) Qru válasza canniball (#122757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ez jobb pozitívos akksi.

Jó lenne tudni milyen autód van ennek fényében könnyebb lenen válaszolni, hogy európai vagy ázsiai méretű akksi kell bele. A Renault európai tálcaméretet használ a Nissan jellemzően ázsiait.

Ezt fusd át itt sok minden leírnak a dologról: [link]

#nincsbennetarcsi

(#122761) sutszi válasza Magnum_ (#122753) üzenetére


sutszi
veterán

Pont nemrég gondolkodtam rajta, hogy mikor férne bele az időbe. Ha minden jól megy jövő héten viszem szervizbe és nagyon nincs pofám koszosan odavinni... Nagyon retkes már szegény.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#122762) simonjoe válasza Magnum_ (#122753) üzenetére


simonjoe
senior tag

Budaörsre szeretnék én is átmenni, mert annyira koszos a CC, h sírok. Ráadásul az ablamosó fúvókákat állítottam a garázsban, jól sikerült. :) Attól még szutykosabb lett. Azt hiszem indulok. Valaki még esetleg? Egy rögtönzött tali, mondjuk 14:00??? :F

Joe

(#122763) Magnum_ válasza simonjoe (#122762) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En most vegeztem, a husztin

I humbly and respectfully decline™

(#122764) simonjoe válasza Magnum_ (#122763) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az meg jó messze van Zsámbéktól. :B
De legalább Te már túl vagy rajta.
A főbb utak milyenek, szárazak?

Joe

(#122765) canniball válasza Qru (#122760) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy cégcsoport és még az akksi sem egyezik? Az nem semmi... Pedig az enyémre vésett Nissan-Renault felirat alapján azt hittem ezek az "apró" alkatrészek megegyeznek.
Mea culpa, igyekeztem minden adatot megadni az autó típusa mégis valóban lemaradt: egy Dacia Sandero II (2013)-ről lenne szó 90LE-s 1.5dCi-vel.
A linket köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122766) Qru válasza canniball (#122765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor európai méret kell a tiédbe. Forex akksi keresője elég jó amúgy: [link]

#nincsbennetarcsi

(#122767) Magnum_ válasza simonjoe (#122764) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szar szutyok minden :/

I humbly and respectfully decline™

(#122768) Akos1994 válasza MunezXBK (#122700) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Astra F cabrio, 1997, fűthető el. tükrök, fűthető bőrülés, 4 elektronyos ablak, talán a létező összes extra éééés...mind a 4 manuális.. ez hogy van? :DDD

(#122769) canniball válasza Qru (#122766) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi, de a Forex nem jó: azért linkeltem az akku-elemet mert egyik ismerős jár arrafelé holnap, ha megkérem szerintem el tudja nekem hozni, akkor nem kell napokat várnom a kiszállításra. Így is kb. a legrosszabbkor jött ez, most a hétvégén és a jövő hét elején is kellett volna az autó...
Ha jól látom a képeket nézegetve akkor az európai és ázsiai szabvány között az (is) az eltérés, hogy míg előbbi minden oldalán peremes, addig utóbbi csak a hosszú oldalán; akkor viszont ennél elírás lesz hogy európai és úgy látom ez lesz jó nekem: fizikai méreteiben passzol (sőt kicsivel alacsonyabb is), jobb+ pipa, a feszültség és a kapacitás azonos, az indítóáram 30A-rel több; jól látom hogy ezt rendelhetem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122770) Qru válasza canniball (#122769) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem azért linkeltem, hogy onnan vegyél, hanem a méret miatt, hogy tudd mekkora kell bele.

Igen ez jó lesz bele.

#nincsbennetarcsi

(#122771) stickermajom válasza Qru (#122747) üzenetére


stickermajom
addikt

Én a xenonnál sem szórakoztam miután engedélyeztem a DRL-t, bár ott a mosó valahogy tönkrement, így az nem jelentett problémát.

(#122772) sutszi


sutszi
veterán

A kék-sárga bejelentő meddig érvényes? A károsult meddig mehet be vele a biztosítóhoz?
Hallottam extrém esetet, hogy valaki 1 év után ment be...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#122773) Peter.70 válasza sutszi (#122772) üzenetére


Peter.70
őstag

A károkozónak azt hiszem 8 napja van, a károsultnak talán 30. De majd Qru vagy Saint kijavít ha nem jól mondtam

(#122774) Qru válasza Peter.70 (#122773) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az okozónak 8 napja van rá a károsultnak pedig 30. Casco esetén viszont általában csak 2 nap...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#122775) sutszi


sutszi
veterán

Károkozóként a 8 napos idő az opció vagy kötelezettség a saját biztosítóm felé? Nem elég ha a károsult viszi be a papírt és intézi magának a kifizetést/javítást?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#122776) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Meg a mai nap nalam van egy insignia opc 4x4, eddig kb 200km-t sikerult vele menni tegnap ota, varos, orszagut, palya vegyesben. Most ulok eloszor Insigniaban, tenyleg egy bunkerrel vetekszik, ami nekem tetszik, a vastag A oszlop es opc tukor viszont nem. 20"-as felnik, de egesz turheto a rugozasa, persze kemeny es feszes, de rossz uton sem tul zavaro, rosszabbra szamitottam. A teljesitmenyere azt mondom kb itt a hatar ami nekem tokeletes lenne a mindennapokban (325lo), csak nem ezzel a koritessel, minden olyan durva, a gazreakcio, kuplung, valto. 2,3k korul jon meg a teljes tuz, de 1500-tol mar szepen megy, onnan leszabalyzasig ugyanazzal a lendulettel huz, teljesen lineárisan. K&N szurovel pedig szepen tusszog. Olyan mint az elefant, jo, de otthonra nem kene.:)

(#122777) -v- válasza tboy93 (#122644) üzenetére


-v-
addikt

kicsi

Egy fiestának az a dolga.

(#122778) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Valahogy most jutott eszembe:
A teljesítményadó miatt jelezni kell az autó vásárlását a helyi önkormányzatnál, vagy az automatikus miután névre került az autó?
Na meg az tulajdonoshoz kötött, vagy üzembentartóhoz?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122779) szőröscica válasza kisza25 (#122778) üzenetére


szőröscica
addikt

Ne félj, tudni fognak róla, jön majd a csekk. Még a zöld rendszámosoknak is küldenek levelet, de ott csak a mentességet ismertetik.

Kalkuláltam új kötelezőt, 55 rugó lesz most assistance-szal együtt, szerintem 1-2 nap múlva kötöm, akkor leszek 60 napon belül. Kicsit olcsóbb, mint az eddigi közel 90 ezer.

(#122780) Peter.70 válasza sutszi (#122775) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha jól tudom kötelezettség

(#122781) Magnum_ válasza kisza25 (#122778) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jaja, kapod automatikusan ;]

I humbly and respectfully decline™

(#122782) Qru válasza kisza25 (#122778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átíráskor automatikusan értesíti az önkorit a kormányablak. Nincs teendőd.

Üzembentartó kapja a csekket, hiszen ő az üzembentartó. Biztosítás, büntetés, stb minden az üzembentartót terhel.

#nincsbennetarcsi

(#122783) MunezXBK válasza aero. (#122776) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Biztos a szűrő miatt tüsszög?

(#122784) Qru válasza sutszi (#122775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, kötelező.

#nincsbennetarcsi

(#122785) kisza25 válasza szőröscica (#122779) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És Saint_ és Qru: köszönöm, gondoltam, ha fizetni kell az automatikus:P :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122786) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy ismerős most rendelt egy octavia RS-t, mert állítólag 1-2 hét múlva drágul, 11M Ft lesz 4 M kedvezménnyel, mert ez a 3. RS amit ott vesz. Mondom mi van, 15 M egy skoda octávia RS. :U
Kimaxoltam a konfigurátorba és 15,5M ki lehet nyomkodni :Y
Csak szerintem szálltak el az autóárak :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122787) BigBlackDog válasza kisza25 (#122786) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem van jobb ajánlat is.

;]

De igen, én is úgy érzem, hogy elég kevés gyártó/típus kapható racionális áron, jó ár-érték aránnyal.

[ Szerkesztve ]

(#122788) gzbotii válasza kisza25 (#122786) üzenetére


gzbotii
veterán

Legtöbb gazdasági elemző szerint egy-két éven belül újra várható egy válság (ismétlődés, ugyebár), amit az újra pulzus alapján odaítélt hitelek csak eszkalálni fognak. Szóval akkor majd lehet olcsóbban autót venni :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#122789) kisza25 válasza BigBlackDog (#122787) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na most azt veszem, egy s90 volvót is vett, az is hasonló áron volt, ok itt extra kedvezménnyel 11M lesz, a volvo meg valahol 15-16 körül volt, de ezt a kedvezményt nem adják meg mindenkinek. Azonos áron a volvo kicsit más dimenzió (ültem már mindkettőben)
Egy skoda octavia-ért akkor is sok, ha "csak" 11M.
Ez olyan, hogyha lenne 6,5M autóra, nem a fiat tipo-t nyomkodnám ki nagyobb motorral meg extrákkal, hanem vennék pl.egy optima-t, vagy tucson-t, vagy egy civic-et... na mindegy

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122790) sutszi válasza Qru (#122784) üzenetére


sutszi
veterán

Oh, bakker... :(
És mi van ha nem tudtam a 8 napról és már túlléptem ? Van ilyenkor valami szankció?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#122791) BigBlackDog válasza kisza25 (#122789) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, esélyesnek tartom, hogy 10M Huf felett van jobb választás is egy Octaviánál, igaz ez egy RS. De lehet, hogy a szubjektív megítélése más volt az ügyfélnek és valami miatt RS Octavia kellett neki mindenképpen. :)

(#122792) bitpork válasza gzbotii (#122788) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondogatják, nem kevesen. Azért kíváncsi leszek hogy lesz-e valami a kötelező szerviz jogból amit pedzegetnek. Szerintem válság ide, vagy oda az nagyon oda fog csapni az autópiacnak. Amúgy is nyomják a villanyautózást orrba szájba mint egyetlen városon belüli megoldást, szerintem 10 max 20 éven belül radikális átalakulás lesz autós fronton különösen a városi szinten és az árak nagyon durván el fognak szállni- előre fog törni a car -sharing.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#122793) szabonagyur válasza Qru (#122784) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk ebben az az érdekes, hogy öcsém 1 hónapja volt károkozó, beszélt a K&H-val mivel ott van és mondták semmi dolga sincs, akinek okozta majd jelentkezik náluk, tesómat csak akkor keresik ha valami plusz infó kell nekik. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#122794) kisza25 válasza BigBlackDog (#122791) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az "ügyfél" egy 27 éves srác, ha úgy nézzük annyi racionalítás van a döntésében, hogy kombit vetet az apjával:P
Most kiszámoltam gyorsan fejben, hogy az eddigi 3db új autóm volt összesen 9,6M:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122795) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Tiszteletem Srácok!

Egy kis segítség kéne. HA BUdapestről megyek ki az M1/M7 közös kivezetőjén, akkor esetleg tudja valaki, hogy hol van az első autópályamatrica ellenőrző kapu?

Köszi a választ előre is. :R

(#122796) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy opel combo c-m van már lassan 8 éve. Utóbbi időben számolgattam, csináltam magamnak kalkulátort mi mennyibe kerül és elég magas havidíj jött ki rá üzemeletetésre (alapvetően mindent megadok neki, bármi hiba van máris megy javításra és mindenből a jobb minőség kerül bele). Annyira, hogy nem sokkal drágábban újat is vehetnék és nem kéne folyton szervízbe járnom (vagy ha kell is, legalább garanciába történik a kopáson felül..)
Nem sok kocsi jöhet szóba nálam cserekor, annyira szeretem ezt a kategóriát - a hatalmas tér, órási szélvédő, stb.. mind fontos számomra, ki is használom a cégemben a nagy teret szinte minden nap. Tehát kombi / egyterű már kicsi. Szívem szerint feljebb is lépnék egy transporter méretre ha nem lenne az ára akkora. Nagy szállításra van több transitom is, így arra már nincs szükség.
VW caddy tetszene leginkább, de az árával nem vagyok kibékülve, több éves használt példány kerül annyiba mint a többi újonnan.
Végül a Citroen berlingoig jutottam. Az új opel combo / renault kango egy platform, csak az orruk más minden más egyezik. Ebből talán a Citroen tetszik a legjobban, árban is ez jön ki a legolcsóbban.
Két dologban nem jutok dűlőre: 1. motor. 1.2-es 110 lovas benzines vagy az 1.5-ös 130-lovas diesel a jobb választás? Menetben és fogyasztásban biztos a diesel, viszont a későbbi hibák miatt a benzin lehet jobb választás véleményem szerint (a cdti-ben sok a hibalehetőség). Úgy számolok, hogy ~10évig gond nélkül eljárok vele, addigra talán már villanyautóban is elérhető áron lesz ez a kategória. Ez alatt 200-250e km megy bele, jó esettel addig kibírja a cdti is, nagyobb hiba nélkül (tervezek bele állófűtést is venni, hogy télen meleg várjon és a motornak is jót tegyek..).
A második a méret, de ezt önmagamban kell átgondolni.

Sosem vettem még újonnan autót. Mire kell figyelni? Mennyire lehet kedvezményeket kicsikarni? Jelenleg fent van egy árlista citroen oldalán, itt van egy listaár és egy kedvezményes ár is plusz az extrák ára.
Ha itt számolok a kedvezményes árrak ~7,5m jön ki arra (sok, de még mindig jobb mint a vw 10-11m, ford connect is 10 körülre jön ki), ami kell nekem. Innen meddig lehet leküzdeni?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#122797) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#122791) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyiért ki lehet fogni egy 2 éves E mercit minden földi jóval. Inkább az mint egy RS oktáv.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122798) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#122797) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Vagy egy vatta új Type R 10-re lealkudva, esetleg egy Ford (kék)RS 11-ért.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#122799) Mágus2 válasza kisza25 (#122789) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az octaviam újkori ára 30 000 euró volt, igaz, jobban felszerelt, mint az RS. Annyit én sem adnék érte. :Y Ehhez képest majdnem harmad áraon vettem 2,5 évesen.

[ Szerkesztve ]

(#122800) K Norbi válasza kisza25 (#122786) üzenetére


K Norbi
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.