Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121451) BigBlackDog válasza MunezXBK (#121450) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, végre valaki észrevette. Ritkán írom le/mondom ilyen "szépen", de mindig valakinek feltűnik. :P

[ Szerkesztve ]

(#121452) Qru válasza tboy93 (#121432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom de még szerencse, hogy nem sérültetek meg. Remélem lekapcsolják az elkövetőt.

#nincsbennetarcsi

(#121453) focvis válasza tboy93 (#121443) üzenetére


focvis
veterán

Sajnálom :-(

Szerintem is a pia miatt lépett meg.

(#121454) expander válasza Magnum_ (#121448) üzenetére


expander
senior tag

ha barmilyen foku szemelyi serules is tortenik, akkor kotelezo rendort hivni nem ?

(#121455) Qtya123 válasza gzbotii (#121449) üzenetére


Qtya123
őstag

Akár lehet is valami dologhoz.

Elmesélem egyik barátom esetét. Egy mögötte lévő autó megelőzte, majd satufék. Utána hátramenetbe kapcsolt és elkezdett tolatni felé izomból. Az idegbetegség feltételezett oka az volt, hogy a barátom egy körforgalomban behajtott elé, mikor ő már közel volt. Hibázott a srác, de szerintem nem az a megoldás, hogy satu és rüki.
Na a lényeg az, hogy a barátom megijedt, ő is rükibe rakta, hogy elkerülje az esetleges ütközést. Tolatás közben ugye full be volt sz@rva és nekitolatott egy oszlopnak. A másik ezt látva abbahagyta a tolatást és elhajtott. Megvolt a rendszám, de nem volt szemtanú. Egyedül volt az autóban a barátom és a másik sofőr is.

Ment a feljelentés. Oda hozott egy hamis tanút a csávó, aki a söfőrrel egyöntetűen azt mondta, hogy nem volt itt semmiféle tolatgatás. Emellé a sofőr hozott egy autószerelőtől egy papírt, hogy az autója váltóhibás és nem lehet rükibe kapcsolni. :C

Megúszta természetesen.

Tboy93: Nagyon sajnálom az esetet. Drukkolok, hogy meglegyen az a féregnyúlvány és megfelelő büntetést kapjon.

[ Szerkesztve ]

(#121456) pècsimunkás válasza grizlisandor (#121447) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tboy esetében , gondolom ivott a másik fél , aki okozta a balesetet. . Na ...
Ha én okoznék egy balesetet , és nincs személyi sérülés , és simán elismerem , hogy hibás voltam , amit a kék-sárga baleseti bejelentőn is elismerek , és nekem valaki rendőrt akar hívni ... Na , az fizesse is a rendőrt .
Miért szükséges a rendőr ? Mert volt már balesetem , nem voltam hibás -3 autó karambolozott - miért kell rendőr , ha el van ismerve a hiba ???

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#121457) grizlisandor válasza Magnum_ (#121448) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha egyezik gyorsabb, meg akarja a rend őreit dolgoztatni.

Azért értetlenkedek, mert pár évvel ezelőtt egy ismerős tolatott és valahogy a holttérben egy srác, talán szált ki az autóból és véletlen meghúzta az ajtót + elsodorta a srácot. Megállt az ismerős, kérdezte a srácot, hogy mi van, elmondása szerint jól van. Mindenki hívta a főnökét, mert cégautó a cégautóval. A főnök mondta, hogy ha jól van a srác, akkor betétlap. Na ismerős rendőrt hívott, aki intézkedett meg mi egymás, megint meg lett kérdezve a srác, hogy orvosi vizsgálat vagy valami? Nem kell, ő jól van. Valami 2 napra rá az ismerősömet a srác főnöke fenyegette telefonon, hogy a srác akkor(2 napra rá) nem érzi magát jól és elment dokihoz. A végét a storynak nem tudom.

Vagy itt a másik. Nem szomjas baráti társaság megy haza felé megy külterületen. Társaság nagy része bicikliúton megy, a legrészegebb a főúton vonaltól vonalig. Csaj kocsival ment volna dolgozni hajnalba, és elsodorja havert, megáll. Autónak nincs baja, 3x is megkérdezi havert, hogy jól van-e, hívjon rendőrt/mentőt? Ugye ott a társaság. Dél körül haver felébred, hogy fáj a karja, hát mint kiderült eltört. Továbbiakat nem tudom mi lett. Itt se ártott volna a rendőr.

(#121458) pècsimunkás válasza Magnum_ (#121448) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egy nagy plussz egy :K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#121459) tboy93 válasza Magnum_ (#121446) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kertem el semmit a rendortol, nem is adott semmilyen papirt. Elso ilyen esetem igazabol azt se tudtam merre vagyok arccal. Meg a gyerek miatt total stresszbe voltam. Azon csodalkozom, hogy egyáltalán meg tudtam jegyezni a rendszamot. Most ott all az ugy, hogy azt mondta a rendor, hogy holnap jelentsem be a kart a sajat biztositomnal, aki valami papirt fog kerni (gondolom jegyzokonyv masolatot) amiert majd be kell mennem az orsre. Állítólag mar voltak kint a hazanal a csokanak, ugyanis a rendszam alapjan megtalaltak, de nem volt ott az auto.

Erdekesseg, hogy az en automat nagyon körbe fotózták, kulon kiterve a futomure, a gumikra, profilmelysegre is.

Perbe nem hiszem, hogy belemennek ...

2All: köszi mindenkinek az együttérzést :R

Also hangon 350-re saccolom a kart, sajnos ehhez a tipushoz iszonyat ritka az alkatresz.

[ Szerkesztve ]

(#121460) Qru válasza tboy93 (#121459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a rendőrségi jegyzőkönyvvel kell menned a biztosítóhoz a kárt felvetetni.

#nincsbennetarcsi

(#121461) Magnum_ válasza tboy93 (#121459) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ok, akkor a rendes szakcionalas innentol fogva veszett fejsze, ittas vezetes (ha volt) ugrott, inenntol az lesz, ami nalam volt a Jettanal 2016 nyaran (meg jo, hogy Motion ur serulesmentesen vette ;] ), hogy cssk es kizarolag adatai hatrahagyasa nelkuli tavozas miatt kap egy 20k-s penzbuntit + a kotelezojere meg lesz javitva az autod. Ha lesz utolag kek-sarga (lehet utolag), mielott bejelentenem a karomat, futnek meg egy kort holnap reggel, hogy adjak ki az uzembentartoi adatokat (jogos erdek, kiadjak), felkeresni a faszt ee alairatni vele. Ha az eljarast le kell folytatnia a szab.sert.hatosagnak, hosszabb lesz. Bar most ugyis szezon van a karosszeriasoknal... :U

Tanulsag (bar mindig mondom): ilyen esetben nagyon hatarozottnak kell lenni a rendorokkel szemben is, hajlektalant vegzalni es trafizni jobban szeretnek, de el lehet erni, hogy dolgozzanak (en anno mentem veluk a cimre, holott nem akartak, de elertem, hogy kimentunk es meg lett nyilatkoztatva a karokozo) es minimalis lehetosegekkel es jogokkal tisztaban kell lenni, praktikus.

I humbly and respectfully decline™

(#121462) bitpork válasza tboy93 (#121459) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor most elmész és látleletet vetetsz fel és megmondod h fáj a bordád és a könyököd! Ehhez minden körülmények között ragaszkodj amíg ki nem derül h a paraszt megvan-e vagy nem. Ha ugyanis eltűnik akkor a sérüléssel járó esemény miatt a rendőrnek kötelessége dolgozni és nem az lesz h nem találták meg!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121463) Magnum_ válasza bitpork (#121462) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyetertek.
Ezzel egy gond van. Hogy a surgossegin MOST meg az ugyeletee orvos fogja vegzalni, hogy miert most megy, nincs is baja. Stb. Ebben is van tapasztalat :D

I humbly and respectfully decline™

(#121464) bitpork válasza Magnum_ (#121463) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ott is meg kell mondani h ott volt a gyerek meg a család és az adrenalin miatt akkor nem érezte - meg hogy az orvosnak semmi köze hozzá, a dolgát végezze.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121465) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Toyota Supra leplezetlenül

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#121466) Mágus2 válasza Magnum_ (#121463) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálatok nincs olyan, hogy aki elhagyja a baleset helyszínét, annak bevonják a jogsiát ittas vezetésért? Úgy veszik, automatikusan, mintha ivott volna. Itt ez szépen működik. Mivel itt az ittas vezetés bűncselekmény, vizsgálati fogság azonnal. Gyorsított eljárásban 2 nap alatt van ítélet. ;) 2 évre ugrik a jogsi csak a baleset helyszínének elhagyása miatt, ha még aznap beviszik és a vérvizsgálat alkoholt mutat, akár börtön is lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#121467) bitpork válasza Mágus2 (#121466) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt is automatikusan elveszik- olyan bírókhoz vannak dedikálva az ittas ügyek hogy az elvétel garantálva. A cserbenhagyás meg súlyosabb minősítésű mintha megvárta volna.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121468) Magnum_ válasza Mágus2 (#121466) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sajnos nincs ilyen.

Kulon minositesek vannak a kozuti baleset okozasanal, mint pl az, hogy adatai hatrahagyasa nelkul tavozott, ittasan vezetett, stb.
Ha mar hazaert, akkor az ittassag mar lecso, ihatott otthon

Es ugye itt szabalysertesrol beszelunk, nem buncselekmenyrol :/

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#121469) Qru válasza Magnum_ (#121468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rezesova is erre apellalt, hogy a baleset utan ivott.

#nincsbennetarcsi

(#121470) bitpork válasza Magnum_ (#121468) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor is ha sérülés történt? Az már lehet cserbenhagyás is, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121471) Motion_Blur válasza Mágus2 (#121466) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az általad leírtak egy normális országot feltételeznek, ilyen itthon soha nem lesz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#121472) Magnum_ válasza Qru (#121469) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az nem szabalysertes volt

Bitmalasz: nem all meg a tboy93 altal irt tenyallasra a segitsegnyujtas elmulasztasa.

I humbly and respectfully decline™

(#121473) tboy93


tboy93
nagyúr

Igazabol en leszarom, hogy bevonjak e a jogsijat vagy nem, az erdekel, hogy valaki teritse meg a karom. Legalább egy részét...

(#121474) Magnum_ válasza tboy93 (#121473) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azzal nem lesz gond. Csak rajtad (is) mik, hogy mennyi ido lesz. Irtam, hogy en mit tennek holnap reggel

I humbly and respectfully decline™

(#121475) Mágus2 válasza tboy93 (#121473) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én a helyedben azért örülnék, ha elvennék, mert az ilyen gyökér akkor is lelécel, ha neked, vagy a családnak baja esik a baleset során. Nincs mit keresnie az utakon. A kár egy dolog, de az egészséget nem lehet megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#121476) SzlobiG válasza tboy93 (#121439) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rohadék, tuti ittas volt. :( Nem hiszem el, hogy az emberek ezt nem tudják felfogni, ittasan nem vezetünk... :W

Sajnálom. :(

(#121477) bitpork válasza SzlobiG (#121476) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem az ittas vezetéssel van a baj. A világon elég sok helyen lehet volán mögé ülni minimális fogyasztással. A gond az itthoni mentalitással van, meg hogy következmények nélküli ország vagyunk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121478) Qru válasza Magnum_ (#121472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom csak azert irtam peldakent, hogy idoben nem elhatarolhato hogy pontosan mikor ivott. Ha rogton beul a kocsmaba es lehuz 2 felest senki nem allapitja meg elotte is ivott-e vagy sem.

#nincsbennetarcsi

(#121479) Magnum_ válasza Qru (#121478) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugy-ugy.

Sot, a _ tuti _ kikerni a ket felest, kifizetni (blokk) es nem meginni.

(Anno egyetemen egy jogeset megoldasnal ezzel vedekeztem pont, de ez meg rezesova elott volt, bar nem spanyol viasz ez a vedekezes)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#121480) tboy93 válasza Magnum_ (#121474) üzenetére


tboy93
nagyúr

Holnapra vettem ki szabit. Biztosito, rendorseg, doki...

(#121481) Magnum_ válasza tboy93 (#121480) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En mas sorrendben csinalnam.

I humbly and respectfully decline™

(#121482) Richard! válasza tboy93 (#121480) üzenetére


Richard!
addikt

Szerintem fordítsd meg azt a sorrendet.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#121483) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link]

A volvos leirast nem ertem.

I humbly and respectfully decline™

(#121484) Mágus2 válasza Magnum_ (#121468) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Itt ha megtagadod a szondáztatást, bukta. Úgy veszik, hogy ittál. Megtagadásnak számít, amikor nem vagy hajlandó fújni, meg az is, ha meglépsz a helyszínről. Az ittas vezetés meg eleve bűncselekmény, szóval sokkal rosszabbul jár, aki meglóg. Balesetnél automatikusan van szondáztatás, mindegy ki volt a hibás.

A rendőrök itt bónuszt kapnak, ha hamar kézre kerítik azt, aki elhagyta a baleset helyszínét, mert azonnal megy a vádemelés, szóval itt nincs kecmec, meg vakaródzás.

Volt itt a parkolón egy részeg, aki eltarolt 3 autót és elhajtott. Láttam az erkélyről. Felhívtam a yardot, leadtam rendszámot, autó típusát, színét... 10 perc múlva minden irányból rendőrautó jött, visszakergették a parkolóra. Alig állt a lábán, autó nem az övé, jogsia már nem volt. 2 év feltétel nélkül lett a vége. Minden karcolást összeírtak az összes autóról és a nyakába varrták azt is. :Y

Múlt héten 7 autóval vonultak ki 14-en, a 10. emeleten a fiatalember bedrogozva megvert egy családot. Elég hamar lekapták a 10 körméről.

[ Szerkesztve ]

(#121485) kisza25 válasza Mágus2 (#121484) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hol is vagy te most?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#121486) Mágus2 válasza kisza25 (#121485) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vadkelet... Kassa.

[ Szerkesztve ]

(#121487) bitpork válasza Mágus2 (#121484) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A fújós nem túl megbízható még a digitális sem. A vérvétel nagyságrendekkel megbízhatóbb. Nekem -aki nem iszik alkoholt - volt h fújtam és életben sem szabadna lennem az érték alapján.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#121488) Mágus2 válasza bitpork (#121487) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem gond, 20 ercen belül 2x kell fújni, ha az első pozitív, utána kérheted a vérvételt, ha biztos vagy az igazadban. ;)

(#121489) máyköl válasza bitpork (#121477) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, alig van valahol még zéró tolerancia, de én személy szerint nem bánom. Szerintem itthon nem működne semmilyen ezrelék határ, nem ismerjük a határainkat...
Főnököm élt USA -ban 10 évet, mesélt 1-2 érdekes sztorit, de egész máshogy kezelik a rendőrök is kint az ilyen ügyet, meg az emberrel is máshogy beszélnek. Egyik igazoltatásnál kérdezték tőle, hogy ivott -e, mondta hogy igen egy sört, meg is fújatták vele a szondát, bőven a határ alatt volt, de mondták neki hogy azért hazáig kísérik, biztos ami biztos. :)

(#121490) grizlisandor válasza Mágus2 (#121484) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ismerősöm panaszkodott az egyik lakóra tömbjében, hogy mikor a srác be van szívva fújva, tör zúz meg stb. Rettegésben tartotta a tömböt, kisgyerekes családból a kisgyerek nem mert kimenni a lépcsőházba. Lakók összebeszéltek, hogy mi legyen, a fiatalok meg a kisgyerekes családok akarnak tenni valamit, a nyuggerek nem, mert nem kell a baj. Volt hogy hajnalba a bejárató ajtaját szétverte és a darabjait széthordta a tömbben, hívtak rendőrt, ő meg közölte, hogy addig amíg vér nem folyik addig nem intézkedhet. Ügyvédhez is mentek, megerősítette amit a rendőr mondott, rettegésben élnek meg nem egy megfogható dolog.

(#121487) bitpork:
Igen, mert sokan elfelejtik, többek között a hatóság is, hogy ezekenek a mérő eszközöknek van egy bizonyos időközönkénti kalibrálása.

(#121491) Magnum_


Magnum_
nagyúr

CLA

ezen hátsó részen (Munez kedvéért fenekén ;] ) még dolgozhattak volna kicsit, nem?

I humbly and respectfully decline™

(#121492) rbalint88 válasza Magnum_ (#121491) üzenetére


rbalint88
addikt

A cls is ilyen, szerintem is csunyan elnagyolt, a regi fazon sokkal elegansabb volt. De cls meretben az a-n mukodo orrdizajn is buflak, nem adja ki :(

(#121493) kisza25 válasza Magnum_ (#121491) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ebből a szögből, mint egy rönyó

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#121494) Magnum_ válasza rbalint88 (#121492) üzenetére


Magnum_
nagyúr

első CLA szerintem parádé

I humbly and respectfully decline™

(#121495) Serpiko válasza tboy93 (#121459) üzenetére


Serpiko
addikt

Első körben a zsaruktol igazolást fogsz kapni hogy baleset történt azt viszed a biztosítóhoz. Az eljárás végén meg kapsz egy határozatot amiben leírják ki a felelős a balesetért. Első körben 30 nap az eljárás határideje utána ha szükséges hosszabbítják meg 30 nappal.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#121496) simonjoe válasza Mágus2 (#121486) üzenetére


simonjoe
senior tag

...ha jól tudom, nálatok még a rendőri intézkedést, a baleseti helyszínelést is ki kell fizetni.

Joe

(#121497) Mágus2 válasza simonjoe (#121496) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az ingyen van, csak ha egyértelmű, ki a felelős, azt a baleset okozásáért a helyszínen megbüntetik. Ezt keverik sokan az intézkedés díjával.

[ Szerkesztve ]

(#121498) Tsebacsi válasza Magnum_ (#121491) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a hátsó ez valami förtelem... Nem is értem :Y :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121499) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na a végére kicsit megküldtem a fogyasztást, fedélzeti szerint 7,3, tankolva 7,6, mondjuk +10-ben tankoltam múltkor, most meg -2-ben, majd kiderül mennyit csal. Lesz ez még 8felett is:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#121500) Jaffa75 válasza Magnum_ (#121463) üzenetére


Jaffa75
őstag

Mondjuk a bordatörés azonnal nem is mutatható ki - még röntgennel sem... ;) :N

Ami veszélyes a kék-sárgában, hogy utólag "megváltoztatja" az álláspontját (a biztosító gyakran kiküld még egy levelet a biztosítási dolgok megindítása előtt, és ennek hatására gyakorlatilag adják a lovat alá, hogy másképp nyilatkozzon - így a biztosítónak ne kelljen fizetni! :W ), és akkor csak a rendőri jegyzőkönyv menthet meg... :U

Azt nem értem, hogy az autó tulajdonosát miért nem állították elő? Aztán utána lehet gondolkodni azon, hogy kié lesz a felelősség? Remélem egy darabig nem engedik autóba ülni... :(((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.