Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117751) barnam_ válasza Qru (#117750) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez tűnik legjobbnak méret, kapacitás, és indítóáram tekintetében: Exide Premium EA640 64Ah 640A
És Kaufferben megtudom venni személyesen. Azért a pénteket megvárom, hátha lesz valahol akció.

[ Szerkesztve ]

(#117752) Qru válasza barnam_ (#117751) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Exide... 3 evet birt Kormiban. Azt tuti nem vennek.

#nincsbennetarcsi

(#117753) Peter.70 válasza barnam_ (#117751) üzenetére


Peter.70
őstag

Legyen minél olcsóbb. A drágább nem biztos ( valószínű hogy nem ) hogy fogja annyival tovább bírni

(#117754) barnam_ válasza Qru (#117752) üzenetére


barnam_
nagyúr

Banner? A Mercimben az van, még mindig teljesen jól bírja, pedig ki tudja mikori.

(#117753) Peter.70: 5 ezer Ft különbség van a legolcsóbb noname, és a legolcsóbb márkás között. Nem mondom, hogy tovább bírja, de hátha. Sajnos a méret korlátoz, így nem tehetem meg, hogy kevésbé márkásból nagyobb kapacitásút vegyek.

(#117755) bbubby00 válasza molnarpeter (#117746) üzenetére


bbubby00
őstag

Majd ha megall alatta es millaert kell blokkot cserelni, akkor jon a rinya. De legalabb kijatszhatom a "de en elore megmondtam" kartyat.
Pedig most tized de inkabb huszad aron meguszna.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#117756) molnarpeter válasza bbubby00 (#117755) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak azt mondom, hogy nem is találtam nagyon motort, mikor egyszer hirdettek a közelben motorhibásat. Lenne vagy 10-20k így...

(#117757) hacki87 válasza bbubby00 (#117755) üzenetére


hacki87
senior tag

Márkaszerviznel 60-70k a tömítés csere olaj cserével. A csapágy főtengely csere 300k ha blokkot is fúrni kell akkor 800k és ezek már nem márkaszerviz árak hanem maszek.
Molnarpeter azt írják alfa felé 2.0 dízelt kell bele venni azzal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#117758) Qru válasza barnam_ (#117754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Banner ok. Tomcsi is azzal csapatja.

#nincsbennetarcsi

(#117759) molnarpeter válasza hacki87 (#117757) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jaja, csak a GM spórolta ki az alját. Konkrétan Ducato főtengelyt néztem bele anno :DDD szóval van több Fiatban is, Freemont is pl. Én csak tömítés+dekni le-fel extra költségére gondoltam az előbb :B

[ Szerkesztve ]

(#117760) bbubby00 válasza molnarpeter (#117759) üzenetére


bbubby00
őstag

Gondolom gyari tomites kell bele. Ilyenkor olajjal egyutt cserelik?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#117761) hacki87 válasza bbubby00 (#117760) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem olajjal együtt cserélték. Mondván a használt olajat nem szűrőgetik stb jobb a békesség és új olajat kap.

(#117762) CHIPman válasza Qru (#117752) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Exide, vagy Exide premium?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#117763) Qru válasza CHIPman (#117762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Exide Premium 77Ah.

#nincsbennetarcsi

(#117764) aero. válasza Qru (#117745) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Saab-ban is meghalt az exide, 2 evet birt kereken....
A gumin mar alig maradt minta, 2.-esben tiltasig teker a nyari aszfalton is, egyesben meg le sem lehetett mar padlozni, mert egyhelyben alltal.:D 1.6 tonna alatt nem volt sosem, ennyit szamit. 43 vagy 46e mar nem emlekszem ami belement. Szerintem nem rossz. A volvo most uniroyal rainsport 3-at kapott, eddig bejon.

[ Szerkesztve ]

(#117765) -v- válasza Qru (#117745) üzenetére


-v-
addikt

Tse örülne neki.

;]

(#117766) SzlobiG válasza Qru (#117649) üzenetére


SzlobiG
félisten

Neked bevált? Betét és a tárcsa is Zimmermann? Még kicsit húzom aztán komplett fék csere jön. Erre a márkára gondoltam.

(#117767) kelna91


kelna91
senior tag

Egy ismerősöm mondta, hogy autót csak úgy szabad indítani (főleg hidegben), hogy nem adunk rögtön gyújtást, hanem először a kulcsot csak annyira fordítjuk el, hogy felgyulladjanak a visszajelzőlámpák, akkor várni kell egy kicsit, hogy a vezérlőelektronika magához térjen, és csak pár másodperc múlva gyújtást adni. Ez tényleg így van? Még sehol máshol nem hallottam ezt.

(#117768) Qru válasza aero. (#117764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uniroyal-al en is szemeztem a Jazz-re de vegul Hankook lett.

Vili: :D

#nincsbennetarcsi

(#117769) Qru válasza kelna91 (#117767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább az akksinak kell a “torna”, nem az ecu-nak.

SzlobiG: Passaton az volt korabban, most Ate. Mind a ketto nagyo jo.

#nincsbennetarcsi

(#117770) kelna91 válasza Qru (#117769) üzenetére


kelna91
senior tag

És olyat nem lehet, hogy kötök egy szuperkapacitort az akksira, és akkor nem kell várni, mert mindig van elég kraft az azonnali induláshoz? Vagy ez hülyeség?

(#117771) Mágus2 válasza Qru (#117752) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Most húzza nálam a harmadikat az exide, eddig kop-kop.

(#117772) tboldi válasza SzlobiG (#117766) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam is Zimmi van mindenből mindenhol, 10/10, would buy again. :K

(#117773) SzlobiG válasza tboldi (#117772) üzenetére


SzlobiG
félisten

Remek, akkor ez el is dőlt, nem nézelődök tovább. :R

(#117774) aero. válasza Qru (#117737) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Esküszöm, ez az egyetlen autó, és kíváncsi lennék mások véleményére is, amiben annyira szar a lámpa külső szemlélőként, hogy betiltanám. Itt nagyon népszerű és rengeteg szaladgál, a probléma: A fényszórója oldalszögben full lila és szétvakítja a retinád, szemből pedig simán kiviszi a szemed, nem egynek, az összesnek. Ti találkoztatok már ezzel?

Merci képek, holnap megpróbálom kifaszázni és lövök egyet-kettőt. A volvon a középkonzol váltó mögötti rész atomgagyi színezett műanyag, és kopik faszán. Szerintetek erre jó lenne a plasti dip? Ilyen bőrhatású, de amúgy műanyag a cucc. Ez

(#117775) kelna91


kelna91
senior tag

Szerintetek van értelme a kormányzárnak? Arra a sárga vasrúdra gondolok, amit a kormányra lehet zárni.

(#117776) BigBlackDog válasza Qru (#117752) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Volvo´-kába is Exide került, kíváncsi leszek ezek után. :D Sőt, múltkor felfedeztem, hogy az S-Cross gyári akkumulátora is az.

(#117777) Magnum_ válasza tboldi (#117772) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is csak a Zimmit szeretem.
Astrara is az kerult.

I humbly and respectfully decline™

(#117778) Tsebacsi válasza kelna91 (#117775) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A béna egyszeri tolvajt visszatarthatja de aki komoly szándékú az simán eltöri a zárat.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117779) Doki16 válasza kelna91 (#117770) üzenetére


Doki16
addikt

Milyen autóról van szó? Ha benzines még -30 fokban is simán kell indulnia, ha minden rendben van vele. A dízelnél kell izzítani és ha az megvan akkor annak simán kell indulnia. Az elektronikának nem hideg árt hanem a meleg. Egyedül az akkumulátort viseli meg a hidegebb idő, de arra meg fel kell készülni és nem szabad a télnek nekiindulni rossz akksival.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#117780) Integrale válasza aero. (#117774) üzenetére


Integrale
veterán

Nem tudod lemosni rola a festett reteget? Lybrasok szivnak ugyan ezzel. A kemeny muanyag elemeken van egy felso, puhitott reteg (hasonlo, mint anno a Sony Ericsson telefonokon), ami 10+ eves korukra meglagyul, es undorito, ragados, ruhat megfogo trugyi lesz rajta.
En kiszedtem ezeket az elemeket, hidegzsiroldo, melegviz, koromkefe komboval ujszeruve lehet varazsolni, igaz az enyem fekete. A vilagosabb szinueket fujni kell, vagy feketere cserelni.
Neked milyen az anyag a festek alatt?

"Bad reklám is reklám too"

(#117781) EQMontoya válasza aero. (#117774) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én pont az új Merciknel találkoztam ezzel a vakító, lila fényű jelenséggel. Pl. aktuális C osztály.

Same rules apply!

(#117782) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Kuplungot kell cserélnem (Focus Mk1, '99, 1.6 benzines), viszonylag sürgősen, egyrészt, mert fos, másrészt sokat kellene járkálnom kocsival a következő hetekben.

Tudtok tippet adni jó és gyors szervizre Bp-n (Hungária krt. környékén - ez csak a tömegközlekedés miatt lenne érdekes)? Esetleg Cromax? Ford tudorként hirdetik magukat a honlapjukon. :F

(Grátisz van még a rejtélyes Focus-betegség is, üzemmelegen ingadozó alapjárat, fulladásos tünetekkel, a reggeli dugóban nagyon vicces... Menet közben nincs gond. IACV már pucolva lett, nem javult. Talán vákuumcső, de annyira még nem szedtem szét a kocsit.)

Köszi.

(#117783) aero. válasza Integrale (#117780) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sima szürke, es amúgy sötétszürkére van festve. Elég gagyi. Szal rendesen elüt.

(#117784) Speeedfire válasza Qru (#117752) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez nem jó hír, akkor lassan nekem is megadja magát?! 3 éves az akku már.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#117785) Qru válasza kelna91 (#117770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet, de egyszerűbb ha nagy hidegben, párat villantasz a refivel indítózás előtt és akkor nem kell belemókolni a gyári rendszerbe.

Mágus: Sok rövid városi út szóval volt kínozva de azért a 3 év sovány akkor is. Remélem csak én fogtam ki egy gyengébb darabot.

#nincsbennetarcsi

(#117786) ΞΔGLΞ válasza Speeedfire (#117784) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom mitől függ, de a Laguna III 2.0dci-be 2014 januárban vettem Exide 77Ah 760A aksit, tehát mindjárt 5 éves lesz és semmi jele, hogy meg akarna dögleni. :U

szerk.
Talán itt is sok számít a pálya, mert ennyi év alatt 90%-ban csak ott volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#117787) Speeedfire válasza ΞΔGLΞ (#117786) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én néha szoktam csepp tölteni. Illetve nekem 60% a pálya, a többi város, meg főút.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#117788) ΞΔGLΞ válasza Speeedfire (#117787) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én soha nem töltöttem, de ennyi idő után az itteni exide hozzászólásokból ítélve, akkor nyilván felkészültem, hogy talán nem sok van vissza, bár nem tudom, hogy ennek van-e előjele, vagy csak nyekk és vége. :U

(#117789) tboldi válasza ΞΔGLΞ (#117788) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jelentkezhet így is, úgy is, bár a hirtelen nyekk gyakoribb szerintem.

szerk.: Apum WagonR-ében már 4 éve bírja az Exide, egyelőre nem akar megdögleni. Nálam a Jazz-ben meg másfél év után kezd gyengélkedni a Yuasa. :D

[ Szerkesztve ]

(#117790) Speeedfire válasza ΞΔGLΞ (#117788) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Anno pedig nagyon ajánlgatták. A bosch s4 és e között agyaltam, végül ez lett. Hát majd kiderül. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#117791) barnam_ válasza Qru (#117785) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem is karcsú a 3 év, de a városi rövid táv elég kínzás, főleg, ha nem töltöd fel időnként.
Banner lesz, az már bizonyított nálam :R 20k körül van a 62 Ah-es, az teljesen korrekt.

(#117792) ΞΔGLΞ válasza tboldi (#117789) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

bár a hirtelen nyekk gyakoribb szerintem.

Szép kilátások...
Remélem, hogy ház előtt, vagy garázsban történik, ha már ez a gyakoribb.

Egyébként melyik típus az aksik rolls royce-sza, nevezzük így?

(#117793) barnam_ válasza molnarpeter (#116582) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megjött a kipufogó. Hát, néhol a forrasztások lehetnének szebbek, de nem is prémium minőséget vártam ennyi pénzért. Úgyis elviszem majd galvanizálni.
A hátsó dob alján van egy pici lyuk, gyanítom azért, hogy a víz kifolyjon. Azt mit jelent, hogy eresztő kipunak minősül? Műszakin szólnak érte?

(#117794) tboldi válasza ΞΔGLΞ (#117792) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem nincs kimondottan olyan márka, de ha nagyon flanci akkumulátort szeretnél, akkor valami spirálcellásat vagy lítiumot vegyél. :)

(#117795) ΞΔGLΞ válasza tboldi (#117794) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem akarok én flancos aksit venni, csak kérdeztem. :)
Édesanyám, 1.2 Bravo-jába vettem egy 13 ezer forintos, még kinézetre is putri alap mittoménmármilyen 44H aksit, amire volt 2 év garancia, addig tehát semmi gond, ha kibírja, ha nem, de több, mint 3 év után semmi gond vele.

(#117796) molnarpeter válasza ΞΔGLΞ (#117792) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Optima.

(#117797) molnarpeter válasza barnam_ (#117793) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha annyira pici, nem hiszem, hogy szólnának miatta.

(#117798) tboldi válasza molnarpeter (#117796) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megérné nekem a Jazz-be ilyet venni, ha sok hidegindítás és városi rövidtáv van? Vagy úgy is kérdezhetném, hogy ilyen felhasználás mellett bírja annyival több ideig, mint amennyivel többe kerül egy hagyományos aksihoz (mondjuk a jelenlegi Yuasa YBX3054-hez) képest?

szerk.: Elvileg ez való nekem.

[ Szerkesztve ]

(#117799) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] M1-esen Parndorfba járni jó lenne

I humbly and respectfully decline™

(#117800) EQMontoya válasza Magnum_ (#117799) üzenetére


EQMontoya
veterán

Foleg, hogy innentol legalabb 300k-t kell otthagyni, hogy tobbet sporolj, mint a benzin. :D

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.