Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118011) kelna91


kelna91
senior tag

Van egy (szerintem) elég egzotikus autós problémám. Szerettem volna a gyári kulcsot bicskakulcsra cserélni, mert azt mégiscsak sokkal kényelmesebb hordani, használni. Megrendeltem Kínából, bevittem egy kulcsoshoz, ráköszörülték a gyári mintát, jó is lett, nyitja az ajtót. Áttettem bele a kis NYÁK-ot a gyári kulcsból, az is jól sikerült, nyitja az ajtót gombnyomásra is. Elfordul a benti zárban is, de a motor nem indul. Nem indítózik.

Mint megtudtam, van a kocsiban immobilizer, annak a működését jelzi egy kis LED. Mikor elfordítom a kulcsot, még a gyújtási állás előtt el kell aludnia, és akkor ad gyújtást. De az új kulccsal nem alszik el, hanem vadul villog. Kipróbáltam chip nélkül meg százféleképpen, így már tudom, hogy a chippel kommunikál ilyenkor, a gyújtás előtti állásnál, és ha nem sikerül a "handshake", akkor nem fogadja el a kulcsot. Lehet, hogy ez itt mindenkinek nyilvánvaló, de én nem tudtam erről eddig. :B

Na már most meg tudtam azt csinálni, hogy a visszaalakított, és újra teljesen funkcionáló gyári kulcsot odatartottam a kulcslyuk mellé egy bizonyos ponthoz, és közben gyújtást tudtam adni a másolt kulcsszárral. Tehát a gyári kulcs kommunikált az immóval, és a másolt kulccsal indítottam. Ebből nekem az jön le, hogy az új kulcsházba téve a chipet is működnie kéne. Csak azért nem megy, mert nem jó pozícióban van a chip. Azt megfigyeltem, hogy nagyon-nagyon érzékeny arra, hogy hova tartom, és milyen állásban van a kulcs. Nyilván úgy van belőve, hogy bedugva pont jó legyen. Viszont az új kulcs szára kb. fél centivel hosszabb, ami miatt messzebb kerül, és 90°-kal el van fordítva a gyárihoz képest, tehát nem is jó állásban van az antenna, és így nem valósul meg a kommunikáció a gyenge jel miatt.

Mit lehet ezzel tenni? Próbáljam az új kulcs szárát mechanikailag átalakíttatni, hogy ugyanúgy álljon a kulcs, mint a gyári? Hol találok erre embert? Vagy valahogy erősebbé lehet tenni az immobilizer érzékelőjét? :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.