Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117901) SzlobiG válasza Doki16 (#117897) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is gyengélkedik hallom az indítás hangján, hogy nem teker úgy meg lassabban is indul. :( A másik, hogy nagyon leesik a fesz, bőven 10v alá indítózás közben. Lassan 5 éves Bosch S5 85ah.

(#117902) tboldi válasza SzlobiG (#117901) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha 10,5 alá esik, akkor csere, szóval... :)

(#117903) gzbotii válasza szőröscica (#117900) üzenetére


gzbotii
veterán

Unokaöcsem motorszerelő szakközépbe jár, legalább annyit vannak szakmai gyakorlaton a Posta műhelyében mint az iskola padjai között.
Egyetemen nekem is volt minden évben két hét szakmai gyakorlat, más-mas területen, komolyan is vették. Másoknak volt egy hét a három év alatt. Függ tanintézettől is.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#117904) SzlobiG válasza tboldi (#117902) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah bőven, láttam már 9v-ot is egyik nap, jó mer mutatja a műszerfal így állandóan azt nézem mikor indítok, hogy mennyire esik le.

Valszeg a sok állás miatt, volt hogy 3-4 hétig be sem volt indítva, egyszer kaptam is az akku fesz alacsony figyelmeztetést. Aztán erre rátesz, hogy most meg csak városi járat van sok indítgatással. Mindenesetre kíváncsi leszek meddig bírja.

(#117905) Qru válasza tomcsi23 (#117890) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a fül miatt.

mod:

De nem Exide-om van, hanem Rocket Premium. Kormiban van Exide.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117906) Doki16 válasza SzlobiG (#117904) üzenetére


Doki16
addikt

A garázsban van 230? Ha igen dobj rá egy okostoltőt akár egész napra/napokra. Frankón fel tudja tölteni az akksit és szépen szinten tartja.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#117907) szőröscica válasza Doki16 (#117906) üzenetére


szőröscica
addikt

Igy van, tolteni nagyon jo dolog! ;]

Epp muszakizik az Ampera, remelem, nem fog megbukni. :D

(#117908) SzlobiG válasza Doki16 (#117906) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen van, erre gondoltam én is, hogy rádobom egy napra a töltőt.

(#117907) joamilestoné Nehogy a káros anyag kibocsájtásnál elbukjon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#117909) Doki16 válasza szőröscica (#117907) üzenetére


Doki16
addikt

Minden autó hybrid egy kicsit. Berakod egybe és indítózol jó sokáig. A sarokig talán eljutsz míg lemerül az akksi vagy leég az önindító. :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#117910) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Szép lett: MENETPRÓBA: PEUGEOT 508 SW

Az új Focus kombira ránézve meg az jut eszembe: Nem láttam már ezt a formát? Mondjuk a 6-os mazdánál!

Vagy ezzel egyedül vagyok?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117911) MunezXBK válasza SzlobiG (#117904) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Így nem sokáig. :D

(#117912) szőröscica válasza SzlobiG (#117908) üzenetére


szőröscica
addikt

Hatareset volt, de kis kenopenzzel atcsusszant ;]

Nyugodtan okadhatja tovabb a szutykot a varos levegojebe tovabbi 2 evig.

(#117913) Magnum_ válasza szőröscica (#117912) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hol volt műszakin? random helyen, vagy gyurinál?

I humbly and respectfully decline™

(#117914) forceberg


forceberg
veterán

Büntessék már egy kicsit a gyalogosokat!
A legjobb, amikor lelép az egyetlen jövő autó elé, megállítva azt, fékezésre, majd gyorsításra kényszerítve, ahelyett, hogy 5mp-cel később menne át. De nem, le kell lépni az autó elé és szépen komótosan átkelni előtte...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#117915) molnarpeter válasza forceberg (#117914) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Érdekes, más országokban az autó áll meg a gyalogosnak pusztán előzékenységből.

(#117916) Tsebacsi válasza molnarpeter (#117915) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt most arra utalt, hogy lehetne a gyalogos rugalmas, ha az autó mögött nem jön senki, átmehetne az autó, ami adott esetben jóval hamarabb megtörténik, mint hogy fék, várunk, elindulunk, közben fogy a benzin, a fék kopik, adott esetben elvesztesz egy zöldet, eléd jön egy teherautó (fejemre esik egy meteor holott lehetnék 5 méterrel előbbre is :)) ). Szóval a gyalogos is lehetne előzékeny (jó helyen és időben) ne csak rázza az öklét az előnyét követelve.
Persze az autós sem szent, de pl. néha sötétben baromi nehéz észrevenni egy fekete kabátos puhatestűt vagy mikor kifut egy ház/kerítés mögül és azonnal támadja a zebrát... A másik, hogy a kreszt sem ismerik, mikor egy útra kanyarodok vagy keresztezek egy másikat, és ő a keresztezendő/amire kanyarodok úton jönne át előttem akkor neki nincs elsőbbsége (csak ha zebra van)... 10-ből 5 ezt nem tudja...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117917) szőröscica válasza Magnum_ (#117913) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem Gyurinal. Szabin vagyunk most, egy kozeli szervizbe vittem be.

(#117918) SzlobiG válasza MunezXBK (#117911) üzenetére


SzlobiG
félisten

:D Mondjuk mit lehet tenni ellene, hogy ne dögöljön meg? Gondolom semmit, mer az előző éveket bírta simán a sok hideg indítás ellenére is szóval gondolom elhasználódik azt csere.

Persze nyilván ha hosszabb távokra mennék vele, akkor bírná, de ilyen használat mellett gondolom ez kivédhetetlen.

(#117919) forceberg válasza Tsebacsi (#117916) üzenetére


forceberg
veterán

Neked átjött a lényege. A szándékosan lassan átvánszorgókról is külön cikk születhetne.
Én, ha gyalog járok, a zebránál messziről intek, ha egy autó jön, hogy haladjon el, majd utána megyek át.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#117920) Doki16 válasza SzlobiG (#117918) üzenetére


Doki16
addikt

Azt tudod tenni ellene amit leírtam. Így, hogy már garázsban állsz szépen ráteszed töltőre. Az idővel átkapcsol csepptöltésre és tök jól karbantartja az akkumulátort. És akkor mindig a friss, teli elektronokkal lévő akksiról indítasz :) Ha olyan töltőd van/lesz amiről indítani is lehet akkor még attól se fáj a fejed, hogy vissza töltse majd a generátor a kivett részt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#117921) forceberg válasza SzlobiG (#117918) üzenetére


forceberg
veterán

Próbálni kell minimalizálni a motor járása nélküli áramfogyasztást. Ha 5-10 perceket mész vele, akkor az elég lehet jó generátorral, de több hetes állások esetén 5 perc kevés is lehet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#117923) SzlobiG válasza Doki16 (#117920) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem rakom már le a garázsba a kocsit mer napi szinten használom már, max hétvégén amikor nem kell, szóval így meg áll az utcán mint neked. Van sima és ilyen intelligens töltő is, de akkor behozom egyiket aztán hétvégén ráteszem.

(#117921) forceberg Hát 14.6 a max amennyit tölt a generátor szoktam nézni azt is. Igen 5-10 perc általában amennyit jár a motor, max mielőtt jövök haza munkából előbb elindítom azt járatom kicsit alapjáraton.

(#117924) rbalint88 válasza Tsebacsi (#117916) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a problema, hogy a legtobb ember egyreszt idiota, masreszt meg onzo is. Annak milyen a lelkivilaga, aki egy percig all a zebranal es akkor megy csak at, ha odaersz es megallsz neki, holott addig amig odaersz meg tudta volna jarni oda-vissza... es ez meg csak a jeghegy csucsa, multkor a zombi ugy lepett le a zebrara, hogy setalt velem egy iranyba, majd szinte mellettem, a zebra elott elkezdett rafordulni a kijelolt helyre. Az ilyen ellen eselytelen vagy, nem kommunikal, egyszeruen nem szamitasz ra, hogy kiszedul eled. Balfaszok az emberek, komolyan.

(#117925) Tsebacsi válasza rbalint88 (#117924) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na pont ezt akartam írni még, a zombit aki elédfordul hátranézés/körülnézés nélkül. Ilyenkor persze a "szakértő" azt mondja: Zebrához úgy közelítünk autóval, hogy számítunk rá, hogy valaki lelép. Persze akkor lépésben haladna a nép végig a városon...
Amitől még rettegek, hogy valaki busz-autó-akármi mögül takarásból elémlép vagy szalad... :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117926) forceberg válasza SzlobiG (#117923) üzenetére


forceberg
veterán

Ha 1-2 hetente ráteszed a töltőt, akkor az már jó is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#117927) BigBlackDog válasza Peter.70 (#117922) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk ebből nem sikerült kihámoznom, hogy hogyan változik a kék-sárga kitöltése. Sőt, ha jól értelmezem, akkor az nem módosult, csak bővül a lehetőségek tárháza és megjelenik egy telefonos app is erre a feladatra. Ami mondjuk pozitív is lehet, ha jól csinálják meg.

(#117928) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Bejelentette: digitalizálták a közúti baleseteknél fontos kék-sárga bejelentő nyomtatványt egy telefonos applikáció formájában, amely egy készülékes és két készülékes bejelentésre is alkalmas.
Az applikáció januártól lesz letölthető E-kárbejelentő néven, a projekt már az utolsó fázisában van.

Ez tök jól hangzik, de hiteles legyen.

I humbly and respectfully decline™

(#117929) Doki16 válasza SzlobiG (#117923) üzenetére


Doki16
addikt

Tökéletesen jó ha rádugod hétvégére. Egész két nap rajta is maradhat míg legközelebb használni fogod. Meg fogod tudni növelni szépen az életét :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#117930) macilaci78 válasza Tsebacsi (#117916) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon gyakran van, hogy én elengedném az autót, az meg a KRESZ-nek engedelmeskedve megáll. Egyszerűen a gyalogosnak elsőbbsége van, az autósnak el kell engednie, nem lehet arra apellálni, hogy a gyalogos málé, elütni meg nem illik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#117931) bbubby00 válasza Magnum_ (#117928) üzenetére


bbubby00
őstag

Én nekem is tetszik az elgondolás. Végre nem papírokkal kell bajlódni. Remélem megoldják az aláírást is olyan módon, mint mikor a futár/postásnál kell végrehajtanod. Beírjátok a mezőbe amit kell, (súgóval ellátva, h hülyebiztos legyen) akár tudtok fényképezni is a helyszínen, majd mobilnetről, vagy otthon wifiről pedig beküldeni a kárbejelentőt.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#117932) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Valaki leírná, vagy linkelne egy korrekt leírást arról, hogy kell autót autóról bikázni, illetve akkut tölteni úgy, hogy a kocsiban van? :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#117933) Jaffa75 válasza Magnum_ (#117928) üzenetére


Jaffa75
őstag

ami kérdés egyből felmerült részemről:

- hallottam már néhány urban legendet azzal kapcsolatban, hogy a kék-sárga kitöltése után a felek elváltak kölcsönös aláírás után a helyszínről. Aztán 1-2 héten belül a biztosító küldött egy nyilatkozatot a vétkes fél részére, hogy elismeri-e a felelősséget? Nemleges válasz esetén meg indult a cirkusz a károsult-biztosító-kárt okozó arany háromszögben a felelősséggel kapcsolatosan... :U :W

Én megfogadtam az első ilyen hallomás után, hogy ha engem lezúznak, biztos hogy rendőrrel vetetem fel a jegyzőkönyvet, mivel ezt utólag nem lehet megkérdőjelezni... :K

Most a digitális világban mi lesz ezek után? Semmit nem javul a dolog, marad továbbra is a rendőri intézkedés kérése? :U

(#117934) kisza25 válasza Snoop-y (#117898) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert csak lopási oktatást kaptak, vezetésit nem:P
Mondjuk mosolyom nem lenne őszinte, ilyenkor a kárt ki téríti és hogyan?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#117935) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#117919) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ne is mond, nincs 1 hete, hogy egy ilyen smartphone zombie-nak üvöltöttem (volna) le a fejét, hogy csipkedje már magát és most nagyon szelíden fogalmaztam, mert jóval cifrább volt, de mivel füles is volt rajta a kb 18 év körüli hülyegyereken, és nyilván bömbölt a zene közben még csak felém sem nézett, csak a buzifonnyját taperolta, szerintem emlékből lépett fel a járdára a zebráról, ahol egy járókás néni is előbb átért volna!
Vagy már az is csoda, hogy egyáltalán zebrán ment át?

[ Szerkesztve ]

(#117936) -v- válasza Tsebacsi (#117925) üzenetére


-v-
addikt

Amitől még rettegek,

hogy fogy a benzin ;]

(#117937) Tsebacsi válasza -v- (#117936) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Naigen :O Holnap megint olcsóbb lesz, ez az én hetem :DD

(#117938) [vilike]: :DDD :C :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117938) -v- válasza Tsebacsi (#117937) üzenetére


-v-
addikt

Na, black friday ;]

Fogyasztás hogyan alakul ma gyerekek?

[ Szerkesztve ]

(#117939) zoo8800 válasza -v- (#117938) üzenetére


zoo8800
veterán

A héten egy csepp se fogyott. Vonat + bringa.

rip and tear, until it is done

(#117940) bbubby00 válasza Qtya123 (#117899) üzenetére


bbubby00
őstag

Én 27éves vagyok. Ugye 7.osztály végén már jön a fejtörés, hogy 8. év elején hova is adja be a gyerek a jelentkezését. Akkoriban jó átlagom volt, (főtantárgyakból) és ugye gimnáziumba vagy "elitebb" szakközépbe kéne jelentkezni. Kik mentek autószerelőnek, kőművesnek, tehát kétkezi munkásnak szakmunkásba? Hát a hülyék. Tehát olyan osztálytársam ment kőművesnek, vagy asztalosnak, akik nem tudtak még számológépen SEM összeadni 2számot. Teltek az évek, ők kitanultak egy szakmát, majd beálltak termelni. Beálltak volna, csak akkoriban itthon nem volt hol, ezért javarészt külföldre távoztak. Az "okosabbja" ugye továbbtanult stb.
Most azok az ismerőseim, akik gyengébben teljesítettek még általánosban, jobb körülményeket tudnak biztosítani maguknak, vagy már családjuknak, mint akik stréber módjára mindig az élmezőnyben voltak. Persze kell egy kis talpraesettség is emellett, de egy tizen pár éves gyermeknek fingja nincs arról, hogy mit szeretne csinálni, csak a szülő terelgeti.
Persze nem látunk előre 4-6-8 évvel, így nem tudjuk, hogy mi vár ránk. Nekem kötelező volt továbbtanulni gimnázium után, mert a szülők azt verték belém, h különben nem lesz belőled semmi, nem jutsz egyről a kettőre, XY-ból sem lesz senki, mert rossz tanuló. És nézd, XY ma már elért valamit.
Tehát előre nem lehet kiszámítani sztem a dolgokat. Ma egy jó autószerelő többet ér, mint egy hatszázharmincnégyezredik irodista.
(Itt senkit nem szeretnék leszólni, lealacsonyítani, ez csak személyes véleményem, biztosan mindenki jó abban amit csinál)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#117941) Magnum_ válasza Jaffa75 (#117933) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja!
Igen!
Sőt, még a rendőr előtt elismert (és közokiratba diktált) elismerést is vissza lehet vonni (továbbmegyek, bűncselekmény beismerését is vissza lehet vonni, más kérdés, hogy milyen súllyal). Ezért írtam, hogy legyen hiteles. Ügyfélkapuhoz (KAÜ) kellene kapcsolni.

bubby: igen, van benne igazság. (bár tegnap egy hatóági eljárásban egy független szerv előtt beleakadtam a DAS roppant tehetséges fiatal jogászába, aki konkrétan nagyon felkészült volt abból, ami az én területem, csávó 50percig izzasztott, pedig én szoktam mást, utána tudtam csak megfogni, eljáró elnök meg is jegyezte, hogy ilyet se minden nap lát és hogy tanult tőlünk. Na de utána még beszélgettünk és jogászként a jövőben külföldön képzeli el a jövőjét :( autószerelő lenne, már nem lenne itt)

I humbly and respectfully decline™

(#117942) Jorus válasza Jaffa75 (#117933) üzenetére


Jorus
nagyúr

Havernek van most épp egy olyan esete, ahol ő volt a hunyó, ezt el is ismerte a másik félnek a helyszínen, de a biztosítója ezt pótszemlével felülbírálta, és elutasította a másik fél kárigényét. Szal a másik fél most vele akarja megfizettetni a kárt, pedig hát azon kívül, hogy elnézést kért, és elismerte a felelősségét többízben, nem nagyon tud mit tenni. Nyilván a kárt nem téríti meg, azért van a KGFB. A károsult meg a biztosítóval vagy felettes szervével tud pereskedni leginkább.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#117943) kisza25 válasza bbubby00 (#117940) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tudod a szakmunka alá van becsülve, pedig mi lenne szakmunkások nélkül(video)
Amúgy szorgalommal és tenniakarással bárhol előrejutsz, az nélkül meg mindegy mit csinálsz, mert nem jutsz előre.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#117944) Qru válasza macilaci78 (#117932) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bikázás step by step: [link]

mod:

Oké.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117945) macilaci78 válasza Qru (#117944) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Mehetne a link az összefoglalóba is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#117946) Qru válasza Jaffa75 (#117933) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy ilyen miatt pereskedtünk 3 évig mire végül kifizették a kárunkat... :(

Budakeszi úton megszűnő sávból simán ránk húzta a kormányt egy kisbuszos úgy, hogy mellette voltunk nem a holtterében. Aláírta a kék-sárgát, majd utólag azt mondta, hogy fenyegetve érezte magát ezért írta alá. Szerencsére 3-an utaztunk a kocsiban, így a bíróságon végül elbukta a csávót a dolgot de érted... :U

#nincsbennetarcsi

(#117947) gzbotii válasza Peter.70 (#117753) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennek hatására utána néztem az autóban lévő akunak...most ami benne van, kerek két éve került bele (Rombat, otthon népszerű román márka).
Netet feltúrva, Árukereső, fórumok és eMag kommentek alapján, a legtöbb usernek 2-3 évet bírt és előjel nélkül adta meg magát. Hát ez nagyon biztató :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#117948) tboldi válasza bbubby00 (#117940) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy én is jobban járnék, ha nem az egyetemen copnék és inkább elmennék dolgozni autószerelőként. Afelől mondjuk vannak kétségeim, hogy a sérült lábam bírná-e a napi (minimum) 8 órát...

(#117949) Qru válasza tboldi (#117948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem igazán... kvázi állva szerelsz végig, vagy gugolva amit a bokád még annyira sem bírna. :( Vagy: [link] :D

#nincsbennetarcsi

(#117950) BigBlackDog válasza tboldi (#117948) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy nyitsz egy műhelyt, felveszel 1-2-n darab jóképességű fiatalt és Te csak az adminisztratív és erősen szakmai részével foglalkozol. :D

Update: No igen, a tőke hiánya erős probléma.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.