Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104751) mandleee válasza tboy93 (#104750) üzenetére


mandleee
tag

Egy hétig volt nálam pálya+BP télen (10-10km). Annyi változott nekem, hogy felment 0,1 decit, de nyilván azért jobban fölfelé húztam az átlagot.
Ha csak városozol, akkor nyugodtan számolhatsz annyit, de minden kocsi megkéri a magáét Pesten. Egyet nézz meg bátran, lehet tetszeni fog. :)

(#104752) tboy93 válasza mandleee (#104751) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenképp meg akarom nézni, csak szombaton nem találtunk egyet sem. Majd valamikor az is sorra kerül :K

Amiből sok volt, az az első generációs mazda 6-os. Nagyon rohadt az összes :(

[ Szerkesztve ]

(#104753) Qru válasza tboy93 (#104750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát nem az a típus amiből hegyekben áll hozzá miden és 2 Ft-ért utánad vágják de nem is tragikus a helyzet. Sok Legacy/Outback, Forester meg Impreza jön be kintről bontásra (főleg a gtk-s megkotlott dízelek) fb-os csoportokban pörög a dolog. Szóval van hozzá karosszéria elem ha kell vmi. :K

Multikormányt már én is néztem az enyémhez, az 30k lenne amiből lejön 10k ha leadom a meglévőt.

#nincsbennetarcsi

(#104754) Magnum_ válasza Qru (#104753) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az elektronika megvan hozzá a Tiédben és csak plug~n~play lenne a kormány?
A Tied szépen be is lett bőrözve :-(

I humbly and respectfully decline™

(#104755) Speeedfire válasza Qru (#104748) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem kéne'. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104756) Qru válasza Magnum_ (#104754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, plug&play. De pont a bőrözés miatt vetettem el a dolgot. Amúgy is amennyit én tekergetem a rádiót... :U

mod:

Speeedfire: Engem is csak az az undorítóan kivitelezett odafosott tablet ne lenne benne.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104757) kisza25 válasza Qru (#104748) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kéne :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#104758) Tsebacsi válasza Magnum_ (#104747) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez hol volt? Nem is rémlik ilyen szakasz vagy akkor tényleg csak 1x volt rövid távon. Néha vannak keresztbordák de szerintem az ébresztő jelleggel.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104759) Magnum_ válasza Tsebacsi (#104758) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Néha vannak keresztbordák de szerintem az ébresztő jelleggel.

erre gondolok. több ilyen is van, 6-7db biztos, a teljes szakaszon

I humbly and respectfully decline™

(#104760) Elektrosokk válasza Qru (#104748) üzenetére


Elektrosokk
addikt

komoly az a Honda amit megemlítenek a cikkben! :K

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104761) tboldi válasza Elektrosokk (#104760) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Civic Type R nekem is kéne, csak annyi bajom van vele, hogy nehezen tudok kiszállni a nagyobb combtámasz miatt. :D
A bal lábam 2 nyílt törést is elszenvedett egy motorbalesetben, csak úgy tudok kiszállni az autókból, ha kifordulok balra és mindkét talpam a talajon van.
De mivel csak 20%-os az egészségkárosodás, nem kapok rokikártyát. :D

Az i30N-nel nem volt ilyen gondom, meg a normál 1.5T Civic-kel sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#104762) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#104758) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A pályán csíkok vannak marva az aszfaltba ébresztő gyanánt. Szerintem nem rossz ötlet.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#104763) Qru válasza hülyegyerek (#104762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a vízelvezetést is segítik vele. :K

#nincsbennetarcsi

(#104764) Cicero válasza Qru (#104740) üzenetére


Cicero
őstag

Én ott nem merek pihenni. Amúgy értem, amit mondasz...

(#104765) Elektrosokk válasza tboldi (#104761) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nekem is nehézkes a kiszállás, de nekem a 200 cm feletti magasság miatt :D szóval némi képpen meg tudlak érteni. ami még tetszik a hondákban hogy tisztességesen tudnak forogni a motorok. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104766) tboldi válasza Elektrosokk (#104765) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én “csak” 194 vagyok. A Mazda MX-5 RF-ből szó szerint ki kellett másznom. A szélvédő kerete meg pont szemmagasságban van. :D

Ha szereted a pörgős Hondákat, akkor az L-szériás motorokat kerüld! Az én Jazzem is csak 6000-ig forog, de legalább nagyobb a löket, mint a furat, úgyhogy a csúcsnyomatékát már 2800-nál leadja. :)

[ Szerkesztve ]

(#104767) Qru válasza Cicero (#104764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én még bicóval szoktam arra menni de inkább kikerülöm mint sem átmenjek rajta. Mondjuk ennyi erővel inkább legyen P+R belőle. Több parkolóhely és kevesebb drogos/prosti/szervkereskedő. :D

Más:

Ma újrakötöttem a kgfb-m (évfordulóra) azért szépen felment 8k-t az ár úgy hogy +1 bonust ugrottam. Bár nekem még benne van az adó is szóval ha tényleg eltörlik jan 1-től akkor jön vissza lóvé.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104768) szabonagyur válasza Tsebacsi (#104746) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én Horvátországban vagyok lényegében.

Nem tudom, tegnap meg voltak hülyülve ez fix.

Tudtok oldalt ami mutatja hol lehet fizetni kártyával adott város éttermében?

Tavaly Zadarban szinte mindenhol ment, itt meg... szerencse, hogy volt euró nálam de amúgy csak kártyám van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104769) tboy93 válasza Qru (#104767) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most kalkuláltam egyet, 91k lenne a typeS-re az éves kötelező baleseti adóval, többre számítottam, öcsémnek 110k-t nyögött ki a netrisk az ezres suzukira :U

[ Szerkesztve ]

(#104770) Qru válasza tboy93 (#104769) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meeeenyi? Nekem Bubira 48k/év (adóval B5-ben, múlt év B4-ben 40k/év adóval) akkor meg se mukkanok.

Bár tartalék nélkül nem is vagyok kockázat a biztosítónak. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#104771) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha valaki szereti a hogyan készül videókat, erre véletlen bukkantam rá, teljesen végigvezet a gyártósoron, a motor öntésétől kezdve, a szállításig:
dacia duster production

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#104772) footy válasza tboldi (#104766) üzenetére


footy
addikt

Én “csak” 194 vagyok. A Mazda MX-5 RF-ből szó szerint ki kellett másznom

Javaslom tesztülni az I8-at ;]

(#104773) tboy93 válasza Qru (#104770) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fater neven van a kuvik, A0-bol indulok. Bar aztan lehet, hogy az accordnal is o lesz az uzembentarto ;]

[ Szerkesztve ]

(#104774) Tsebacsi válasza Magnum_ (#104759) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor egyre gondolunk végül. Valóban ebből több volt.

Szabonagyur: ez passz, szlovéneknél kb. Mindenhol lehet.

Tboy: Egyszer el kéne kezdened neked is, vagy sosem fog magas lenni a bónuszod.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104775) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Adott egy autó amely egy cég nevén van. Az eladó szerint ez esetben a törzskönyv nem kerül átadásra a vásárlónak. Valaki tudja hogyan működik cég esetén?

(#104776) tboldi válasza footy (#104772) üzenetére


tboldi
nagyúr

Közel voltam egyhez, de inkább más foglalkoztatott. :))

(Ez már a baleset után volt egy évvel, azért nincs rajtam rendes felszerelés.)

(#104777) Qru válasza tboy93 (#104773) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt nyomtam én is sokáig de ha nem kezdem el saját néven sosem lesz értelmes bónuszom. Aztán a gyerek majd kinek a nevére köt biztit?! :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104778) Magnum_ válasza máyköl (#104775) üzenetére


Magnum_
nagyúr

miért ne kerülne átadásra? Akkor nem kerül, ha a bank tartja magánál hitel miatt, de a hitel lezárása után a banknak ki kell adnia.

I humbly and respectfully decline™

(#104779) BigBlackDog válasza kisza25 (#104771) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Felhívnám a figyelmet pl. a gázteleszkópokos motorháztető rögzítésre. Ezt leginkább a prémium közeli márkáknál lehet(ett) látni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#104780) Elektrosokk válasza tboldi (#104766) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a közeljövőben nem tervezek hondát, talán majd pár év múlva. Bár tavaly eléggé ráizgultam egy első szériás Legend Coupe-ra, az a forma nagyon megfog. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104781) dj79 válasza máyköl (#104775) üzenetére


dj79
senior tag

A törzskönyv tudomásom szerint csak akkor lehet passziválva (és ilyen esetekben tényleg nem adják oda), ha a cég tevékenységi körei között szerepel az autókereskedelem is.
A neppereknek így egyszerűbb. Ha megveszed az autót, majd küldenek újat a kormányhivataltól.

[ Szerkesztve ]

(#104782) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Klímatöltéssel kapcsolatban érdeklődtem néhány helyen, hogy milyen gázt és olajat használnak. Két cégnél érdekes választ kaptam;

cég A: "Olyat, ami a többi kocsiba is szokott menni."
cég B: "Gázból R134, olajból meg valami PAG. ... Hát, pontosan nem tudja PAG hányas, de van valami n száma."

Ami kérdés maradt még; ha géppel leszívják és vákumolják töltés előtt, akkor olaj maradhat valahol a rendszerben? 17-18 ml olaj jött le, 50 ml friss olaj ment vissza. Ha jól tudom, akkor a gyári töltet 180 ml lenne. A szakember szerint volt még a rendszerben az olaj, így nem csak 50 ml lett benne töltés után. :(((

[ Szerkesztve ]

(#104783) kisza25 válasza BigBlackDog (#104779) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt valahogy nem vette észre a renault:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#104784) Magnum_


Magnum_
nagyúr

emelkedik az üzemanyag ára. itt az ideje tankolni elektromos autót venni!

I humbly and respectfully decline™

(#104785) hurenzon


hurenzon
senior tag

Valaki járt már itt kerámia bevonat vagy más miatt?

Citywash

[ Szerkesztve ]

(#104786) F_Zolee válasza Qru (#104767) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem 28ról 38 lett b4re januárban. ;]

(#104787) tboy93 válasza Qru (#104777) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a poen egyebkent, hogy amikor 2014-ben megvettem a civicet akkor 12k volt a kotelezo egy evre B7-ben. Most mar B10-ben van es 25-ot fizettem :D ...

(#104788) mekker


mekker
őstag

ufó (nem saját)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#104789) Integrale válasza Qru (#104763) üzenetére


Integrale
veterán

Sot, igazabol csak a vizelvezetes miatt van az ott, az, hogy fel is figyel ra a sofor almabol, az egy jarulekos plusz.

"Bad reklám is reklám too"

(#104790) Cicero válasza Integrale (#104789) üzenetére


Cicero
őstag

Ha már itt tartunk: Mo-on a kör alakú marások a keréknyomban, egymás után akár 3-4 is? Ammeg' minek?

(#104791) -v-


-v-
addikt

(#104792) Qru válasza Cicero (#104790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mintavételezés céljából van. Elvileg vissza kéne javítani a burkolatot utána de ez többnyire elmarad mert a kivitelező már átadta és leCarja, a birtokba vevő meg szimplán nem foglalkozik vele.

Az útépítők az alapozásnál spórolják meg az anyagot és/vagy a drága földmunkát. Ennek hatására a terheléstől megsüllyed az útpálya ahol aztán megáll a víz és paff így lesz a chocapic kátyú.

Az út műszaki átvétele előtt a megrendelő bizonyos helyeken próbafúrást végez annak megállapítására, hogy a fedőréteg alatt lévő alapozás megfelelő-e. Ezt kontroll méréssel erősítik meg ezért van egymás után több lyuk. Ha ez az eredmény megfelelő átveszik az utat, ha nem akkor a kivitelezőnek vissza kell bontania és újra csinálja (plusz az ebből adódó késés miatt még kötbér is terheli).
Ezt úgy tudja kivédeni, hogy egy megfelelő összeget egy megfelelő helyre juttat... aztán véletlenül tudomására jut, hogy pontosan hol lesznek a próbafúrások és azon a kis szakaszon belead apait-anyait.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104793) Integrale válasza Qru (#104792) üzenetére


Integrale
veterán

A retegrend tobbnyire rendben van, tobbnyire a foldmuvet vagy az also alapreteget szoktak elnagyolni, rossz minosegu alapreteg/rosszul megvalasztott alapreteg.
A fagyvedo retegrol nem is beszelve, rossz a vizelvezetes, tomorites, akkor mar szar az egesz. Zuzotko alap (amiket sokszor latni kisebb-nagyobb utcak utepitesekor) utotomorodik es mar sullyed is. CKT-bol kihagyjak azt a keves cementet is ami kene hozza, ezt az egeszet meg rarakjak egy rossz alapra, es kesz a hullamvasut.

"Bad reklám is reklám too"

(#104794) szőröscica válasza -v- (#104791) üzenetére


szőröscica
addikt

Na végre, ideje volt már! :R

(#104795) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Itt vagyunk Bled, Bohinj környékén, gyönyörű utak és tájak mindenhol, 0 MX5 három nap alatt, az egyetlen roadster egy Boxster volt, de ebben az autós nihilben már ők is integettek, meg mi is, hogy végre valaki nyitott tetővel tolja.

Same rules apply!

(#104796) tboy93 válasza EQMontoya (#104795) üzenetére


tboy93
nagyúr

Juj de jó környék az, én is élveztem a Bled-bohinj szakaszt, nagyon szép a táj :K Tavat körbesétáltátok már?

(#104797) szőröscica válasza EQMontoya (#104795) üzenetére


szőröscica
addikt

Vrsic hagot megjartatok mar? :)

(#104798) EQMontoya válasza szőröscica (#104797) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt még nem, de egy fizetős erdei szerpentinen mentünk ma, az gyönyörű volt.

Tboy93: Melyik tavat? :) Sétáltunk a tavaknál is, de inkább a magasabb reszeken nyomultunk, pl. felmentünk a Vogelre (1920)

Same rules apply!

(#104799) tboy93 válasza EQMontoya (#104798) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Bohinjsko jezerot :)) Kellemes túra.

[ Szerkesztve ]

(#104800) Tsebacsi válasza EQMontoya (#104795) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Oda mi is megyünk szombaton, most Portorozban vagyunk 6 napig. Még itt is voltak dimbes-dombos szűk utas kanyargós részek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.