Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104951) Johnny_vT válasza focvis (#104947) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Én is a lassú víz partot mos módszert használom. Bár nálunk nem is a csere ténye a kérdés (egy F Astrából ki ne ülne át kábé bármi másba...? :DDD ). A feladatom a lassan egy éves utánajárásom eredményeként megszületett nagymotoros prémiumok (Lexus, Volvo) beépítése a gondolatvilágába. Mára már magától felismeri őket az utcán, a múltkor pedig autók után gúglizáson kaptam, szerintem jól haladok :DD

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#104952) Qru válasza bitpork (#104939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elkezdte. Az elejével... ;]

#nincsbennetarcsi

(#104953) Tsebacsi válasza focvis (#104947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megint bizseregsz? Most mire akarsz cserélni? Előbb találod ki beülök a GTI-de, de így... :P
Láttam nagyon szép szedán 3-as BMW-t, ott azért nyál is csorgott, asszonyka pedig Jaguar-t szeretne (mert ismerősnek is az van). Bár ha sokat spórolunk sok év múlva egy mostani új V60-ba is hajlandó lesz beülni. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104954) tboy93 válasza Johnny_vT (#104951) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerencsére asszonykám is honda-szerető, így amikor felvetettem hogy a kuvik helyett vehetnénk egy accordot, annyit mondot hogy OKÉ :D Talán csak akkor örülne jobban, ha CR-V-re gyúrnánk.

(#104955) nandow válasza tboy93 (#104954) üzenetére


nandow
aktív tag

Esetleg egy új 5 ajtós 1.5t civic, hogy apa is örüljön? :D az egész család boldog lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#104956) focvis válasza kisza25 (#104950) üzenetére


focvis
veterán

"mondjuk teljes mértékben én fizetem, nem közös autó (a golf azaz övé), de akkor sem szeretnék családi vitát, igazából nem szól semmit, csak látom rajta, hogy nem örül ennek a folytonos csereberének"

Ugyanez, annyi eltéréssel, hogy az ő nevén van az olcsóbb biztosítás miatt (vidéki cím, illetve az utóbbi 7 évben mindig az ő nevén volt autó). Mindent én fizetek, kivéve a napi bevásárlást, amit össze-vissza fizetünk.

@Snoopy: lásd fent. Kicsit beleszólhat, kb. annyira mint én az ő lakás-csereberéibe.

@Tse: vagy kombi vagy kék. (vagy nem)

[ Szerkesztve ]

(#104957) tboy93 válasza nandow (#104955) üzenetére


tboy93
nagyúr

$$$ :(

(#104958) MunezXBK válasza tboy93 (#104954) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálunk meg kit érdekel, hogy mi tetszik neki? :D

(#104959) Tsebacsi válasza focvis (#104956) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

GTE? Alig kapni itthon :( Még Passat - ból is 2-3db van csak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104960) Snoop-y válasza focvis (#104956) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez ertheto de a lenyeg azon volt ,hogy atadsz egy informaciot olyan szituacioban amikor a masiknak az kellemetlen. Mint peldaul volt kollegam aki mar 4 eve otthon verte a farkat akkor kerdezte meg az asszonyt ,hogy most mar elmenjen e dolgozni amikor az fel labbal mar eppen kiszallt a kocsibol a melohelyen o meg ment volna tovabb :D

Nekem ez olyan ,hogy tiszteljem mar meg a masikat azzal ha a velemenyet kerem ki valamivel kapcsolatban ,hogy ne hozzam kellemetlen helyzetbe :) Az ,hogy utana a dontes a tied az oke de ha meg ugyse szolhat bele szitu van akkor minek adagolni? Csereljed a verdat azt kesz...

Lemaradtam. Mit is akarsz most venni?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#104961) focvis válasza Tsebacsi (#104959) üzenetére


focvis
veterán

+Snoopy

Erős kombi dízelt, (optimális esetben V6 TDI Quattro & Co.) Euro3-tól 6-ig. De nem tudom biztosan, még képlékeny. Az se 100% biztos, hogy cserélek, de már adagolom itthon. Egy hete tervezek megnézni egy autót a xv. kerben, sajnos jó messze van, "fél napos" kirándulás.

(#104962) stickermajom válasza focvis (#104961) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem kell dízel :P [link]

(#104963) szőröscica válasza focvis (#104961) üzenetére


szőröscica
addikt

Hadd ne kelljen Vilmost ideznem. Dizelt csak akkor engedelyezunk neked, ha az egy E39 530d. De abbol is inkabb a 40i-ket kene nezegetni. ;) ;)

(#104964) Cicero válasza stickermajom (#104962) üzenetére


Cicero
őstag

"Az első tulajdonos egy Németországban élő amerikai diplomata volt, aki nacionalista érzelmei, illetve az ottani gazdaság életben tartása miatt szülőhazájában rendelte meg az autót, Németországba történő szállítással."

ok. :))

(#104965) BigBlackDog válasza Cicero (#104964) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez is már egy ideje fent van, ha jól rémlik.

(#104966) Elektrosokk válasza stickermajom (#104962) üzenetére


Elektrosokk
addikt

beltér egész pofás! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104967) -v- válasza focvis (#104961) üzenetére


-v-
addikt

Hogyne lenne biztos :K amugy mar kesesben vagy [link]
RS3-mar vegyel 5 hengerrel, ha mar audi, ne kaki dizelt.

[ Szerkesztve ]

(#104968) mekker válasza kisza25 (#104938) üzenetére


mekker
őstag

Én a Tipora nagyon kíváncsi lennék, de gondolom ez nem szempont a vásárlásnál :)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#104969) Tsebacsi válasza focvis (#104961) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dízelt? Te? Chipeltetni akarod az égig valld csak be! Az euro 3-al csak rosszul lehet járni szerintem. De még a 4-el is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104970) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma bekesen araszoltam a Robert Karolyon a kulso savban az M3 kivezeto fele a Kacsoh Pongrac uti feluljarohoz. Mar egeszen elol voltam, tukorbol neztem vegig, hogy egy uj Superb vegigelozi a sort es a zarovonalon fog bepofatlankodni. De epp en voltam ott, igy nem hagytam neki helyet. Miutan kiertunk a kivezetore, mutogatott es fektesztelt egyet.

Sosem fogom ezt megerteni, ha annyira siet, hogy vegigelozi a sort, akkor minek szorakozik mas testi epsegevel utana, inkabb eredjen a dolgara. Lefotoztuk azert, meg videora is vettuk, ahogy aztan a Szerencs utca fele 120-130 kozotti tempoval cikazott az autok kozott. Sajnos az urge arcat nem sikerult lefotozni.

Rencam megvan, valami Superb klubban megprobalom kideriteni, hogy kicsoda. Megkerdeznem tole, hogy mivel er tobbet az o ideje barki masenal, aki kepes vegigaraszolni az 1-2 percet, mig eljut a kihajtoig...

[ Szerkesztve ]

(#104971) tboldi válasza szőröscica (#104970) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg egy Transittal kerültem kisebb összetűzésbe hétfőn kora este. Móváron, a Pozsonyi úton haladtam Rajka felé, és a Feketeerdei útról kihajtott elém a stoptábla (!) ellenére. Erősen fékeznem kellett, rá is dudáltam, ő meg megállt az út közepén keresztben és elkezdett nekem magyarázni. Nem értettem, mit szövegel, mert viszonylag hangosan szólt a 2 Minutes To Midnight. :D
Végül akkor indult el, amikor a Rajka felől érkező autó is rádudált, hogy menjen má'. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104972) kisza25 válasza stickermajom (#104962) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

úgy látom ráálltak a gyűjteménybe való autókra :)
mekker: élőben már megnéztem, hogy is mondjam, nagyot kellene gurítania mikor kipróbálom, hogy azt vegyem

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#104973) Peter.70 válasza szőröscica (#104970) üzenetére


Peter.70
őstag

Sajnos egyre több a b.... p.... autós :(( :(((

(#104974) Magnum_ válasza szőröscica (#104970) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Rendszamot mindenkepp takard ki, ha kozzeteszed.

I humbly and respectfully decline™

(#104975) Qru válasza Johnny_vT (#104948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hatásfoktól (is) függ, amelyiknek rossz a hatásfoka az több (hulladék)hőt termel és gyorsabban bemelegszik. Ami ilyen téren előny, a fogyasztást viszont megnöveli mert (a számunkra) hasznos munka azaz a haladás helyett hővé alakul az elégetett benzin.

Egy korszerű FSI lassabban kb 5 km egy régebbi MPI hamarabb kb 3 km alatt. Ugyanez egy turbósnál simán van 6-7 km egy turbódízelnél meg 8-9 km.

Persze függ sok mindentől a külső hőmérsékleten kívül: az olajtöltet nagyságától (pl sor5be kell 5,5 liter olaj míg egy boxer4-esbe csak 4 liter miközben mind a kettő 2,5 literes), felhasználástól (mennyire pörgeted hidegen) és egy csomó egyéb technikai finomságtól (zárható hűtőlamellák, kiegészítő fűtés, stb).

#nincsbennetarcsi

(#104976) Elektrosokk válasza szőröscica (#104970) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én sem szoktam beengedni az ilyeneket, azért sem. (na jó, kivéve ha alfával vannak)

más helyzetekben viszont ki-beengedem akit lehet ha tehetem

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104977) Peter.70


Peter.70
őstag

(#104978) szőröscica válasza Elektrosokk (#104976) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is együttműködve közlekedek, sok embert be szoktam engedni magam elé ilyen helyzetekben is, meg normál sávváltáskor és kereszteződéseknél. Kifejezetten az élni és élni hagyni szerint próbálom tenni a dolgaimat. De azért a pofátlanságnak is van határa. :)

[ Szerkesztve ]

(#104979) bitpork válasza szőröscica (#104978) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ma előttem (az egy dolog hogy index nélkül bevágott a néni elém) konkrétan megállt a belső sávban telizöldnél egy idős nő. Mindezt a szegedi busz pályaudvarral szemben, ahol sávszűkítés van megálló rekonstrukció miatt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104980) aero. válasza bitpork (#104979) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vezettem ma Giulia és Stelvio Q2-Q4-eket, sajnos csak rövid távon, parkolóban. Kéne. Nagyon. :O

(#104981) EQMontoya válasza aero. (#104980) üzenetére


EQMontoya
veterán

Giulia jöhetne, bármikor, suv no way. Majd ha 50 leszek, és nem gyártanak már kombit, csak ilyeneket, akkor lehet, hogy rafanyalodok.

Same rules apply!

(#104982) focvis


focvis
veterán

3-4000 ccm benzinest nem szeretnék tankolni, RS3 drága, 14 éves benzines Volvo szép, de nem kell. (Volvoból V70 D5 érdekel, vagy ha BBD eladja az övét.) De semmi nincs eldöntve.
Dízel olyan kell ami nem füstöl, maximum csak padlózva. Dízel hiszti nem para, sokára lesznek Bp-rol kitiltva.

(#104983) addamka


addamka
őstag

Én is összeszedtem minden hátrányos helyzethez való vonzódásom, megvan a C4 utódja.
Teljesen logikus döntés volt ismét, de ha már asszony el, kell valami problémaforrás :)

[kép]
[kép]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#104984) Integrale válasza addamka (#104983) üzenetére


Integrale
veterán

Szep! :)

"Bad reklám is reklám too"

(#104985) Tsebacsi válasza addamka (#104983) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy magadnak ekkora batár? Nagyon szép fehérben, Grat hozzá, sok balesetmentest! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104986) BigBlackDog válasza focvis (#104982) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne kísérts! ;] Szerintem nem tudom olyan áron eladni jelenleg, amennyiért hajlandó lenne valaki is megvenni egy ilyen #öregmajdnemprémiumdízelt. Meg aztán mibe üljek át egyáltalán, ami nem kétszer-háromszor ennyibe fájna? :(

Btw tegnap néztem szalonban Mazda 2-öt, meg új Polót. Komfortos közlekedésre biztos alkalmas mindkettő, de nem jött meg bennem a "must have" életérzés. Viszont a Mazdás értékesítő feltűnően nyájasan válaszolt a kérdéseimre. És megtudtam, hogy 12 év gari van átrozsdásodásra (= tehát amikor már átlyukadt a lemez). :DDD

(#104983) addamka: Grat hozzá, így fehérben elég elegáns. Belseje milyen? :)

[ Szerkesztve ]

(#104987) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Hétvégén megnézek Cottbusban egy GS300-at (MK3).

Mire figyeljek a tapogatás és a próbaút közben? Nagyítóval keresve egy random fórumon valaki említette a műanyagok zörgését, de azon kívül semmiről nem tudok, ami nyűgös lenne. Tipp?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#104988) z123456789 válasza tboldi (#104971) üzenetére


z123456789
addikt

Lehet elég lett volna ha csak kiszállsz a kocsiból. :D

(#104989) Integrale válasza aero. (#104980) üzenetére


Integrale
veterán

Szep-szep. De az 508 elrabolta a szivem. :D
3 ev mulva kombiban, be kell ujitanom egyet.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#104990) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ja el is felejtettem! Egy az egyben cseréltem a Focusra :D :

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104991) Snoop-y válasza tboldi (#104971) üzenetére


Snoop-y
veterán

Iron Maiden :C :R

Meg altalanos iskolas voltam mikor az elso koncertjukon voltam!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#104992) EQMontoya válasza Johnny_vT (#104987) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hibrid, vagy ez még a v6 benya?

Same rules apply!

(#104993) Johnny_vT válasza EQMontoya (#104992) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Emmég a csacsi öreg 3,0 V6 benzines. (A 450h túl nehéz a hülye emelős parkolóhelyemhez :D)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#104994) Qru válasza Johnny_vT (#104987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézz alá, a rozsda miatt. Még egy sima kipuff csere is (ha rozsdás) nagyon drága. Keress rosszabb utat a futómű tesztelésre, mert azt gatyába rázni (ha kell) horror drága.

mod:

Nálunk is max 2 t-t bír a tálca.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104995) EQMontoya válasza Johnny_vT (#104993) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván nézd meg, hogy nem füstöl-e, ilyesmi, de motorikusan nagy baja nem lehet.
Automatát nézd meg jobban, finoman vált-e, teszi-e a dolgát, ha padlózód, ilyesmi.
Elektronikákat (klíma, tempomat, stb) teszteld végig.

Same rules apply!

(#104996) Johnny_vT válasza Qru (#104994) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A város határában van a kereskedés. Majd kiviszem a szántóra, ha nem figyelnek :DDD

A kipufogó rozsdamentes acélból készült ehhez? Vagy ha nem, és van rajta egy egészséges felületi oxidáció, akkor miből kéne tudnom, hogy már nem sokáig bírja?

(#104995) EQMontoya: Kinyomtattam a hirdetés részletes felszereltségi listáját. Mindent egyesével végigpróbálok, abból baj nem lehet.

Az automata döglődését mi jelzi? Rántva vált? Nem találja a fokozatot? Rosszkor kapcsol? Meggurul egy helyben állva?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#104997) Qru válasza Johnny_vT (#104996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rozsdamentes gyárilag ha jól tudom. Kis felületi korrozió nem vész de ha málik akkor az már gáz.

Ha nem is szántóra de azért legyen hirtelen terhelésváltás tempónál ha kopog/ropog akkor az nem jó jel.

mod:

Nem szabad rántva váltania, sem hidegen sem melegen. Ha lelépsz a fékről szépen egyenletesen kell kúsznia a gépnek. Padlózva is szépen rántás nélkül kell visszaváltania.
Jó lenne tudni mikor/milyen gyakran cseréltek benne olajat. Kb ezek a sarokpontok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104998) Johnny_vT válasza Qru (#104997) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Egy minimális hancúr szerintem belefér, akkor hallatszik, ha valaminek hallatszania kell. Az ESP kifejezetten hülyebiztosra (és alulkormányzottra) van hangolva, de szerintem hamarabb szól közbe a kereskedő, mint a gép.

Teljesen költségmentes autót csak Kalányos Leonardóék árulnak, ez pedig sjanos nem az ő kereskedésük, ezzel természetesen tisztában vagyok :)

Az a bibi, hogy se kép, se vezetett szervizkönyvre tett ígéret nincs a hirdetésben. De csak 100 km-re van, így egy fél délelőtt alatt megjárom, max. tanulópénz.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#104999) Qru válasza Johnny_vT (#104998) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ne 130-nál kezd el rángatni a kormányt de városon kívül legális tempónál két gyors kormánymozdulat és megtudsz elég sok mindent a futóműről.

Ha más nem összehasonlítási alapnak jó lesz a későbbiekben. :K

#nincsbennetarcsi

(#105000) Snoop-y válasza Johnny_vT (#104996) üzenetére


Snoop-y
veterán

Automata teszt:

Berakod D-be es hagyod gurulni. Max nagyon finom doccenest szabad csak erezned mikor megindul magatol de utana ha nem piszkalod a gazpedalt akkor nem szabad rangatnia.

Innen lehet probalgatni mennyire rangat.

Ha van benne manual uzemmod akkor probald ki azt is ,hogy mennyire siman valt felfele lefele mukodik e benne a limiter ami vigyaz arra hogy ne tedd tonkre a valtot. Pl gurulsz negyesben 70-80 kozott hirtelen kezdj el levaltogatni 1-be mar nem szabad levaltania (hacsak nem fer bele a fordulatszam limitbe)

Mivel ez inkabb egy luxus utazoauto kicsi az esely hogy szejjeltiportak de persze elofordulhat egyes helyeken nagy kedvenc mint "JDM" pimp auto ebben az esetben kerulendo. Ennek jelei:

Tuning felni. Nem eredeti kipuff. Ultetes etc

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.