Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104701) Snoop-y válasza focvis (#104700) üzenetére


Snoop-y
veterán

De jojaz csak legyen penz bananra :D

400 lo feletti sport kategoria barmit veszel igenyli a torodest :K

Pl volt munkatarsam suprajaba a hengerfejtomites vmi £1500-ba fajt :Y

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#104702) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez miert ennyi?
Meg nettoban is keves.
Meg magasfesz hibaval is jo az ar, nem ertem

I humbly and respectfully decline™

(#104703) -v- válasza focvis (#104700) üzenetére


-v-
addikt

508 GT-t vegyel.

(#104704) bitpork válasza -v- (#104703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mutasd az autod!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104705) Mágus2 válasza focvis (#104674) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez valami tuning box volt? Milyen márka?

(#104706) Qru válasza Magnum_ (#104669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A héten felhívom. :R

#nincsbennetarcsi

(#104707) focvis válasza -v- (#104703) üzenetére


focvis
veterán

508 GT - azmiaz? Ha az amire gondolok, akkor 3F inkább nem.

@Mágus: nem box, bluefin (OBD-n keresztül feltölti a Superchips sw-ét, utána visszateszed az asztalfiókba).

@Snoopy: ha lenne is, akkor is smucigság volna.

[ Szerkesztve ]

(#104708) MunezXBK válasza focvis (#104707) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem Peugeot?

(#104709) focvis válasza MunezXBK (#104708) üzenetére


focvis
veterán

Azt sejtem én is. 3F.

(#104710) -v- válasza MunezXBK (#104708) üzenetére


-v-
addikt

:K

(#104711) MunezXBK válasza -v- (#104710) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há de ez, hogy jött? :D

(#104712) jozsi252


jozsi252
veterán

Mostanában a MOL-nál 100-as benzint tankolok, de a következőnél már visszatérek a sima 95-ös benzinre. Érdemes mondjuk félévente csinálni ilyet hogy pár tankolás erejéig 100-ast rakok bele, hogy az esetleges lerakódások a motorból eltűnjenek?
Amúgy 90%-ban nagyobb távokat járok vele, mert a melóhelyem 40km-re van. Szóval a motor be tud rendesen melegedni, így gondolom nem kell annyira tartani a durvább lerakódásoktól mintha csak 2km-t mennék. Mert ott ugye se az olaj se a víz semmi sem melegszik be üzemi hőfokra.

Legutóbb a héten 428-ért tankoltam, abból lejön az üzemanyagkártya miatt 10ft kedvezmény, így annyira azért pár tankolás erejéig nem annyival vészesen drágább a prémium benzin mint a sima. De hosszú távon persze már nem férne bele.

iPhone 13 Pro Max

(#104713) Mágus2 válasza focvis (#104707) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell azt padlózni több állása is van a gázpedálnak... szerintem a váltó bírja, ha csak néha van kihasználva a chip.

(#104714) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hyundai ix35 7éves garantált km futással😀
Kórrörténetet estére ígért:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#104715) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hyundai ix35 7éves garantált km futással😀
Kórrörténetet estére ígért:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#104716) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap kimentunk a haverral a fovarosi autopiacra, megnezni par tipust, mi az ami tetszik. A felhozatal eleg siralmas, egy auto sem volt, amit isten igazabol elhoztam volna.

Volt egy 2010-es focus, mk3, 1.4 milla, 1.6 benzin kombi. 200 alatti km volt belehazudva, de olyan leelt volt a belseje, hogy letettem a hajam. Mallottak az ajtokarpit muanyagok, borzalmas volt belulrol a 8 eves auto. A 18 eves civicem koroket ver ra. Meretre egyebkent eleg lenne, de nem igazan fogott meg a tipus. Utana megneztem meg par mk2 focus kombit is, de nem igazan jon be az sem.

Volt kint egy kereskedonel 2db 7gen 2.2ctdi accord. Beultem es kapasbol olyan ismeros erzes fogott el, hasonlit a 7gen civicemre ez az, persze sokkal-sokkal jobb minosegben az accord. Mar az ajto csukodasa is meger egy miset, az ules meg alom. A hatso resz is sokkal kenyelmesebb es veszett jol tartjak magukat meg ennyi evesen is, ranezesre nem tudtam megmondani mennyi lehet benne. A kettostomegu mar mindkettoben rugott leállításkor, nem tudom meg mennyi lehet hatra nekik, illetve az egyik keken fustolt. A jarasa a motornak szep egyenletes, dizelhez kepest nagyon kulturalt. Ettol fuggetlenul eldontottem, hogy dizel accord nem kell.

Amibol sok volt, az az MK4 mondeo, sajnos csak dizelt tudtam belole megnezni, de meretre egyertelmuen ez volt a legnagyobb kozepkategorias auto. Cefet sok hely van benne elol, hatul es a csomiban is. Ha csak ez alapjan kene dontenem, tuti a mondeo nyerne. A belseje is kulturalt volt, azert egy szinttel feljebb van mint barmelyik focus, a 10 eves auto belul meg nem volt elfaradva. Viszont nem fogott meg, valahogy nincs meg az az erzes, hogy kene.

Ultem 8gen civicben is, csak ugy kivancsisagbol, a cockpit fasza, nagyon tetszett, de hatul is keves a hely es a csomagtarto is viccesen kicsi. Hamar elvetettem.

Volt kint egy Subaru Legacy 2.5 GT. Atyám. Hű-ha. Már kívülről is elvarazsolt, gyongyhaz feher szinben, belul vaj bőr karpit, uff kemeny. 6 henger, boxer, alomszep hangja volt, ami erdekes volt nekem, hogy gazfroccsre a fordulat visszaesesenel beremegett a motor, n tudom hogy ez normalis-e egy boxernel. Az ulespozicio fasza, a pedalok elrendezese jobb mint az accordban, a kormany isten, hatul boven van hely. A valto kegyetlen jo, pontos, eszméletlen rovid uton jar. Az egesz autonak roppant minosegi erzete van, bar a konkret peldany nem volt jo allapotban. Itt ott szakadt volt a bor, 4-bol 3 kp zar motor halott volt, csomit nem lehetett kinyitni sehogy sem, hatso elektromos ablak nem mukodott :U es 2.5 milla, lol. Ennel sokkal jobb allapotu legacy van fenn hahu-n 1.75-ert.

Utoljára egy benzines. 2003-as 2.0 7gen accord kombit neztunk meg, 1.5-re volt kiirva, nemetbol jott, semmi info nem volt rola. Erezhetoen kivolt mar az autó, valami kamu 200 alatti futas volt benne, de tippre biztosan fel milliot futott mar. A belseje meg igy sem volt olyan gyasz, mint mondjuk a 2010-es focus, a motor gyonyoruen jart. Alja rohadt rendesen, nemet auto volt. Szervizkonyveskent hirdettek, 1db pecset volt a konyvben 2004-bol 76k km-nel :DDD

Lenyeg a lenyeg, kombi accord vagy kombi legacy most a ket befuto, a legacy picit jobban tetszene, de mindenki probal rola lebeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#104717) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Új H4 izzókat keresek egy 08 Hyundai Accent-be. 20% kedvezménnyel tudnék hozzájutni bizonyos Tungsram/GE izzókhoz. Érdeklődnék, hogy ti mit ajánlanátok eme márkából vagy ezeken túl?
Hamarosan hosszabb külföldi útra megyünk, és egyébként napi használatban is sokat közlekedünk az autóval éjszaka országúton falvak közt ill. autópályán

(#104718) Speeedfire válasza tboy93 (#104716) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek közül én az accord type-s, mondi st line párosból választanék egyet. :)
A subi nekem is tetszik, de lehet azzal lenne a legtöbb szívás, ha hozzá kell nyúlni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104719) w333 válasza kisza25 (#104715) üzenetére


w333
félisten

Szép ... akkor nekem nem is sok a 18 éves Leon -ban a 328e km. ! :D

Különben itt az igazság, Hahun ha megfigyelitek a 2000-2005 -s autók szinte mind 200e km alatt van, amikben a valóságban már a 400e km -en is túl vannak ! :)

(#104716) tboy93

Ezek közül a Legacy 2.5Gt ami szvsz. tartós megbízható autó ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#104720) w333 válasza tboy93 (#104716) üzenetére


w333
félisten

Próbálj ki egy ilyen iS250 -t ... gyorsan elfelejted majd a Legacy -t ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#104721) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

Vásároltunk egy autót egy barátunktól.
Törzskönyvet elkeverték. (rossz indulatúak kíméljenek, rendben van az autó :) )
Holnap megy lejelenteni, hogy nincs meg a törzskönyv.
Elvileg ilyenkor indul egy 14 napos eljárás aminek a lezárta utána tudom átíratni az autót.
Na de így , hogy férek bele a 15 napos átírási határidőbe? :)
Vagy pár nap késedelemért nem veszik le az ember fejét?

Adásvételiben rögzítve van, hogy a törzskönyv, hiánya miatt nem került átadásra.

Előre is köszönöm! :R

(#104722) stickermajom válasza tboy93 (#104716) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha a kertben fotózott 1,75-ös 2.0 Legacy kombira gondolsz hahu-n, azt megnéztem anno. Katasztrófa. :(

(#104723) Qru válasza tboy93 (#104716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kedvelt céges autó a Mondeo azért van belőle sok. :K

A Legacy 2.5 GT az csak 4 hengeres turbós (ha valóban az volt), az egy elég problémás motor kerüld el messzire. 6 hengeresből csak a 3.0 és a 3.6-os van.

Alapjáraton valamennyire normális de ha nagyon ráz az már a kifingó DMF hibája. Egyrészt nagyon alacsony az alapjárati fordulat gyárilag, másrészt a 4 hengeres boxer nem jár olyan finoman alapjárat közelében mint egy 6-os boxer (fordulaton kisimul szépen).

Legacy-ból a 165 lovas 2.0i a legbiztosabb motor egy hátránya van, hogy van benne DMF ami költségnövelő tényező ha cserélni kell. A szintén 165 lovas 2.5i nyomatékosabb motor, ezért jobban használható az alacsony/közepes rpm tartományban (196 Nm vs 230 Nm) de hajlamos csipegetni az olajat.

mod:

Szeretem a Subarukat, elfogult is vagyok de egy Accord sokkal kevésbé költséges autó. Nem csak az olcsóbb alkatrész miatt de fogyasztásban is jobban jársz. A Legacy városban sokat eszik, még a szerényebb étvágyú 2.0i is 10+ litertől indul a 2.5i meg 11+ litertől indul. És neked sztem totál felesleges az állandó 4wd. Hegyre nem mész télen, az állatkodáshoz meg kevés még a 2.5i is igazából. Meg egy kombihoz nem is illik a kilincsel előre történő kanyarodás. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#104724) Snoop-y válasza tboy93 (#104716) üzenetére


Snoop-y
veterán

8gen civic csomagtartoja konkretan literre nagyobb mint egy Accord-e plusz sokkal jobban pakolhato a felfele nyilo ajto miatt. Plusz egy biciklit a magic seat miatt barmikor beteszel a hatso ulesek ele.

Kategoriajaban az egyik legnagyobb a csomagtartoja.
Mihez kepest kicsi? Volvo 960 kombi :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#104725) bitpork válasza oneal1 (#104721) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az csak az eljárás első fele, de utána majd a Magyar Közlöny lehozza az elveszett törzskönyv sorszámát, és onnantól számítva lesz még nem kevés idő mire lehet pótolni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104726) Elektrosokk válasza w333 (#104720) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Autónavigátor véleménye
Osztályzat:3,0
Pozitív: Példás utasbiztonság, elöl kényelmes, jó minőségű anyagok a beltérben, kulturált erőforrások, autópályán alig érzékelhető szélzaj.

Negatív: Hátul szűkös helykínálat, semleges kormányzás és ingerszegény vezethetőség, nem túl nagy csomagtér, zörgő műanyagok.

ez az aláhúzott rész kissé aggasztó, pedig a lexus nekem is tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104727) F_Zolee válasza Elektrosokk (#104726) üzenetére


F_Zolee
veterán

Legtöbbször nem is az aktuális típus leírása kerül oda.

(#104728) Elektrosokk válasza F_Zolee (#104727) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja, nem szóltam :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#104729) rbalint88 válasza Elektrosokk (#104726) üzenetére


rbalint88
addikt

egy lexusban engem a zörgő műanyagok sokkal jobban zavarnának :)

(#104730) focvis válasza Mágus2 (#104713) üzenetére


focvis
veterán

Valóban nem muszáj, de én már csak így szoktam meg, így esik jól. :D
Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#104731) EQMontoya válasza rbalint88 (#104729) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1.

Az ingerszegeny kormányzás és futomu manapság iparági standard, a BMW se gyárt már E36/46-ot, a Lexus IS se az már rég, aminek indult... Ezen meg sem kell lepődni.

Same rules apply!

(#104732) tboy93


tboy93
nagyúr

(#104718) Speeedfire
Igen, egy TypeS-el valószínűleg kiegyeznék, bár a subi akkor is finomabb műszer érzetét kelti.

(#104719) w333
Az accordról sem hallottam sok rosszat :) Az IS sedan, nekem 5 ajtós vagy kombi kell.

(#104722) stickermajom
Arra gondoltam, képekről nem tűnt olyan rossznak, de akkor ezek szerint élőben foshalom.

(#104723) Qru
Igen, érezhetően sok céges mondeo volt, a piacon mind dízel volt, elvétve van csak benyás belőle, abból is inkább az 1.6-os motorral, ami szívóban ekkora kasztnihoz elég langyi lehet.

GT volt ráírva az tuti. Igazad van, tudom, sokkal racionálisabb az accord. Le fogok tenni a legacyról valószínűleg, de azért emelem kalapom a subaru előtt, nagyon patent gép :R

(#104724) Snoop-y
Igen, a civic csomija jobb mint az accord sedané, de én accord kombit nézegetek, sedan nem jöhet szóba.

(#104733) zoo8800 válasza oneal1 (#104721) üzenetére


zoo8800
veterán

Április óta várom, hogy megjelenjen a törzskönyvem elvesztése az Értesítőben...

rip and tear, until it is done

(#104734) w333 válasza tboy93 (#104732) üzenetére


w333
félisten

Vegyél valami német autót ... kombiban azok szebbek ! :D

Még esetleg a Toyota Avensis ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#104735) tboy93 válasza w333 (#104734) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ave-t még meg fogom nezni amugy, meg a 2gen 6-os mazdát is.

(#104736) Poultier válasza oneal1 (#104721) üzenetére


Poultier
tag

Szia,

Februárban ugyanebben a cipőben jártunk, csak én hagytam el a törzskönyvet költözéskor. Ocsmányirodában a korábbi tulaj lejelenti, amiről kap egy papírt, amivel át tudod már iratni, adásvételibe a papíron lévő sorszámot kellett írni.

(#104737) Qru válasza tboy93 (#104732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fenntartása kb a Accord és IS250 között van. Van pár költségesebb tétel (egyes modellekben DMF (gyári 380k, kiváltó szett kb 200k) és a szintszabályozós hátsóteleszkóp (gyári kb 180k/db)) de önmagában nem vészes. De nyilván egy sima vezérlés csere sem olcsó mulatság (kb 200K).
Benzinből sokat eszik a dízel meg szóra sem érdemes (bár elvileg a 2010 utáni Euro5-ösök már jók mert más a befecskendező rendszerük).
Szerencsére az enyém még nélkülöz mindenféle újkori költséges vívmányt.

Szóval aki nem "szerelmes" és/vagy nem szükséges a kiforrott 4wd rendszer, az jobban jár egy Hondával gazdaságossági szempontból.

#nincsbennetarcsi

(#104738) Cicero


Cicero
őstag

Pár napos hír, de csak ma hallottam. Rohadjanak meg.

(#104739) mandleee válasza tboy93 (#104467) üzenetére


mandleee
tag

Szia. Megnéztem hétvégén 6,8-as az avensis 1,8 benzin átlagfogyasztása nálunk, computer szerint. 1 literrel többet írtam. Megye jogú város + országút kombinációból, sebességhatárokat betartva. Bocsi, hogy elírtam.

(#104740) Qru válasza Cicero (#104738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Rohadjanak meg."

Azok akik egy pihenőparkban akarnak parkolni, egyetértek. :K

#nincsbennetarcsi

(#104741) Magnum_ válasza Qru (#104740) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is egyetértek, csak egy gond van a Népligettel.
Nappal is rendelnek ott a szexmunkások, márpedig azok autóskalandok ;]
vagy ez már pihenés? :D

I humbly and respectfully decline™

(#104742) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jelentem a szlovénok még annyira sem ismerik a jobbra tarts fogalmát, mint otthon.

Fixen mindenki a középső illetve belső sávban, utánfutós szerbek végig 130 felett, bár volt ahol majdnem eldobták az autót 1-1 nagyobb kanyar közben (őket jobbnak láttam nagyon messzire lehagyni).

De autópálya minősége kiváló, táj is szép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104743) Magnum_ válasza szabonagyur (#104742) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fura. En az ellenkezojet tapasztaltam

I humbly and respectfully decline™

(#104744) barnam_ válasza Magnum_ (#104743) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is az ellenkezőjét. Felüdülés volt az autópályán közlekedni, az itthoni közlekedéskultúrához képest.

(#104745) Qru válasza Magnum_ (#104741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az aktív pihenés fogalomkörébe tartozik. ;]

#nincsbennetarcsi

(#104746) Tsebacsi válasza szabonagyur (#104742) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindenki itt van? :D
Pályán nyomják, mint hülye a csengőt. A matricaellenőrzéseken is csak javaslat a 60-as korlát :P De tény az út olyan sima mint sehol másutt ahol eddig jártam.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#104747) Magnum_ válasza barnam_ (#104744) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is. Es tudod, ki nem hasznalta az indexet ott? A magyar...

Tsebacsi: par helyen lapokbol van es ott docog, dee csak mondjuk 20meteren.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#104748) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#104749) Magnum_ válasza Qru (#104748) üzenetére


Magnum_
nagyúr

épp elolvastam. tudnám szeretni.

I humbly and respectfully decline™

(#104750) tboy93 válasza Qru (#104737) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#104737) Qru
Bontott alkatrész mennyire van hozzá? Gondolván itt egy tükörre vagy ajtóra.

(#104739) mandleee
BP-agglomeráció távon ez alsó hangon +2 liter szerintem :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.