Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) Hancur válasza Dorian (#81699) üzenetére


Hancur
lelkes újonc

Na akkor ezt még átgondolom. :R

b. : na hallod ez még eszembe se jutott, igaz panelba kell marni a vasbetont, de kifogják bírni azt a pár perc zsinatot. Ezt megúszom egy 20asból. :R

(#81702) adolfka00


adolfka00
tag

Sziasztok ! [Magnat Cinema Star 5.1 ] Egy ilyen kis rendszernek elég,ha csak a tv-re rákötöm vagy ennek is kell egy erősítő ? Illetve miket ajánlotok ilyen kis kompakt kategoriában. Válaszotokat előre is köszönöm ! :R

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#81703) Necronom válasza DoItYourself (#81695) üzenetére


Necronom
senior tag

rendben, koszi :R

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#81704) BBéci válasza adolfka00 (#81702) üzenetére


BBéci
titán

Kell hozzá erősítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81705) BIGi75 válasza adolfka00 (#81702) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ehhez nem kell külön erősítő és kisebb helyiségben egész jó mozihangot nyújt az árához képest. Optikai kábellel csatlakoztathatod TV-hez (nem minden TV-nek van 5.1-es optikai kimenete, ezt célszerű előtte ellenőrizni)

(#81706) adolfka00 válasza BIGi75 (#81705) üzenetére


adolfka00
tag

Igen néztem ezt is jelenleg ennek a 2.1-es verziója van 10+ éve. Milyen valamire való erősítőt ajánlanál hozzá ? :)

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#81707) Sanci38 válasza adolfka00 (#81706) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Denon S6xx. Onkyo 5100, Sony STR-DN.. lényeg: kisebbek és használtan is megfelelnek és pénztárcafüggő

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81708) adolfka00 válasza Sanci38 (#81707) üzenetére


adolfka00
tag

Igazából nem szeretnék sokat rá szánni kb 200 körül illetve hely sincs túl sok kb 20 m²

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#81709) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget:

Adott egy Yamaha A-S300 sztereó erősítő (tudom, ez nem a hifi topic, de itt több olyan ember van, akikben megbízom) amit beszereztünk egy régi erősitő helyett egy idősebb illetőnek, mert rá tud kötni orsós magnót, lemezjátszót stb. De arra nem gondoltunk, hogy pc-t hogyan kötünk rá FLAC/MP3 hallgatáshoz, tényleg jó minőségben (se hdmi, se optikai kimenet nincs rajta ha jól látom). Jól sejtem, hogy ezt a dolgot csak egy külső DAC-al lehetne megoldani (pl scarlett solo, amit én is használtam anno egy darabig)?
:R

F1

(#81710) DoItYourself válasza adolfka00 (#81706) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Z906-hoz nem kell erősítő, benne van a mélynyomóban. Ez inkább PC-hez való.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81711) DoItYourself válasza adolfka00 (#81702) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ezt a linkelt szettet nem venném meg, ha kevés kell pénzből kell kihozni kis méretű 5.1 szettet, akkor a hardverapróról nézelődnék, vannak bontatlan cuccok, keveset használtak is. Pl.:
Magnat 102 4db=50e
Magnat 252 1db=20e
Magnat 302 1db=30e
Erősítőből egy régi, ami optikát tud 20-25e, ez eddig 120-130e.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81712) vilga válasza adolfka00 (#81702) üzenetére


vilga
tag

Panelba hornyot marni? Statikai szempontból nem ajánlott, érdeklődj villanyszerelő körökben :F

(#81713) vilga válasza adolfka00 (#81702) üzenetére


vilga
tag

Bocsi, kifutottam a szerkesztésből eggyel fentebb, Hancur-nak szántam :R

[ Szerkesztve ]

(#81714) KGábor122231


KGábor122231
csendes tag

Sziasztok. Onkyo tx rz 820-hoz szeretnék még egy aktiv mélyládát használni. Hogyan kellene csatlakoztatni a másodikat az erősítőhöz? Mindegyiket külön egy subwoofer kimenethez vagy olvastam egy cikkben,hogy Y kábel az erősítőhöz és ahhoz mindegyik mélylàdától a subkábel? Melyik a jó verzió? Ezen a téren teljesen kezdő vagyok.
:R

(#81715) I'am Dony válasza KGábor122231 (#81714) üzenetére


I'am Dony
őstag

A 2. szubnak akkor van értelme, ha egymástól függetlenül tudod beállítani és kezelni őket. Ezt a 820 nem tudja, a két szub kimenete belül közös. A minimum egy miniDSP 2x4, de inkább ennek HD verziója. Az AVR böl egy RCA a dsp-be és onnan külön 2 RCA a szubokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#81716) KGábor122231 válasza I'am Dony (#81715) üzenetére


KGábor122231
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Akkor maradok az egy szubnál.

(#81717) Joe123 válasza vilga (#81712) üzenetére


Joe123
aktív tag

Úgy tudom, nem csak hogy nem ajánlott, hanem kifejezetten tilos.

(#81718) Rp526 válasza szabeska (#81709) üzenetére


Rp526
aktív tag

Jack-rca is megy. Kérdés mennyire zajos a hangkártya, milyen minőségű.. ha rossz akkor term. akármilyen DAC/külső hangkártya, amit a pénztárca elbír.

[ Szerkesztve ]

(#81719) hm15 válasza VoidXs (#81688) üzenetére


hm15
senior tag

Szia, tudsz ajánlani olyan külső USB hangkártyát, ami ki tudja váltani a ASUS Xonar D2X-et?

Cserélem a HTPC-t NUC- vagy hasonló kisgépre, a Pioneer VSX-AX3 viszont marad. Az erősítőhöz és Cavernhez ragaszkodom, de belső hangkártyára nem lesz lehetőség.

(#81720) adolfka00 válasza DoItYourself (#81711) üzenetére


adolfka00
tag

Köszönöm szépen ! :R

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#81721) adolfka00 válasza vilga (#81713) üzenetére


adolfka00
tag

Semmi gond :R

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#81722) VoidXs válasza hm15 (#81719) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az Axagon ADA-71 nekem éppen bőven megfelel. Olyanokat utasít maga mögé röhögve, mint például az Arcam AVP700.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81723) hm15 válasza VoidXs (#81722) üzenetére


hm15
senior tag

Kösz, Xonar U7 MKII ezzel a Cirrus Logic speccel nyújt többet?

(#81724) VoidXs válasza hm15 (#81723) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nekem az a DAC IC az egyik kedvencem, viszont az erősítés mögötte az U7-ben borzasztóan kicsi. Az ASR is emiatt húzta le, lényegében pro cuccokon kívül semmit nem tud meghajtani, azokat is csak batár gain állásban, így nagyon sokat buksz az SNR-jéből. Ettől függetlenül a kanizsai mozimban ez teljesít szolgálatot, mert volt időm rúgdosni, de hogy mennyire nem volt hozzá kedvem, és mennyi ideig tartott, azt is hozzá kell tenni a teljes képhez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81725) Hancur válasza vilga (#81713) üzenetére


Hancur
lelkes újonc

Nem kell egész falas horony . A tv hez 1m meg a két fronthoz vagy 70cm. Ettől még nem fog összedőlni sztem. :DDD

(#81726) zeee


zeee
senior tag

Tisztelt nagyérdemű!

Már mindenféle hangfal van a rendszeremben. Tudom, nagyon tréék ezek a hangfalak, kell majd venni egy típusú márkából azonos hangfalakat és amint tudok veszek is majd, de majd csak akkor ha lesz rá minimum 300-400 eft-om rá. Ezekből a front és oldalsók megvoltak, a többi 30-40Eft-ból kijött.

Front Quadral Phonologue E Platin 4 ohm 100-180w
Center Jamo E8 CEN 6 ohm 140/200w
Sourround oldalt Dimarson 6 ohm 50w (szerintem tuti nem tud annyit)
Sourround hátsók AEG LB 4710 8 ohm 200/340w (és ez sem tud annyit)
Sub-1 Magnat Motion Sub 130A
Sub-2 Teufel M 2200 SW.

A gyenge láncszem az ohm eltérés ugyebár és az oldalsó hangsugárzók. A Denon x1400h tetején mindig kapcsol egy laptop hűtő, melegedés gond nincs. A kérdésem az hogy amikor van egy gyenge láncszem a rendszerben, olyankor az erősítő hogyan kezeli azt? Ez esetben csak az oldalsó csatorna teljesítményét fogja vissza venni, vagy az egész rendszerre kihat? A minap a Visszatérő elején amikor az indiánok megtámadják őket, az egy baromi jó jelenet szerintem hangban, gondoltam megküldöm kicsit, de 89 felé nem engedte tekerni a hangerőt. Csak kíváncsi vagyok hogyan és mi alapján vesz vissza az erősítő a teljesitményből.

(#81727) I'am Dony válasza zeee (#81726) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az AVR megfelelő mérőjellel állítja egységesen 75 dB értékre a dobozokat, ha azok kb 20-24 dB-en belül vannak egymáshoz képest. Így ha a leggyengébb láncszem nem tud elég hangos lenni, az egész rendszer sem tud

(#81728) zeee válasza I'am Dony (#81727) üzenetére


zeee
senior tag

Akkor az oldalsó kis sateliteket kell cserélni valami erősebbre. Köszönöm

(#81729) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni mélynyomó ügyben. Van egy trust gxt 638 as 2.1 aktív hangfalam amit filmezésre használok inkább de zenét is halgatok rajta és a mélynyomót kiszeretném cserélni mert ha pl növelem a hangerőt de még nem éri el a max ot tórzít a mélynyomó ezt pl úgy értelme hogy 0-100% hangerő között kb a 60% körüli hangerőnél ahol már eléggé nagy a kilengése a hangszórónak de ha lejjebb veszek a mélyből akkor jó. Ezt úgy próbáltam ki hogy ki vettem a ládából. Azt is megnéztem hogy ha kézzel ovatosan előre fele megmozgatom a hangszórót akkor ad e ki surlódási hangot de azt nem. Nem tudom hogy valami baja lehet e neki hogy tórzít vagy esetleg gyárilag nem bírja már a mélyomó max hangerőn. Megnéztem a mélyomó 4 ómos 30w os kb 16cm nézelődtem. Nem tudom ha baja van és cserélnem kell ti mit ajánlotok? Pl boldba ma néztem utána de ott ami van 4 ómos 75w amit már kicsit sokallom. Vagy nem számít? Én kb a gyári 30w helyett olyan 40w osra gondoltam. Köszönöm

(#81730) BBéci válasza Jocohun (#81729) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem a hangszóró, hanem az erősítője torzít. Túl sokat akarsz belőle kicsikarni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81731) Jocohun válasza BBéci (#81730) üzenetére


Jocohun
tag

Értem. Mondjunk ennyire hangosan nem szoktam halgatni hogy a torzítás halható legyen mert már elég zavaró is pl filmnél és ott van hogy ha olyan jelenet rész van akkor felerősödik a hang. Tisztába vagyok vele hogy nem házimozi és komoly rendszer. Zenénél van hogy hangosabban halgatom persze ha nem a szobában vagyok csak akkor. Ezt csak próbáltam mit bír és így tünt fel. Tehát a torzítás hallásáig nem szoktam felvenni a hangot. Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#81732) spiky03 válasza VoidXs (#81722) üzenetére


spiky03
veterán

Én is szemezgetek azzal a külső hangkártyával, hogy ugyan megérné e lecserélni azt ami most van?:U
link

Jobb lehet attól?

Igaz még nincs használatban, mert még nem vitték el az Anthemet, addig nem tértem át a teljes PC/végfokra. :D
Nah meg még nincs beüzemelve a Cavern EQ-APO páros sem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#81733) VoidXs válasza Jocohun (#81729) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Biztos nem portzaj? Ha betömöd a reflexet egy zoknival, akkor is hallod?

spiky03: Sajnos semmi infót nem találok róla.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81734) Jocohun válasza VoidXs (#81733) üzenetére


Jocohun
tag

Heló. Biztos nem mert ki véve próbáltam és ráadás kézben tartottam. Ha fokozatosan emelem a hangerőt és közben visszaveszek a basszusból jó. Azt is megnéztem hogy ha két kézben tartom és alulról gyengén nyomkodom a hangszórót hogy mozogjon zörög, surolóhang halható e de semmi. Szépen mozog de sajnos nem igazán értek ehhez nagyon ezért is kérdeztem itt illetve pl ha mélynyomó a gond akkor ha kicserélem milyet rakhatok bele? Mármint méretét tudom és hogy 4 omos lehet de wattban mekkora? A gyári 30w én olyan 40w ra gondolok max de itt ahol lakom az üzletben 75w os va és párban ami felesleges lenne mert 1db kellene igaz 10000ft a pár ami nem sok csak nem tudom hogy nem sok lenne a 75w az erősítőnek nem bassza szét. Sajnos ezzel nem nagyon vagyok tisztában így hogy gond ha több a Watt a gyárinál?

(#81735) Joe123 válasza Jocohun (#81734) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ha nagyobb egy hangszóró terhelhetősége, mint az eredeti, az nem baj. Az már inkább probléma lehet, hogy ezeknek a hangszóróknak a terhelhetőségen és az impedancián kívül még van egy csomó jellemzője (T/S paramétereknek hívják őket), amik nem térhetnek el nagyon az eredetiektől, mivel azokhoz tervezték a dobozt.

(#81736) Jocohun válasza Joe123 (#81735) üzenetére


Jocohun
tag

Köszönöm a választ. Tehát ha a mélynyomó wattban nagyobb mint az eredeti az akkor nem gond. Oké ezt értem de ezt a T/S paramétereket nem értem ne haragudj. Ennyire már nem vágom a dolgokat. Viszont a gyári az 16cm 4 ohmos és 30w tehát ennél az adatoktól nem térek el max a wattban amit szeretnék az max 40w de neten nem nagyon találok ami pedig itt kapnék az 75w.

(#81737) svgyula válasza Jocohun (#81736) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kicsit el vagy tévedve a"watt" ügyében. Az nem azt jelenti, hogy akkora a teljesítménye, hanem addig lehet terhelni! A hangszórók teljesítményét db-ben illene megadni, amit 1Khz/1m/1v bemenő teljesítménynél ad ki magából. Az erősítőre ha az "impedancia" azonos akkor rakhatsz 200W-os hangszórót is legfeljebb nem tudja meghajtani teljesen az erősítő. Annak a szerkezetnek ahogy olvastam a leírást 60W az összteljesítménye valószínűleg a zenei teljesítményt értették alatta. Vagyis arra a 30W szintén zenei mélynyomóra jobb estben ennek a fele esik ami 30W zenei és ~15W valós teljesítmény. De ez is megfelelő egy 70W-os hangszóró működéshez, legfeljebb nem tudod tönkretenni. :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#81738) Jocohun válasza svgyula (#81737) üzenetére


Jocohun
tag

Heló. Köszönöm a válaszodat 😁 húúú ez kicsit magas nekem bocsi. Ezt a wattot tudom hogy addig terhelhető a hangszóró de ezt az impedancia dolgot sajnos nem vágom. Nem igazán vagyok ebben a hang rendszer dolgokban jártas. Azzal tisztában vagyok hogy pl ha 4 ohmos hangszórók vannak egy hangrendszerbe akkor nyilván csak 4 ohmos at lehet belerakni illetve hogy a gyáinál kisebb Watt teljesítményűt nem lehet alkalmazni és nagyobb méretű hangszórót alkalmazni. Ennyit értek meg mostmár azt hogy nem gond a nagyobb watt. Igen a gyártó leírása szerint 60w és tehát 2*15w és 1*30w

(#81739) capaszaju


capaszaju
tag

Picit eljárt az idő a DENON AVR-X1300W erősítőm felett, szeretném lecserélni egy újabbra, ami képes kezelni az aktuális szabványokat, így ebben kérnék segítséget. (4k 120hz, hdr, dolby vision stb.)

Egy Dali Spektor 5.0 szettet és egy Klipsch R-120SW-t kéne kiszolgálnia, a tévé egy LG C3.

Az 5.1 csatorna támogatás számomra elegendő.

Olyan megoldást keresek, ami azért előre lépés lenne az előző után, de nem a határok feszegetése a cél. Árat nem is írnék, szerintem érteni fogjátok, hogy mi az elképzelésem.

Köszi a segítséget, és ha ajánlatok olyan típusokat, amiben érdemes gondolkodnom. :R
ui.: használttól sem riadok vissza

(#81740) hcs57 válasza capaszaju (#81739) üzenetére


hcs57
őstag

Szia, ez a 4K 120 Hz komoly?
Én egy 55"- os tv-t nézek kb. 3 méterről, de már a FHD és a 4 K között sem látok különbséget. Ha jó a film, akkor még 720p is élvezetes.
Amúgy milyen médialejátszód van?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#81741) szabeska


szabeska
addikt

Ismét van Monitor Audio Bronze 100 6g Emagon 115k-ért (Ák: 175k)
Nem linkelem a BB topikba, hiénák elvinnék...

F1

(#81742) b. válasza capaszaju (#81739) üzenetére


b.
félisten

Használt vagy új?
A HDMI 2.1 megjelenésekor volt egy kis zűr az összes erősítővel,így erre majd figyelni kell,ha eldöntötted mi lesz majd érdemes tanácsot kérni.
Ez így tág kör.Nagyjából 2021 után kiadott összes kommersz erősítőmárka megfelel az igényeidnek.
Yamahatól RXV4A és attól felfele, Denonból sok van,az összes 2021 től kiadott modell,Marantz 5015 től ,Sony STR 790 től.Onkyót/Piot nem ismerem

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81743) BBéci válasza Jocohun (#81738) üzenetére


BBéci
titán

Jó sok évvel ezelőtt az autómban 50% feletti jelszinttől (hangerőtől) torzítani kezdtek a hangszórók. Megvettem az akkor kapható legdrágább és legmagasabb terhelhetőségűek egyikét - ugyanúgy torzított. Akkor jöttem rá, hogy a fejegység (Pioneer csúcsmodell) erősítője okozza. Végfokozva minden probléma megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81744) Power17


Power17
tag

Van olyan aki 5.1 házimozira nem álló hanem kis frontsugárzókat használ? esetleg ugyan olyan mint a hátsóhangfalak Pl. hely miatt ? Tud yylan is szép hangzást, élményt nyújtani? vagy csak valami márkás. Csak érdeklődöm.

[ Szerkesztve ]

(#81745) VoidXs válasza Power17 (#81744) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Használtam Klipsch R-15M-eket frontnak, elég magas crossover mellett jól illesztett subbal működik a koncepció. Ha zenére subellenes lennél, akkor viszont felejtős.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81746) BBéci válasza Power17 (#81744) üzenetére


BBéci
titán

Lehet mindegyik viszonylag kisméretű, és nem a márkásság számít, hanem a hangminőség. Jó a Monitor Audio Mass és az M&K Sound Movie 5.1, bár ez messze nem belépő kategóriás termék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81747) Quetz válasza Jocohun (#81738) üzenetére


Quetz
őstag

svgyula megint összekeveri a dolgokat, jó szokása szerint. Olvasd el inkább ezt a cikket: Subvoice: Hangszóró választás - 1. rész

(#81748) Quetz válasza Power17 (#81744) üzenetére


Quetz
őstag

Attól függ, mik az igényeid. Használhatsz kisebb hangfalakt, de akkor a hangerő lesz hátrányban. Igaz dilemma ( Hofmann's Iron Law ), hogy a következő három állításból kettőt választhatsz:
- Kis méret
- Mélyre megy
- Nagy hangerő

(#81749) Power17 válasza Quetz (#81748) üzenetére


Power17
tag

Filmre lenne 70-80% ban. Van Sub is. Jelenleg nagy frontok vannak, csak nem biztos a hely miatt meg marad későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#81750) Hancur válasza szabeska (#81741) üzenetére


Hancur
lelkes újonc

Köszi. Rögvest vettem is egy párat. Enyém lehetett az uccsó pár. Mire visszaléptem már nem volt. Mondjuk az elég furi, hogy a multkor még volt egy csomó silver is. Most meg egy darab nem sok annyi MA hangfal sincs. :R

Már csak egy center és 2 bronz 50es kell.

Érdekes, "másik" Emag oldalon meg van egy valag MA hangfal. Szar a keresőjük vagy kamu az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#81751) Jocohun válasza BBéci (#81743) üzenetére


Jocohun
tag

Szia. Köszönöm a válaszodat. Mondjunk nekem a két hangszóró nem torzít még maxon se csak a mélynyomó kezd de visszább veszek a mélyből / basszusból és jó akkor illetve tovább tudom növelni még a hangerőt. Pl ha teljesen leveszem a mélyet 0 ra akkor semmi gond max a doboz rezonál. Viszont ennyire nem bőgetem mert meg se lehet maradni a szobában sokáig egy 4* 4,5 helység.

(#81752) spiky03 válasza Power17 (#81744) üzenetére


spiky03
veterán

Én használatam Canton Chrono CL szerzett, nem volt vele bajom.
Egységes hangszórókból álltak a frontok is meg a hatások is, annyi eltéréssel, hogy a hátsók onwall kialakításúak voltak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#81753) Jocohun válasza Quetz (#81747) üzenetére


Jocohun
tag

Szia. Köszönöm szépen. Át olvasom. :R

(#81754) Power17 válasza VoidXs (#81745) üzenetére


Power17
tag

Van fent egy ilyen szett eladó.

(#81755) Sanci38 válasza KGábor122231 (#81714) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Azért annyit hozzátennék hogy van értelme: de akkor ha van mindkét mélyládán van EQ és mindkettőt beüzemelve már látom értelmét két mélyládának és bizony van értelme. Áruk nem csekély és a jelenlévőt is le kell cserélni.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81756) Sanci38 válasza Power17 (#81744) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Önmagában nincs vele baj, sokan használnak 5.1-et olcsóbb-drágább polcsugárzókkal, sőt, 25 nm alatt előnyösebb is. mert pl a nagyobb állók nem tudják kifutni magukat, pl állóhullámok keletkeznek. De lényeg a mélynyomó használata szükséges. Béci által emlitettekkel valóban jól jársz, még teljesség igénye nélkül pl KEF, ELAC, Dali, Heco márkákból is szemezhetsz pénztárcád/igényeid szerint. Klipsch és JBL is sokaknak bevált.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#81757) szabeska válasza Hancur (#81750) üzenetére


szabeska
addikt

En tegnap nyomtam ra egy parra, akkor is elfogyott utana. Erdekes.

F1

(#81758) DoItYourself válasza Power17 (#81744) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nappaliban egy H/K HKST5-ös szettem van, 20m2-re nekem bőven elég, a 10m2 házimozi helységben van egy Wharfedale DX-2 5.0 szett (+4db másik kicsi), reflexes mélynyomóval, szólnak, de semmi különös, még jó, h nem adtam érte sokat. A subláda a lényeg, zenére is szépen besegít, házimozi meg anélkül úgysincs.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81759) capaszaju válasza hcs57 (#81740) üzenetére


capaszaju
tag

hallo.
szintén 55" 2.5m nézési távolság, szerintem van értelme a 4k-s tartalmaknak.
4k 120Hz meg inkább játékoknál jön képbe.
Médialejátszó egyelőre nincs.

@b.
Nem gond a használt se, ha mondjuk egy pár éves garist ki lehet fogni magasabb kategóriást mint hasonló árban újat.

Denon-nál maradva, egy mostani belépő X1800H és egy jópár éves X1300W között mekkora különbségre kell számítani?

(#81760) DoItYourself válasza capaszaju (#81759) üzenetére


DoItYourself
addikt

500-ra legalább. :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81761) capaszaju válasza DoItYourself (#81760) üzenetére


capaszaju
tag

kösz Csoki sokat segítettél:C :DDD

(#81762) b. válasza capaszaju (#81759) üzenetére


b.
félisten

Sokat fejlődött hangzásban a Denon belépő kategóriája, nagyon jó az 1700 és az 1800 is a kategóriájában. Mindent tud amit ma tudnia kell a spektorok mellé megfelelő. Amiben sajnos nem sokat lépett előre az a bemérő, Az audiszi alapverzióját tartalmazza csak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81763) KGábor122231 válasza I'am Dony (#81715) üzenetére


KGábor122231
csendes tag

A tx rz 820 helyett vennék egy olyan erösítőt amin egymástól függetlenül tudnám beállítani és kezelni a két szubot. A 2 szub kimenete belül nem lenne közös és nem kellene mini dsp 2x4 sem. Van valami ismertető jel,hogy melyik 5.2 , 7.2 ,9.2 ilyen? Nem szeretnék belefutni abba a hibába hogy lecserélem a 820-at és azzal is így járok. Köszi.

(#81764) b. válasza Power17 (#81754) üzenetére


b.
félisten

Mondjuk engem az R51-gyel ki lehetne zavgarani a Világból, szerintem az háttérnek való csak,de az RP 160M viszont remek.
Esetleg van fent egy ilyen Házimozi csoportban [link]
Dali Oberon 1+Dynavoice Challenger SUB

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81765) szabeska válasza Hancur (#81750) üzenetére


szabeska
addikt

Megint van, furcsa anomalia. Remelem kikuldik :U

F1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.