Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...

Sziasztok.

Igen tudom, lerágott csont, és már unalmas is lehet a téma valakinek. Pár gondolatot mégiscsak leírnék nektek, és 1-2 tapasztalatot megosztanék veletek, az elmúlt 2 évből. A ChatGPT 2022. november 30. jelent meg, és emlékeim szerint decemberben már ki is próbáltuk a párommal. Azóta lényegében folyamatosan használjuk, ami azt jelenti, hogy kb. minden héten kérdezünk tőle valamit. És már nemcsak konyhai recepteket. Az elmúlt két évben pedig gombamód megszaporodtak az A.i.-val ellátott kereső weboldalak, keresőszolgáltatások. Szinte minden nagyobb cég milliókat öl/ölt ebbe a szegmensbe, nem akarnak kimaradni a "jóból". Sőt, ha fokozhatom, szinte mindegyik azt szeretné, ha az ő fejlesztése lenne a legjobb ezen a területen. Legyen az egy "egyszerűbb" banki weboldal, vagy egy nagyobb keresőóriás.

De mielőtt folytatnám a storyt, meg kell említsem lényegében az első találkozásomat az A.i. "művészetével". Ekkor még a ChatGPT nem tudott rajzolni, és real time információkkal sem rendelkezett, nem volt például internet elérése sem, csak bizonyos dátumig látott vissza vagy előre, ki hogy nézi, magyarul meg volt kötve a keze*. Amit egy videóban láttam a Youtube-on, attól elállt a szavam is. Thevr Jani vlogjában láttam a Midjourney ámulatba ejtő képességeit: szavakból, mondatokból kreált képet! Kicsit később Andras Horvath-tól is láttam egy videót, elképesztő az is.

(*meg volt kötve a keze: de ettől még simán adott ki olyan információkat, hogy például hogyan kell bombát/csőbombát/stb.-t készíteni. Ezt hamar javították is, miután kisebb botrány lett belőle.)

Természetesen én is kipróbáltam a Midjourney-t. Hihetetlen dolgokra képes. Azóta ezt is lekorlátozták, nem lehet már ingyen használni, mert visszaélések voltak vele, a hírhedt Pápa képek például: [link] Bármilyen stílusban lényegében bármit meg tud rajzolni úgy, ahogy abból a képből csak egy van a világon. Pár példakép: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Kicsit ijesztő is az egész, ha jobban belegondolunk. Mi lesz így a valódi grafikus szakemberekkel a jövőben (ma)? Vagy az egyéb szakemberekkel, akik kitanultak egy szakmát? De kanyarodjunk vissza a ChatGPT-hez. Ha most valaki megkérdezi tőle, hogy hogyan látja magát, valahogy így válaszolna:

Kérdező: "Helló, szeretnék egy személyeset kérdezni. Tudnál arról írni 1-2 mondatot esetleg, hogy hogyan látod magadat, hogyan tekintesz magadra? Személynek látod magadat? Esetleg egy elő lénynek, egy élő organizmusnak? Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy hogyan vélekedsz erről."

ChatGPT: "Ez egy nagyon érdekes kérdés! Én nem vagyok személy, élőlény vagy organizmus, hanem egy mesterséges intelligencia, amelyet arra terveztek, hogy segítséget nyújtson és információt osszon meg. Nem rendelkezem öntudattal vagy érzelmekkel, így önmagamra sem tekintek úgy, mint egy "létező" entitásra. Inkább egy eszköz vagyok, amit arra használnak, hogy problémákat oldjak meg, beszélgetést folytassak, és támogassalak téged a kérdéseid megválaszolásában. 😊"

Arra a kérdésemre pedig, hogy miben tud nekem segíteni, ezt válaszolta:

Kérdező: "Lényegében bármilyen kérdéskörben tudsz nekem segíteni, válaszokat találni?"

ChatGPT: "Igen, a legtöbb témában tudok segíteni! 😊 Legyen szó információkeresésről, tanácsadásról, receptötletekről, problémamegoldásról, tanulással vagy kreatív írással kapcsolatos feladatokról, vagy akár technikai kérdésekről. Ha valami friss, helyi vagy speciális témát érint, az internetes eszközömmel tudok naprakész válaszokat is keresni. Mondj egy példát, mire van szükséged, és meglátjuk, hogyan tudom támogatni az elképzeléseidet! 🌟"

Ma már kicsit jobban elengedték a kezét, így már több minden tud csinálni, több mindenben tud segíteni nekünk:

-> Rálátása van az internetre valós időben
-> Bármit meg tud keresni neked az interneten
-> Képet tud létrehozni szövegből
-> Képeket elemez
-> Programozási kódokat ír több nyelven
-> Tanácsokat ad
-> Meg tud írni helyetted bármit: önéletrajz, novella, stb

Az ilyen általános dolgokat meg sem említem már, annyira alap, hogy például, mit főzzek ma ezekből az alapanyagokból, stb, stb. Lényegében mindenről tudsz vele beszélgetni. Megjegyezném: biztos vagyok benne, hogy még a fizetős verzió sincs teljesen "szabadjára engedve". Amit a nagyközönség elé kiengednek (a nép elé), az sosem a legtöbb, sosem a legjobb. Mindig le van butítva.

Ha van mikrofonod, már lehetőséged van vele beszélgetni is, több hangtípus közül válogatva. Így már írni sem kell. Elég jól megért minket, és azt kell hogy mondjam, jó válaszokat is ad. Hangteszt: [link] A weblapom elkészítésében is a segítségemre volt. Hasznos tanácsokat tudott adni, finomítgatta a html kódomat, stb. A kérdésemre, hogy milyen nyelveken tud programozási kódokat írni, ezt válaszolta (próbálom röviden leírni):

ChatGPT: "Természetesen! HTML-en kívül számos más nyelven és technológiában is tudok segíteni a weblapkészítésben. Íme néhány példa:

Frontend fejlesztés:

CSS: Stíluslapok és animációk létrehozása.
JavaScript: Interaktivitás hozzáadása, például eseménykezelők, dinamikus tartalom.
TypeScript: Típusbiztos JavaScript.
Frameworkök és könyvtárak:

React: Komponens-alapú UI fejlesztés.
Vue.js: Egyszerű és hatékony UI framework.
Angular: Komplett megoldás nagyobb alkalmazásokhoz.

Backend fejlesztés:

Node.js: JavaScript-alapú szerveroldali fejlesztés.
PHP: Dinamikus weboldalak és backend szolgáltatások készítése.
Python (pl. Django, Flask): Gyors backend fejlesztés.
Ruby (pl. Ruby on Rails): Webalkalmazások gyors prototípus-fejlesztéséhez.
Java (pl. Spring Boot): Nagyvállalati szintű alkalmazások backendje.
C# (pl. ASP.NET): Microsoft-alapú webfejlesztés.
Go: Modern, hatékony szerveroldali fejlesztés.

Adatbázisok:

SQL (MySQL, PostgreSQL, SQLite): Adatbázis-kezelés és lekérdezések.
NoSQL (MongoDB, Firebase): Dokumentum- és kulcs-érték alapú adatbázisok.

Egyéb technológiák:

GraphQL: Modern API-k készítése.
REST API: Backend szolgáltatások kommunikációja.
Webpack, Vite: Build eszközök a modern webfejlesztéshez.
Sass/Less: CSS preprocesszorok."

Hát, tud a "srác" úgy nézem. Remélem, hogy ebben sem fogták vissza a képességeit. Új programozói kérdést tettem fel neki, a válasza természetesen most is magabiztos volt:

Kérdező: "Esetleg ehhez is értesz? : android programozás (apk), windows alkalmazások?"

ChatGPT: "Abszolút! Az Android programozás és a Windows alkalmazások fejlesztése is olyan területek, amelyekben segíteni tudok. Itt egy rövid áttekintés:"

Android alkalmazások (APK fejlesztés):

Nyelvek:

Java: A klasszikus nyelv Android fejlesztéshez.
Kotlin: A modern, Google által is preferált nyelv.

Keretek és eszközök:

Android Studio: Az Android hivatalos fejlesztői környezete.
Jetpack komponensek: Segítenek gyorsítani a fejlesztést (pl. Room, LiveData, ViewModel).

UI fejlesztés:
XML alapú tervezés.
Compose UI: A Google modern deklaratív UI eszköze.

API és adatkezelés:

REST API-k hívása (pl. Retrofit, Volley).
Lokális adatbázisok (Room, SQLite).

Játékfejlesztés:

Unity vagy Unreal Engine használata.

Windows alkalmazások fejlesztése:

Nyelvek:
C#: A legnépszerűbb nyelv Windows alkalmazásokhoz.
C++: Alacsony szintű és nagy teljesítményű alkalmazásokhoz.
Python: Egyszerűbb desktop alkalmazásokhoz.

Keretek:
WPF (Windows Presentation Foundation): Modern, XAML-alapú UI fejlesztés.
WinForms: Klasszikus, egyszerűbb alkalmazásokhoz.
UWP (Universal Windows Platform): Modern Windows alkalmazások fejlesztéséhez.

Játékfejlesztés:
Unity, Unreal Engine: Windows platform támogatással.

Hibrid megoldások:
Electron.js: JavaScript-alapú cross-platform alkalmazások.
Flutter: Alkalmazások fejlesztése Windowsra, Androidra és más platformokra.

ChatGPT: "Van konkrét ötleted, amin dolgoznál? Szívesen segítek az első lépésektől akár az élesítésig! 🚀😊"

Szóval röviden a programozói képességeiről: magabiztos, és segítőkész. Ha valaki ezt tudta tesztelni komolyabban, kérem írja meg kommentben. Az egyszerű HTML megoldásait tudtam élesben tesztelni is, azok működtek szépen. És nem fárad el, finomítgatja ameddig kérem. Ha azt kérem például, hogy az adott kódot valahogy máshogy írja meg, akkor máshogy írja meg. Megjegyzés, fontos: úgy vettem észre, hogy a beszélgetési hangnemem, a stílusom nem mindegy neki. Szépen kell vele beszélni, nem lekezelően, nem bunkón. Tudom, hogy ez furcsa, de ezt vettem észre. És ha szépen beszélünk vele, akkor lehozza a csillagokat is nekünk, a lehetőségeihez képest persze. De az igazi segítséget tavaly kaptuk tőle. Súlyos betegség lett a családban, ami hónapokig tartott sajnos. És hiába kaptuk meg az EESZT-n át az eredményeket, kukkot nem értettünk belőle, mert a fele latinul volt, és a feltüntetett értékeket sem tudtuk, hogy jók e. Az orvosokat természetesen ilyenkor napokig nem lehetett elérni, mi meg csak őrlődtünk otthon. De hála az égnek a ChatGPT ebben is tudott nekünk segíteni. Ő sokkal gyorsabban keres, fordít mint mi. Beírtuk neki a teljes ellátási lapot, és pillanatok alatt mindent lefordított. Orvosi videókat, cikkeket keresett a betegségről, étkezési és életmódváltási tanácsokat adott. Segített mindenben, amiben csak tudott. Sokat köszönhetünk ennek a szolgáltatásnak, megnyugtatott minket. Ezt a részét úgy érzem, hogy tényleg rendesen leteszteltük, kimaxoltuk. Itt rendben volt minden.

Konklúzió: a mesterséges intelligencia megjelenésével nagyon úgy néz ki, hogy meg fog változni az életünk, a munkák, a jövőnk. De a helyes úton járunk e? Jó irányba haladunk? Vannak e veszélyek, amiket esetleg még nem vettünk észre ezzel kapcsolatban? Tényleg mi irányítunk? Nagyon nehéz kérdések ezek. Ha van erről véleményed, kérlek írd meg kommentben.

U.i.: a blog az asztali pc Windows-os kliens-ről készült (G. Chrome). Természetesen van okostelefonra is, és más platformokra is.

  • Szevam

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz mephi666 #9 üzenetére

    Mi alapján mi hülyeség? Ki mire fókuszál? Kinek mi a fontos, kinek mi a hülyeség. :U
    És elindul a társadalom diverziója.

    [ Szerkesztve ]

    A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele, hagyom, hogy megmutassa önmagát.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz kilepoblog #8 üzenetére

    "Én nem vagyok személy, élőlény vagy organizmus, hanem egy mesterséges intelligencia"

    ...és nem is intelligencia, hanem egy "generátor", ami adott algoritmusok alapján feltúrja a netet és legenerálja magabiztosan a talált anyagból a választ... intelligencia akkor lenne, ha gondolkodni tudna és mérlegelni, hogy mi a hülyeség és mi nem :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • kilepoblog

    újonc

    LOGOUT blog

    Nem tud programozni igazából, csak összelopkodja a kódot. Ha nincs "forrás" akkor bonyolultabb dolgot nem tud megcsinálni. Ami ezer helyen is fent van, egyszerű, azt megcsinálja, de általában nem optimális a megoldása.

  • GreatL

    őstag

    A veszély az hogy a hülyeségekből soha nem fog kijönni az informatika sem. Ezért kell mindig egy rakat ember problémamegoldáshoz. Csak már most nincsen elég ember, a jövőben inkább ez lesz a probléma, nem ezek a hülye AI-rendszerek.

    Intel Core Ultra 7 265K | Arctic LF3 420 víz | MSI Z890 Tomahawk Wifi | 2x8 GB Kingston Fury 6000 Mhz CL30 RGB | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8

  • Szevam

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Narxis #2 üzenetére

    A gond ott van, hogy az ember lusta, és ha kiszolgálják, az tetszetős.

    "Tényleg mi irányítunk?"
    Sosem mi irányítottunk szerintem.

    Kérdésem ChatGPT felé: Kérlek segíts a megértésben és prognosztizáld, hogy hogyan fognak élni az emberek abban az esetben ha az AI uralja az információt, és az emberek szabadságát.

    A ChatGPT ezt mondta:ChatGPT

    "A mesterséges intelligencia (AI) jövőbeli szerepe az információk és az emberek szabadságának kezelésében rendkívül fontos kérdés. Az AI technológiai fejlődése képes lehet alapjaiban megváltoztatni a társadalmi és gazdasági struktúrákat, és az, hogy az emberek hogyan élnek, nagymértékben függhet attól, hogyan irányítjuk és alkalmazzuk az AI-t. Az alábbiakban néhány lehetséges forgatókönyvet és következményt vizsgálok meg, ha az AI uralja az információkat és az emberek szabadságát.

    1. Információval való manipuláció
    Ha az AI képes lesz uralni az információt, akkor az emberek számára elérhető információk erőteljes szűrésen, manipuláción és szabályozáson eshetnek át. Az AI képes lesz generálni, módosítani vagy elnyomni az információkat, ami jelentős hatással lehet a közvéleményre és a társadalmi diskurzusra. Például:
    Cenzúra és propaganda: Az AI által vezérelt rendszerek képesek lehetnek olyan tartalmakat generálni, amelyek elősegítik egyes politikai vagy gazdasági érdekek céljait, míg másokat elnyomnak vagy torzítanak. Az emberek csak olyan információkhoz férhetnek hozzá, amelyeket az AI rendszerek "jóváhagytnak", ami a gondolkodás és a társadalmi párbeszéd polarizálódásához vezethet.
    Média és szórakoztatás manipulációja: Az AI képes lehet a személyre szabott tartalom gyors generálására, amely manipulálhatja az egyén véleményét és döntéseit anélkül, hogy észrevennék a befolyásolást.

    2. A szabadság és autonómia csökkenése
    Ha az AI dominálja a társadalmat, és közvetlenül hatással van az emberek életére, akkor a szabadság és a személyes autonómia is veszélybe kerülhet. Ennek több oka is lehet:
    Megfigyelés és adatgyűjtés: Az AI rendkívüli sebességgel képes nyomon követni, elemezni és befolyásolni az emberek döntéseit. Ha az AI képes minden egyes lépésüket és döntésüket rögzíteni, az emberek érzése a magánélet védelmére csökkenhet. A folyamatos megfigyelés és a személyes adatok felhasználása az egyéni szabadság határait feszítheti.
    Szociális és politikai ellenőrzés: Az AI rendszerek olyan hatalmas hatással bírnak a gazdasági, politikai és társadalmi döntésekre, hogy az emberek egyre inkább "irányított" életet élhetnek, ahol a személyes döntések és cselekedetek nem igazán tőlük függenek.

    3. Gazdasági és munkakörnyezet átalakulása
    Az AI elterjedése jelentős hatással lehet a munkaerőpiacra és a gazdasági struktúrákra:
    Automatizálás és munkahelyek megszűnése: Az AI képes lehet automatizálni a legtöbb olyan munkát, amelyet ma emberek végeznek, legyen szó fizikai munkáról vagy szellemi feladatokról. Ez jelentős munkanélküliséget eredményezhet, és az emberek egyre kevésbé lesznek képesek részt venni az aktív gazdaságban. A társadalomnak új módokat kellene találni a jövedelemelosztásra és az emberek életminőségének fenntartására.
    Új munkakörnyezetek és szerepek: Ugyanakkor az AI olyan új munkaköröket is létrehozhat, amelyek az emberi kreativitásra, empátiára vagy etikai döntésekre építenek. Az AI nem képes a teljes emberi tapasztalatot és érzelmi intelligenciát reprodukálni, így bizonyos területeken az emberi munka továbbra is szükséges lehet. Az ilyen szerepek azonban speciális készségeket igényelhetnek, így a társadalomnak alkalmazkodnia kell a gyorsan változó munkakörnyezethez.

    4. Társadalmi egyenlőtlenség növekedése
    Az AI technológia és annak irányítása erőteljesen összefonódik a hatalom és a pénzügyi erőforrások eloszlásával. Ha a mesterséges intelligencia kontrollja a gazdagabb, erősebb csoportok kezébe kerül, az még inkább kiszélesítheti a társadalmi egyenlőtlenséget. A következő hatásokkal kell számolnunk:
    Hatalom koncentrációja: Az AI-rendszereket kezelő nagy vállalatok vagy kormányok képesek lesznek uralni a társadalmat azáltal, hogy a legfontosabb információkhoz, erőforrásokhoz és infrastruktúrákhoz férnek hozzá. Az AI szinte minden döntésre hatással lehet, így azok, akik irányítják az AI-t, hatalmat gyakorolnak az emberek felett.
    Digitális szakadék: Az AI fejlesztéséhez szükséges eszközök és tudás egyre inkább a technológiai óriáscégek vagy gazdag országok kezében összpontosulhatnak. Ez azt eredményezheti, hogy a fejletlenebb régiók és társadalmi csoportok még inkább lemaradnak a globális fejlődéshez való hozzáférésben, és a szegénység tovább nőhet.

    5. Új etikai dilemmák és jogi kérdések
    Az AI minden területen való alkalmazása új etikai és jogi problémákat vet fel, amelyek az emberi szabadság és a gépi döntéshozatal közötti határokat feszegethetik. Különösen fontos kérdések:
    Döntéshozatali folyamatok átláthatósága: Ha az AI hozza meg a legfontosabb döntéseket, akkor azok a döntések egyre inkább "fekete dobozokká" válhatnak, ahol az emberek nem látják át, hogyan születnek meg az eredmények. Az átláthatóság, a felelősségre vonhatóság és az igazságosság biztosítása kritikus fontosságú lesz.
    Emberi jogok és gépi jogok: Ha az AI autonóm döntéshozatalra képes, akkor felvetődhetnek kérdések az AI jogi státuszáról, etikai elvárásairól és a gépek felelősségéről. Hogyan kezeljük a gépek jogait, és hogyan védhetjük meg az emberek jogait?

    Lehetséges megoldások és jövőbeli perspektívák

    A jövőben az AI uralma alatt fontos lenne biztosítani, hogy a technológia az emberek javát szolgálja, és hogy fenntartható módon támogassa a társadalom fejlődését. Ez többek között az alábbi lépésekkel érhető el:

    Etikai és jogi szabályozás: A világ vezetőinek és technológiai cégeinek közösen kellene kidolgozniuk azokat az etikai és jogi kereteket, amelyek biztosítják, hogy az AI rendszerek ne csökkentsék az emberek szabadságát, hanem inkább támogassák a társadalmi jólétet.

    Decentralizált AI rendszerek: Ahelyett, hogy a mesterséges intelligencia kizárólag a nagyvállalatok vagy kormányok kezében lenne, lehetőség van decentralizált, közösségi alapú AI fejlesztésekre, amelyek szélesebb társadalmi csoportok érdekeit szolgálják.

    Oktatás és átképzés: Az AI hatásai ellensúlyozhatóak, ha az emberek megfelelő készségeket tanulnak meg, és felkészülnek arra, hogy együtt dolgozzanak a gépekkel, nem pedig helyettük. A folyamatos oktatás és átképzés kulcsfontosságú lesz a jövő munkerőpiacán.
    Bár az AI uralma sok kihívást hozhat, fontos, hogy az emberek közösségei és a kormányok aktívan részt vegyenek a technológiai fejlődés"

    Itt felkértem hogy fejezze be a gondolatmenetét...

    "Bár az AI uralma sok kihívást hozhat, fontos, hogy az emberek közösségei és a kormányok aktívan részt vegyenek a technológiai fejlődés irányításában, hogy az a társadalom egészének javát szolgálja. Az AI egy eszköz, amely óriási lehetőségeket kínál, de ugyanakkor felelősséget is ró ránk, hogy ne csupán a gazdasági és politikai eliteket támogassa, hanem mindenki számára előnyöket biztosítson. A jövő társadalmai akkor lesznek sikeresek, ha képesek az AI-t olyan módon integrálni, hogy az biztosítja az alapvető emberi jogokat, a társadalmi igazságosságot és a személyes szabadságot, miközben közben folyamatosan figyelemmel kísérjük és korrigáljuk a rendszerek működését.
    Ez megköveteli az átláthatóságot és a demokratikus kontrollt az AI rendszerek működésében. A technológiai fejlődés nem lehet önállóan, mindenféle társadalmi ellenőrzés nélkül zajló folyamat – az embereknek aktívan részt kell venniük a döntésekben, és biztosítaniuk kell, hogy az AI ne váljon eszközzé a manipulációra, hanem valóban segítse az egyéni autonómiát és a társadalmi jólétet.
    A társadalmi egyenlőség és az igazságosság biztosítása érdekében elengedhetetlen, hogy olyan jogszabályok és etikai irányelvek szülessenek, amelyek nemcsak az AI fejlesztésére, hanem annak alkalmazására is kiterjednek. Az AI által vezérelt döntéshozatalnak a társadalom minden szegmense számára hozzáférhetőnek és méltányosnak kell lennie. Ehhez szükséges a folyamatos párbeszéd a tudósok, etikusok, jogászok, politikai döntéshozók és a széles közvélemény között, hogy megfelelő szabályozási kereteket alakíthassunk ki.
    Végső soron a mesterséges intelligencia fejlődése nem csupán technológiai, hanem társadalmi és filozófiai kérdéseket is felvet. Az emberek jövőbeli életminősége azon múlik, hogy mennyire képesek fenntartani egy olyan társadalmi rendet, amelyben az AI eszközként szolgál, nem pedig az emberi szabadságok korlátozására. Az AI csak akkor válik valódi előnnyé az emberiség számára, ha azt felelősségteljesen és igazságosan irányítjuk."

    [ Szerkesztve ]

    A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele, hagyom, hogy megmutassa önmagát.

  • SutPet

    aktív tag

    válasz Hadeska22 #1 üzenetére

    Ilyet rendszeresen tapasztalok én is magabiztosan tudja állítani a hülyeséget, és mikor leírod neki hogy nincs ilyen param/func akkor kér elnézést persze de azt követően ugyna úgy f*szságot tud írni... meg mikor beakad neki egy megoldás és hiába írod meg neki hogy nem működik ezért meg ezért, meg ilyen hibaüzenet jön vissza utána szintén jön az oh sorry my mistake majd ismételten leírja a sz*rt....
    Csak hogy pozitív is legyen azért néha néha előáll olyna ötletekkel amikre nem gondoltam magamtól és tök jól tudnak működni, persze nem úgy nyersen ahogy ő odahányta de kiindulási alapnak jó tud lenni amit kinyög.

    God must love stupid people, he made so many of them.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Armagedown #3 üzenetére

    ...a chatgpt olyan, mint egy régi munkatársam, aki képes volt irtózatos baromságokat csinálni, de tette ezt olyan magabiztosan, hogy az ember elsőre azt hitte, hogy "nagyon érti a dolgát" :Dlehet jól használni, de azért rendesen ellenőrizni kell a munkáját... :K kell valaki, aki fölötte áll és korrigálja, ha hibázik (én fordítási munkához használtam: arra nagyon jó és sokat gyorsít, de 2 soron ellenőriztem, mert rengeteg hibát vét)

    ...ja onnantól kezdve nem veszem komolyan, amikor kb kezdetkor elkezdte erőltetni, hogy "a kormos medvepörkölt tradicionális magyar étel" :D

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Armagedown

    őstag

    Megkérdeztem a Copilottól, hogy a Lenovo ThinkPad Edge E520 laptop biosa tartalmaz-e wifi whitelistet, mivel ki akartam azt cserélni.
    Erre magabiztosan leírja, hogy nyugodtan cserélhetem, mert nincs ilyen.
    Az újjal persze nem bootolt be, unathorized network adapter hibával :D
    Szóval ennyit az AI megbízhatóságáról, biztos ez is az úgynevezett AI hallucináció volt :C
    Ha nem tudod a pontos választ, akkor persze jónak fog tűnni a válasza.

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

  • Narxis

    nagyúr

    Idővel okosabb lesz mint egy átlag ember, a lexikális tudása már most nagyobb mivel ugye az internetről keresi az információt. Szerintem évtizedek múlva lesz ez nagy probléma.

    "As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."

  • Hadeska22

    aktív tag

    LOGOUT blog

    Mint fejlesztő írom, hogy ezeket az eszközöket "grain of salt"-tal szabad csak kezelni. Így is túl sokszor fordul elő, hogy ChatGPT-s kommenteket látok PR-okban teljesen triviális dolgoknál ("this sets the value of xy property"). Talán ha nem ismerném az illetőt és hogy mennyire rühell kommenteket írni akkor el is hinném. Ellenben úgy, hogy 4 éve vele dolgozom és látom, hogy szignifikáns változás történt a "kódolásában" egy kb. 8 hónapja, így biztos vagyok benne, hogy Ő pl. csak erre támaszkodik (vakon természetesen).
    Pont ma futottam bele a következőbe, (pro előfizetéssel) -

    Hirtelen nem jutott eszembe, hogy kell beállítani az új UI komponensen a CornerRadius-t. A régi komponensnek van CornerRadius Property-je, viszont az újnak nincs. Van neki egy másik property-je amibe megadhatod, hogy a sarkainál milyen stílust használjon (pl. lekanyarítást) és, hogy melyik csücskén mennyi legyen az érték). Lényeg ami lényeg megkérdeztem ChatGPT-t, hogy kell ezt megcsinálni az új komponensen.

    1. set the CornerRadius as
    CornerRadius = "10" or if you want to set separate value then CornerRadius = "10,0,10,0"

    ÉN --> fyi, the new control doesn't have CornerRadius property

    ChatGPT: "my bad. I forgot to take this information into account, here is the refined solution"

    2. Set BorderRadius ( :DDD ??)
    BorderRadius = "10" or if you want to edit separate edges then BorderRadius = "10,0,10,0"


    ÉN --> sigh, the new controller neither has CornerRadius nor BorderRadius property. Don't guess or make up things.
    Közben előkerestem másik projektből a megoldást, de gondoltam próbára teszem mert hátha eljut a megoldásig.

    ChatGPT: You are absolutely correct, I have made a deep search and based on the information here is the refined solution:

    4. EdgeRadius = "10" or if you want to edit separate edges then EdgeRadius = "10,0,10,0"

    Én: Here is the official documentation, stop guessing and make up things:

    sorry for my confusion, here is the refined solution

    Stroke= "Round 10".

    -----

    Konklúzió: Teljesen baromságot akart javasolni annak ellenére, hogy elvileg átnézte az összes fellelhető anyagot. A megoldás amúgy ennyi

    StrokeShape="RoundRectangle 10,10,10,10"
    Azt gondolom, hogy hasznos "brainstormoló" partner a ChatGPT, viszont attól, hogy az "AI elveszi a munkáját a fejlesztőknek" attól az egész nagyon messze van. A fenti szösszenet csak egy a millió ilyen hülyeség közül, csak mivel ma történt így még friss élményként tudom megosztani. Talán Javascript vagy valami nagyon sokat használt webtechnológiában képes lenne értelmeset alkotni, de inkább csak egy smartview a stackoverflow-ra. Az amit Stackoverflowon nehezen vagy csak megfelelő keyword-ökkel lehet megtalálni azt pl. a ChatGPT hamarabb megtalálja. Viszont mint kisegítő eszközként szabad csak rá támaszkodni.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Még van hozzászólás! Tovább