Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Csorbi válasza TechN7ne (#15550) üzenetére


Csorbi
addikt

Clickbait...

(#15552) ricshard444


ricshard444
veterán

Felraktam a legujabb drivert, de nem latom sehol a Fluid Motion -t (AFMF).
Total uj a Windows is, mit kene beallitani, hogy lassam? Ugy tudom mennie kell 5700XT -vel is.

Vannak dolgok...

(#15553) Csorbi válasza ricshard444 (#15552) üzenetére


Csorbi
addikt

Rosszul tudod.

(#15554) beef válasza ricshard444 (#15552) üzenetére


beef
őstag

Az AMD azt mondta, hogy fog futni az 5xxx szérián is. Sajnos a mai napig ez nem történt meg. Ahogy fentebb is linkelték jelenleg a 7 és 6 szérián használható.
Szerintem már nem is fog, ha ilyen tempóban haladnak.
Egyébként sok haszna ennek a funkciónak jelenleg nincs.

(#15555) ricshard444 válasza beef (#15554) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen ez az info volt nekem meg.

Na nem baj, 1080p -re boven elvezheto ez a kartya a mai napig.

Vannak dolgok...

(#15556) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem, hátha valaki tud:
Van egy Asrock 5600XT Challenger Pro kártyám, ami valószínűleg bányász volt, és nem a gyári bios van rajta, jóval alacsonyabb órajeleket hoz mint kéne, és egyéb más problémák is vannak.

A gond az, hogy sehol nem találok hozzá gyári bios-t. Ha esetleg van valakinek ilyen kártyája, igazán kimenthetné a bios-t róla, és elküldhetné nekem, óriási segítség lenne.

Ezt hozza róla a GPUz, valahogy sehogysem tűnik jónak.

Köszönöm!
v.tom

[ Szerkesztve ]

(#15557) mozesapo válasza v.tom (#15556) üzenetére


mozesapo
tag

Talán ez?
[link]

(#15558) Csorbi válasza mozesapo (#15557) üzenetére


Csorbi
addikt

Challenger D nem egyenlő Challenger Pro
Még csak nem is hasonlítanak.

(#15559) mozesapo válasza Csorbi (#15558) üzenetére


mozesapo
tag

Az igaz, félálomban nem tünt fel :-)
Talán ez pro biosnak tűnik, mondjuk nincs ellenőrizve. [link]

(#15560) robogo81


robogo81
aktív tag

Erre is ránézhetsz,a micron memóriáknak az időzítése kissé másabb mint az előttem linkeltnél,de az órajelek ugyanazok min2 biosnak.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#15561) v.tom válasza robogo81 (#15560) üzenetére


v.tom
őstag

Ezek jók lehetnek, köszi szépen a tippeket :)

Ami nekem furcsa hogy a gyártói adatlapon hirdetett 1750mhz boost clock mindenhonnan hiányzik. Ennek mi lehet oka?

(#15562) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Most kipróbáltam az új driver t is 5700xt-n ,finoman fogalmazva is szörnyű.
Egyik driver sincs olyan stabil játékok alatt mint a 2022 11. havi Pro Edition 22.Q4.
Ha vlki normális driver t keres ezekhez a kártyákhoz csak a 2022 év végi marad.

(#15563) beef válasza TechN7ne (#15562) üzenetére


beef
őstag

Én eddig nem futottam hibába az újjal (24.3.1).

(#15564) TechN7ne válasza beef (#15563) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vannak néha akadások ,mondjuk ez egyéni függő ki mennyire érzékeny rá.
A fent említett driver el meg sem rezzen semmi és idővel sem dob semmi driver hiányt.

Imádom ezt a kártyát és szép is ,de sajnos kezd eljárni az idő felette ,lassan sajnos le fogom cserélni viszont maradni marad ,elrakom egy díszes torrentes gépbe.
Ritkán csinálnak ilyen mutatós kártyát mint a Nitro 5700xt volt ,és nekem még van rá 1 év alza garancia is.

[ Szerkesztve ]

(#15565) qukesz válasza TechN7ne (#15562) üzenetére


qukesz
senior tag

Nekem 23.12.1-es van fenn. Tavaly év végi.
Én nem is frissítem amíg nincsen vele bajom.
ROG 5700 XT

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#15566) ricshard444


ricshard444
veterán

Én pont most szenvedtem egy nagy laggos problémával.

Januári szoftver volt fent, legyalulva, majd frisset rakva 1/10 -d annyi a gond vele egyelőre.

Én szeretem ezt a kártyát, mert jó az ára, de azt érzem, hogy az új motorok már nem igazán szeretik, most az Alan Wake volt számomra egy nagy érvágás, mert ott figyel a játék, de 25 - 30 fps -t tudok kihozni a kártyából. A Forza Motorsport volt a másik, ahol elég gatya kinézett mellett van meg a 60 fps, Remnant II szintén zenész.

Amik régebbi grafikus engine -re épülnek azokkal semmi baj nincs, tök jól futnak akár 1440p -ben is. Még nem tudom mi lesz az utód, mind a kettő oldal játszik.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15567) TechN7ne válasza ricshard444 (#15566) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon régóta Radeon kártyákat használok (néha egy-két zöld felbukkant kis időre).
Annyit szeretek az AMD grafikus megjelenítésben ,hogy szemmel láthatóan általában szebb a képe a monitornak mind nvidia mellett ,

Én egy szép fehér három ventis 4070-el szemezek ,hogy az lesz az utód.

(#15568) ricshard444 válasza TechN7ne (#15567) üzenetére


ricshard444
veterán

Én erre 10+ éve figyeltem fel, mikor havonta cserélgettem a videókártyákat, el is indultam ennek a feltárására, de megszakadt a diszkurzus erről PH -n és jött olyan labda is, hogy más alap képminőség setting van beállitva a két gyártónál.
Arra pedig már nem volt kapacitásom, hogy összefésüljem a két kártyát és megnézzem alkalmazásonként a difit.

Emlékként nekem is ez van tagadhatatlanul a fejemben, hogy AMD -vel szebb a kép.
Nem tudom valaki foglalkozott -e ezzel konkrétan, de ha igen, ne tartsa magában.

Vannak dolgok...

(#15569) TechN7ne válasza ricshard444 (#15568) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Persze ,nvidia kártyán be kell kapcsolni a Full RGB-t a vezérlőpultban és ugyanaz lesz ,ez a válasz sok felhasználónál ,közben meg sajnos úgy sem pont olyan...

Tudom ,ez itt eléggé tabu téma az egész oldalon ,felhozni sem nagyon lehet. :)

(#15570) ricshard444 válasza TechN7ne (#15569) üzenetére


ricshard444
veterán

És a Digital Vibrance -t felhúzni, de nem csupán szinekben volt a difi.
Árnyékok részletességében, élsimitás minőségében, mennyire mossa a távolabb lévő tárgyakat, ez mind felcsapta a fejét.
Találtam egy videót, igy hirtelen rákeresve, a kommentek is érdekesek:
[link]

Vannak dolgok...

(#15571) FoLey-v válasza TechN7ne (#15562) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem AMD Software: PRO Edition 23.Q4 van fent és problémamentes.
Egyelőre nem tervezek videokártyát váltani.

ricshard444 Elvileg Alan Wake legutolsó 1.0.16.1 frissítésben csökkent a támogatás,hogy jobban menjen a GTX 1000 és RX 5000 széria.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15572) TechN7ne válasza FoLey-v (#15571) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon jót használsz ,hallgattál rám anno…?
Legjobb driver …. :K :R

(#15573) FoLey-v válasza TechN7ne (#15572) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen hallgattam rád és Pro Edition drivert használok azóta is. Ezt úgy vettem észre pl. Resident Evil 4 Remake alatt stabilabb volt az fps mint egy Adrenalin driver. :K
Az 5700XT-et akkor cserélem le ha már olyan játék alatt amit már nem bírkózik meg. Közben a vacak MSI utángyártott ventit lecseréltem komolyabb 2db PURE WINGS 2 92mm PWM-re. Így már szépen duruzsol. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15574) TechN7ne válasza FoLey-v (#15573) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:R

Igen ,én is a GTA VI-ra várok... :)

(#15575) P41N


P41N
senior tag

Nekem a legfrissebb 24.3.1-es driver van fent, nem találkoztam eddig úgy problémával, de majd lehet ránézek én is erre a Pro driver-re még nem tudom. :DDD Én ma csináltam rajta újrapasztázást meg thermal pad cserét (csavarmatrica érintetlen volt), eddig volt hogy elérte a hot spot a 100-104 fokot is főleg ha +50% power limit rá volt nyomva. Most ezt már nem igen közelíti meg, eddig 94 környékén megállt. Nekem egyébként Red Devil van, b*szott nagy kártya. :DDD


Gépházamba pont befér, ki illetve be vétele is elég macerás. :DDD

(#15576) solyom76 válasza CirrMee (#15536) üzenetére


solyom76
senior tag

🤔 AORUS !

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#15577) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy aorus rx5700xt-m. A 6 monitoros.. 3 hdmi,3 dp..
Melyik ezen a kártyán a 2.0 hdmi..?
Illetve miért csak az egyik ad képet?Hiába dugom másik hdmi be nincs kép..
Köszi..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.