Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91101) burgatshow válasza Tyson5 (#91097) üzenetére


burgatshow
veterán

Az én képernyőm nem így néz ki... Ezt honnan nyitod meg? Az enyém ilyen ([kép]) és a Hyper Backup - Feladatbeállítások gombon keresztül érem el ([kép]). Vagy nem 7-es DSM-ed van?

(#91102) korcsillio válasza AiRLAC (#91099) üzenetére


korcsillio
őstag

Tudom hogy elveszhetnek az adatok,de annyira nem lényeg mert kizárólag csak torrentre használom a nas-t.
Csak az SHR-t tudom használni RAID0 nem :(

[ Szerkesztve ]

(#91103) Borisz76 válasza korcsillio (#91102) üzenetére


Borisz76
veterán

2 lemez esetén az SHR az RAID1-nek felel meg....azaz tükör lesz.

JBOD lesz az összefűzés amit keresel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91104) AiRLAC válasza korcsillio (#91102) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát az a DS413j nem lesz egy torrent sebességbajnok, meg frissítések se nagyon lesznek már rá (ha jól tudom 6.2 az utolsó). Gondolom olcsón vetted.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91105) korcsillio válasza Borisz76 (#91103) üzenetére


korcsillio
őstag

Más lehetőséget nem enged csak az SHR-t.

(#91106) korcsillio válasza AiRLAC (#91104) üzenetére


korcsillio
őstag

Eddig egy Dlink 320L használtam,attól jobbnak gondolom.

Igen viszonylag olcsó volt :)

(#91107) AiRLAC válasza korcsillio (#91105) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem lehet hogy már 1 lemezt SHR-be állítottál be/állított be a telepítő?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91108) Tyson5 válasza burgatshow (#91101) üzenetére


Tyson5
tag

Na oké, megvan mi az oka. Én verziókezelten mentek, 5 verziót engedek visszamenteni. Ha csak 1 verziót mentek el, akkor lesz olyan, mint a tied, tehát olvasható a mentés. Igen, de így viszont csak 1 verziód lesz lementve, ha valamit véletlen letörölsz, akkor onnan is törli (vagy semmit nem töröl, soha)

(#91109) korcsillio válasza AiRLAC (#91107) üzenetére


korcsillio
őstag

2x újra telepítettem,nincs más lehetőség csak így engedte.

(#91110) burgatshow válasza Tyson5 (#91108) üzenetére


burgatshow
veterán

Én alapvetően csak annyit mentek, hogy a NAS pillanatnyi állapotának legyen egy másolata egy másik helyen arra az esetre, ha megnyekkenne a NAS. Ez leginkább a családi fotókra van, ott meg nem sokmindent kell verziózni.

De igen, ha munkára vagy olyan módon használnám, ahol fontos lenne a verziózás (dokumentumok, forráskódok stb.), akkor igen, kéne. Viszont akkor ott van amit a többiek javasoltak, hogy a Hyper Backup Explorer alkalmazással tudsz "túrkálni" a mentésekben.

(#91111) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

DSM login ablaknál beállítható, hogy a login nevet és jelszót egyszerre adhassam meg? Engem kicsit zavar, hogy beírom a felhasználót, majd a következő ablakon meg a jelszót.

(#91112) Csixi válasza Sanyi.mTs (#91111) üzenetére


Csixi
csendes tag

Jelszónál bepipálod, hogy maradjon bejelentkezve és legközelebb nem is kéri. Persze csak ha védett a rendszered, amin belépsz... Persze ha beállítod, hogy mentse a bejelentkezési adatod, akkor simán be is lép a rendszerbe, nem kér semmit.

(#91113) korcsillio válasza Borisz76 (#91103) üzenetére


korcsillio
őstag

Olvastam az írásod a médiaszerverről de erre nem találtam választ.
Ha a tv wifin csatlakozik akkor nem tudom lejátszani a tartalmakat pl.a download mappából?
Másik nas-al ez így működött...
Telefonom látja a nas-on levő dolgokat wifin de a tv nem.

(#91114) Borisz76 válasza korcsillio (#91113) üzenetére


Borisz76
veterán

A vezetékes kapcsolat stabilabb.
A tv-k esetében sajnos csak Fast Ethernet van , ezért szokták wifi-vel jasználni mert gyorsabb tud lenni.

Akármelyikkel is csatlakozik látnia kell a NAS tartalmát.

Ha a tv nem látja de minden más igen, akkor a tv beállításai között kell szétnézni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91115) korcsillio válasza Borisz76 (#91114) üzenetére


korcsillio
őstag

Rosszul fogalmaztam.
Lát mappákat,de nem mindent pedig engedélyztem.Ha letöltök egy filmet át kell másolnom a videó mappába és ezt szeretném elkerülni. [kép]
Az előző Dlink nas-ról tudtam közvetlenül a letöltés mappából játszani.

(#91116) Borisz76 válasza korcsillio (#91115) üzenetére


Borisz76
veterán

Amit a Tv-n látsz 3 dolog ....videó, kép, zene azok NEM mappák! Azok KATEGÓRIÁK !
A nas -on lévő mappának adsz egy kategóriát ( vagy akár többet is ) és a tv-n abban a kategóriában jelenik meg a mappa tartalma !!!

Videó Station-ban tudsz mappát felvenni és kategóriát állítani!

Mondjuk van egy Magyar Filmek mappád....ezt a VS-ban felveszed és kategóriának a Videó-t àllítod be.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91117) korcsillio válasza Borisz76 (#91116) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm!

(#91118) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Calendar-t szeretném használni Androidról.

Van olyan naptár app, ami natívan ismeri a kívánt protokollt és nem kell hozzá külön a DAVx⁵?

(#91119) burgatshow válasza joysefke (#91118) üzenetére


burgatshow
veterán

Majdnem biztos vagyok benne, hogy CalDAV-ot ismer minden gyari Calendar alkalmazas Androidon is. En tennek vele egy probat.

Szerk.: hm. Tevedtem. Lehet nem megy maskepp, csak valami alkalmazassal.

[ Szerkesztve ]

(#91120) joysefke válasza burgatshow (#91119) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Ehhez kell a NAS-on befelé portot nyitni?

(#91121) z67


z67
őstag

Van tippetek arra, hogy ez mi lehet és főképpen miért? A C meghajtóról áthelyeztem a NAS-ra a képek mappát és most ezt mutatja nekem az analizáló program. Gőzöm nem volt mi eszi fel a laptop tárhelyet.

Ez itt található: "C:\Windows\CSC\v2.0.6\namespace"

Köszönöm szépen! :R :R :R

(#91122) z67 válasza z67 (#91121) üzenetére


z67
őstag

Elnézést, rájöttem.

(#91123) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziastok
Rohadtul idegesít, hogy miért nincs a File Station-ben copy queue? Ezt Tudja valaki?
Van erre esély, hogy valaha bekerül?
Ti hogyan szoktatok másolni 1 könyvtárból fájlokat több könyvtárba? Megvárjátok, hogy végezzen az egyik és aztán índít a másik?
Ha pl 5-öt elindítok nagyon nehézkes a másolás.
Ha nen így teszitek, van erre jó megoldás?
köszi

(#91124) hemaka válasza laracroft (#91123) üzenetére


hemaka
nagyúr

winscp, de hdd-nél nem lesz túl gyors a móka

(#91125) Alc válasza laracroft (#91123) üzenetére


Alc
tag

NAS-on belül DoubleCommander, távolról FileZilla, otthon saját gépről Total Commander.

(#91126) laracroft válasza Alc (#91125) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi kipróbálom 😉

(#91127) laracroft válasza Alc (#91125) üzenetére


laracroft
aktív tag

Kipróbáltam és ezekkel az a bajom, hogy nem kapcsolhatom ki a gépem, ahol éppen elindítom a másolást, mert a file station-nel ellentétben ezeknél megszakad ilyenkor a másolás.
Nem lehet ilyen feature-t kérni a synology-nál, nincs olyan oldal, ahol javasolni és szavazni lehet fejlesztésekre?

(#91128) Borisz76 válasza laracroft (#91127) üzenetére


Borisz76
veterán

Belépsz a NAS felületére.
Katt a File Station-ra.
Majd MEGINT katt a File Stationra.
Látszólag nem történik semmi.
Ha jól megnézed a fejlécet, akkor viszont látszik, hogy a FS 2X van megnyitva !

Az ablakok egymáson vannak.

Elhúzod az eggyiket bal oldalra, méretezed igény szerint.
Elhúzod a másik ablakot jobbra, méretezed.

Ezt követően lehet , úgy használni mint a PC-n a Total Commander-t.
Eggyik ablak a forrás....kijelölt fájlokat, mappákat "Copy"-zod.
Másik ablakban pedig megkeresed a kívánt célmappát és beilleszted.

Sajnos egy funkció kimaradt ami tényleg jó lenne.....ez pedig a "sorbanállás" Azaz ha egy adott fájlal, mappával végzett akkor nem indítja a másolást folytatólagosan.
Ha elindítasz több másolást, akkor azok párhuzamosan fognak másolódni.....

Erre lehet megoldás ha a másolni kívánt anyagot beledobálod 1 db mappába ! Majd ezt az egészet indítod el másolni / áthelyezni.

Mivel a NAS-on fut a File Station....ez esetben a feladat elindítása után ki lehet kapcsolni a PC-t vagy laptopot amiről az egészet vezérelted. A NAS ezután dolgozik magában és csinálja , amit megadtál neki.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91129) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Sikeresen telepítve lett a legújabb DSM verziót előtte persze a dockerben fut a Logitech media szerver (Kösz, AiRLAC :) ). Természetesen én csak néma szemlélője voltam a dockerben elkészített logitech media szervernek, és az új telepítésnek. Jó is mikor az embernek van 2 keresztfia, akik mellesleg programozók :)

Na szóval a Transmission is feltelepült, a Windowsos GUI is, ott viszont volt szó hogy a beállításoknál, valamit nem kell engedélyezni, de már nem emlékezem. Mutatom képen, kérlek mondjátok meg, hogy mit nem szabad engedélyezni itt a GUI-nál.

[kép]

Köszönöm.

(#91130) Borisz76 válasza poirot (#91129) üzenetére


Borisz76
veterán

DHT -t érdemes kikapcsolni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91131) Alc válasza laracroft (#91127) üzenetére


Alc
tag

A NAS-ra telepítetted a DoubleCommandert? Ne az asztali változatokat telepítsd!
Böngészőből indítod a DC-t, majd ha elindítottad a másolás/okat, utána simán bezárhatod a böngészőt és akár ki is kapcsolhatod a géped.
Most megnéztem az előbb, hátha változott valamit azóta, de ugyanúgy ment a másolás tovább böngésző bezárás/ujraindítása után.

(#91132) poirot válasza Borisz76 (#91130) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm.
:R

(#91133) laracroft válasza Borisz76 (#91128) üzenetére


laracroft
aktív tag

Igen ezt csinálom...
Erre írtam hogy szeretnék egy sorbanállás lehetőséget, mert ha sokat indítok belassul rendesen

[ Szerkesztve ]

(#91134) laracroft válasza Alc (#91131) üzenetére


laracroft
aktív tag

A Marius docker-es verziót telepítettem. Megint ránézek.
Hol található fizikailag a volume1 könyvtár?

[ Szerkesztve ]

(#91135) Sanya válasza laracroft (#91134) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az az 1. partíció.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#91136) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Szeretnék NASsolni én is. Most ugrom bele, egy DS120j szerintem megfelelne erre a célra. Elsősorban filmek lennének rajta, amit az itthoni eszközökkel szeretnék elérni, ill. ha van rá mód, egyfajta saját felhőként is kipróbálnám egy mobil és egy laptop szinkronizálásához amolyan Google Drive-ot kiváltó megoldásként.

Szerintetek elég-e ehhez a fenti eszköz? Milyen HDD-t ajánlanátok hozzá 4-8TB között? Nekem egyébként a WD lemezei bejöttek eddig, a Red sorozat milyen lenne hozzá? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#91137) Alc válasza laracroft (#91134) üzenetére


Alc
tag

Mikor a feladatütemezőben beírod a leírásban szereplő dolgokat, én kicseréltem ezt a sort:
-v /volume1/docker/doublecommander/data:/data \
erre:
-v /volume1:/data \
Így mikor bejön a DC a data mappában megtalálod az egész Vol 1 tartalmát.
(Én elötte sehol nem találtam, fent is csak lemez nem elérhető üzeneteket dobott! Így viszont működik!
Persze ha valaki tudja mit kellett volna mást állítani, hogy lássa az egész NAS-t a DC, ne tartsa magában! :DD )

(#91138) Multibit válasza tylerddd (#91136) üzenetére


Multibit
veterán

Tartalom fogyasztásra jó lesz. De amíg a tartalom felkerül rá, az rémálom. A leggyengébb hardverrel rendelkező Synology NAS. Szerintem vállalhatatlan, de kapsz majd ezzel ellentétes véleményt is. Ha jót akarsz, DS124-nél nem adod lejjebb.

(#91139) Tamarel válasza tylerddd (#91136) üzenetére


Tamarel
senior tag

A Red Plus legyen a minimum, a sima Red-től csak jobban szenved.

(#91140) tylerddd


tylerddd
veterán

Elfogadok minden tanácsot, nincs tapasztalatom. Csak túlpozícionálni sem akarom a dolgot. Akkor a DS124-et és egy WD Red Plus-t célzok meg inkább.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#91141) devil-k válasza tylerddd (#91140) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak túlpozícionálni sem akarom a dolgot.

Ha film, akkor gondolom torrent, vagyis azért nem szabad alulértékelni a dolgokat. Inkább legyen több kakaó, mint hogy aztán majd bánkódj.

- mozi bolondéria -

(#91142) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Egy ideje eltűnt a mobil appból a webui, helyette csak az appok/funkciók között lehet válogatni és a Download Station nem elérhető.
Pár hónapja kommentben valaki bedobta a DS get appot, de ezt egyik android eszközöm se támogatja valamiért, pedig van pár verziójú.
Hogyan tudok telefonról torrentet hozzáadni a nas letöltéséhez?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#91143) kress válasza Mosqu!to (#91142) üzenetére


kress
aktív tag

böngészőből nem megy?

(#91144) Mosqu!to válasza kress (#91143) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Sajnos nem, ott is az app nyílik meg a quickconnecten keresztül.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#91145) tylerddd válasza devil-k (#91141) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem, nem torrent, ha ez számít.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#91146) kress válasza Mosqu!to (#91144) üzenetére


kress
aktív tag

érdekes, firefox alatt desktop verziót kérve, vagy konyomni az open links in appsot?

(#91147) kis.zsolt válasza poirot (#91129) üzenetére


kis.zsolt
tag

Javaslom a tiltólisták közül valamelyik használatát:

https://github.com/Naunter/BT_BlockLists/raw/master/bt_blocklists.gz
(több, mint 408000 IP-t tartalmaz)

https://github.com/sayomelu/transmission-blocklist/raw/release/blocklist.gz
(több, mint 352000 IP-t tartalmaz)

https://cdn.jsdelivr.net/gh/sayomelu/transmission-blocklist@release/blocklist.gz
(több, mint 352000 IP-t tartalmaz, a fenti lista másolata)

A link beillesztése után frissítsd a felső menüben.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#91148) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok!
Adott egy DS1517+ (7.2.1) és egy dune hd prime 3.0 (fw 190919)
Régebben, akkor még egy ds218play volt, talán 6.x synology op rendszere volt a ds218-nak.
A dune hd hibátlaul működött mind smb, mind nfs kapcsolaton keresztül.
Azóta, kb 2 éve vettem egy okos tv-t és azon videózok a nas-ról.
Most újra kipróbálnám a dune hd-t videó lejátszára, illetve zenére, de sajnos csak upnp/dlna keresztül játszik le...
Smb és nfs, nem működik.
Erre azért lenne szükségem, hogy a fájlokat közvetenül a dune hd kódolja, ne pedig a nas.

Esetleg történhetett valami változás a nas 7.x kiadású oprendszerében, hogy valami újabb protokol vagy tudom is én hogy hívják lett az smb-ben és az nfs-ben?

Találkoztatok más ilyen jelenséggel?

Köszönöm.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#91149) poirot válasza kis.zsolt (#91147) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönömszépen. :R

(#91150) karesy


karesy
csendes tag

Sziasztok!
Gyakorlatilag innen vettem minden eddigi tudásom a NAS-ok kicsiny világáról.. köszönöm utólag is nektek.. én is Zyxelkével kezdtem még hajdanán :D
Dillemmában vagyok, és gondoltam ti segíthettek megoldani ;)
/1/ Két NAS-om van, egy sync 218 play és egy qnap ts-233, teljesítményre kb ua. a qnap kb. nagyobb órajellel tombol, ezért most ő torrentezik, és smb-n adja a fájlokat, filmeket a sync a fiókba...
Van értelme külön a play-re szednem csak a filmeket, és a qnap csak torrentezne, vagy terhelhetem szerintetek a qnap-ot /216 torrent/ és share stb..?

/2/ a QNAP virtualizációját ki szeretném használni egy 2 mag erejéig, merhetem ezt úgy, hogy közben 3 gép valós időben minimális mennyiségű adatot backupol rá munkaidőben?

/3/ és még egy uccsó butus kérdés: az a hülye ötletem támadt, hogy ha külön veszem a médiát, a rendszernek ssd-t tennék be, mellé pedig egy 4TB-os RED-et. Van értelme, vagy csak pénz égetés szerintetek?

Ezt pedig a kollekcióhoz, ha ez segítség másnak: A sebességre anno olvastam Borisz egy bejegyzésedet, de nem láttam QNAP sebesség tesztet, ha elfogadod, ide beteszem a ts-233-as sebességét.. ma mértem ingadozó t-online-al, de adja a szokásos 25-28-at, többet nem.. ez is alátámasztja amit mondtatok anno ;) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#91151) Gombinyó válasza gambeca (#91148) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az SMB1 ki van kapcsolva alapból (szerencsére), mert az egy őskövület, tele biztonsági résekkel. A Dune HD valszeg még azt ismeri csak.
Vezérlőpult - Fájlszoláltatások - SMB - Speciális beállításokat nézd meg.
Itt vissza lehet kapcsolni még az SMB1-et, ha más nem legalább egy teszt erejéig és akkor kiderül tényleg itt van-e a probléma.

NFS pedig alapból ki is van kapcsolva, azt szintén itt a fájlszolgáltatások alatt éred el. Abból v2 a legalacsonyabb verzio, amit még támogat a NAS.

[ Szerkesztve ]

(#91152) Multibit válasza gambeca (#91148) üzenetére


Multibit
veterán

Mikor még Dune media playerem volt, NFS-t használtam a NAS és az mp között.
NAS beállítása: [link]
Dune beállítása: [link]

(#91153) gambeca


gambeca
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, sajnos nem jöttek be ezek a tippek.
Pedig régebben az smb és az nfs is működött, a leírtak szerint.
Ezek szerint túlságosan régi szabványt használ a Dune hd prime 3.0
Közel 15 éves készülékről beszélünk.

Bár nem létfontosságú, de akkor marad a pendrive vagy az külső hdd...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#91154) lewisfm válasza tylerddd (#91140) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Plus típus alá nem mennék. Nekem DS118 van, hasonló CPU-val, s sokszor kevés. 3 torrentnél már erősen belassul, sokszor a DSM web UI sem elérhető, vagy a Samba file share sem.
WD RED Plus 8 TB HDD van benne.

(#91155) AiRLAC válasza gambeca (#91153) üzenetére


AiRLAC
addikt

NFS-t kb minden támogat, elég régi protokoll (1984). Nem lehet valamiféle hálózati vagy beállítási gond inkább? NFS jogosultságok jól vannak megadva?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91156) gambeca válasza AiRLAC (#91155) üzenetére


gambeca
tag

Majd újra megnézem később, aztán jelzek.
Szerintem is kellene valamelyiknek mennie...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#91157) Multibit válasza gambeca (#91153) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek nem tippek, nem találgatok! Így működött a Dune Smart-om, ami ugyanarra a chipsetre épül, mint a tied. Valamit rosszul csinálsz.

(#91158) gambeca válasza Multibit (#91157) üzenetére


gambeca
tag

Tudom, hogy nem tippek, nekem is így működtek régen.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#91159) Patice válasza gambeca (#91158) üzenetére


Patice
Topikgazda

+1 az NFS-re.
Syno-n minden megosztásra be kell állítani külön, amit látni szeretnél a Dune-vel.
Utána Borisz76 leírása alapján felveszed a Dune menüjében.
Aztán mehet a filmezés. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.