Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68301) csaszi75 válasza SH4D0W2011 (#68298) üzenetére


csaszi75
senior tag

Egy csomó cucc nem tudja a WPA3-at. Sztem a TV-d sem.

(#68302) MaCS_70 válasza csaszi75 (#68301) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ha nem minden eszköz WPA3-as, akkor is működnie kellene a mixed mode-nak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68303) SH4D0W2011 válasza zsiga68 (#68299) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm, ez volt a gond. A többi buta kérdésemre esetleg bármi tipp, tanács, akármi?

(#68304) Gubek-Einste válasza csaszi75 (#68296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha lenne megfelelő tapasztalat velük és kaphatóak lennének itthon kártya függetlenül akkor lehetne róla szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68305) Multibit válasza MaCS_70 (#68302) üzenetére


Multibit
veterán

Nem feltétlenül. Sajnos a gyakorlat mást mutat.

(#68306) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Sagemcom Fast 3896-ről osztódik szét Wi-fin keresztül (3 db KAON AR1344E WIFI 6 mesh végpont) az 1000mb/s internet (koax).

Külön-külön helyiségben van a 2 db mesh wifi, a 3. közvetlenül a modemre csatlakozik és így osztja tovább a netet vezeték nélkül a másik 2 mesh-re.

Fixen a különböző helyiségekben 200-300mbps sebességet mérek, volt, amikor 600-700mbps is volt.

A legtávolabbi mesh a dolgozószobában van, ahol az asztali gép csatlakozik rá wifin keresztül, itt viszont fix 200-300mbps és játékokban a latency átlagban 38ms, aminél már érzékelhető a késleltetés.

A kérdésem az lenne, hogy orvosolható-e valahogyan az , hogy az asztali gépen nagyobb sebességet és kisebb késleltetést tapasztaljak, így a jelenlegi vezeték nélküli mesh megoldással (a modemen is és a mesheken is minden beállítás az alapértelmezett), vagy gondolkodjak a kábeles megoldáson (modemet az asztali géppel - kb 50m kábel szükséges-)?

Segítségeteket ezúton köszönöm! :R

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#68307) Borisz76 válasza Comes (#68306) üzenetére


Borisz76
veterán

Természetesen a kábelezéssel járnál a legjobban.
Az az 50 méteres távolság nem gond.
Elviekben 100 méteren átmegy a Gigabites sebesség egy Cat5e kábelen.

Lehet, hogy az is hozna a konyhára ( késleltetés csökkenne , sebesség növekedne ) ha a MESH eszközök kábellel lennének összekötve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68308) Essejó válasza Borisz76 (#68307) üzenetére


Essejó
veterán

Azon a kábelen 💯 méterig a 2,5 Gigabit is átmegy.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68309) MaCS_70 válasza Multibit (#68305) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezt sajnálattal hallom.

Pedig annyira már nem új a WPA3, hogy ne lehetne megnyugtatóan megoldani a használatát életszerű körülmények között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68310) Multibit válasza MaCS_70 (#68309) üzenetére


Multibit
veterán

Egy eszköz van a családban, amelyiknek gondjai vannak a WPA3 mixed móddal, egy iPad Air 2 tablet. Persze kapcsolódik így is, de nem stabil. WPA2 módban viszont hibátlanul működik.
Van olyan eszközöm is, amiről fogalmam sincs, hogy barátkozik-e WPA3-mal (egy Canon hálózati nyomtató).

(#68311) MaCS_70 válasza Multibit (#68310) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A jelek szerint ez egy hosszú történet lesz. Mintha a WPA3 nem lenne egy sikertörténet, pedig nagyon bíztam benne, hogy a kezdeti kritikákra gyorsan és hatékonyan fognak reagálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68312) Multibit válasza MaCS_70 (#68311) üzenetére


Multibit
veterán

Csak a saját tapasztalatom alapján tudok nyilatkozni. A feleségem iPhone-jai (korábban XS, most 13-as), a saját Poco X3 NFC telefonom, az Apple TV 4K gen3 media playerem, két iPad gen9 tabletünk mind jól el vannak a WPA3-mal.

[ Szerkesztve ]

(#68313) Zsocó


Zsocó
aktív tag

GA-880GMA-USB3 (rev. 3.1) alaplapon, Realtek RTL81688111 PCI-E Gigabit Ethernet adapter mellett az a problémám, ha be van dugva a LAN kábel, akkor az alaplap halk és nagyon zavaró magas frekvenciás hangot ad, olyan tekercs hang. Kihúzott kábel mellett megszűnik a jelenség. Természetesen minden működik rendesen. A lapon mindent is újracsatlakoztattam, megtakarítottam, stb. Hálózati terheléstől független a hang, folyamatos.
Cseréltem kábelt, külön szolgáltató eszközébe és külön router-be is dugtam. Próbáltam a legfrissebb Realtek driver-t, de a BIOS alatt van hálózati teszt és ott is hallható.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
A válaszokat előre is köszönöm :R

(#68314) zsiga68 válasza Zsocó (#68313) üzenetére


zsiga68
senior tag

És ha a lan kábel másik felét húzod ki? Ami a routerben van..

(#68315) Zsocó válasza zsiga68 (#68314) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Mindegy melyik végét húzom ki, megszűnik a hiba.

(#68316) csaszi75 válasza Zsocó (#68313) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ha a géped elviszed egy távolabbi, másik házba, akkor vajon mi történik?
Arra gondolok, hogy valami nem stimmel az otthoni áramhálózatoddal.
Elégtelen földelés, valami zavaró elektromos fogyasztó.. villanybojler éjszakai áram kapcsoló.. stb..
Ha elviszed, azzal talán egyértelműen azonosíthatod, hogy az alaplap/ethernet port a ludas, vagy valami más..?

(#68317) ImpersonatoR

Vidanetes Koax (Kábelnet) Kaon CG3000 router Wifi része nem igazán akart működni megfelelően pár, oldal elérhetetlen volt vagy csak nagyon lassan jött be minden eszközön ami WIFI n csatlakozott rá (LAN része jó ott nem volt gond).

Ezt kikerülendő a Wifi -t teljesen kikapcsoltam rajta (Kaon CG3000 -n) és a LAN 1 portjára dugtam egy MERCUSYS AC12G v3 -at (sárga WAN portjába megy utóbbinak)

PC / TV /PS5 ami eddig is LAN kábellel volt rákötve a Kaon -ra az maradt rajta továbbra is.

A AC12G menüjében ezt mire kéne állítsam most így van ahogy a képen (Router mode) és működik minden de a biztonság kedvéért azért megkérdezem, hogy jól dugtam össze / állítottam be így ? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#68318) Gubek-Einste válasza ImpersonatoR (#68317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módba kellene átrakni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68319) ImpersonatoR válasza Gubek-Einste (#68318) üzenetére

Okés köszönöm.

AP módban is működnek a LAN portja is a AC12G-nek ?

[ Szerkesztve ]

(#68320) flash-


flash-
veterán

Konnektoros hálózati jeltovábbítókról mi a véleményetek?
pár száz megabites internetet kellene hogy átvigyen.
egy adó és kettő vevő csomag kellene(van ilyen? vagy ha nincs akkor hogy kell megoldani?). Mit mondtok? ez mennyire megbízható?
ilyenből melyiket javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68321) mezis válasza flash- (#68320) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#68322) flash- válasza mezis (#68321) üzenetére


flash-
veterán

akkor vegyem meg aztán próba? de 3as pakkot sehol se találok...
vagy inkább olyan wifi router ami egy emeletet valamint pár falat szépen átvisz?(udvarra is)?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68323) MaCS_70 válasza Multibit (#68312) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nálunk számításaim szerint egy WPA3-as kliens van, egy Samsung S23, egyébként elég heterogén és jelenleg egy kicsit kaotikus is a hálózat.

Néha-néha előfordul, hogy a notebookok (Lenovo) pár tíz másodpercre nethiányra panaszkodnak, de ennek millió más oka is lehet, mint a WPA. Ettől eltekintve stabil a hálózat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68324) mezis válasza flash- (#68322) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen és a WiFi-t is csak jósolni lehet.
Az 5GHz-et jobban csillapítják a falak.
Ha pár száz Mbs az igény, akkor UTP kábel.
WiFi beállításához: [link] vagy NetSpot.

mezis

(#68325) Essejó válasza flash- (#68322) üzenetére


Essejó
veterán

Ha találsz olyan routert akkor írd meg, biztos érdekel mást is. Egyébként a több 💯 megához lankábel az ajánlott.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68326) Gubek-Einste válasza ImpersonatoR (#68319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68327) ImpersonatoR válasza Gubek-Einste (#68318) üzenetére

Kipróbáltam átraktam AP módba a AC12G-t és utána ugyanúgy előjött az eredeti probléma a csatlakoztatott WIFI eszközökön.

PL Google authenticator nem szinkronizál online, számtalan app nem vagy csak nagyon lassan nyílik meg. Eleve Wifi csatlakozáskor kiírja a telefon, hogy csatlakozott de nincs internet kell neki egy kis idő.

Visszaraktam Router módba a AC12G-t így most jó megint.

Valószínüleg a Kaon CG3000 router hülyesége de nem tudtam rájönni mitől lehet DNS szervert nem lehet benne állítani azt néztem. bár mint írtam LAN portján minden OK szóval nem hiszem, hogy DNS szerver hiba lenne.

[ Szerkesztve ]

(#68328) Sayan_


Sayan_
csendes tag

Sziasztok! Létezik olyan eszköz, amivel hagyományos telefon vonal bejövő jelét, vezeték nélkül össze tudom kötni hozzá való modem-router-el? Sajnos ahol lakok egyenlőre ez a sima VDSL internet van, szeretnék annak a kábelétől megszabadulni a házban.

(#68329) BiP válasza Sayan_ (#68328) üzenetére


BiP
nagyúr

modem-router párost átteszed a házban az első bejövő pontra, onnantól van wifid/UTP-d. Ez nem működőképes?

(#68330) Sayan_ válasza BiP (#68329) üzenetére


Sayan_
csendes tag

Ahova a modem-router-t akarom tenni, teljesen más helyiség, mint ahol bejön a házba a kábel, ráadásul plafonról jön le. Ezért gondoltam, hogy padláson csatlakoztatnék a kábelre vezeték nélküli jel továbbítót, lakásban router-be ugyanannak a jelnek a vevőjét, így probléma megoldva. De nem találok ilyet. Bízom benne hogy lesz fejlesztés a közeljövőben, így nem akarom bonyolítani a kábel rejtését, stb, ha van más megoldás esetleg.

(#68331) hegegabi80 válasza Sayan_ (#68330) üzenetére


hegegabi80
addikt

Esetleg nem opció, hogy felhúzod vissza a padra a kábelt és oda vezeted, ahol lesz a modem? Ha rövid a kábel akkor jöhetne a toldó.
Nekem anno direkt adtak bőven kábelt, ha át akarom tenni a modemet elérjen oda is. Igaz nekem a falban van cső fel a padra minden helyiségből.

[ Szerkesztve ]

(#68332) Sayan_ válasza hegegabi80 (#68331) üzenetére


Sayan_
csendes tag

Ha nincs más megoldás az lesz, csak el akartam kerülni a fúrás, kábelcsatorna dolgokat. Valószínű nincs más választásom, külföldi oldalon találtam hasonló eszközt, de irreális az ára. Köszönöm a tanácsot!

(#68333) Vasti74 válasza MaCS_70 (#68311) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Nekem itthon többféle Android, Iphone, Ipad és laptop használ WPA3-at, de nem vettem - vettünk még észre semmi parajelenséget...

Pedig a gyerekek tuti azonnal szólnának, ha nem jól működne az internet ;-)

FRITZ!Box 7590 a router, és lóg rajta kábelen egy FRITZ!WLAN Repeater 1750E

(#68334) Essejó válasza Vasti74 (#68333) üzenetére


Essejó
veterán

A Lajtán túl másképp működnek a dolgok. :K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68335) Doky586 válasza Sayan_ (#68328) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

DECT telefonnak hívják az eszközt.

(#68336) Sayan_ válasza Doky586 (#68335) üzenetére


Sayan_
csendes tag

És ez a gyakorlatban hogy nézne ki? Hogy köt nekem össze egy ilyen telefon, egy bejövő telefon vonalat, egy modemmel?

(#68337) Borisz76 válasza Sayan_ (#68336) üzenetére


Borisz76
veterán

Modemből kábel megy a Dect telefon dokkolójába.
Plusz egy táp a dokkolóba.
A telefonnal szaladgálhatsz a házban is.....
Ha merül a telefon, akkor visszateszed a dokkolóra egy időre, amíg az aksija feltöltődik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68338) MaCS_70 válasza Sayan_ (#68328) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem hiszem, hogy lenne ilyen eszköz. Elvileg ugyan nem kizárt, de annyira periferikus igénynek tűnik, hogy nem igazán lenne értelme gyártani.

Nem is igazán értem, hogy milyen problémát oldana meg...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.