Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) zed01


zed01
őstag

Olvasd el a téma összefoglalót!

[ Módosította: radi8tor ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2) ntomka válasza zed01 (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

A 9-est használom az RC óta. :R

ツ Headphones on - World off

(#3) ntomka


ntomka
nagyúr

Cikkem az új kiadásról: Linux Mint 9, avagy mentolos Ubuntu. :B

ツ Headphones on - World off

(#4) totyax


totyax
aktív tag

Feltettem, felment, első látásra szépen megy minden. Ez lenne az alap szerintem egy olyan linux disztribnél amit embereknek szánnak. Viszont a memóriakezelés érdekes, az előbb semmi (külön elindított felhasználói program) sem futott, mégis 1,3GB-ot jelzett memóriahasználatnak a rendszer. Az előző Fedora ennél jóval lightosabb memória fogyasztású volt. Lehet hogy van lemezgyorsítótár, bár nem tudom azt hol lehet megnézni. Egyelőre viszont tetszik.

(#5) ntomka válasza totyax (#4) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, valószínűleg valami gyorsítótárazás lehet, mert nekem is ilyen értéteket ír, viszont sosem fogytam még ki a memóriából. Szóval nyugalom, ez ne zavarjon. :)

ツ Headphones on - World off

(#6) Lars


Lars
őstag

Felraktam a laptopomra, és eddig nagyon tetszik.
Egy apró problémám van, ami valószínűleg az ubuntu alapnak köszönhető. Ha esetleg valaki tud segíteni a megoldásban, azt megköszönném.
Probléma a következő. Ha rá van dugva egy külső usb-s egér a gépre, akkor nem bootol be a rendszer. Ha már bebootolt, és akkor dugom rá, tökéletesen működik. Ez a legújabb ubuntuval is így volt, szóval megszokható a dolog, csak azért jó lenne ha nem kéne erre külön figyelnem.
A gép egy asus a6km laptop, és a hozzá adott Logitech egér. Próbáltam másik egérrel is, ami szintén logitech, mással sajna nem volt még lehetőségem megnézni, de mindkettővel a fenti helyzet alakult ki.
Valami ötlet esetleg ?
(Ja, 9-es linux mint, az aktuális patchekkel együtt )

(#7) totyax válasza ntomka (#5) üzenetére


totyax
aktív tag

Kösz, de akkor a rendszerfigyelő igazán megjeleníthetné a gyorsítótár adatait is :)

(#8) Schwarz79


Schwarz79
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is nagyon bejön a Linux Mint. Az Ubuntu 9.04-es Jaunty-n alapuló Linux Mint 7 Gloria-t használtam először kb. fél éve. A 8-as Helenával voltak gondjaim (USB-s wlan adapter és digitális hangkimenet), amiket csak részben tudtam megoldani guglils segítséggel (wlan megoldva, de a hanggal nem jutottam dűlőre), ezért ismét visszatértem a 7-es Gloria-hoz.
Nagyon vártam a 9-es Isadora-t és nem kellett csalódnom! A rendszer elég jól össze van rakva. Már amennyire én ezzel a kb. 6 hónapos linuxos pályafutással meg tudom ítélni... Eddig az egyedüli probléma amivel találkoztam Isadora-ban, hogy a fülest bedugva nem veszi le a hangot a laptopom hangszórójáról. De mivel nem jellemző, hogy fülessel használjam, ezért ezzel együtt tudok élni egyelőre. Persze azért jó lenne, ha akadna rá megoldás...
(a gép: HP Compaq nx8220)
Egyébként szerintem kifejezetten jól néz ki ezzel az egyszerű megjelenéssel ez az oprendszer!

"Ha vannak adataink, nézzük meg az adatokat! Ha csak vélemények vannak, akkor válasszuk az enyémet" - Jim Barksdale

(#9) ntomka válasza Lars (#6) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez érdekes. Jó volna látni, hogy bootolás közben miket ír ki. Dual bootod van? Tehát a grub menü megjelenik?

(#8) Schwarz79: A némítás probléma nálam is jelentkezik. Ugyan asusom van, de valszeg nálad is intel hda-nak ismeri fel a hangot a rendszer, így jó eséllyel működhet az a megoldás, ami itt található rögtön az első hsz-ben. Ha nem, akkor is könnyen eltávolítható a módosítás...

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#10) Lars válasza ntomka (#9) üzenetére


Lars
őstag

Nem dual boot, csak a mint van fent.
Ha megmondod, hogy csaljam elő, megteszem :)
Eléggé zöldfülű vagyok még linux téren, csak a " szakmai " tapasztalatom sokéves :)

(#11) ntomka válasza Lars (#10) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ok, akkor indítás közben nyomni kell a shiftet, amire elvileg bejön a grub menü. Megnyomod az e betűt, amivel tudod szerkeszteni a rendszertöltési paramétereket. A linuxos sor végén találsz valami ilyesmit: quiet splash. Ezt a két szót töröld ki. Abban már nem vagyok egészen biztos hogy tudsz visszalépni, alul kiírja, de asszem egy escapet elég nyomni, aztán ütni egy entert a töltéshez. Szerk.: megnéztem, ctrl+x -et kell nyomni, és akkor el is indítja a rendszert. Ezek után minden üzenetet meg kéne jelenítsen neked, tehát az egér legyen rajta, hogy le tudd fényképezni vagy írni, hogy mi a hiba, esetleg mi az utolsó töltési lépés, ahol elakad. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#12) Lars válasza ntomka (#11) üzenetére


Lars
őstag

Nos hát megnéztem közben, megtaláltam a ctrl-x et is.
Ahol megáll, az a következő üzenet :ACPI:interpreter enabled
Viszont előtte van egy olyan "hiba " hogy ACPI warning: packagelist length (0xca) larger than numelements count (0x4) Truncated
Most kipróbáltam, és hibernálásból sem jön vissza, ha rajta az egérke.

(#13) ntomka válasza Lars (#12) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor most csináld meg, amit az előbb, de amit kitöröltél, annak a helyére írd be:
noapic nolapic
Aztán nézd meg, hogy így betölt-e az egérrel.

ツ Headphones on - World off

(#14) Lars válasza ntomka (#13) üzenetére


Lars
őstag

Így senem szereti az egerem. Ugyanott megáll ahol a másik esetben is.

(#15) Lars


Lars
őstag

Frissítettem még két csomagot, ami acpi-vel kapcsolatos, bár szerintem nem ott lesz a hiba.
A jelenség maradt ugyanaz.

(#16) ntomka válasza Lars (#15) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az is lehet, hogy egy 2.6.34-es kernel segítene rajtad. Az ubuntu topicban Kendek biztos tud segíteni benne, hogy tedd fel.

ツ Headphones on - World off

(#17) Lars válasza ntomka (#16) üzenetére


Lars
őstag

Köszönöm az eddigi segítséget, :R a kernel piszkálást egyelőre még kihagyom, addig használom úgy, hogy odafigyelek az egérre. Aztán majd megnézem ubuntu topikot is, még amikor az volt fent, jártam ott ugyanezzel a hibával, azt mondták hogy lehet hogy kernel.

(#18) ntomka válasza Lars (#17) üzenetére


ntomka
nagyúr

Segítenék, ha tudnék. Gugliztam is, de ennyire jutottam. Valami támogatási hiba lehet, amit esetleg az új kernel kiküszöbölhet (volt már ilyenre sok példa). Nem nehéz felrakni, egy tárolót kell felvenni, aztán csak egy frissítés az egész. Kendek tudja hogy működik ez pontosan.

ツ Headphones on - World off

(#19) Lars válasza ntomka (#18) üzenetére


Lars
őstag

Ha nem túl macerás, akkor lehet hogy felkeresem, utoljára amikor én linuxhoz kernelt buheráltam, az bizony 10-sok éve volt és akkor még nem így működött :D
Arra emlékszem csak, hogy sok sok konzolt láttam, és sok sok hibaüzenetet, és mégtöbbet gépeltem a konzolba, és méginkább nem működött az egész :D
A támogatási hiba az könnyen lehet, szerintem a laptopom is hibás valamilyen szinten a dologban, mert nem egy elterjedt konstrukció a sis chipset, amd proci, meg nvidia vga :)
Köszönöm szépen hogy utána jártál a dolgoknak, a történet alakulását természetesen itt a fórumon is folytatom, hátha más is tud okulni a dologból :)

(#20) #16820480 válasza ntomka (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

egész pontosan a xorg-edgers tárolót kell feltenni, aztán frissíteni a tárolók listáját, feltenni a linux-image-2.6.34-5-generic csomagot, aztán kiszedni előle a pipát a szoftverforrásoknál, mielőtt még felfrissíti a xorg-ot is valami magától atomjair hullós pre-alpha verzióra :D
én amúgy ezt a kernelt használom, és szerintem nagyon jó, stabil. és nem utolsó sorban megoldotta az intel 5700mhd vs. compiz problémáimat.

[ Szerkesztve ]

(#21) ntomka válasza #16820480 (#20) üzenetére


ntomka
nagyúr

De van valami tároló, ahonnan le lehet szedni csak a kernelt.

ツ Headphones on - World off

(#22) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Zöld fülűként szeretnék egy kis segítséget kérni.

A célom az, hogy hálózaton keresztül oda-vissza lássa egymást a Mint és a win7. Ez sajna egyik oldalról sem megy. Win7-et másik win7 simán látja és kezeli, de ez most nem megy.
Próbáltam Ubit, azt látta a w7, ezt is eleinte, de a sambat feltettem, azóta semmim sincs már, sőt: [link]

Tudja valaki mi a teendő? :F

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#23) #16820480 válasza ntomka (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, az az Ogasawara által fenntartott repó, de ott még a 2.6.34-1.5 a legfrissebb kernel. ráadásul a xorg-edgers-ba is ő publikálja :) (mármint ugyanaz a Lean Ogasawara)

(#24) Lars válasza Kvazár (#22) üzenetére


Lars
őstag

Nekem csak a samba kellett, és működött a dolog.
Igaz hogy a linux-ot nem mindig látja a win, de a win-t mindig látja a linux :)
Sima mappamegosztást csináltam csak a win7-alatt, linuxal meg smb-ben kitallózom.

(#25) ntomka válasza #16820480 (#23) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor a maverick tárolóját kell felvenni. :)

ツ Headphones on - World off

(#26) #16820480 válasza ntomka (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de onnan is minden szar fog majd utána frissülni a maverick-es verziókra, gondolom. most ott hányas kernelnél tartanak?

(#27) Kendek válasza #16820480 (#26) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Írt nekem privátban közben. Én nem a tároló felvételét írtam le neki, hanem egyszerűen a legújabb kernel letöltési linkjeit adtam meg, GDebivel feltudja tenni őket szépen sorban. A legújabb verza a 2.6.34-5.14 lenne. Most néztem egyébként, hogy a 2.6.35-1.1 is készülget, de még nem lehet letölteni. Mondjuk ettől függetlenül én már használom az Ubuntu patch-ek nélkül is. Notin eddig ez a legjobb, mert 32-essel fagyott, 34-essel meg a hanggal voltak problémák, ezzel most semmi.

<-ƘƘ->

(#28) #16820480 válasza Kendek (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

hehe, úgy tűnik hogyha valaminek XX.1 fölé megy a verziószáma, akkor az neked már réginek számít :D

én is először feltettem simán egy deb csomagból, de akkor úgy nem frissül magától. bár persze most sem, mert egyelőre leszedtem a xorg-edgers-t (nem vicceltek, amikor azt írták, hogy el tudja rontani a gépet).
nekem amúgy semmi bajom már a 34-essel sem (.34-5.12 van fent most), teljesen jól megy vele a gép. a ventillátor pörgése meg bios gond, mert w7 alatt is csinálja.

(#29) Kendek válasza #16820480 (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam a xorg-edgers tároló miatt nem volt még probléma, legalábbis mostanában tutira nem. Ettől függetlenül persze nem mindenkinek ajánlott felvenni, de ha alapból gond van, akkor egy próbát megérhet. Nálam elsődlegesen azért is volt érdekes, mert még Karmicnál, nyílt meghajtó használata mellett egy csomó képi hiba jelentkezett. Mostanra már az újabb kernelnek és xorgnak hála, frankó minden.
Amúgy meg szeretem követni a fejlesztéseket, és a kernelben rengeteg minden van, meghatározó része egy disztribúciónak.

Sajnos olyan tároló nincsen, amiben a kernel külön benne lenne, legalábbis nem tudok róla. Bár való igaz, hogy nem frissül így magától, de ha egyszer megy minden normálisan, akkor miért kellene frissíteni?

<-ƘƘ->

(#30) #16820480 válasza Kendek (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, a múltkor egy xorg frissítés után nem volt GUI, amúgy általában nekem sem volt vele bajom :)

viszont én azért szeretem a kernelfrissítéseket, mert azért nem véletlenül adnak ki 10-20 patchelt verziót, ott azért vannak esetleg biztonsági frissítések is, és a többi. csak jobban érzem magam, ha az aktuális van meg. ahogy te is mondtad: szeretem követni a frissítéseket. :)

(#31) Lars


Lars
őstag

Kendek kollégától megkaptam a leírást, holnap meg is fogom csinálni, csak most kell a gép, és ha esetleg dob egy hátast, akkor az rosszul érintene érzelmileg. :D
Holnap meg ha valami balul sülne el, akkor még mindig újra tudom variálni az egészet estig.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget, holnap beszámolok a történésekről.

(#32) Kendek válasza #16820480 (#30) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk hibák előfordulhatnak, hiszen a xorg-edgers tárolóba a nagyobb volumenű tesztelésre szánt csomagok mennek ki. Viszont pár órán belül javítani szoktak ilyesmi hibákat, addig meg max. vissza állok egy előző állapotra. :)

Ez rendben is van, de szerintem Larsnak most az a legfontosabb, hogy működjön normálisan a rendszer, ne legyen egeres problémája. Ha minden jól megy a mostani kernellel, akkor az már bőven jó.
De ha fizettek nekem egy gyorsabb netet, akkor szívesen beteszem a tárolómba a mindenkori legfrissebb, stabilnak mondható kernelt, és mindenki jól jár. :DDD
Csinálnék én is egy olyan csomagot, ami mindig a legfrissebb verziótól függne.

(#31) Lars: szinte semmi komoly nem történhet, mert a régebbi kernellel is betudnál bootolni egyszerűen. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#33) Lars válasza Kendek (#32) üzenetére


Lars
őstag

Nos felraktam a kernelt, ellenben még mindíg nem akarja a bootolást egérrel.
Én már kezdek arra gyanakodni, hogy ezzel a géppel én nem is akarok úgy bootolni, hogy rajta van az egér :)
Viszont egy másik probléma merült fel közben, és ez pedig az új kernelnek köszönhetően a videó megjelenítés kissé megőrült. Megpróbálok valami másik drivert a videókártyához, de ha minden kötél szakad, akkor lehet hogy inkább visszarakom a régi kernelt.
Eltávolítani hogyan tudom ha esetleg így döntenék ?

(#34) Kendek válasza Lars (#33) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Visszarakni nem kell a régit, mert el sem távolítódott, csak az újat kell leszedni.
Terminálba másold be ezt (beillesztés: Ctrl+Shift+V) majd nyomj entert:

sudo apt-get autoremove --purge linux-image-2.6.34-5-generic linux-headers-2.6.34-5

Sajnálom, hogy még mindig fennáll a probléma, bizonyára ezt még nem javították akkor. :(

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#35) #16820480 válasza Lars (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

a régi kerneled ott kell legyen érintetlenül, csak ki kell választani a grubban.

Kendek: értelek, én inkább csak lehetőséget mondtam a dolog kivitelezésére, mert nekem az jutott eszembe elsőre, de ezen nem veszünk össze, én is cska kezdő vagyok linux alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Lars


Lars
őstag

Igen, ott volt a kernel, láttam is, csak ugye ha nem jó az új, akkor gondoltam leszedem.
Meg a videókártyám meghajtójával is picit összeveszett ez az új, azért is gondoltam, hogy inkább akkor el is távolítom.
Szerintem ez a probléma már nem is lesz orvosolva, lévén hogy egy közel 4 éves laptopról van szó. Ezzel a problémával együtt tudok élni, egyéb más hülyeséget kellett anno megszoknom még amikor windows volt a gépen :)
Köszönöm a közreműködést, :R azért ha valakinek valami ötlete van, ne habozzon, vezesse elő. Kisérletezős kedvemben vagyok :D

(#37) Kendek válasza Lars (#36) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor jó, mert találtam egy lehetséges megoldást:
Terminálba írd:

sudo gedit /etc/default/grub

Az acpi=off-al egészítsed ki az alábbi sort:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="acpi=off quiet splash"

Majd elmentés után a következőt írd be:

sudo update-grub

Ezután ellenőrizd, hogy jó-e az egeres boot. Mondjuk nem 100%, mert a probléma még jóval régebbi Ubuntunál állt fent, de lehet itt is segít. :)

<-ƘƘ->

(#38) Lars válasza Kendek (#37) üzenetére


Lars
őstag

Na hát ez most így ebben a formájában megy, csak ugye semmi féle energia gazdálkodási cucc nem működik. Akkor viszont biztos, hogy az ACPI-vel van a gond. Kérdés csak az, hogy mi.

(#39) Kendek válasza Lars (#38) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy a legfrissebb 300-as BIOS van rajt? Mert még az egyel előbbi verziónál is írnak olyat, hogy a bedugaszolt USB mellett nem ment az S4, vagyis az altatás, hibernálás. Tehát tutira van valami probléma itt.

<-ƘƘ->

(#40) Lars válasza Kendek (#39) üzenetére


Lars
őstag

Igen, a legújabb bios van rajta.
Anno még windowsos időkben is voltak érdekességek, ezért frissítettem.
Ott egyáltalán nem működött a cpu órajel vezérlése, mindig full órajelen ment.
Egészen pontosan xp-alatt ment, felette már egyikkel sem. Anno egy külső programot használtam rá, úgy ment a többi oprendszeren is.
Kezdem azt hinni, hogy ez valami gyártói malőr, csak már nem foglalkoztak a kérdéssel a továbbiakban, mert kifutott a típus.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kendek válasza Lars (#40) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Max. megpróbálkozhatsz még azzal is, hogy azt írod be, hogy pci=noacpi, hátha úgy is jó, de akkor meg a proci energiagazdálkodása is működik.

<-ƘƘ->

(#42) Lars válasza Kendek (#41) üzenetére


Lars
őstag

Ez a gép nagyon nem akarja azt csinálni, amit mondunk neki :)
Kipróbáltam a pci-noacpi verziót is, na úgy meg nem akar elindulni.
Azt hiszem, megbarátkozom egyelőre a gondolattal, hogy egér nélkül kell bootolnom.
Végülis 2 hete így használom a mintet, előtte 1 hétig ubuntuztam így, szóval már egész jó hatásfokkal húzgálom ki az egeret :D

(#43) totyax


totyax
aktív tag

Egyelőre még mindig fent van a Mint, ami nálam nagy szó. :) A szokásos linux feeling már megvolt, pl a (gui) naplónéző szarrá fagyott, meg megevett másfél giga ramot, nem tudom mi olyan bonyolult log fájlok nézegetésében. Kitöröltem a naplófájlokat fizikailag is, meg a naplónézőből is. Így legalább elindul, igaz manuálisan kell betallózni a naplófájlokat amiket meg akarok nézni. Persze sokat amúgy sem értek belőlük :) Ha elő akarom állítani az eredeti állapotot, tehát hogy automatikusan legyenek a naplónézőben (bal oldalon) azok a (létező) naplófájlok betallózva, amik telepítés után voltak, akkor mit tegyek? Persze valószínű így megint tönkrefagy az egész, de érdekel.

Másik, felraktam egy Mobloquer nevű IP blokkolót, helyesebben ez csak a GUI-ja a moblok-nak, a lényeg hogy mikor bejön a rendszer akkor nem csak tray-en indul hanem ablakban, ami cseppet zavaró. Nincs benne opció arra nézve hogy csak a tray-en induljon.
Fórumon a következő megoldást megoldást találtam erre, idézet:

Of course, just go to System->Preferences->Sessions and add the following as a command to start mobloquer minimized every time gnome starts:
Code: mobloquer --tray

Ühüm, nekem magyar nyelv van beállítva linuxon, de ez gondolom az indítópult akar lenni (gnome-session-properties).
A gond csak az hogy ide berakom, akkor már kétszer fog elindulni. Nincs ugyanis a Mobloquer-ben opció arra hogy automatikusan induljon-e vagy sem, mindenképp elindul, csak a Moblok automatikus indulását lehet benne állítani. Szóval meg kéne keresni vajon hol indul el ez a Mobloquer program, és oda be lehetne szúrni a --tray kapcsolót. Van ötlet hogy vajon hol találom azt a parancssort ahol el van indítva, ha már a fejlesztőt nem érdekelte hogy ne kelljen szívni ilyen butaság miatt?

(#44) sh4d0w válasza totyax (#43) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

System->Preferences->Sessions

Rendszer - Beállítások - Folyamatok (vagy vmi nagyon hasonló lesz). Itt már valsz benne van a programod, csak be kell állítani, hogy a tray-ben induljon - tehát nem 2x fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#45) totyax válasza sh4d0w (#44) üzenetére


totyax
aktív tag

Szia, az általam idézett fórumbejegyzés óta eltelt két év, és ez nem egészen ubuntu, szóval a kérdéses menü nincsen meg. Lefordítani én is letudom, de még annyi sem kell, mivel bejelentkezéskor meg tudom adni milyen nyelvet akarok látni. Amit találtam (Mint/Gnome) az indítópult/startup manager (gnome-session), de ebben természetesen nem volt benne ez a program, ezt lehet nem írtam, de evidens hogy megnéztem, és ezek után kérdeztem.

(#46) totyax


totyax
aktív tag

Pont lejárt a mod idő, mindegy, szóval ez látható az indítópultban.

(#47) Kendek válasza totyax (#46) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én rendszer-visszaállítással egybekötötten felraktam háromszor is, de nálam nem indul el automatikusan a Mobloquer. Így viszont nyugodtan betehetem az indítópultba, mert nem fog kétszer elindulni. Persze nem fogom használni, csak neked akartam volna segíteni, de így nem tudok.

<-ƘƘ->

(#48) ntomka válasza totyax (#45) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez egy KDE program, szóval ebben keresendő a megoldás! Terminálba üsd be ezt: ls ~/.kde/Autostart
Mit ír ki?

ツ Headphones on - World off

(#49) totyax válasza Kendek (#47) üzenetére


totyax
aktív tag

Közben rájöttem... van az indítópultnak egy másik oldala is.

Ha kiléptem a a Mobloquer-ből, és megnyomtam a "futó alkalmazások megjegyzése" gombot, akkor nem indult el automatikusan, tehát előzőleg valamikor csinálhattam egy mentést. Ami fel sem tűnhetett, mert ezek szerint a lista rejtett hogy mit is mentettünk el. Azért ennyire nem kéne egyszerűsíteni szerintem.

A lényeg hogy a "láthatatlan listából" törölve a Mobloquer-t, majd az indítópulthoz hozzáadva tudom indítani kis méretben a megadott paraméterrel. Viszont ha megint a "futó alkalmazások megjegyzése" gombot nyomom, megint kétszer indul el :) Dehát nem nyomkodom akkor. Kíváncsi leszek azért hol lehet ezt a láthatatlan listát megnézni és módosítani :)

(#50) Kendek válasza totyax (#49) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

~/.config/gnome-session/saved-session
Ebben a könyvtárban rögzíti ilyenkor az infókat .desktop fájlokban.
Illetve a KDE-s cuccokat a ~/.kde/share/config/session-ben is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.