Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88751) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Eddig a gépemben egy SSD (Rendszer) és egy HDD ( egyéb adatok) volt. Ki kellett tegnap vennem az SSD-t, mert kell máshova, így a HDD-t ketté osztottam, hogy legyen egy külön partíció a Windows 10-nek.
Minden szépen feltelepült, a probléma csak az, hogy a D meghajtón lévő régi fájlokhoz nem férek hozzá (látom őket, de megnyitni nem tudom), nem is tud írni a meghajtóra meg semmi ilyen. A jogosultságoknak megadtam a teljeskörű hozzáférést a felhasználónak, de nem segített.

Van erre más mód? Vagy valamit kifelejtettem? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#88752) andreas49 válasza GEPESZ66 (#88739) üzenetére


andreas49
senior tag

Már egy másik topikban leírtam egyfajta választ:
"Amit visszaraktál mentést, ahhoz tartozott egy 500Mb rendszer partíció, azt kell meghagynod, a másikat tőrölheted. Legközelebbi mentésnél is le kell menteni az 500 Mb-os részt, mivel az az op.rendszerhez kell. A 'C' alatti partíciót nézd meg mi van benne, mivel szerintem az is egy korábbi -most már felesleges- particiónált rész. Növeld meg vele a 'C' egységet."

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#88753) GEPESZ66 válasza koxkids (#88751) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A másik témánál írtam még egy-két kérdést.

(#88754) King Unique válasza GEPESZ66 (#88739) üzenetére


King Unique
titán

Ha mentésből állítasz vissza, vagy klónozol, akkor alap lenne előtte a célmeghajtót teljesen törölni, illetve ezt a programnak is illene megtenni. Ez a screenshot alapján láthatóan nem történt meg, azért lehet 2 db 500 MB-os rendszer számára fenntartott partíció... Elvileg a 2., a meghajtóbetűjel nélküli (*) az aktív, az első vsz a korábbi telepítés "maradéka" lehet. Törölni pedig max. azt lehetne, amelyiket már nem használja a rendszer, amelyik nem aktív. Viszont utána a C partíció méretét előre (balra) kitolni és ezzel a kezdőpozícióját megváltoztatni rizikós, mert előfordulhat, hogy amiatt nem fog indulni a Windows. Ha megvan még a mentés, akkor inkább célszerűbb lenne normálisan visszaállítani, előtte rendesen törölve a célmeghajtót.

A rendszermentésbe nyilván nemcsak a rendszerpartíciót (C), hanem a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat is bele kell venni BIOS-MBR és UEFI-GPT módban egyaránt. Sőt, egy normális program ezeket eleve belerakja a mentésbe...

Amúgy meg jó lenne 1 kérdést lehetőleg 1 topikban feltenni és nem 2 topikban futtatni pérhuzamosan ugyanazt...! Illetve előtte eldönteni, hogy melyikbe is való inkább és ott feltenni!

[ Szerkesztve ]

(#88755) sz.j válasza King Unique (#88754) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kicsit meglepődtem a belinkelt képen látható partíciók méretén és darabszámán (C + 500 MB), mert nálam a gépen több és egészen más értékűek vannak (C + 100MB + 469 MB) ... Kép-1, Kép-2
A BIOS MBR-re van állítva.

Ez mitől lehet, netán attól, hogy hajdanán win7-ről automatikusan frissítette az MS win10-re, vagy mitől?
Ha az a jó ami a belinkelt képen látha (C + 500 MB), akkor elméletileg a 100MB-os-ra már nincs is szüksége a win10-nek, esetleg törölhető?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#88756) King Unique válasza sz.j (#88755) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt screenshotokon a normál eset van, vagyis olyan és akkora méretű partíciókat hoz létre a Windows 10 egy "tiszta" telepítésnél. Ha nálad Windows 7-ről lett upgrade-elve a rendszer 10-esre, akkor reális az a 100 MB-os partíció a lemez elején, ami a 7-esnél szokott lenni. A végén a helyreállítási partíció (WinRE) pedig szintén, mert olyan egy build upgrade után is létrejöhet pluszba. Ha jelenleg használja ezeket a Windows és az aktuális telepítéshez tartoznak, akkor pedig nyilván nem kellene törölni őket, nem javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#88757) sz.j válasza King Unique (#88756) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót :K

Egyelőre marad minden így ahogy van, mert szerencsére tökéletesen működik így is a win10 (kipp-kopp), viszont ha a későbbiekben gondjaim lennének vele csinálok majd egy "tiszta" telepítést.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#88758) mrbego válasza daninet (#88738) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia, szerintem már a korábbi buildekben sem volt benne az Arial Narrow többek között.
Nekem hónapokkal ezelőtt tűnt fel mikor olyan doksit nyitottam meg. Office-t nem használok, amilyen ritkán kell word, excel fileokat megnyitnom arra jó a Libre office is, nem akarok előfizetni office365re.
De most viszont a 1809-el bekerült az Exel mobile (vagy valami hasonló nevű) a rendszerbe.
Viszont akkor a word-ot miért hagyták ki? :F Nem értem

Üdv, P

(#88759) Geri27


Geri27
kezdő

na most már tényleg nem tudom mi van.... 4 napig semmit nem kaptam erre ma a reggeli indításkor újabb kék halál fogadott.... MEMORY MANAGEMENT felirattal.... (újra leteszteltem a memóriákat és ismételten semmit nem mutatott a memtest)
itt van a jelentés fájlja.... itt
Hát ha valaki ezt kiolvasva tudna nekem tanácsot adni... :/

(#88760) Geri27 válasza Geri27 (#88759) üzenetére


Geri27
kezdő

vagyis nem reggeli, hanem délutáni :D

(#88761) #86564352 válasza mrbego (#88758) üzenetére


#86564352
törölt tag

Word Mobile, Excel Mobile, Powerpoint Mobile eddig is volt UWP appként az áruházban (Sway is).
Ezek a mobil appok 10 colos vagy kisebb tabletekre, telefonokra voltak ingyen korlátozás nélkül, mivel UWP gépre is felmennek annyi korlátozással Office 365 előfizetés nélkül csak megnyitják a fájlokat, szerkeszteni nem lehet.

(#88762) darvinya válasza Geri27 (#88759) üzenetére


darvinya
titán

Azonos RAM-ok, Non-ECC, stb.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88763) mrbego válasza #86564352 (#88761) üzenetére


mrbego
aktív tag

Értem.
De mivel sosem használtam ezeket, ezért volt nekem új a mostani 1809 frissítés után, hogy megjelent a programok között.
Akkor ezek szerint az Áruházból nyomta fel a gépemre a 1809. (Ám továbbra sem értem a powerpoint és word miért maradt le, mikor ezek kéz-a-kézben járnak általában)

Üdv, P

(#88764) Geri27 válasza darvinya (#88762) üzenetére


Geri27
kezdő

Igen azonosak G.Skill 2x8Gb DDR4 3000MHZ, a non-ECC mit jelent?

(#88765) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Miért van az,hogy a 120GB-os SSD-t a WIN10 111GB-osnak mutat?
Újraraktam a WIN-t.

(#88766) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#88765) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is annyit mutat: samsung 850 evo 120gb

A 2TB-os HDD-ből is 1,81TB látszik.

[ Szerkesztve ]

(#88767) King Unique válasza GEPESZ66 (#88765) üzenetére


King Unique
titán

A bináris prefixum, SI / IEC mértékegységrendszer megvan?

Úgy is lehet értelmezni, hogy a 120 GB a bruttó tárolókapacitás, amit a gyártó SI szerint megad. A ~ 111 GB pedig a nettó érték, amit az OS IEC szerit számol. Bár mondjuk a Windows sem GiB-ot, hanem GB-ot ír, de mindegy... :D

[ Szerkesztve ]

(#88768) Doky586 válasza GEPESZ66 (#88765) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

120G / 1.024^3 = 111.76G

2T / 1.024^4 = 1.82T

Általános iskolai matek..

(#88769) koxkids válasza koxkids (#88751) üzenetére


koxkids
őstag

Erre senkinek semmi ötlet, tanács? :U

[ Szerkesztve ]

(#88770) King Unique válasza koxkids (#88769) üzenetére


King Unique
titán

Ha NTFS fájlrendszerű a D partíció, akkor nyilván a felhasználó jogosultságokat kellene megfelelően beállítani. Azaz pl. ezen és ezen leírások alapján. Ha nem így csináltad, akkor annyira nem meglepő, ha továbbra sem lehet rá írni...

(#88771) koxkids válasza King Unique (#88770) üzenetére


koxkids
őstag

Köszönöm! Így sikerült :)
Nem sikerült ezt a részt tökéletesen beállítanom.

(#88772) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Előállt egy érdekes hiba most nem régen. Mégpedig az, hogy a win asztalon történő műveleteknél a Rezer Deathadder egerem furán viselkedik. Mintha a bal egérgomb megzavarodna. Megnyomom és nem reagál, vagy olyan gyorsan nyit valamit hogy nem is látszik mi az, vagy a lomtárba húzással elengedi amit vinnék bele és elkezd kijelölni. Azért érdekes, mert ha megnyitok valamit, pl böngésző, vagy total commander, vagy játék ott tökéletesen működik. Amit eddig tettem. Újraindítás, win update, cleaner, hdd sentinel, egér drivel újrarak, de még mindig ezt csinálja. Ha kicsit várok a műveletek közt, akkor kattint rendesen, mintha valami töltés miatt csúszna a művelet végrehajtása, de nincs gagyi gépem, hogy ez történhetne...Valakinek valami ötlet? Rohadtul zavaró... :F :F :(((

[ Szerkesztve ]

(#88773) Doky586 válasza polgi803 (#88772) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is volt fehér egerem, de a macska megharapta a lábát és azóta nem fut rendesen.. ;]

(#88774) ddmb


ddmb
aktív tag

Van egy 4 terás vinyóm és egy okosabb routerem ami tudja a Download Mastert.
Szeretném ennek a 4 terás HDD-nek a 15%-át a Download Masternek adni, és a
maradék 85% területen meg egy backupot szeretnék az adataimnak. A 85%-os
terület értelemszerűen NTFS kell hogy legyen, hogy Windows-ba bármikor be
tudjam húzni. A 15%-nyi terület meg ext4 legyen, hogy a Windows ne lássa :)
Mivel 4 terás a vinyó, ezért kapásból GPT kell hogy legyen. Nekiestem
mikrofosos és linuxos toolokkal, hogy elérjem a célom, idáig sikertelenül.

1. Windows7-ben a disk management-ben létrehoztam egy 15%-os volume-ot, utána
meg a maradék 85%-osat, utóbbit megformáztam NTFS-re. Utána Linuxban a
mkfs.ext4 paranccsal meg a 15%-osat. Rászúrtam a routerre a HDD-t, de az csak az
NTFS-t látta, pedig az ext4-et szántam neki.

2. Tiszta GPT lappal, a Linuxos fdisk-kel létrehoztam 2 partíciót, elsőt
ext4-re (mkfs.ext4), másodikat NTFS-re (mkfs.ntfs) formáztam, de ebből a Win7
nem látott semmit :(

Ha sikerül elindítanom az öreg laptopomon egy Win10-et még azzal is
megpróbálom, de ha addig valaki tudna segíteni, azt megköszönném. Nem biztos,
hogy jól találtam ki a dolgokat, ha valaki tud jobb approach-ot akkor ossza
meg.

(#88775) Cs1csó válasza polgi803 (#88772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Razer Synapse-ot használod? A "polling rate"-en változtattál, lehet 1000-re állítani, vedd kisebbre, mint amin most van.

(#88776) King Unique válasza ddmb (#88774) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég érdeklődött valaki hasonló ügyben, akkor a válaszokban le volt írva a lényeg. Konkrétan ezekben: [link], [link], [link].

A 4 TB-os HDD-nél normál esetben eleve GPT séma kell, viszont kérdés, hogy azt kezeli-e rendesen a router, illetve a több partíciót. Ha igen, akkor OK, ha nem, akkor szívás... Az utóbbi esetben max. pl. USB-s csatlakozásnál lehetne az előbbit megoldani 4Kn szektormérettel MBR alapon. Na meg az is kérdés, hogy milyen Ext fájlrendszereket kezel pontosan, mert van amelyik csak a 2/3-at. Ha kezeli a router az Ext4-et, akkor arra Linuxon célszerű formázni, sőt ott akár az NTFS is megoldható. Valamint ott van pl. a GParted, aminél nem kell figyelni erre sem. Ha megfelelő módon történt a particionálás és a formázás, akkor normál esetben a routernek és a PC-n a Windowsnak is rendesen kezelnie kellene a lemezt és az azon létrehozott partíciókat. Illetve a Windowsnak nyilván csak az NTFS kötetet, mert az Ext4 fájlrendszert eleve nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#88777) polgi803 válasza Cs1csó (#88775) üzenetére


polgi803
őstag

500-on van... :(

(#88778) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#88765) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ahogy irta a kollega, egyszeru matematika. Minden adattarolonal igy van.

Mas: Sysmain szolgaltatast tilthatom? Lesz hatranya?

[ Szerkesztve ]

(#88779) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#88778) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azert kerdezem, mert szereti enni a merevlemezt.

(#88780) Cs1csó válasza polgi803 (#88777) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki másik USB portban is.

(#88781) xy.zsolt válasza GEPESZ66 (#88765) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam is

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88782) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Mi ez a faszság? 1803, rendszeresen frissítve, ma reggel ez fogad:

(#88783) Kékes525 válasza karl_fischer (#88782) üzenetére


Kékes525
félisten

"rendszeresen frissítve"

Az operációs rendszer buildszáma?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88784) Geri27 válasza darvinya (#88762) üzenetére


Geri27
kezdő

megint kék halált kaptam reggel... nem tudom mi lehet a probléma :/

(#88785) Kékes525 válasza Geri27 (#88784) üzenetére


Kékes525
félisten

Általában a nem Microsoft driverek a gyanúsak. Ellenőrizd őket ezzel: Driver Verifier
Amúgy a pontosabb analizishez nem elég a minidump, full kell [kép]. A fullt ellenőriztetni tudod a WhoCrashed-el.

Nekem sokat segítettek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88786) darvinya válasza Geri27 (#88784) üzenetére


darvinya
titán

Ha még nem kerestél rá mi a EEC és non-EEC.
Röviden:
- EEC bit error felismerése és javítás
- non-EEC bit error felismerése (Hynix gyártó alkalmaz), de nincs javítás

Nekem Hynix non-EEC van laptopomba, amit Win javít bit error esetén.
Valószínű, hogy mikor RAM maga javítja, akkor Win nem követi és kék halálba fut.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88787) Geri27 válasza Kékes525 (#88785) üzenetére


Geri27
kezdő

Nos :D
beállítottam ezt a Driver Verifier-t hogy vizsgálja át az összes drivert. ezután újra indítottam a gépet és egy "DRIVER VERIFIER DETECTED VIOLATION" kék halál fogadott. Aztán miután betöltöttöt a kék halál 100%-ra, újra indult és megint ezt hozta be.
Után bejött a a windows hibajavító eszköze. De azt írta nem tudja helyrehozni, így most elindítottam csökkentett módban, így írok most.
Csináltam egy ilyen full jelentést (16 giga) de erre a WhoCrashed csak ennyit írt:
"

(#88788) Geri27 válasza darvinya (#88786) üzenetére


Geri27
kezdő

hát megnézve az adatokat nekem non-EEC memóriám van.

(#88789) Kékes525 válasza Geri27 (#88787) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha elolvastad volna a leírást akkor tudnád, hogy a kritikus drivereknél kék halált okoz. Ez a lényege. Azután a full dmp-t lehet analizálni.

Le kell állítani csökkentett módba a driver veifiert. Máskor olvasd el rendesen a belinkelt leírást róla.

Mindent nem célszerű beállítani ellenőrzésre, hanem valamilyen rendszer szerint, mert másképp nem jutsz előre. Azért írtam, hogy a nem Microsoft drivereket kell ellenőrizni. Ha sok van akkor ne mindet egyszerre.

Van olyan drivered, amelyet a Microsoft nem írt alá? Az a leggyanúsabb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88790) steele80 válasza Geri27 (#88787) üzenetére


steele80
senior tag

Én már azért nem segítek neked mert saját magad sem akarod ezt a hibát megoldani. Csak futod a köröket! Már pár napja leírtam, hogy szűrd ki, hogy hardveres, vagy szoftveres a hibád. Ha nem értesz hozzá vidd el szervizbe ott megcsinálják! Egyébként meg 90%, hogy valamelyik ramod a szarakodik.

(#88791) ddmb válasza King Unique (#88776) üzenetére


ddmb
aktív tag

amit leszenvedtem ezzel a szutyok routerrel, az nem közönséges... azt hittem valamit rosszul csinálok, de csak annyi történt, hogy az NTFS-t automatikusan bemountolja, az extX-et meg kézzel kell... én meg azt hittem, hogy a linuxos filerendszerek valamiért nem jók.... :S

Jó hír viszont, hogy tudja a GPT-t

[ Szerkesztve ]

(#88792) Sub-ZeRo válasza Geri27 (#88787) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen régi az alaplap? Mert szerintem ott már hardveres gondod lesz.
Vga drivert szed le és úgy nézd már meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#88793) Geri27 válasza Kékes525 (#88789) üzenetére


Geri27
kezdő

valóban nem olvastam végig, de nagyon felületesen értek már a számítógép ezen részéhez és így minden kicsit kínai. De köszönöm a tanácsokat!

például azt sem tudom, hol lehet ellenőrizni az aláírásokat.

(#88794) Geri27 válasza steele80 (#88790) üzenetére


Geri27
kezdő

Én nem szeretnék senkit sem idegesíteni a problémámmal, és sok esetben pl a hardveres teszteléseket azért nem tudom megcsinálni mert nem tudom mivel letesztelni más gépben, más hardverrel. Egy gépem van és a környezetemben nincs más kitől bármiféle teszt konfigot kérhetnék. de amit megtudtam (gép használata integrált gpu-val, hdd-ssd tesztelése, memtest) azt teszteltem már.
De alapvetően valóban nem értek hozzá, de gondolom ez a fórum azért 50%-ban azoknak szól aki nem értenek hozzá.
Ha valóban nem találok megoldást akkor szerviz lesz, hogy ott kiszűrjék a hibát.

(#88795) Kékes525 válasza Geri27 (#88793) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem Microsoft által ellenőrzött: [kép]

Microsoft által ellenőrzött: [kép]

Ha driver problémát megakarsz oldani, akkor legalább alapszinten érteni kell a számítógéphez. A kék halál oka: Kék képernyős hibák elhárítása

Okozhatja még vírus, hibás hardver (memória, lemez, alaplap, kártya stb.), Hibás rendszerösszetevők. Ezeket is ellenőrizni kell, ha a driverek jók.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88796) Geri27 válasza Sub-ZeRo (#88792) üzenetére


Geri27
kezdő

5 hónapos Gigabyte Z370 HD3. Az a baj, hogy a kék halál csak hosszabb kikapcsolás után jelentkezik.
Tehát ha 12 órán át nem nyúlok a géphez és után bekapcsolom akkor szokott bejönni a kék halál. Amúgy játék, munka közben nem nagyon maximum az esetek 2%-ban.
A VGA drivert már manuálisan letöröltem a napokban a többiek tanácsára úgy hogy előre leszedtem a drivert és internet nélkül raktam újra.

(#88797) Geri27 válasza Kékes525 (#88795) üzenetére


Geri27
kezdő

Végig néztem az összeset egyesével, mindnél van windows aláírás.

(#88798) Kékes525 válasza Geri27 (#88797) üzenetére


Kékes525
félisten

Attól még lehet rossz az adott hardver és szoftver és operációs rendszer (verzió, build) környezetben, főleg, ha nem Microsoft gyártotta (a képen a gyártó az illesztő program szállítójaként szerepel). Az én hibáimat is olyan okozta.

Okozhatja még vírus, hibás hardver (memória, lemez, alaplap, kártya stb.), Hibás rendszerösszetevők. Ezeket is ellenőrizni kell, ha a driverek jók.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88799) gabo91


gabo91
aktív tag

sziasztok,
HP Pavilion 15-au112nh gépre szerettem volna újra telepíteni a Win10-et.
Két particióra volt osztva (meg a rendszer amit csinált 2 másikat) telepítés elején viszont töröltem a C-t és a két "rendszer álltal létrehozott partíciót"
Próbáltam usb-ről, dvd-ről is telepíteni, viszont....

"Nem sikerült új partíciót létrehozni. Hiba 0xacf76b80"

"A windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI alapú rendszereken a windows csak a GPT-lemezekre telepíthető"

Valami ötlet? Kivenni garancia vesztés miatt nem akarom a HDD-t

(#88800) darvinya válasza Geri27 (#88788) üzenetére


darvinya
titán

Hát, ezeket csoda memóriákat kerülném.
Nem jók.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.