Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87501) #41473792 válasza #77646080 (#87497) üzenetére


#41473792
törölt tag

Azoknal szól akik nem olvasgatnak vissza.

(#87502) Geth válasza #41473792 (#87501) üzenetére


Geth
addikt

És akkor most 5-10 kommentenként bevágod? Ráadásul nem linkként...

[ Szerkesztve ]

(#87503) #41473792 válasza Geth (#87502) üzenetére


#41473792
törölt tag

Téma részemről lezárva!!

(#87504) qqzs válasza #86564352 (#87500) üzenetére


qqzs
őstag

Es ki kapcsolta be ? Mert en nem. Plusz nekem kicsit furcsa ha meghajton a propertiesre kattintok nem a szokasos tulajdonsag ablak jon fel hanem a control panel system lapja

update: ujrainditas utan bejon a rendes tulajdonsag ablak de abban nincs bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#87505) kidnou válasza #41473792 (#87501) üzenetére


kidnou
senior tag

Aki nem olvas vissza az a tiédet se fogja, ugyanúgy ahogy te se,10 hozzászólással előtted lett kiírva

(#87506) Zoz válasza Amantius (#87499) üzenetére


Zoz
őstag

Mondjuk ha dobozos Win7-ed van, akkor miért nem frissíted?

(#87507) Amantius válasza Zoz (#87506) üzenetére


Amantius
senior tag

A fiam örökli a gépemmel együtt.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#87508) #86564352 válasza Amantius (#87507) üzenetére


#86564352
törölt tag

Írtad most állsz telepítés előtt, szerintem most még mindenképp a 1803 verziót tedd fel. Majd pár hónap alatt kipofozzák a 1809-et addig ráér.

(#87509) Kékes525 válasza tomej (#87462) üzenetére


Kékes525
félisten

Nézd meg ezekkel: CCleaner, BleachBit

Hiba ellenőrzést (CHKDSK) futtattad? chkdsk c: /f adminisztrátori parancs sorból. Y-t kell a kérdésre válaszolnod és a következő rendszer betöltéskor lefut.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87510) Amantius válasza #86564352 (#87508) üzenetére


Amantius
senior tag

Na ja, de hol tudom biztonságosan beszerezni? Pont a balhé előtt töltöttem le, az összefoglalóban adott link segítségével a 1809-et. A balhé után viszont egy Education verzió akar innen lejönni nekem.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#87511) Geth válasza Amantius (#87510) üzenetére


Geth
addikt

Összefoglaló / TechBench by WZT
A lemez maga MS-től fog jönni, az oldal csak odamutató linkeket generál.

(#87512) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Be akartam zárni az Edge-t. Nem lehet, mert adatmegosztást végez. :Y
Mit oszt meg? Kivel oszt meg? Mi ez a pöcs megint?
Facebook volt megnyitva, az esetleg(??), de bezártam akkor is ez a szöveg fogadott, és adatvesztéssel fenyegetett.
Feladatkezelőből tudtam lelőni.
Mi oszt meg engedély és figyelmeztetés nélkül?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#87513) Cs1csó válasza Sztlaci (#87512) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindent rólad. ;]

(#87514) Sztlaci válasza Cs1csó (#87513) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Ossza már meg velem Bill bácsi kártya adatait és pin kódját is! ;]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#87515) Amantius válasza Geth (#87511) üzenetére


Amantius
senior tag

Uh, ezen valahogy átlendülhettem, nyilván felületesség. Köszönöm, már jön is!

Nagy gáz, kis szerencse!

(#87516) Amantius válasza #86564352 (#87508) üzenetére


Amantius
senior tag

Elég, ha telepítés után rögtön késleltetem a frissítést?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#87517) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok

Jól gondolom, hogy egy proci csere (7700k->6700k) illetve egy RAM csere (Corsair 3000CL15 -> G.SKILL 3000CL15) miatt nem szükséges win reinstall..?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#87518) citkar


citkar
addikt

Valakinek volt olyan gondja, hogy a laptopot ha leállítja, akár a leállítás gombra klikkelve, akár a fizikai power gombot nyomva a gép nem áll le teljesen, hanem gyakorlatilag újraindul. Kilép mindenből, a képernyőn a leáll szöveg, majd visszalép a windowsba. Tulajdonképpen ki sem tudom kapcsolni a laptopot.

(#87519) Joker88


Joker88
őstag

nemtudom hogy mi ez a mizéria az új frissítés körül.
jó,biztos vannak olyanok akiknél galibát okoz(ott) a frissítés..
nálam spec semmi gond eddig. Igaz az a Doksik mappa a másik meghajtón van..

Olvasgattam valami új frissítésről ami meg kékhalált okoz. hát eddig ez sem jelentkezett..

lehet hogy a kevés problémamentes felhasználó körébe tartozok ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#87520) TRob1 válasza Joker88 (#87519) üzenetére


TRob1
veterán

"kevés problémamentes felhasználó" - Úgy gondolod hogy kevés az ilyen? Mert szerintem meg vagyunk pár száz millióan. :)

¤ R'n'R ¤

(#87521) pzstm válasza Joker88 (#87519) üzenetére


pzstm
titán

itt találsz 100-at akinek nem emgy. Akiknek semmi baja azok nem is tudnak a fórum létezéséről vagy ha igen nem írnak ide mert nincs bajuk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#87522) #35914496 válasza Amantius (#87516) üzenetére


#35914496
törölt tag

Rögtön a telepítés után nem lehet túl sok vesztenivalód.
Legrosszabb esetben meg kell ismételned.

+++

Nálam sincs probléma.
I7-es laptopon se.

Az értesítések nem jelennek meg (az óra mellett), csak jelzi, hogy van.
Ezen kívül mást hibát nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#87523) Csupingo válasza #35914496 (#87522) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem a felhasználói fiókok felügyeleténél.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#87524) VGYke válasza lovi27 (#87405) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!
Más: ki próbálta update és fájlok törlődése után a MS telefonos segítségét?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87525) #35914496 válasza Csupingo (#87523) üzenetére


#35914496
törölt tag

Köszönöm, sikerült visszaállítani a régire.

(#87526) Fred23


Fred23
nagyúr

Régi, Media Marktban vett notit kíváncsiságból lekérdeztem slmgr -dlv-vel, és azt írja, retail a Win10. (Még 7-ről frissült, ha jól emlékszem.) Akkor ha kiolvasom a kulcsát, majd deaktiválom, vihetném a kulcsot másik gépre?! Vagy akár MS fiókkal?

(#87527) #77646080 válasza Joker88 (#87519) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mi vagyunk többségben (akiknél nincsen anomália). És ez így természetes. :)

(#87528) Fred23 válasza Fred23 (#87526) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tippre logikus lenne, ha MS fiókkal átvihetném. Lehúzok egy friss Win10-et, telepítéskor fiókba belépek, aztán hibaelhárítóval "átjelentkezek". Egyelőre mondjuk nem fontos.

(#87529) Kékes525 válasza pzstm (#87521) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindig ezt emelitek ki, ami igaz, de csak féligazság. A dolog másik fele az, hogy akiknek problémájuk van azok között is sokkal többen vannak azok akik nem reklamálnak, mert nem is ismerik ezt a fórumot, vagy azért, mert nem akarnak reklamálni valamilyen okból. Például, mert itt (is) néhányan lecikizik őket. Az ember szereti magát fényezni (hinni), hogy Ő különb a többinél. Pedig nagyon sokszor egészen más a helyzet...Aztán van még a kényelem, félelem a szerepléstől vagy ismerőseivel oldatja meg a problémát, vagy szó nélkül együtt él vele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87530) svgyula válasza citkar (#87518) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen volt addig amíg ezeket be nem állítottam mivel alapértelmezettként ez van: vezérlőpult->energaellátás->speciális beállítások->főkapcsoló beállításai, fedél beállításai.
Itt megadod azt, hogy leállítás.
Utána elindítod a powershell->rendszergazdaként!(jobb klikk az ikonra)
Ha feljön az ablak akkor begépeled ezt: powercfg -h off

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#87531) svgyula válasza Sztlaci (#87512) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A fosbuk az egy érdekes jószág nem csak azt tudja amit a a kugli tud rólad. Ez azt is tudja kik a barátaid és miről beszélgetsz velük. Ugye azt is tudod, hogy nem értetek van az egész! Az a szeméthalmaz egy önkéntes adatszolgáltató ebből szemezgetnek az állam(ok) okosai. Na meg az Örnagy Úr is a BM-nél! Nem az MS kíváncsi ennyire! Az is visz adatot ez nem vitás, de jellemzően nem a böngészőn keresztül.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#87532) Kékes525 válasza svgyula (#87531) üzenetére


Kékes525
félisten

Az igazi adatgyűjtést nem valamelyik site, felhasználói program, operációs rendszer végzi, hanem az egyes szolgálatoknál, államoknál működtetett MI amely a sitok millióiból, milliárdjaiból (big data) kiveszi az infót és rendszerezi valamilyen szempontból. Így szinte mindenkiről mindent tudnak. Végül is erre céloztál...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87533) Sub-ZeRo válasza pzstm (#87521) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én tudok a hibáról, engem nem érint, de írok a fórumba... :Y Win. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#87534) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Megkérdezem itt, mert én nem tudom. Én egy alap user vagyok, a szomszédom tőlem kért segítséget de nem tudok segíteni. WIndoes 10 és a mostani októberi frissítés utáni állapot. Előtte minden oké volt nála.
A frissítés után amikor elindul a Windows és betölt, akkor náluk úgy volt hogy bejön egy indítási képernyő és abban egy ablak amibe a jelszót kell beírni. Nos ez az ablak a frissítés óta nem jön be. Hiába nyomogatjuk bármelyik billentyűt vagy az egeret. Előtte bármelyik billentyű lenyomásakor vagy az egér bal gomb katt és bejött ez az az ablak (ha automatikusan nem jelent volna meg amibe a jelszót kellett írni, majd enter. Most itt elakad és nincs tovább. Tudtok segíteni hogyan oldható meg ez a helyzet? Vagy Win újra telepítés lesz belőle?
Előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni vagy van ötlete a megoldásra.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#87535) citkar válasza svgyula (#87530) üzenetére


citkar
addikt

Pár újraindítást követően jó lett (azt mondja a tulaj, nem nálam volt), működik mint előtte, de megjegyzem amit írtál, hátha máskor még hasznos lehet, köszi.

(#87536) tknof1871 válasza Jenne (#87534) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Ez kicsit hasonlít arra mit én írtam ide a (#84587) kommentben.
Üdv! Bekapcsoltam a PC-t. Boot. Tájkép. Se dátum, de a felhasználói fiókjaim. Se egérrel se billentyűzettel nem tudtam előhozni a fiókokat, csak a tájkép volt. A ház bekapcsoló nyomógombját lenyomtam hosszan mire leállta gép. Fekete képernyő, ventilátorok megálltak. Bekapcsoltam és minden totál normálisan működik.
Azóta nincs ilyen gondom. Illetve más gondom van. Az utolsó frissítés után az edge böngésző nem akarja, ahogy kell a beállítása szerint, az utolsó megnyitott oldalakat betölteni. :(((

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#87537) Kékes525 válasza tomej (#87462) üzenetére


Kékes525
félisten

[link] Ez és elfelejtettem írni még a Tárterületsegédet (Gépház ==> Rendszer ==> Tárterület ==> Tárterületsegéd). Azt is használhatod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87538) Ablakos válasza Jenne (#87534) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez nekem is előjött. (ctrl+alt+del). Persze, mint nagyon sok minden ez is kikapcsolható, de nem tudom miért hozta be ezt a biztonsági beállítást. [link]

(#87539) Drag77 válasza citkar (#87518) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia, volt újlenyomat olvasó okozta lenovo notebooknál.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#87540) citkar válasza Drag77 (#87539) üzenetére


citkar
addikt

Lenovo a laptop, bár ujjlenyomat-olvasó nincs, de lehet hasonló alapokon alakult ki.

(#87541) qqzs válasza qqzs (#87504) üzenetére


qqzs
őstag

Erre valaki? Nagyon zavaro hogy minden ikon kek nyilas. Es sehol nincs tomorites bekapcsolva.

Eladó: GTS450

(#87542) Jenne válasza Ablakos (#87538) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R
Este majd átmegyek és megpróbálom. Bár nem tudom, hogy ez a billentyű kombináció működik-e akkor is , ha csak a bejelentkező képernyő jön be/addig jutunk. Mivel ekkor kellene a jelszót megadni, de nem tudjuk, mert nincs hova beírni, így nem tudom mi fog történni. Nagyon remélem, hogy megoldódik.

(#87536) tknof1871
Köszönöm Neked is. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#87543) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdés, kiírtam Win10-et GPT partíciós sémában pendrivera. Gondot okoz-e az a bootban, hogy nem UEFI bios-om van hanem régi AWARD.

Előre is köszönöm.
dargelot

(#87544) svgyula válasza Jenne (#87534) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem lehet az, hogy csak egyszerűen "megfogod" a bejelentkező képet alul az egérrel és elhúzod felfele!?
Sok gépnél így adja be ha volt jelszó. Nem az az ablak jelenik meg ahol egyből be lehet írni hanem egy "fedőkép" amit ha elmozdítasz felfele ott a bejelentkező ablak.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#87545) King Unique válasza dargelot (#87543) üzenetére


King Unique
titán

Az a beállítás értelemszerűen UEFI-s gépekhez, natív EFI módban történő bootoláshoz való. Ellenben ha legacy BIOS-os géped van, akkor ahhoz nyilván nem jó és igen, emiatt gondot okozhat majd... Vagyis ez esetben nyilván a másikat, az MBR-BIOS opciót kellett volna választani a kiírásnál!

Másik megoldás a már sokszor említett fájlkezelős másolás. Vagyis a fájlkezelőjében felcsatolni a Windows 10 ISO-fájlt, majd a tartalmát 1:1-ben rámásolni a pendrive-ra, amit előtte FAT32 fájlrendszerre javasolt formázni, bár legacy (CSM) módnál az NTFS is OK. Aztán legacy módban történő bootolásnál szükség lehet még arra, hogy a pendrive-on lévő partíció aktívként legyen megjelölve, beállítva. Ehhez viszont parancssor kell, mivel a fájlkezelőben és a lemezkezelőben rendszerint nem lehet megoldani egy pendrive-nál.

[ Szerkesztve ]

(#87546) Cs1csó válasza Methionyl (#87517) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha elindul a Windows akkor nem kell. ;]

(#87547) feri1014


feri1014
senior tag

Üdv!

A Teredo Tunneling Adapterrel akadtak problémáim. Parancssorban nézve elvileg minden rendben van, viszont az Eszközkelőben nem jelenik meg, az Add Legacy Driver menüben sem jelenik meg. Az összes guide-dal legutottam a kötelező köröket, windows telepítés is megvolt. Bármi ötlet? :F

(#87548) qqzs


qqzs
őstag

Senkinek semmi otlete mitol latszanak tomoritettnek a fileaim ha nincs bekapcsolva sehol a tomorites a driveokra?

Plusz kerdes. Mar orankent kerdezi a win hogy indithatja e a frissitest amit mar 5x nem sikerult felraknia mindig megall 54% -nal 1748 van most

Eladó: GTS450

(#87549) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok, hatalmas baj van, nem tudok már hova fordulni. Szóval van egy friss HDR képes tévém, egy asztali gépem 1060 VGA-val és sehogy nem tudok rá HDR tartalmat küldeni. Látom eddig ez bajos volt, mert a Win nem támogatta, de azt is észrevettem, hogy nektek jött valami frissítés és ki-be lehet kapcsolni, ezt viszont Enterprise verzión nem találom. Ezen ugye alapból képnézegető és media pack sincs, ezeket utólag kellett felrakni, de HDR-re vonatkozó pakkot sehol nem találok, enélkül pedig nem tudok kicsikarni HDR tartalmat a gépből. Esetleg bármilyen tipp? :R

(#87550) Cs1csó válasza Formaster (#87549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem erre gondolsz:
(Gépház - Alkalmazások - Videólejátszás) Windows 10 Home x64-es rendszer.

Minek Enterprise verzió? Otthonra nem az való aki filmeket akar nézni, játszani stb. az tegyen fel Home verziót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.