Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) Cs1csó válasza Anulu79 (#88950) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazság szerint mindegy, tegyük fel a telepítőn még egy régebbi Windows build van - az első - ha jól tudom 1507-es build (2015 7 hó) feltelepíted akkor még egy kis idő mire lefrissíti magát a 1803-asra, de akár eközben is lehetnek anomáliák, és lehet először nem 1803-asra frissíti magát hanem feldobna egy régebbi nvidia driver-t amit megzavajra majd a 1803-asra váltás stb.

TEHÁT ezért ezt a bizonytalansági tényezőt kikerülve egyből a jelenlegi legfrissebb verziót told fel - 1803-as - majd egyből mehet fel a legfrissebb Nvidia driver, ha így nem lesz okés akkor ott más gond lehet.

Lehet rosszul értelmeztem a kérdésedet "milyen Windows" ? Ezt inkább úgy értem hogy általános használatra és játékra főleg a Home és esetleg még a Pro verzió jó. DE ezekből is van N-es ami egy kicsit butított de pont annyira hogy bekavarhat a multimédiás dolgokba.

[ Szerkesztve ]

(#88952) Anulu79 válasza Cs1csó (#88951) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi a segítséget! Szerintem ma DU nekiállok a telepítéseknek.

(#88953) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az mitől lehet, hogy a jack-en rádugott mikrofon néma? A csodás Realtek HD audio drivert használom. A programon belül be tudom állítani hogy a mikrofon hangját közvetlenül vigye át a hangszóróra, ami tökéletesen működik, visszahallom magam, a mikrofon működik. Viszont hangkezelőben a felvevőeszközök közt hiába van ott, hangot nem ad ki. Feltoltam minden jelszintet, kivettem minden javítóbeállítást ha volt, semmi haszonnal, teljesen néma a mifrofon :(

4 8 15 16 23 42

(#88954) Cs1csó válasza tonyrulez (#88953) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt nézz utána: Gépház - Adatvédelem - Mikrofon -hátha le van tíltva a hozzáférés

Esetleg még : Gépház - Frissítések és biztonság - Hibaelhárítás -

(#88955) tonyrulez válasza Cs1csó (#88954) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, a gépházban is néztem azt az opciót, illetve a hibaelhárítás semmi hibát nem talál.

4 8 15 16 23 42

(#88956) MasterMark válasza 1stVikman (#88943) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem érthetően leírtam, hogy mi van.

A speciálisnál nézd meg van-e Dolby Digital Live vagy DTS Connect.

Switch Tax

(#88957) 1stVikman válasza zolee001 (#88946) üzenetére


1stVikman
senior tag

Linkeled légy szíves a választ?
Lehet elkerülte a figyelmemet. Vagy melyik másik topikban keressem?
Köszi.

(#88958) 1stVikman válasza MasterMark (#88956) üzenetére


1stVikman
senior tag

Vlc-ben sikerült áteresztéssel rávennem, hogy kimenjen a film eredeti 5.1-es hangja.
Játékban továbbra is 2.0.
Speciális fület már csak holnap tudom megnézni, akkor leszek otthon.

#88944 Csicso82
Megy a hang az optikán, de csak sztereó. Vlc-ben film hangja kimegy 5.1-en is áteresztéssel. (MasterMark tippje alapján)
Viszont Windows-ban és játékokban marad a 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#88959) darvinya válasza 1stVikman (#88958) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan tudja játék 5.1-et, amit játékban állítasz be?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88960) 1stVikman válasza darvinya (#88959) üzenetére


1stVikman
senior tag

Eddig 3at néztem, Batman Arkham Origins, Arkham Knight és a Rise of the Tomb Raider.
Szerintem ezek nem olyan régiek, amik ne tudnák.

(#88961) darvinya válasza 1stVikman (#88960) üzenetére


darvinya
titán

Az, hogy mi hiszel egy játékról, azt még be kell kapcsolni.
Pl: HD2-nél is van 5.1, de külön kel bekapcsolni, különben csak 2.0 van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88962) MasterMark válasza darvinya (#88959) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ez a gond alapjában véve. Leírtam mi a helyzet.

Switch Tax

(#88963) 1stVikman válasza MasterMark (#88962) üzenetére


1stVikman
senior tag

Az első hsz-edből azt vettem ki, hogy filmeknél lehet. Lejátszóban be is állítottam, megy is.
Másodikból meg azt, hogy nézzem meg a speciális fület.
Erre csak holnap lesz lehetőségem.
Ettől még mindig nem értem, hogy miért inaktív a beállítások gomb, és miért ment ez win7-en.

[ Szerkesztve ]

(#88964) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna adni nekem egy gyorstalpalót windows 10 kulcsokról, amik megvásárolhatóak itt-ott? Még lemaradtam a dobozos telepítők korában. :DDD
Ahogy néztem van három kategória. A boltiak drágán, egy közepes árkategória, amihez jár a matrica+adásvételi, és a nagyon olcsó e-mailben küldött kódok/licencek.

Utolsó kettő, ami érdekel, hogy mennyire megbízható, lehet e gond belőle később, hogy akár elveszik az érvényessége a licencnek, vagy bármi egyéb oem illetve retail esetén?

Köszönöm a segítséget! :R

(#88965) daninet


daninet
veterán

Üdv

Erre valami ötlet? 4k képernyő 250% scale

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#88966) Sub-ZeRo válasza daninet (#88965) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi!

Ha visszaállítod a nagyítást, akkor is így néz ki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#88967) daninet válasza Sub-ZeRo (#88966) üzenetére


daninet
veterán

akkor jó csak ugy sz@rt se látok 13col-on :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#88968) Sub-ZeRo válasza daninet (#88967) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor küldj egy feedback-et az MS-nek, hogy javítsák ezt. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#88969) daninet válasza Sub-ZeRo (#88968) üzenetére


daninet
veterán

egyébként baromi frusztráló hogy 3 év után is még alapvető rendszer elemek nem támogatják a scaling-et :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#88970) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Tegnap elkezdett szórakozni a netem és az egyik ilyen alkalommal mikor már telefonon és laptopon is volt újraindítottam a gépem. és bejelentkezési jelszót kért. Ezt korábban soha nem tette meg.

Hogy lehet újra megszabadulnom ettől a funkciótól?

Ahogy olvasgattam valószínűleg a skype okozta ezt a csoda funkciót nekem de eddig nem volt soha jelszó kérésem, most pedig mindig úgy indul hogy nem megfelelő felhasználónév és jelszó (ebből arra következtetek, hogy egy korábbi jelszó tárolva van rajta)

köszi a segítséget

(#88971) Norby86


Norby86
őstag

Az "O&O ShutUp10" programban mit érdemes bekapcsolni? Vagy az Actions menüben fent érdemes az "Apply only recommended settings"-et kiválasztani? Rossz az angolom, nem értem ezeket a sorokat hogy mi mit állít, csak héba-hóba egyet kettőt. Viszont nem szeretném elszúrni a rendszert sem.

Másik kérdésem hogy a 1809-es win 10 esd-iso bátran mehet fel, vagy érdemes még várni a hivatalos kiadásra inkább? Olvastam itt pro-kontra véleményeket a múltkor, azért érdeklődőm, jelenleg mi a helyzet.

-Norbi-

(#88972) Doky586 válasza Norby86 (#88971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmit. Persze minden ember mást fog mondani..

(#88973) Doky586 válasza daninet (#88965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

100% scale + [link] :K

(#88974) #86564352 válasza Norby86 (#88971) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tiszta telepítéssel nagy galibát talán nem okozhat a visszavont 1809 sem, viszont ha nem sürgős valószínűleg egy-két héten belül kiadják a javított változatot is. Akár lehetséges jövő hét patch tuesday alkalmából.

(#88975) Norby86 válasza Doky586 (#88972) üzenetére


Norby86
őstag

Itt többen ajánlották ezt a programot, azért is kérdeztem. Azért valami haszna csak van ha már ennyien ajánlották.

(#88974) twofatcat:

Holnap jön az új SSD a gépbe, de akkor lehet hogy várok vele, még majd eldöntöm. Azért jobb lenne egy javított kiadás ami galiba mentes.

-Norbi-

(#88976) Cs1csó válasza Norby86 (#88971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Neked kellene tudni, hogy mi az amiket használsz azt ugye akkor nem kellene letiltani pl.: Windows defender, smart screen (még hasznát nem láttam és van külső védelmem és nem edge-t használok) OneDrive stb. Használsz e bármilyen UWP-s appot, ha nem akkor szinte mindet lehet. Nekem nincs webkamerám meg mikrofonom tehát az ehhez kapcsolódó dolgokat is kilőttem, ezeket hagytam meg:
- App notification disable
- Prohibit apps from running in the background

EZ a kettő azért fontos mert ha ezeket letiltod akkor nem fognak értesítések megjelenni a jobb alsó sarokban a buborék sem fog feltűnni és hangjelzés sem lesz pl. a Qbittorrent ha letölt valamit arról nem fogsz kapni értesítést.

A Windows update-nél ezeket érdemes megtartani:

Amit kihagytam hogy az UWP-s appokat ne akarja firssíteni és ne keressen hálón lévő gépen frissítéseket

Amúgy ha rákattintasz egy sorra akkor legördülőben van bővebb leírás:

Ha így letiltasz kb. mindent és csinálsz egy gép restartot akkor megint nyisd meg mert egy telemetriás cuccot visszaállít a Windows de ha ekkor is kikapcsolod akkor már megint nem fogja.

Ha valami nem működik akkor megnyitod és minimális angol tudással is meg lehet találni mi lehet az engedélyezed vagy írd meg ide és segítünk, melyik az amit nem kellett volna letiltani.

(#88977) Anulu79 válasza Anulu79 (#88952) üzenetére


Anulu79
addikt

Újra raktam a windows-t és idáig úgy néz ki, hogy megoldotta az egyik problémámat. Most már sikerült felrakni a legfrissebb nVidia drivert. Játék közben még nem sikerült tesztelni mert arra már nem volt időm.

(#88978) Norby86 válasza Cs1csó (#88976) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm a segítséged!
Most ennek alapján megcsináltam és minden továbbra is működik. Igazából szoktam nagy ritkán a windows store-ból letölteni appokat ha az UWP-s appok ezt jelentik, de edge-t sem használom, sem az one drive-t, és webkamerám sincs. Viszont a windows defendert használom és az értesítések is fontosak hogy megjelenjenek ott alul. De pl. a telemetriai adatokat meg hasonlókat ne küldözgesse a microsoftnak. Gondolom most jól állítottam be, mert a te általad küldött képeket használtam, mellé meg a zöld pipásokat kiválasztottam.

-Norbi-

(#88979) Cs1csó válasza Norby86 (#88978) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha defender-t használsz akkor ezt még bekapcsolva lehet hagyni:

Elég ezt az egyet.

(#88980) Norby86 válasza Cs1csó (#88979) üzenetére


Norby86
őstag

De ha ezt bekapcsolom azzal deaktiválom, hiszen az opció úgy szól hogy "disabled", tehát kikapcsolva kell hagyni ha azt akarom hogy működjön a Defender nem?
A másik hármat be kell kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#88981) Cs1csó válasza Norby86 (#88980) üzenetére


Cs1csó
félisten

A képen mind a 4 ki van kapcsolva - nekem nem kell a defender - de nálad is elég ha az alsó van bekapcsolt állapotban azaz piros.

(#88982) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Megveszik a laptopom, s azon az eredeti Windows 10-em van, amit nem adtam el vele, mert meg akarom tartani.
Amúgy a laptophoz gyárilag eredeti Windows 7 van (aksi alatt a címke), de mivel nekem megvolt a Windows 10 mikor vettem ezt a laptopot, így azt tettem fel rá.
Mit kell tennem, hogy megmaradjon a Windows 10-em?
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#88983) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
A következőt kellene megtennem: egy komplett működő Win10-et klónozni egy HDD-ról egy SSD-re.
Melyik az az (lehetőleg ingyenes) alkalmazás, amivel mindhárom Windows által létrehozott partíciót a legegyszerűbb módon tudom klónozni az SSD-re?
Ha már két volna róla szó, akkor elnézést.
Köszönöm!

(#88984) movax válasza bigrock (#88983) üzenetére


movax
őstag

Szinte naponta megkérdezi valaki... Ugyanazt! Arra keress rá a fórumban, hogy Macrium Reflect.

[ Szerkesztve ]

(#88985) Cs1csó válasza libus (#88982) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a Windows 10 licenc-ed RETAIL akkor nagy gond nincs. Tovább tudod vinni másik gépre. Ha OEM akkor nem. Ha OEM akkor fölöslegesen is lőtted el arra a gépre mivel azt a rajta lévő matricás Windows 7 kóddal is tudtad volna aktiválni. Persze fontos hogy a kiadások egyezenek pl.:
Windows 7 Home Premium - Windows 10 Home

Mivel eladod a gépet ezért ajánlom, hogy a gépen lévő licenc-nek megfelelő (gondolom Home) Windows 10-et telepíts rá tisztán és ha kéri a kódot akkor a matricán lévő Windows 7-es kóddal próbáld meg aktiválni.

(#88986) libus válasza Cs1csó (#88985) üzenetére


libus
őstag

Azt honnét tudom, hogy RETAIL vagy OEM?
Mert Windows XP-t váltottam be anno mikor lehetett.
Az előző laptopomon is ezt a Windows 10-et használtam, és mikor eladtam azt, akkor eltávolítottam valami Microsoft-os oldalon (már nem tudom hol) a gépet, és ment fel a mostani laptopra a Windows 10-em.

Akkor is elfogadhatja a Windows 7-es kódot, ha arról a Windows 7-ről nem volt frissítve Windows 10-re?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#88987) 1stVikman válasza 1stVikman (#88963) üzenetére


1stVikman
senior tag

Megnéztem a tulajdonságokat:


Itt ha rányomok a tesztelésre, DTS és Dolby-nál IS 5.1-en szólal meg a rendszer, ennek ellenére csak sztereo-t enged kiválasztani.
Játékokban nem találtam külön lehetőséget az 5.1 beállítására.

Emlékeim szerint ez Win7-en úgy működött, hogy bedugtam az optikait, kiválasztottam, hogy az legyen az alapértelmezett, aktív volt a beállítások gomb, és ott a konfigurációban ráklikkeltem az 5.1-re.
Innentől minden különm beállítás nélkül 5.1-ben mentek a játékok.

Itt nem aktív a beállítás fül.
VLC-ben áteresztve a filmeknek van 5.1 hangja.
Tulajdonságokban a támogatott formátumok tesztelésénél van 5.1 hang.
Magában a Win10-ben és a játékokban meg 2.0.

Hogyan tudnám elérni, hogy működjön?

(#88988) Cs1csó válasza libus (#88986) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nem tudom, akár amit írtam meg is próbálhatnád, hiszen egy dolog TUTI BIZTOS: a matricán lévő Windows 7-es kóddal csak azt a gépet lehet aktiválni amin a matrica van.

Ha nem fogadja el akkor Tegyél rá Windows 7-et és azzal add el, vagy maradhat a Windows 10 is ha nem aktiválja be magát automatikusan, hiszen az azt jelenti hogy a kódot tovább tudod vinni.

Az új géped megvan már ? Amin akarod használni a Windows 10-et? mert ha a notira Windows 7-et tettél vagy a Windows 7-es matricás kóddal tudtad aktiválni azután már simán lehetne azzal a Windows 10-es kóddal egy másik gépet is tudnod aktiválni.

(#88989) bigrock válasza movax (#88984) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi, az első két mondatod nyugodtan megspórolhattad volna. Nem kopik a billentyűd, az ujjad, nem idegeskedsz, stb...

(#88990) Cs1csó válasza bigrock (#88989) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Macrium Reflect a legjobb, az ingyenes vonalon talán messze a legjobb, funkcionalitás stb. okán.

(#88991) bigrock válasza Cs1csó (#88990) üzenetére


bigrock
addikt

Köszönöm szépen a kulturált választ! :R

(#88992) zolee001 válasza libus (#88986) üzenetére


zolee001
őstag

cmd /c "slmgr /dli"

vagy ha több info kell

wmic os get Caption, Version, OperatingSystemSKU, OSProductSuite

Adminként lefuttatod és kiirja

[ Szerkesztve ]

(#88993) libus válasza Cs1csó (#88988) üzenetére


libus
őstag

Még nincs másik gép és még nem tudom mikor lesz, de addig a kód pihen.

Egyszer Windows 10-et teszek rá vissza, és megpróbálom aktiválni a Windows 7-es kóddal.
Ha nem megy, akkor nem megy, de egy próbát megér.

De hol tudom eltávolítani a gépet amihez hozzá van adva a Win10?
Mert nem ugrik be. :(

(#88992) zolee001

Megnéztem, RETAIL. :))
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#88994) Cs1csó válasza libus (#88993) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mivel most már biztos, hogy RETAIL ezért no para, telepíts rá egy Windows 10-et és ha be tudod aktiválni a 7-es kóddal akkor beaktiválod ha nem akkor úgy hagyod hiszen automatikusan nem fogja magát aktiválni.

Megjegyzem volt mostanban szó arról hogy akár aktiválás nélküli is lehet a Windows 10-et használni, akár a végtelenségig. Ami történik:
- nem lehet személyes hátteret beállítani vagy feket háttér lesz vagy a gyári
- vízjel lesz a jobb sarokban - ha jól olvastam még filmek alatt is átüt vagy játék alatt is.

(#88995) zolee001 válasza Cs1csó (#88994) üzenetére


zolee001
őstag

amit egy registry trükkel el lehet távolitani

(#88996) Cs1csó válasza zolee001 (#88995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy lehet khmmm aktiválni úgyhogy nem nagy dolog akkor. A háttérről mit tudsz? Fekete vagy gyári alap? Azt meg lehet tweakelni - csak érdeklődés.

(#88997) zolee001 válasza Cs1csó (#88996) üzenetére


zolee001
őstag

olyan háttért raksz be amit akarsz,föleg ha group policybol teszed

(#88998) XZoli


XZoli
aktív tag

Sziasztok hang problémám van Windows 10 1809 alatt egyszer van egyszer nincs hang. Asus Xonar D1 hangkártyám van. A szokásos Windows újratelepítés megvolt, de újra előjön esetleg valaki tud rá megoldást.

üdv Zoli

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#88999) Cs1csó válasza XZoli (#88998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Driver-t próbáltál frissíteni, nincs valamilyen energiatakarékos beállítás ha van kapcsold ki. Milyen minőségre van beállítva, vedd a legalacsonyabbra pl. 16 bit 44100KHz a hanformátumot.

Dobd fel az IOBIT driver booster-t háta talál hozzá frissebb driver-t vagy próbálj ki egy régebbit.
(ez a legjobb ingyenes driver kereső és telepítő program de sajnos itt is túltolták a marketinget tehát lehet egy csomó mindent fel fog ajánlani hogy frissítene stb. de azokat ne - főleg ha egyébként jól működik a gép vedd ki a pipákat - csak a hangkártyádhoz ha esetleg talál azt telepítsd. ) és ha minden rendben akkor akár majd törölheted is a programot és akkor nem fog reklámokat dobálni.

(#89000) sz.j válasza King Unique (#88756) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ezt nem értem .... :(

Azt írod, hogy tiszta telepítésnél (BIOS-MBR) a Rendszer számára fenntartott hely az általad belinkelt képen látható 500MB-nek kell lenni.

Most csinálnék egy szűz SSD-re egy win10 "tiszta telepítést" és a rendszer számára fenntartott hely számára 549MB-os részt akar létrehozni a telepítő (1803) ...
Miért?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.