Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) mpo válasza tylerddd (#87691) üzenetére


mpo
veterán

1. Windows Movie Maker, part of Windows Essentials 2012, is no longer available for download. Websites that offer free downloads of Movie Maker are not offering the real thing, and those downloads may contain malware, viruses, or hidden costs.

2. Instead, try making movies with the Photos app that comes with Windows 10. The latest version of the Photos app includes the ability to create and edit videos with music, text, motion, filters, and 3D effects. Visit Microsoft Store for more video creation and editing apps.

Ha érted, akkor már elavult.

(#87702) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Dell e6440, most vettem észre, hogy nem működik a gigabites ethernet csatlakozó. Eredetileg a w10 által feltett drivert használtam, aztán a dell honlapról szedtem le, de meg se nyikkan, miközben szoftveresen minden oké.
Biosban be van kapcsolva, az adapterek között látszik, azt írja ki, hogy nincs bedugva a kábel és a ledek (se a laptopon, se a routeren) sem világítanak.
Kívülről hardveresen is tökéletesnek tűnik minden.

Szerk: új kora óta nálunk van (vigyázva van rá), és ez mintha már régebben is probléma lett volna. Lehet hogy gyári hibás?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#87703) trialboj


trialboj
őstag

Valami ötlet, mi történhetett?

Nem játssza le semmilyen lejátszó az MP4es formátumokat. MPC-HC potplayer vlc, ace player, semmi nem indítja, azt írják h can not render file. Pár napja még kiírt valami direct x9 problémát, de ennek sem volt értelme mert DX12 van felrakva.

Valami hiányzik, de nem tudok rájönni hogy micsoda.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87704) mpo válasza trialboj (#87703) üzenetére


mpo
veterán

Ilyen esetekben szoktam a hibaelhárítást dolgoztatni, aztán vagy megtalálja az okot vagy nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#87705) adika4444 válasza ArthurShelby (#87702) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha nem világít akkor nem érintkezik.
Kábel mozgatására se javul meg?
Nekem amúgy adta már meg magát egy elitebook 2570P-ben, ránézésre oké volt, csak még sem működött, csere lett belőle.
Szval szerintem hardweresen hibás.

üdv, adika4444

(#87706) Bodz válasza trialboj (#87703) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ne keresd az értelmet, a DirectX 9 kell neked valószínűleg. Ha N-es Win, akkor meg ez (is) segíteni szokott a hasonló gondokon.

[ Szerkesztve ]

(#87707) szaki26a válasza ArthurShelby (#87702) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Esetleg próbálj meg elindítani egy linuxot cdről vagy pendriveról. Ha abban se látszik akkor hw gond lesz.

(#87708) trialboj válasza trialboj (#87703) üzenetére


trialboj
őstag

Nem igazán értem mi történt, van amit lejátszott van amit nem, letöltöttem ismét egy részt, és felülírva az eredetit most mér szépen lejátssza. Valami fura hiba miatt több évad sorozatom döglött meg, míg a többi teljesen rendben lejászható maradt.

Azért a Dx9es linket köszönöm, fel is rakom gyorsan.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87709) -FLY->


-FLY->
őstag

Felkerült a gépemre a 1809 egy hete kb automatikusan, azóta viszont egy frissítés sem jött még hozzá (definíciós sem), csak gyöngyözik végtelenségbe. Mit lehet tenni?

(#87710) svgyula válasza trialboj (#87708) üzenetére


svgyula
addikt

Neked inkább a directxwebsetup file kell! Az nagyon erős tévhit, ha egy újabb van fent akkor minden régit igénylő dolog működni fog :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#87711) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy USB-s külső hangkártyám, CMedia gyártmány, CM6631A chippel. Az egy DAC-ot hajt meg, a dac képes 32bit 384kHz beállításban működni, és a hangkártya is.

Win7 és Linux alatt is ki tudtam, tudom használni a 32bit 384kHz beállításokat, de Win10 alatt így a lejátszók nem tudják elindítani a felvételeket, ha kicsit lejjebb veszem a beállításokat akkor megy nekik, de időnként recsegősen, ami elég valószínű, hogy buffer underrun probléma...

A kártyához egyik oprendszer alatt se tartozik külön driver, nagyjából plug & play. A Win10-nek jóval fejlettebb az audio alrendszere, mint volt a 7-nek, így gondolom valahogy meg lehetne oldani, hogy menjen úgy, ahogy ment a 7 alatt is. Nem tudom valaki találkozott-e ilyen problémával. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87712) darvinya válasza CPT.Pirk (#87711) üzenetére


darvinya
titán

Ha USB hangkártya csak Win7-ig van támogatva, akkor Win10 alatt csak ráeröltetett Win7 driver-el fog jól működni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87713) jolti05


jolti05
őstag

Kérlek segítsetek :)

Egy idős házaspár laptopját turbóztam fel a napokban (kapott egy SSD-t, és telepítettem rá Windows 10-et), és ma ismét náluk végeztem, mert nem elégedettek az eredménnyel.

Az úr szeret zenéket másolni pendrive(ok)-ra, és otthon (Sony) hifin, illetve az autóban szereti hallgatni a korának megfelelő muzsikákat.

Hibajelenség: Felmásolja az illető a zenéket a flash drive-ra, és az első két "zeneszám" az otthoni hifin, és az autóban is két darab mappa [FLD] 001 és [FLD] 002. Ez után következik az első zeneszám MP3 003.

Utánanéztem, egy "System Volume Information", és a lomtár kerül rá minden pendrive-ra, mint mappa (csak trükkös, mert még csak nem is rejtett fájlok...), csatlakoztatás után egyből, tehát elég bedugni, és kihúzni, máris ott figyelnek ezek a mappák. Természetesen CMD-ből manuálisan le tudom őket törölni, és utána a "001" már az első zene, de ezt még "workaround"-nak sem tudnám nevezni, sajnos.

A Service-eknél deaktiváltam két futó szolgáltatás, mókoltam a regeditben, és a Helyicsoportházirend-szerkesztőben is turkáltam, de nem jártam sikerrel, odapakolja a két mappát.

Azon gondolkodtam, hogy írok egy scriptet, ami letörli ezeket a mappákat, és megpróbálom megtanítani nekik, hogy hogyan használják, de ezt zsákutcának érzem, szerintem nagyon hamar újra felkeresnének, hogy valami nem jó.

Véletlenül nem tudtok valami okosságot, amivel végérvényesen meg tudnám szüntetni ezt a problémát? :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#87714) krealon válasza jolti05 (#87713) üzenetére


krealon
veterán

"Hibajelenség: Felmásolja az illető a zenéket a flash drive-ra, és az első két "zeneszám" az otthoni hifin, és az autóban is két darab mappa [FLD] 001 és [FLD] 002. Ez után következik az első zeneszám MP3 003."

Nem hasznalja a biztonsagos eltavolitast az USB eszkoznel, hanem csak kirangatja.
Vagy ami meg roszabb, leallitja a gepet ugy, hogy nincs tiltva a gyorsinditas vagy a hibernacio.

(#87715) CPT.Pirk válasza darvinya (#87712) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm? Nincs külön driver. Bedugod, pikk pakk elintézi magában amit akar és rögtön szól is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87716) darvinya válasza CPT.Pirk (#87715) üzenetére


darvinya
titán

De Win7 alatt van illesztő, amit telepít, különben nem tud vele kommunikálni.
Itt néz meg. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87717) zgmzgm


zgmzgm
tag

Van esély, hogy a héten kijön a javított win10 (18.09)? Lassan lehet 18.10 is.
Vagy rakjam fel azt ami van 18.09-et?

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#87718) CPT.Pirk válasza darvinya (#87716) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami egész másra gondolsz. Ez a cucc UAC eszköz, konkrétan:

*Supports USB Audio Class 2.0 and high-speed mode with Cmedia vendor drivers
*USB Audio class 1.0 with full-speed/high-speed modes compatible with Windows® UAA driver, Mac OS X and Linux embedded USB audio drivers

UAC1.0 drivert használta Win7 alatt, de az az oprendszer része. A 1703-as W10 build óta az UAC2.0 driver is az oprendszer része. Ergó megvan Win10 alatt (is) minden amire szüksége van, csak nem működik jól.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87719) darvinya válasza CPT.Pirk (#87718) üzenetére


darvinya
titán

Nincs. mode with Cmedia vendor drivers

Ha Win10 UAC 2-es, akkor az nem biztosan fogja támogatni UAC 1-est.
Linkelt oldalon is fejlécében írja For CMI878x, CM88xx, or USB Audio series, please contact your product vendor to get customized Win10 driver. .

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87720) King Unique válasza jolti05 (#87713) üzenetére


King Unique
titán

Az inkább az ilyen primitív és buta készülékek hibája, ha nem tudnak rendesen kezelni egy Windowszal FAT32 / NTFS fájlrendszerre formázott pendrive-ot... Gondolom PC-n egy desktop OS esetében a zenék felmásolása után is működik a lejátszás, normálisan jelennek meg a fájlok. Valamint egy normálisabb tv, xy lejátszó és társai készüléknél szintén nem téma az, hogy most van-e a pendrive-on System Volume Information és Recycle.Bin mappa, vagy sem. Másrészt az említett mappákat lehet a lejátszó hozta létre rajta. Illetve akkor szoktak még ilyen fura nevű krikraksz mappák és fájlok megjelenni a pendrive-on, ha hibás a pendrive. Meg gondolom szoftveresen leválasztani sem szokták rendesen, ami újabb hibafaktor lehet...

[ Szerkesztve ]

(#87721) ArthurShelby válasza szaki26a (#87707) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Linux mint-et próbáltam vele, ott sem érzékelte. Szerintem akkor hw hiba lesz, csak furcsa, hogy közben adapterként látja, szóval csak félig rossz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#87722) PH 5.5 válasza #33164544 (#87681) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem is elszállt hibával, valami gond lehet a tool-lal. Kingston DT2 16GB

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#87723) sajby válasza zgmzgm (#87717) üzenetére


sajby
senior tag

Szerintem simán húzd rá..Éljünk veszélyesen :D (nálam 2 gépen fent van,hibátlan a megjelenése óta ,upgrade volt)

(#87724) CPT.Pirk válasza darvinya (#87719) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De érted, működik vele. A Windows saját hangjai kijönnek max beállítások mellett is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87725) darvinya válasza CPT.Pirk (#87724) üzenetére


darvinya
titán

Audacity-t próbáltad, az kezeli max. -on?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87726) zgmzgm válasza sajby (#87723) üzenetére


zgmzgm
tag

Az lesz. Megint találtak valamit ami miatt késni fog.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#87727) Zoz válasza jolti05 (#87713) üzenetére


Zoz
őstag

Ez már engem is felidegesített, még floppyra is odab...a ezeket a vackokat.

Ezt a két servicét kell letiltani:
- Társzolgáltatás (StorSvc)
- Windows Search (WSearch)

(#87728) jolti05 válasza krealon (#87714) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a válaszokat.

krealon:
Használja, és én is úgy távolítottam el az eszközöket tegnap :(
Windows 10 alatt minden alkalommal rákészítette az összes pendrive-ra a két mappát.

King Unique:
Én is azt mondtam neki, hogy lehet ez a készülékek hibája is, mert én a kocsimban ugyanígy hallgatok zenét, és semmilyen mappák sem jelennek meg zenelejátszásnál. A gond az, hogy ezt nem tudom rajtuk átverni, mert van egy Windows 7-es gépük otthon, és az azzal készített zenés pendrive-okon nem jelennek meg ezek a mappák, sem az autóban, sem az otthoni hifin. Gondolhatnánk, hogy akkor itt a megoldás, de két idős emberről van szó, ők nem akarják állandóan elővenni a régi gépet, csináljam meg, hogy az "új" normálisan működjön :)
Nem a lejátszó hozza létre a mappákat, amíg az ominózus gépen Windows 7 volt (ezt vérfrissítettem), addig nem is látott az úriember [FLD] mappákat :(

Zoz:
Igen, ezt a két szolgáltatást tiltottam le. Nem hozta meg az általam várt eredményt :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#87729) Zoz válasza jolti05 (#87728) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem működik. Most kipróbáltam egy friss telepítésen (1809 Pro), és ott is megy.

(#87730) Döglött Róka válasza Zoz (#87727) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megint nagyobb kárt okoztunk mint hasznot... Félelmetesek ezek a "tanácsok":D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#87731) darvinya válasza jolti05 (#87728) üzenetére


darvinya
titán

Ha Win7 frissítés lett a Win10, akkor még visszaköltözés lehetősége miatt pakolja mindenhova az adatokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87732) kismanobkv válasza svgyula (#87175) üzenetére


kismanobkv
tag

Nem tudom sajnos.

Ilyen kép fogad de egér jel nélkül:

(#87733) zolee001 válasza jolti05 (#87728) üzenetére


zolee001
őstag

Run-Gpedit.msc-Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Search
majd-Do not allow locations on removable drives to be added to libraries és Enable-re állitod

(#87734) Geth válasza jolti05 (#87728) üzenetére


Geth
addikt

Service tiltás rögtön, azigen!
Ahogy a kolléga is írta, van erre GP illetve reg kulcs is, lásd pl. itt (első találat gugli keresésre: avoid usb system volume
A lomtár nehezebb dió, ott a lomtáron lehet betűjelre tiltani, elvileg működik, csak ha elmászik a betűjel, akkor az új betűjelen is be kell állítani.
Sajnos ez ilyen (lásd mac-en .Trashes folder), a lejátszó eszköznek kellene egy picit okosabban olvasnia a médiát :(

(#87735) Zoz válasza zolee001 (#87733) üzenetére


Zoz
őstag

Próbáld ki, ugyanúgy oda teszi majd a vackait.
Én is ezt próbáltam először.

(#87736) Bodz válasza CPT.Pirk (#87718) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Win10 UAC2 drivere még mindig nem az igazi. 6631-hez tegyél fel drivert! Gen2 vagy 3 valamelyike jó lesz.

(#87737) Geth válasza Zoz (#87735) üzenetére


Geth
addikt

Hmm úgy néz ki, ez valamikor tavaly még működött, oh well :DDD

(#87738) CPT.Pirk válasza Bodz (#87736) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, megnézem ahogy lesz időm!

darvinya: úgy néz ki az a gond, amit sejtettem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#87739) svgyula válasza kismanobkv (#87732) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Két lehetőséged van először próbáld meg máshova bedugni az egeret mert úgy fest nem ismerte fel, vagy nem töltötte be a drivereket. Ha nem műxik, akkor le kell szedni egy másik telepítőt! Én eddig egyik matuzsálemi gépen sem láttam ilyent :N Az egeret és a billentyűt mindenhol alapból beadta. Amúgy ilyenkor ha egér nincs is ha reagál a billentyűre akkor azzal is meg lehet mindent oldani csak kicsit macerásabb. A TAB-al tudsz a lehetőségek között lépkedni és az enter-re megy tovább az aktuális ablak.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#87740) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni hol vegyek Win 10et? Jó nekem a home verzió is.Hol a legolcsóbb hol ajánlott megvenni?Továbbá érdekelne,mi a különbség az oem és a dobozos verzió között? Már csak digitálisan lehet kapni? vagy lemezen is? Nekem annyi lenne a lényeg hogy többször több gépen is használható lehessen.Úgy értem ha otthon vagyok akkor asztali gépen de van hogy hosszabb időre laptopot használok és akkor meg azt használnám.Viszont kettőt nem szeretnék venni ezért egyszerre a kettő gép nem lenne használva,Vagy a win géphez kötött? Köszönöm a választ :R

(#87741) King Unique válasza jolti05 (#87728) üzenetére


King Unique
titán

A particionálásnál, formázásnál a Windows 7 is alapértelmezetten létrehoz System Volume Information mappát a pendrive-on, nemcsak a Windows 10. Lomtár (Recycle.Bin) pedig alapesetben nem is jön létre egyiknél sem, pláne hogy a cserélhető lemezeknél a törölt fájlok nem kerülnek a lomtárba, hanem közvetlenül törlődnek. Ha külső programmal formázzák az pendrive-ot, vagy egyéb eset áll fenn, akkor jöhet létre az utóbbi. De egyrészt ezek nem [FLD] néven jönnek létre, vagyis az már a lejátszókhoz köthető, ha így jelenítik meg, így kezelik őket... Másrészt normál esetben nyilván nem kellene ezen mappáknak gondot okoznia, attól még a zenei fájlokat rendesen ki kellene listáznia a készüléknek és le kellene tudni játszania. Sőt, a saját példád is ezt igazolja, vagyis az már az adott készülékek, lejátszók hibája is, ha erre nem képesek... De mindegy, ha annyira az kell, akkor a csoportházirendben, vagy akár a registry-ben beállítható, hogy a cserélhető lemezeken ne jöjjenek létre az említett rejtett mappák.

[ Szerkesztve ]

(#87742) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Egyetemre kellene egy notebook.

A legfontosabb a kijelző felbontása, legalább FullHD (12" alatt), de örülnék még jobbnak.

Jó áron. Tudtok ajánlani konkrétat?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#87743) King Unique válasza nyuszi123456 (#87742) üzenetére


King Unique
titán

Van a fórumon notebookok témakör és azon belül "Milyen notebookot vegyek?" vegyek topik... A jelen topik viszont nem ezzel, hanem a Windows 10-zel foglalkozik, ami a topik címe alapján is nyilvánvaló!

[ Szerkesztve ]

(#87744) atesz117 válasza nyuszi123456 (#87742) üzenetére


atesz117
aktív tag

Itt hamarabb kapsz érdemi választ.

(Megelőztek)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#87745) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ez mennyire valós?
Windows 10 2.20 Euro.

(#87746) Kékes525 válasza zgmzgm (#87717) üzenetére


Kékes525
félisten

"Van esély, hogy a héten kijön a javított win10 (18.09)? "

Microsoftnál ezt sohasem lehet tudni. Én megfogom várni az első komolyabb javítását, azaz a következő hónap frissítő keddjét, ha addig kijön. Az 1803-al most nincs különösebb bajom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87747) darvinya válasza zsoltzsolt (#87745) üzenetére


darvinya
titán

Van közte egy bejegyzés ami 2018.08.07-től nem érvényes kulcsról ír.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87748) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nagy szerencsémre az asztali gépre nem került fel ez a hibás októberi Win 10 frissítés. De sajnos a laptopra arra igen. :O Viszont ez a laptop munka eszköz is egyben. Főleg munka eszköz.
Nos azóta nem ismeri fel az SD kártyákat, hiába dugom bele a foglalatba, nem történik semmi. Nem ismeri fel a telefont, sem a fényképezőgépet. Semmi reakció amikor csatlakoztatom. Viszont dolgoznom kellene és az már enyhe kifejezés a részemről, hogy csak egyszerűen bosszant a dolog.
Mivel nem értek mélyebben a windowshoz, csak felhasználó vagyok, így most mit csináljak? Hívjak jó pénzért egy informatikust, hogy segítsen?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#87749) #73959936 válasza darvinya (#87747) üzenetére


#73959936
törölt tag

van ott jó pár bejegyzés, ami szerint nem működik a kulcs :(

(#87750) darvinya válasza Jenne (#87748) üzenetére


darvinya
titán

Elsőnek rádugott eszköz mellett Gépházban Rendszer alatti eszközökre néz rá mit lát belőle.
Ha nincs semmi, akkor kerestes javítási megoldást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.